Rumunija

Kaina - šiuo laikotarpiu tikslinama

INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į RUMUNIJĄ

Kelionės data: 2024 rugsėjis 

Kelionės trukmė: 14 dienų

Kelionės kaina: šiuo laikotarpiu tikslinama

Šios kelionės metu aplankysite vieną iš paslaptingiausių Europos valstybių – Rumuniją. Svečiuositės seniausiuose šalies regionuose, kuriuose susipažinsite su Rumunijos istorija, kultūra ir papročiais. Transilvanijos, Maramureso ir Bukovinos apylinkės garsėja senovės pilių ir rūmų gausa, žaliuojančiais slėniais, bei muziejais po atviru dangumi. Maramureso regione Jūsų lauks vietos folkloro pasirodymas ir apsilankymas prie aukščiausios medinės bažnyčios pasaulyje. Bukovinoje – tradicinių margučių dažymo pamoka, o Transilvanijoje – pažintis su Drakulos tvirtove. Svečiuositės ir vietinių gyventojų namuose, kuriuose paragausite tradicinių valgių, bei sužinosite daugiau apie čionykščių gyvenimo ypatumus. Išvysite žymiausius UNESCO paveldo objektus Rumunijoje – Maramureso medinių koplyčių kompleksą, Bukovinos vienuolynus su lauko freskomis, Biertano fortą-bažnyčią, bei daugelį kitų monumentų. Kelionės pabaigą vainikuos keturių dienų poilsis prie Juodosios jūros.


Detaliau, ką veiksime ir kur keliausime kiekvieną kelionės dieną:

1 diena. Vilnius – Bukareštas

Pasiekę Bukarešto oro uostą, susitiksite su gidu ir būsite pervežti į viešbutį.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

2 diena. Bukareštas – Sibiu

Po pusryčių Jūsų lauks pažintinis turas po Rumunijos sostinę – Bukareštą. Pradėsite pažintį nuo Revoliucijos aikštės ir Parlamento rūmų – tai antras pagal dydį pasaulio pastatas, kurį savo išmatavimais lenkia tik JAV Pentagonas. Sekanti stotelė – autentiškos architektūros Cotroceni kvartalas ir „Kaimo muziejus“ po atviru dangumi. Šiame muziejuje susipažinsite su skirtingais Rumunijos regionais, gyventojų papročiais, bei išvysite kaip žmonės gyveno Rumunijoje prieš šimtą metų. Prieš išvykdami į Sibiu miestą, apsilankysite 1930 m. įrengtoje rezidencijoje, kurį puikiai atspindi gyvenimą Rumunijoje prieš prasidedant Antrajam pasauliniui karui. Pakeliui į Sibiu sustosite Cozijos vienuolyne, pravažiuosite įstabiuoju Olto upės kanjonu, bei kalnų labirintais priartėsite prie Transilvanijos. Nakvynę praleisite XVIII a. pastatytame viešbutyje.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

3 diena. Sibiu – Cluj Napoca

Po pusryčių Jūsų lauks pažintis su Sibiu miestu. Anksčiau šis miestas vadinosi Hermanštadu, kadangi čia gyvavo didžiausia Rumunijos vokiečių bendruomenė. Pasivaikščiosite istoriniu Sibiu senamiesčiu, kuris prasideda Leserio skverais. Jus visur lydės prekeivių kioskeliai, senosios miesto gynybinės sienos ir bokštai. Aplankysite žymiausią Sibiu vietą – XIX a. Brukentalio rūmus (Transilvanijos gubernatoriaus Barono Brukentalio rezidenciją). Vėliau keliausite į evangelinę Sibiu katedrą (pastatytą dar 1520 m.), o turą vainikuos apsilankymas vietiniame turgelyje. Priešpiet iškeliausite link Huniadų pilies – tai viena įspūdingiausių Transilvanijos regiono pilių, kurios gotikinis fasadas tiesiog atima žadą. Po apsilankymo pilyje keliausite Cluj Napoca miestą. Šis miestas laikomas Transilvanijos regiono sostine, todėl nepraleisite progos susipažinti ir su ja.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

kelione i rumunija

4 diena. Cluj Napoca – Maramuresas

Po pusryčių Jūsų lauks pažintis su Cluj Napoca miestu. Aplankysite Felnerio ir Helmerio operos rūmus, gotikinę Šv. Michailo bažnyčią, miesto rotušę ir Banfio rūmus. Pasisvečiavę Cluj Napocoje, vyksite į Maramuresą – šiaurinį Transilvanijos regioną, kuriame praleisite dvi dienas. Kadangi šis regionas įsikūręs atokiau nuo pagrindinių Transilvanijos miestų, Maramureso bendruomenė išsiskiria savo tradicijomis, kultūra ir gyvenimo būdu, kurį propaguoją jau ne vieną šimtmetį. Būtent dėl to, toliau vyksite į įstabiojo Chioar slėnio kaimelius. Aplankysite Uniato bažnyčią, bei į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą Surdesti bažnyčią. Surdesti bažnyčia buvo pastatyta dar 1720 m., ir yra laikoma vienu iš aukščiausių medinių pastatų Europoje! Taip pat apsilankysite ir Izos kaimelyje, kuriame susipažinsite su vietos amatininkais, kurie Jums papasakos ne tik apie savo kasdienybę, bet ir apie kraičio kaupimo tradicijas jų regione. Nakvynę praleisite vietinių gyventojų viloje, kurioje Jūsų lauks tradicinių patiekalų vakarienė, o norintys galės paragauti ir naminio slyvų brendžio.

Nakvynė viloje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

5 diena. Maramuresas

Po pusryčių Jūsų lauks išskirtinis turas po Izos kaimelį. Išvysite vietos amatininkų dirbtuves, kuriose ant stiklo liejamos ikonos. Taip pat, slyvų brendžio distileriją, kurioje šis taurus gėrimas gaminamas pagal senąsias Rumunijos tradicijas, o turą vainikuos apsilankymas vietinių vilnos verpėjų dirbtuvėse. Vėliau vyksite į netoliese esančio miestelio, Sigeto, turgavietę. Jame galėsite įsigyti pačių įvairiausių vietos gėrybių! Po apsilankymo turgavietėje vyksite į Antikomunizmo memorialą. Sovietmečiu šio memorialo pastate veikė politinių kalinių kalėjimas, savo žiaurumu nenusileidęs Aušvicui. Memoriale susipažinsite su sovietų eros pėdsakais Rumunijoje. Vėliau keliausite link Sapintos miestelio, garsėjančio savo „linksmosiomis kapinėmis“. Kiekviena kapavietė vietoj paminklų turi kryžius, ant kurių užrašytos šmaikščios frazės ir epitetai apie mirusiuosius. Prieš grįždami į Izos kaimelį aplankysite aukščiausią medinę šventyklą pasaulyje – Sapinta Peri! Grįžę turėsite šiek tiek laisvo laiko poilsiui, o vakarop Jūsų lauks tradicinė vakarienė, bei specialiai Jums paruoštas Maramureso folkloro šou!

Nakvynė viloje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

6 diena. Maramuresas – Bukovina

Po pusryčių turėsite laisvo laiko patyrinėti Izos slėnį paskutinį kartą, prieš išvykdami į Bukovinos regioną. Keliaudami link Bukovinos, sustosite Rozavlėjos kaimelyje, kuriame aplankysite žymiausio Rumunijos skaptuotojo dirbtuves. Sekanti stotelė – Barsanos moterų vienuolynas, išsiskiriantis Maramureso regionui būdinga medžio architektūra. Po apsilankymo vienuolyne, keliausite pro Karpatų kalnus Prislopo perėja, kurios serpantinai tiesiog atima žadą! Pritrenkiančio grožio kalnų viražais pasieksite pirmąjį Bukovinos regiono miestelį – Campulungą. Jame susitiksite su vietos menininke, kuri Jus supažindins su margučių dažymo tradicijomis. Šiame regione margučių dažymo tradicijos gyvuoja nuo neatmenamų laikų, todėl Jūsų lauks šio įdomaus proceso demonstracija, o dirbtuvėse išvysite margučius iš viso pasaulio! Vakare pasieksite Gura Humorului miestelį ir įsikursite viešbutyje.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

kelione i rumunija

7 diena. Bukovina

Po pusryčių Jūsų lauks turas aplink įstabiausias Bukovinos regiono šventyklas, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Pirma stotelė – Voroneto šventykla, vietinių vadinama „Siksto koplyčia rytuose“. Šios šventyklos sienos išmargintos „Paskutiniojo Teismo“ freskomis. Antroji stotelė – Papročių ir tradicijų muziejus, kuriame susipažinsite su Rumunijos tradicijomis, jų raida ir istorija. Trečioji šiandienos stotelė – Moldovitos šventyklos, kurios dar 1975 m. buvo įtrauktos į UNESCO paveldo sąrašą už freskas, nutapytas ant bažnyčių sienų. Po apsilankymo šiose šventyklose Jūsų lauks pietūs žaliuojančių kalnų apsuptyje, Sucevitos miestelyje. Papietavę lankysitės Sucevitos vienuolyne, kurio architektūra ir fasadas labiau primena didingą viduramžių tvirtovę, kurios sieną puošia „Rojaus kopėčių“ freska. Toliau keliausite į Marginėjos miestelį, kuriame išvysite kaip žiedžiama juodoji keramika (be Rumunijos, ši puodų žiedimo technika naudojama tik Meksikoje). Šios dienos turą užbaigs apsilankymas Humoro šventykloje, kurios sienas puošia „Konstantinopolio žlugimo“ freska.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir pietūs įskaičiuoti).

8 diena. Bukovina – Sighisoara

Po pusryčių keliausite link Sighisoaros miestelio, bet pakeliui sustosite aplankyti ne vieną monumentą. Pirmoji šios dienos turo stotelė – Piatra Neamto miestelis. Jame aplankysite Neamto viduramžių tvirtovę-citadelę, pastatytą dar XII a. Iš šio miestelio keliausite link Bikazo tarpeklių, kurie primena vietas iš mokslinės fantastikos filmų. Sekanti stotelė – Raudonasis ežeras, kurį dar 1830 m. suformavo kalno nuošliaužos. Norintys galės papietauti netoli ežero įsikūrusiuose restoranuose, kurie garsėja patiekalais iš upėtakio. Pravažiavę pro Raudonąjį ežerą, vėl atsidursite Transilvanijos apylinkėje, kurioje įsikūrusi gausi Vengrijos seklerių bendruomenė. Ši bendruomenė pasižymi savitu gyvenimo būdu ir papročiais, kurie labai panašūs į tikrųjų Rumunijos čigonų papročius. Būtent dėl to ir Jūs turėsite progą apsilankyti tikrame romų kaimelyje, kuriame turėsite unikalią progą susipažinti su kontroversiškosios etninės grupės gyvenimo būdu, kultūra ir identitetu. Popiet pasieksite Sighisoaros miestelį, kuris yra įtrauktas UNESCO paveldo sąrašą.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

9 diena. Sighisoara

Po pusryčių, prieš prasidedant pažinčiai su Sighisoaros miesteliu, gidas Jums papasakos apie Vladą Drakulą, ir kiek šio veikėjo legendoje slypi tiesos. Tokių miestelių, kaip Sighisoara, Rumunijoje daugiau nerasite – ne veltui UNESCO organizacija nusprendė įtraukti visą miestelį į pasaulinio paveldo objektų sąrašą. Sighisoarą XII a. pastatė vokiečių naujakuriai. Anot legendos, Sighisoarą apjungia požeminių tunelių ir katakombų sistema, kuria „Fleitininkas iš Hamelno“ išvedė visas miestelio žiurkes savo dūdelės pagalba. Sighisoaroje aplankysite citadelės skverus, XVII a. „Mokslo laiptus“, „Elnio namus“, įstabųjį „Laikrodžio bokštą“, „Kankinimų kambarį“ ir ginklų muziejų. Viena populiariausių miestelio vietų – gyvenamasis namas, kuriame 1431 m. gimė Vladas Drakula. Po turo Sighisoaroje vyksite į Biertano fortą-bažnyčią (UNESCO paveldas). Galima drąsiai teigti, kad ši fortas yra vienas įspūdingiausių visoje Europoje. Po apsilankymo Biertano forte-bažnyčioje, grįšite atgal į Sighisoarą ir turėsite laisvo laiko patyrinėti miestelį.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

10 diena. Sighisoara – Brašovas

Papusryčiavę išvyksite link Brašovo miesto. Keliausite vaizdingąja Transilvanijos plynaukšte, bei pravažiuosite kerinčius Saksonų kaimelius. Pirmoji šiandienos turo stotelė – Drakulos pilis! 1377 m. pastatyta pilis, veikė kaip pagrindinė mainų vieta tarp Transilvanijos ir Valachijos regionų, o 1920 m. joje rezidavo Rumunijos karalienė Mari. Po apsilankymo pilyje Jūsų lauks gurmaniškųjų Rumunijos sūrių degustacija. Likusią dienos dalį praleisite Brašovo mieste – patyrinėsite šio istorinio miesto senamiestį, lankysitės gotikinėje Anatolijaus bažnyčioje, taip pat centrinėje Brašovo aikštėje, išvysite Katerinos vartus, viduramžių gildijos bokštus, bei vaikščiositės Ščei kvartale. Įsiregistravę į viešbutį, turėsite laisvo laiko pailsėti arba pavakarieniauti Brašovo senamiestyje.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

kelione i rumunija

11 diena. Brašovas – Sinaja – Mamaja

Po pusryčių Jūsų lauks kelionė į Sinajos miestelį – buvusią Rumunijos karalystės sostinę, pavadintą netoliese stūksančio kalno garbei. Sinajoje aplankysite Peles pilį ir jos sodus – ši pilis laikoma viena gražiausių karališkųjų rezidencijų Europoje. XIX a. joje gyveno Rumunijos karalius, Čarlzas I-asis. Po vizito Sinajoje, vyksite į Mamajos kurortą prie Juodosios jūros. Praleisite šiame kurorte tris dienas, todėl galėsite nevaržomai mėgautis saule, vandens pramogomis ir nuostabiais valgiais.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

12-13 diena. Mamaja

Laisvas laikas poilsiui.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

kelione i rumunija

14 diena. Mamaja – Bukareštas – Vilnius

Po pusryčių būsite pervežti į Bukarešto oro uostą, skrydžiui namo.


Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • 7 nakvynės 4 žvaigždučių viešbučiuose;
 • 4 nakvynės 3 žvaigždučių viešbučiuose;
 • 2 nakvynės viloje (su patogumais);
 • maitinimas pagal programą;
 • pervežimai (iš oro uostų ir kelionės metu);
 • įėjimo mokesčiai lankytinose vietose (pagal programą);
 • anglakalbio arba rusakalbio gido paslaugos;
 • bagažo nešikų paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • tarptautinis skrydis;
 • fotografavimo ir filmavimo mokesčiai lankytinuose objektuose;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • gėrimai ir maitinimas, nenumatytas programoje;
 • asmeninės išlaidos;
 • draudimas (KRD).

Svarbi informacija apie kelionę

 • Galutinė kaina gali keistis dėl aviabilietų kainų pokyčio, kuro mokesčių ir/ar valiutos kurso pokyčių.
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Kelionių organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus.
 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.
  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Santaras Bagužis
  el. paštu: info@santitravels.com
  telefonu: +37066699998
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras