Sulawesi – Papua

Kaina - 3280 € + aviabilietas

INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į SULAWESI IR PAPUA

Kelionės datos:

2024 gruodžio 1 d. – gruodžio 19 d.

Kelionės trukmė: 19 dienų

Kelionės kaina:  3 280 eurų + aviabilietas

Šios kelionės metu aplankysite unikalias Indonezijos salas. Sulawesi ir Papua pasižymi ne tik kerinčia gamta, bet ir archaiškas tradicijas puoselėjančiomis aborigenų gentimis. Kraštovaizdį perpinantys ugnikalniai, ryžių laukai ir džiunglės įamžina tik nedidelę dalį paslaptingų salų istorijos. Lankydami Sulawesi ir Papua salas turėsite puikią progą išvysti endeminę florą, fauną ir keisčiausius vietinių gyventojų ypatumus. Tai naujas pasaulis, nauji potyriai ir įspūdžiai.

Susirinkus 10 asmenų grupei, kelionė į Sulawesi ir Papua vyks su profesionaliu vadovu iš Lietuvos:

 • kuris sužiūrės, kad visa kelionės programa įvyktų taip, kaip buvo suplanuota;
 • visada išspręs netikėtai iškilusius nesklandumus, jei tokie atsirastų;
 • esant poreikiui atliks vertėjo paslaugas;
 • siekiant užtikrinti sklandžią kelionės eigą, glaudžiai dirbs kartu su vietiniais gidais ir vairuotojais.

Detaliau, ką veiksime ir kur keliausime kiekvieną kelionės dieną:

1-2 diena.  Vilnius – Tarpiniai oro uostai – Manado

Išsilaipinsite iš lėktuvo Šiaurės Sulawesio sostinėje – Manado. Oro uoste Jus pasitiks mūsų partneriai, su kuriais vyksite į „Marina Harbour“ uostą. Iš šio uosto plauksite link Bunakeno jūrinio nacionalinio parko. Šiame parke Jūsų lauks pažintis su Sulawesio vandenų pasauliu (plauksite laiveliu, kurio dugnas permatomas). Bunakeno miestelis patiks visiems paviršinio ir giluminio nardymo entuziastams, todėl turėsite puikią galimybę susipažinti su koralinių rifų augmenija ir gyvūnija. Pasimėgavę turkio spalvos jūra, balto smėlio paplūdimiais ir džiunglių apsuptimi, vyksite į viešbutį Bitungo miestelyje, netoli Tangkoko nacionalinio parko. Norinčių lauks popietinis arba vakarinis žygis po miestelio apylinkę.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

3 diena.  Tangkoko nacionalinis parkas – Manado

Anksti ryte (dar prieš pusryčius) išeisite žygiui po Tangkoko nacionalinio parko džiungles. Šiame parke gyvena apie 127 rūšys žinduolių, 233 rūšys paukščių ir apie 104 rūšys roplių. Daugiau nei pusę visų rūšių gyvūnų randama tik Sulawesio saloje. Viena iš jų – juodoji makaka. Vėliau Jūsų lauks pažintis su šio regiono vietinių gyventojų kasdienybe, žvejų kaimeliu bei juodojo smėlio paplūdimiais. Popiet keliausite atgal į Šiaurės Sulawesio sostinę – Manado, kurioje Jūsų lauks apžvalginis miesto turas.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

4 diena.  Manado – Luwuk – Ampana

Anksti ryte Jūsų lauks skrydis Manado – Luwuk. Iš Luwuk oro uosto keliausite į netoliese esantį Ampaną  miestelį. Turėsite puikią progą pailsėti ir pasimėgauti balto smėlio paplūdimiais palmių apsuptyje.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

5 diena.  Ampana – Togian salynas

Po pusryčių kateriu išplauksite į nuostabaus grožio Togian salyną. Turėsite laisvą dieną poilsiui, todėl galėsite nevaržomai mėgautis balto smėlio paplūdimiais, bei maudynėmis skaidriame, azūro spalvos vandenyje. Norintys aktyviau praleisti laiką galės patyrinėti smaragdines džiungles, ar panardyti koralų apsuptyje.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

6 diena.  Togian salynas

Po pusryčių vyksite į Bajau genties kaimelius. Šios genties žmonės statosi namus jūroje ant negyvų koralų. Bajau gentis yra neatsiejama nuo jūros, todėl kai kurios jų gyvenimo tradicijos nepakito kelis šitmečius. Išgirsite šios genties istoriją bei iš arčiau susipažinsite su jų gyvenimo ypatumais.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

7 diena.  Togian – Ampana – Tentena

Po pusryčių išplauksite iš Togian salyno atgal į Ampana miestelį. Pasiekę Ampaną, vyksite į Tentena regioną, kuriame aplankysite žadą atimantį septynių pakopų krioklį. Magiškas krioklys teka pačioje džiunglių širdyje, todėl vaizdas šalia krioklio primena tikrą oazę. Turėsite progą pasimaudyti krioklio papėdėje.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

8 diena.  Tentena – Rantepao

Po pusryčių Jūsų lauks kelionė iki Rantepao miestelį. Pakeliui Jus lydės nuostabūs besikeičiantys kraštovaizdžiai ir kaimeliai, kuriuose galėsite papietauti bei nusifotografuoti. Vakare pasieksite pritrenkenčio grožio Rantepao miestelį – Torajos kalnų regiono sostinę.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

9 diena.  Toraja regionas

Po pusryčių Jūsų lauks pažintis su Torajos regionu. Pirma stotelė – UNESCO saugomas Ke’te Kesu kaimelis, garsėjantis tradiciniais Tongkonanų genties nameliais, medžio dirbiniais ir archaiškais piešiniais. Tęsite kelionę pro vietinius kaimelius ir ryžių laukus, atspindinčius čiabuvių tradicijų ir neįtikėtino grožio gamtos sinergiją. Antra stotelė – Batutumonga kaimelis, nuo kurio atsiveria panorama į kvapą gniaužiantį Sesean kalną (2150 m.), stūksantį džiunglių ir ryžių plantacijų apsuptyje. Turėsite progą atsipalaiduoti ir besimėgaujant gamtos grožiu, paragauti tradicinės Torajos regiono kavos. Popiet aplankysite Lo’komata kaimelį, kuriame išvysite uoloje iškaltas kapavietes. Vėliau pėsčiomis nusileisite iki Tikala kaimelio, kuriame susipažinsite su vietinio gyvenimo tėkme – moterys dažniausiai sisoja ryžius, vyrai prausia savo buivolus, o aplink zuja žaidžiantys vaikai.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

10 diena.  Toraja – Makassar

Po pusryčių vyksite aplankyti Lemo miestelį, kuriame išvysite uoloje iškaltas kapavietes su Tau-Tau statulomis. Anot legendų, šios bambukinės statulos saugo vartus į mirusiųjų pasaulių. Po apsilankymo uolose vyksite į pietų Sulawesio sostinę – Makasarą. Turėsite laisvo laiko pažinti nuostabų Indonezijos metropolį, kurio atmosfera neatpažįstai skiriasi nuo ramios šalies provincijos. Iš pažiūros, Makassaras atrodo kiek chaotiškas, kaip ir bet kuris kitas Pietryčių Azijos didmiestis, tačiau tik čia rasite vienus geriausių jūros gėrybių restoranų visoje Indonezijoje. Niekuo neatsilieka ir naktinis miesto gyvenimas, bei saulėlydžiai pajūryje.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

11 diena.  Makassar – Jayapura – Wamena

Naktį vyksite į oro uostą skrydžiui Makassar – Jayapura (Papua salos sostinę). Nusileidus, Jus pasitiks mūsų gidas ir padės įsiregistruoti skrydžiui Jayapura – Wamena. Skrydžio metu išvysite kodėl ši sala laikoma archaiškiausia Indonezijos dalimi. Pasiekę Wamena regioną, aplankysite Napua kalnus, mistiškai gaubančius Baliem slėnį, Wesaput kaimelį su senoviniu kabančiu tiltu, bei Dani genties miestelį su turgaviete. Popiet įsiregistruosite į viešbutį ir turėsite laisvo laiko patyrinėti vietines apylinkes. Taip pat Jūsų lauks vakarienė tradiciniame regiono restorane.

Nakvynė viešbutyje (pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

12 diena.  Wamena – Kurima – Kilise

Po pusryčių vyksite iki Sogokmo kaimelio, nuo kurio pradėsite keturių dienų žygį po nuostabųjį Baliem slėnį, kartu su Jus lydėsiančiais nešikais, gidu ir virėju. Pirma šios dienos stotelė – Kurimos kaimelis, kuriame iš arčiau susipažinsite su vietinių gyventojų kasdienybe ir įspūdingo grožio gamta. Sekanti stotelė – Kilise miestelis, kurį pasieksite kopdami Hesegem kalva. Nakvynei įsikursite palapinėse ir turėsite puikią progą patyrinėti patį kaimelį.

Nakvynė palapinėse (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

13 diena.  Kilise – Ibiroma – Wamerek

Po pusryčių tęsite žygį kalnų takais, esančiais 1800 m aukštyje virš jūros lygio. Žygio metu Jus lydės atogražų miškų peizažas, kalnų panoramos ir vietinių gyventojų šypsenos. Sustosite papietauti šalia ramios Tangma upės, kurioje bus galima ir nusimaudyti. Po pietų tęsite žygį iki Wamerek kaimelio, kuriame įsikursite nakvynei.

Nakvynė palapinėse (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

14 diena.  Wamerek – Wesagalep

Po pusryčių žygiuosite iki Wesagalep kaimelio. Žygio metu persikelsite per Baliem upę kabančiu tiltu ir keliausite smaragdinių džiunglių takais. Šios džiunglės laikomos endeminės gyvūnijos ir Dani genties namais. Pietausite netoli krioklio, kuriame turėsite progą ir atsigaivinti. Po pietų kelias į Wesagalep kaimelį ves kalvomis, nuo kurių atsiveria nepakartojamas Papua gamtos grožis.

Nakvynė palapinėse (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

15 diena.  Wesagalep – Wuserem

Papusryčiavę, žygiuosite iki Wuserem kaimelio. Žygiuosite per mišką, kurio pabaigoje atsiveria nuostabus vaizdas į Baliem upės tarpeklį, juosiantį vietinių genčių trobeles, kalnus ir žalumą. Tai viena iš unikaliausių, žmogaus nepaliestų vietų visoje Azijoje! Turėsite progą atsigaivinti upėje, papietauti ir šiek tiek pailsėti, prieš tęsdami žygį toliau.

Nakvynė palapinėse (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

16 diena.  Wuserem – Kurima – Jiwika – Wamena

Šios dienos pusryčiams išmėginsite tradicinių bananų blynų, o po to žygiuosite į Kurimos miestelį. Šiandien iš arčiau išvysite ne tik kalnų ir džiunglių peizažus, bet ir vietines Dali ir Yali gentis. Netoli pirmos žygio stotelės išvysite Dani genties moteris, pardavinėjančias savo dirbinius. Papietavę, žygiuosite link Kurimos kaimelio, iš kurio automobiliu būsite pervežti atgal į Wamena. Iš Wamenos vyksite į šiaurinę salos dalį, kurioje vainikuosite savo pažintį su Papua – paragausite tradicinių patiekalų, stebėsite Dani genties pasirodymus, bei turėsite progą pabendrauti su pačiais genties žmonėmis. Grįždami į viešbutį, sustosite vietinėje turgavietėje, kurioje galėsite įsigyti egzotiškų lauktuvių. Įsikūrus viešbutyje, Jūsų lauks vakarienė vietiniame restorane.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

17 diena.  Wamena – Jayapura

Po pusryčių Jūsų lauks skrydis Wamena – Jayapura. Atvykus, Jūsų lauks pažintis turas po Papua sostinę. Aplankysite II pasaulinio karo monumentą, skirtą JAV generolui MacArthur, padėjusiam Pietryčių Azijos šalims išsivaduoti nuo Japonijos gniaužtų 1944 m. Vėliau vyksite prie kerinčio Sentanio ežero. Šio milžiniško ežero plotas užima 104 km2, todėl, kad išvystumėt visą jo grožį, plauksite su tradicine ilgąją valtimi. Po pasiplaukiojimo pietausite restorane ant ežero kranto. Sekanti stotelė – Jayapuros antropologijos muziejus, kuriame susipažinsite su Papua gyventojų istorija, kultūra bei tradicijomis. Vėliau Jūsų lauks apžvalginis turas po Jayapurą. Turo metu taip pat apsilankysite ir įspūdingo dydžio Hamadi turgavietėje, pritraukiančioje pirklius iš visos Indonezijos. Popiet turėsite laisvo laiko poilsiui arba tolimesnei pažinčiai su Jayapura.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

kelione i indonezija

18-19 diena.  Jayapura – Tarpiniai oro uostai – Vilnius

Po pusryčių būsite pervežti į Jayapuros oro uostą skrydžiui namo.


Į kainą įskaičiuota:

Sulawesi sala

 • 10 nakvynių 3* viešbučiuose;
 • programoje nurodytas maitinimas;
 • pervežimai (iš oro uostų ir kelionės metu);
 • anglakalbio gido paslaugos;
 • kelionės vadovas iš Lietuvos (susirinkus 10 asmenų grupei);
 • plaukimas kateriu Ampana – Togian salos – Ampana;
 • įėjimo mokesčiai lankytinose vietose;
 • vanduo visos kelionės metu.

Papua sala

 • pervežimai (iš oro uostų ir kelionės metu, išskyrus žygius);
 • 4 nakvynės palapinėse (būsite aprūpinti čiužiniais bei miegmaišiais);
 • 3 nakvynės 3* viešbučiuose;
 • programoje nurodytas maitinimas;
 • anglakalbio gido paslaugos;
 • kelionės vadovas iš Lietuvos (susirinkus 10 asmenų grupei);
 • virėjas (žygių metu);
 • nešikai (žygių metu);
 • kelionės leidimas;
 • pasiplaukiojimas laivu Sentani ežere;
 • įėjimo mokesčiai genčių kaimeliuose ir lankytinose vietose.

Į kainą neįskaičiuota:

 • tarptautinis skrydis (kaina apie 1300 Eur./asm.);
 • vietiniai skrydžiai: Manado – Luwuk; Makassar – Jayapura; Jayapura – Wamena – Jayapura; (kaina apie 400 Eur./asm);
 • mokestis už papildomą bagažo svorį;
 • gėrimai ir maitinimas, nenurodytas programoje;
 • programoje nenurodytos ekskursijos;
 • asmeninės išlaidos;
 • arbatpinigiai gidams, nešikams ir vairuotojams;
 • draudimas (KRD).

SVARBI INFORMACIJA

 • Galutinė kaina gali keistis dėl aviabilietų kainų pokyčio, kuro mokesčių ir/ar valiutos kurso pokyčių.
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiaus (10 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, grąžinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę.
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos).
 • Kelionių organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus.
 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.
  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Santaras Bagužis
  el. paštu: info@santitravels.com
  telefonu: +37066699998
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras