Naujametinė Etiopija

Kaina - šiuo laikotarpiu tikslinama

INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į ETIOPIJĄ

Kelionės data:

2025 sausio 2 d. – sausio 15 d.

Kelionės trukmė: 14 dienų

Kelionės kaina: šiuo laikotarpiu tikslinama

Ar prisimenat vaikystės laikus, kai lovoje Jūsų tėvai atversdavo knygą ir pradėdavo “Senai, senai gyveno…”. Su tais žodžiais Jūs buvote perkelti į magiškąjį pasaulį, kur pilys buvo pastatytos iš kristalų, vienuoliai kopė uolų serpantinais, kad pastatytų nematomus vienuolynus, dykumos buvo padarytos iš aukso, moterys dėvėjo lėkštes kaip papuošalus, imperatoriai uolas pavertė į nuostabias bažnyčias, laukinės ir pavojingos hienos valgydavo iš žmonių rankų, karalienė Šeba suviliojo karalių Saliamoną, o Dievo žodžiai buvo paslėpti slaptose arkose nuo priešų. Taigi, ši pasaka turi vieną pavadinimą – Etiopija.

Mes jums siūlome egzotišką kelionę į Etiopiją, idealiai parinkta data. Šis laikotarpis ypatingas Etiopijoje, nes čia krikščionys švenčia šv. Kalėdas vėliau nei mes, tad Jums bus proga paminėti gražiąją šventę dukart! Taip pat šis metas ypač tinkamas šios šalies pažinimui, tiek pietinėje, tiek šiaurinėje dalyje. Kelionės metu šiaurėje dalyje Jūs pamatysite krikščioniškąjį Etiopijos veidą, aplankysite senovines bažnyčias, sužinosite jų istorijas bei legendas. Pietinėje dalyje Jus susipažinsite su įvairiomis gentimis, jų kasdieniu gyvenimu, papročiais. Be abejo, Jūs taip pat sužavės civilizacijos mažai paliesta gamta ir laukinė gyvūnija.


Detali informacija, ką veiksite kiekvienos dienos metu:

1 diena.  Atvykstate į Addis Abebos Bole oro uostą, kuriame pereinate vizų punktą ir vykstate į viešbutį ilsėtis.

2 diena.

10:00 susitinkate su gide viešbučio fojė ir kartu keliaujate į Addis Abebos miesto pažintinį turą. Miestą 1886m. įkūrė Menelikas II. Miesto pavadinimas Addis Abeba reiškia “nauja gėlė”. Vietiniams etiopams – tai miestas, auksu grįstomis gatvėmis, o užsieniečiams – senovinis, saugantis daug paslapčių, miestas. Galėsite atidžiai apžiūrėti per daugybę metų sukauptą vertingų radinių kolekciją nacionaliniame muziejuje. Verta prisiminti, kad Etiopijoje buvo rastas moteriškos lyties hominido skeletas, kurio amžius net 3,2 mln. metų! Tai puiki įžanga pažinti šalį, kurioje vyrauja kontrastinga kultūra, žmonės ir istorija.

Po turo laisvas laikas, nakvynė viešbutyje.

3 diena.  Lalibela 

Pusryčiaujate anksti. Susitiksite su gide viešbučio fojė apie 6:30, vyksite į oro uostą skrydžiui į Lalibelą. Kadaise, Lalibela buvo vadinama Roha, bet XII amžiuje šis miestas tapo svarbiu miestu Etiopijoje, o žymiojo valdovo vardu buvo pervadintas – Lalibela. Anot legendos, pagal jo susapnuotą sapną ir realiu jo paliepimu buvo iškaltos uolose net 11 bažnyčių. Būtent jas ir pamatysite – skirtingas savo architektūra ir vis dar veikiančias! Pati įspūdingiausia ir lankomiausia yra Sant George (šventojo Jurgio) bažnyčia – statinys, esantis 15 metrų aukščio, o forma kaip Graikiškojo kryžiaus. Visų 11 bažnyčių kompleksas yra įtrauktas į UNESCO ir dar vadinamas aštuntuoju pasaulio stebuklu.

Vietiniai tiki, kad bent kartą aplankius visas bažnyčias, bus palaimintos net septynios Jūsų šeimos kartos!

Po turo grįžtate ilsėtis į viešbutį Lalibeloje.

4 diena.  Lalibela

Dienos turą pradėsite apsilankymu XI amžiuje pastatytos ortodoksų bažnyčios Yimrehanna Krestos lankimu, nutolusios nuo Lalibelos 40km. Po pietų lankysitės Asheten Mariam bažnyčioje, įkurtoje ant kalno. Architektūra gana skurdi, bet vietiniai tiki, kad ši bažnyčia yra arčiau Dievo ir rojaus. Įsitikinsite, kad jie galvoja teisingai, nes vaizdai nuo kalno bus įspūdingi. Pats kopimas į kalną nėra sudėtingas, nereikia specialių įgūdžių ar įrangos.

Nakvosite viešbutyje Lalibeloje. Nuvažiuotas atstumas: apie 100km.

5 diena.  Bahir Dar

Anksti ryte važiuosite į Bahir Dar miestelį, kuris įsikūręs šalia nuostabaus grožio Tana ežero, kuriame turėsite pasiplaukiojimą. Lankysitės Ura kidane Mehret vienuolyne, vaikščiosite kavos laukuose, ir paplaukiosite Mėlynuoju Nilu, kuris teikia Nilui nemažai vandens lietaus sezono metu.

Nakvynė Bahir Dare. Nuvažiuotas atstumas apie 295km.

6 diena.  Gondar

Anksti ryte važiuosite į Gondarą. Prisiregistruosite viešbutyje. Po pietų Jūsų lauks turas mieste. Pamatysite į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktus karališkuosius rūmus su iki šiol išlikusiu karaliaus Fasilo baseinu. Taip pat apsilankysite Šv. Trejybės bažnyčioje Debre Berham Selassie. Bažnyčia turtinga nuostabiomis freskomis ir ant lubų ištapytais angelų veidais. Anot legendos, šioje bažnyčioje irgi buvo slepiama Sandoros skrynia, kurią iš Jeruzalės atsivežė karaliaus Saliamono sūnus Menelikas. Sandoros skrynios istorija apipinta daug paslapčių, bet įrodymų nėra. Kai kurie vietiniai Etiopijos vienuoliai tiki, kad Sandoros skrynia vis dar yra Etiopijoje…

Vakare, jei bus įmanoma, sudalyvausite Kalėdų mišiose arba religiniame renginyje vienoje iš vietinių bažnyčių.

Nakvynė Gondare. Nuvažiuotas atstumas apie 185km.

7 diena.  Debarka

Keliausite į Debarką. Atvykę, lankysitės Semien nacionaliniame parke (UNESCO pasaulio paveldas), kurio plotas net 220 km²! Parkas yra vakarinėje Simeno kalnų grandinės dalyje. Jame gyvena retos endeminių gyvūnų rūšys – raudonkrūtiniai babuinai gelados, etiopiniai šakalai ir kalnų ožiai. Pastarieji ir buvo priežastis įkurti parką šioje vietoje, norint išsaugoti jų rūšį.

Vakare grįžtate į Debarką nakvynei.

Nuvažiuotas atstumas apie 160km.

8 diena.   Aksumas

Jūsų laukia ilga kelionė į Aksumą. Pro langus galėsite gėrėtis nuostabiais Etiopijos gamtos vaizdais ir objektais, kaip Tekezze upė ir Limalimo kalnai. Popiet atvyksite į Aksumą ir turėsite nedidelį apžvalginį turą pėsčiomis po Aksumą.

Nuvažiuotas atstumas apie 275km.

9 diena.  Aksumas – Obeliskų laukas 

Jūsų laukia turas Axum mieste. Apsilankysite obeliskų lauke (UNESCO paveldas), akmeniniuose kapuose, vietiniame muziejuje, Eyesus bažnyčioje, karalienės Sabos maudykloje. Vakare, jei turėsite laiko, bus galimybė pamatyti karjerą, kuriame buvo kasamas granitas aplankytų obeliskų gamybai.

Nakvynė Aksume.

10 diena.  Addis Abeba

Ryte apsilankysite dar viename muziejuje ir St. Mary of Zion katedroje. Tikima, kad 10 įsakymų lentelės ten vis dar saugomos… Pavakarėje skrisite į Addis Abebą, kurioje galėsite pavaikščioti po parduotuves, įsigyti suvenyrų, o vakare Jūsų lauks vakarienė tradiciniame restorane su vietine gyva muzika ir šokiais.

Nakvynė Addis Abeboje.

11 diena.  Jinka

Ryte skrisite į Jinką. Apsilankysite Ari genties kaime, kartu su nedideliu žygiu kalnuotose apylinkėse ir vietinio muziejaus lankymu.

Ari gentis gyvena derlingose žemėse, tad jai nesunku ne tik aprūpinti savo kaimą javais, kavos pupelėmis, vaisiais, bet ir derlių pardavinėti. Taip pat jie turi dideles naminių gyvūlių bandas. Ari genties moterys labai darbščios – gamina keramikos dirbinius bei juos pardavinėja, gaminasi dailius sijonus, papuošalus rankoms, liemeniui, ausims papuošti.

Ari gentis save puošia ne tik papuošalais, bet ir randais, ir piešiniais.

Nakvynė Jinkoje.

12 diena.  Turmi

Ryte keliausite į Mursi genties kaimą. Genties vyrai kūnus puošia randais, simbolizuojančiais nukautus priešus ir laukinius gyvūnus. Mursi vyrai plačiai pagarsėję kaip puikūs kariai – jie net gi puldinėja artimas gentis ir iš jų atima gyvūlius. Ginklus jie mainosi iš sumedžiotų dramblių ir raganosių ilčių, kaulų. O genties moterys yra garsios dėl puošimosi moliniais diskais, įdėtais į apatinę lūpą. 15-16 mergaitei prapjaunama apatinė lūpa ir įdedamas pirmasis diskas. Augant, diskas keičiamas į didesnį, o kuo didesnis diskas, tuo mergina labiau vertinama gentyje. Tiesa, šiais laikais moterys nėra jėga verčiamos nešioti diskus, jos pačios nusprendžia, ar to nori. ..Taip pat, Mursiai yra klajokliai, priklausomi nuo sezonų kaitos – sausuoju sezonu gyvena vakarinėje Omo upės pakrantėje ir augina sorgą, kukurūzus ir daržoves, o lietinguoju sezonu – Tamaos stepėje su galvijų bandomis.

Nepaisant Mursių agresyvaus gyvenimo būdo, jie mielai sutinka būti fotografuojami už mokestį.

Po turo Mursi kaime, grįšite į Jinką pietums, o po jų važiuosite į Turmi. Pakeliui turėsite nedidelį turą vietiniame turguje Dimekoje, kur sutiksite benna ir hamer genčių žmones. Turguje ant žemės bus pakloti kavos pupelių kiautai, tabako lakštai, bananų kekės, mango vaisiai.

Nakvynė Turmi. Nuvažiuotas atstumas apie 245km.

13 diena.  Turmi

Diena prasidės apsilankymu Omorate, dasseneche genties kaimelyje. Ši pusiau klajoklių gentis trapias trobeles ir galvijus nuo laukinių gyvūnų saugo spygliuotais augalų aptvarais.Genties vyrai apatinę lūpą prasiveria dramblio kaulo smaigteliais, o ausyse nešioja papuošalus. Pergalėmis didžiuojasi plaukus pasidabinę įmantriu tonkappen papuošalu.

Grįšite į Turmi ir po pietų apsilankysite hamer genties kaime. Geriausiai žinamoje gentyje gyvena apie 15 tūkstančių žmonių. Gyventojai nešiojasi ginklus, kad apsigintų nuo laukinių žvėrių ir kaimyninių genčių puolimų. Pagrindinis vyrų darbas – ginti kaimą ir prižiūrėti gyvūlius – karves, ožkas, avis, kuriuos sausuoju sezonu išveda ganytis į Omo upės slėnį. Tada moterys gyvena vienos. Vyrai iš ganyklų grįžta tik pratęsti giminės.

Hamerių genties žmonės yra labai puošnūs. Moterys pinasi plaukus į smulkias kasytes, tepa jas molio, pelenų ir sviesto mišiniu. Kaklus puošiasi kriauklėmis ir karoliais, rankas dabinasi apyrankėmis, segi odinius sijonus.Vyrai galvas puošiasi įvairių spalvų karoliukų vėriniais, rankas ir kojas puošia žalvariniais papuošalais.

Jei pasiseks, pamatysite didelę genties šventę – jaunuolio įšventinimo į vyrus ceremoniją. Kai berniukas užauga, o šeima pakankamai sukaupia galvijų, kad galėtų sumokėti už nuotaką, surengia didelę ceremoniją, kada susirenka ne tik giminės,bet ir kitų kaimų žmonės. Jaunuolis turi nenukritęs perbėgti per 10-15 linija sustatytų galvijų nugaras. Jei perbėga nenukritęs, jis gali ieškoti žmonos ir kurti šeimą, o jei suklumpa – yra laikomas nesubrendusiu ir dar metus turi laukti savo šanso. Jaunuolio giminaitės ir draugės taip pat atlieka svarbų vaidmenį – jos šoka ritualinį šokį ir prašosi būti plakamos. Taip jos nori parodyti savo artumą tam jaunuoliui. Tai savotiškas įšventinimas į moteris – plakimo sukelto skausmo ištvėrimas parodo, jog merginos yra subrendusios gimdyti.

Hamer genties žmonės yra mažiau įkyrūs turistams, bet taip pat mielai pozuos nuotraukoms už mokestį. Jei kaime vyks šventė, mokestis bus šiek tiek didesnis.

Nakvynė Turmi. Nuvažiuotas atstumas apie 140 km.

14 diena.  Arba Minch

Vyksite į Arba Minchą. Pakeliui turėsite turą Konso kaime – jis įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą dėl kraštovaizdžio grožio ir saugojimo jau ilgiau nei 400 metų. Konso kaimo žmonės gyvena nederlingose žemėse, bet tręšdami terasinius laukus naminių gyvūlių mėšlu, užsiaugina pakankamai gera sorgų derlių. Iš jo gamina miltus ir vietinį alų.Taip pat jie augina kavos pupeles, kukurūzus, medvilnę, javus. Konso gentis įdomi dar ir dėl to, jog jie stato stulpus, vadinamus waga.

Po turo, popiet, atvyksite į Arba Minch. Galėsite pailsėti baseine arba SPA viešbutyje.

Nuvažiuotas atstumas apie 285km.

15 diena.  Kelionė namo

Po pusryčių turėsite pasiplaukiojimą kateriu po Čamo ežerą. Jame knibždėte knibžda krokodilų, taip pat, hipopotamų, pulkai įvairiausių paukščių. Nuostabi kelionės pabaiga gamtos apsuptyje!

Važiuosite į oro uostą skrydžiui į Addis Abebą, o iš ten – keliausite namo.

Detaliau apie Etiopiją jos kultūrą, istoriją ir tradicijas skaitykite ČIA


Į kainą įskaičiuota:

  • viešbučiai su pusryčiais;
  • transportas turų metu;
  • įėjimų bilietai į lankomus objektus ir nacionalinius parkus;
  • rusakalbio/angliakalbio gido paslaugos;
  • pasiplaukiojimas Tana ir Čamo ežeruose;
  • šventinė vakarienė Addis Abeboje;
  • e-viza.

Į kainą neįskaičiuota:

  • tarptautiniai skrydžiai nuo 710 eur;
  • 4 vietiniai skrydžiai;
  • pietūs ir vakarienės apie 2-5 USD;
  • fotografavimo mokestis vietinėse gentyse apie 5 – 10 birų (1 USD – 27 birai);
  • arbatpiniagiai gidui, vairuotojui 2 – 5 USD per dieną;
  • asmeninės išlaidos, pirkiniai;
  • kelionių rizikos draudimas.
  • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 6 turistai.

SVARBI INFORMACIJA

  • Galutinė kaina gali keistis dėl aviabilietų kainų pokyčio, kuro mokesčių ir/ar valiutos kurso pokyčių;
  • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiaus (12 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, grąžinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę;
  • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios;
  • Skrydžiai dažniausiai vykdomi TURKISH AIRLINES arba UKRAINE INTERNATIONAL AIRLINES oro linijomis;
  • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos;
  • Kelionių Organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
  • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.

ATSILIEPIMAI:

Zita ir Edvardas

Etiopijoje praleidome vienuolika dienų. Mūsų kelionė prasidėjo skrydžiu iš Adis-Abebos į Lalibelą. Lalibelos miestas įsikūręs Etiopijos šiaurėje, tai Etiopijos krikščionių ortodoksu centras ir piligrimų vieta- vienas švenčiausiu pasaulio miestų.Lalibela garsėja įspūdingai atrodančiomis monolitinėmis cerkvėmis, iškaltomis iš raudonos vulkanines kilmės uolų. Jas iškalti įsakė imperatorius Gogre Mazgel Lalibela. Legenda pasakoja ,kad Lalibela susapnavo sapną, kad Dievas jam liepė pastatyti cerkves , tiksliai nurodydamas kur jos turi stovėti. Taip buvo sukurti šie architektūros šedevrai- iš uolų iškaltos 11- monolitinių Lalibelos cerkvių . Vienos cerkvės pasislėpusios giliose daubose ,kitos stovi atviroje vietoje. visos jos sujungtos požeminiais tunelių labirintais. Pati populiariausia ir įspudingiausia šv. Georgo cerkvė Ji iškirsta iš vientiso uolos gabalo nuo viršaus į apačią .Ji 15m. aukščio, kryžiaus formos.Pati seniausia ,tai šv. Marijos cerkvė. Jos sienos ištapytos paveikslais iš Marijos gyvenimo. Etiopijoje labai garbinama Marija su Jezumi ant rankų, trys karaliai, bei kankiniai su šv. Georgu priešakyje. Istorija sako, kad 5000 metų prieš Kristų viena iš princesių iš Etiopijos iškeliavo į Jeruzalę, ten susilaukė karaliaus Salamono sunaus. Užaugęs sunus lydimas 10000 karių grįžo į Etiopiją su 10 dievo įsakymų saugojimo skrynia, ir manoma kad ji iki šiol randasi Etiopijoje, bet šis faktas neįrodytas. Iki šiol kiekvienoje cerkvėje yra 10 dievo įsakymų saugojimo skrynios kopijos , bet kur paslėptas originalas niekas iki šiol nesužinojo. Baigus apžiūrėti cerkves mūsų dėmesį patraukė įdomi ceremonija, tai vaikų krikšto ceremonija,buvo labai įdomu stebėti ,nes mums tai neįprasta. Sekančia diena važiavome pasižiūrėti už Lalibelos keleta km. esančiu cerkviu.Važiuodami grožėjomes gamta ,kaip jie darydami terasas ,mažuose ploteliuose augina javus, daržoves. Dviejų jaučių traukiamu arklu aria žemę. Pagrindinis javas yra sorga iš jos miltų kepa taip vadinama duoną, tai toks didžiulis blynas, mums neįprasto skonio.Mus sužavėjo ne tik gamta ,bet mūsų vairuotojo vairavimo įgūdžiai, kaip jis važiuodamas keliu lengvai be didelio vargo ir streso apvažiuoja kliūtis t. y . piemenų varomos karvių, ožkų, avių bandas. Atvažiavome prie kalno ,nuo kalno viršaus teka nedidelis krioklys, šis vanduo jiems šventas.Įeiname į olą ,o joje cerkvė.Šios olos gilumoje sudėti piligrimų griaučiai. Dar gyvi būdami piligrimai išreikšdavo norą, jiems mirus, būtų padėti olos gilumoje. Yra apie 5000 griaučių. Sekanti cerkvė kurią mes aplankėme, tai 3,5 km. aukštyje.Įkopti į tokį aukšti nebuvo lengva,bet po truputi pailsėdami pasiekiame tikslą.Kiekvienoje cerkvėje mus pasitikdavo šventikas , jis parodydavo šiai cerkvei priklausanti kryžių,daugiausia kryžiai pagaminti iš sidabro ir yra labai seni. Užlipus dar aukščiau pasiekėm kalno viršūnę ,nuo jos nuostabus vaizdas. Šiais gražiais vaizdais mūsų kelionė po Lalibelą ir jos apylinkes baigėsi,valanda skrydžio ir mes jau Gondare. Labai sužavėjo Simeono nacionalinio parko vaizdai su didžiuliais tarpekliais ir dželado babuinų bandomis. Tyliai elgiantis laisvai galima pasivaikščioti kartu su jomis. Jos labai mielos. Gondaro karalių rūmai apgriuvę, šiek tiek bandoma juos atstatyti, malonu išgirsti Jų didingą praeitį ,bet norėtusi ,kad nors vienuose iš jų būtų šiuo- laikinis muziejus,kuriame būtų matyti šio objekto didi praeitis. Apsilankėme vienoje Gondaro cerkvių,kuri panaši į Nojaus laivą.Gondare buvo 43 cerkvės ,užpuole sudaniečiai sunaikino 42 cerkves liko ji viena ,nes aplink buvo daug laukinių bičių ir bandant ją padegti bitės užpuolė padegėjus ir juos nuvijo. Toliau keliaujame kalnų keliais iki Bahir Daro .Aplankėme laukinės kavos mišką, kur stebėjome kavos auginimo ir apdorojimo procesus.Aplankėme viduryje salos esanti vienuolyną.Mūsų kelionė šiaurinėje Etiopijos dalyje baigesi. Toliau kelionę tesiame jau pietinėje Etiopijos dalyje. Apie pietų Etiopijos vėlyvojo akmens amžiaus gentis ir jų gyvenimo būdą galima labai daug pasakoti ,bet visą tai būtina pamatyti. įdomu buvo stebėti boni genties turgų .Čia žmones ateina apsikeisti įvairiomis prekėmis ,pabendrauti , jie vilki nacionalinius rūbus, pagal jų rūbus galima spręsti iš kurios genties jie kile.Turistai gali nusipirkti įvairių suvenyrų ir derėtis del kainos. Didžiausia gentis –Konso pati turtingiausia, ji aprūpina didžiąją Etiopijos dalį maisto produktais, o Dorze gentis audiniais.Daugelis istorinių paminklų tame tarpe ir vėlyvojo akmens amžiaus gentys saugomos UNESKO paveldo.
Turėjome labai patyrusią gidę ,kuri mums daug pasakojo apie Etiopijos istoriją ir šiandieną. Kad nesugriūtų ekskursijos mes bendru sutarimu nevaišinome Etiopiečių vaikų nei saldainiais ,nei kitais įvairiais suvenyrais.

Dekojame už nuostabiai suorganizuota kelione.

Pagarbiai Zita ir Edvardas

 

    Domina ši kelionė?
    Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
    Santaras Bagužis
    el. paštu: info@santitravels.com
    telefonu: +37066699998
    arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras