Mongolija

Kaina - 2990 € + aviabilietas

INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į MONGOLIJĄ

Žemiau pateikta data renkama 12 asmenų grupė:

2024 rugpjūčio 2 d. – rugpjūčio 20 d. 

Šis laikotarpis ypač tinkamas patogiam gamtos pažinimui, kol naktimis ir dienomis nėra itin šalta.

Kelionės trukmė: 19 dienų

Kelionės kaina: 2 990 eurų + aviabilietas

Susirinkus 12 asmenų grupei, kelionė į Mongoliją vyks su profesionaliu vadovu iš Lietuvos:

 • kuris sužiūrės, kad visa kelionės programa įvyktų taip, kaip buvo suplanuota;
 • visada išspręs netikėtai iškilusius nesklandumus, jei tokie atsirastų;
 • esant poreikiui atliks vertėjo paslaugas;
 • siekiant užtikrinti sklandžią kelionės eigą, glaudžiai dirbs kartu su vietiniais gidais ir vairuotojais.

Galingą istoriją turinti valstybė dabar yra Demokratinė Respublika, antra pagal dydį po Kazachstano, neturinti priėjimo prie jūros. Negalinti nustebinti įspūdingos architektūros pastatais ar šventyklomis, neturinti ištaigingų 5* viešbučių ir išvystytų autostradinių kelių, Mongolija svečius pasitinka būdama išskirtinai natūrali ir atvira nesuvaidintu dėmesiu ir išsaugotomis šimtametėmis klajoklių šeimų tradicijomis bei neaprėpiama gamta – be galo gaivia ir unikalia. Čia žmonės vis dar nėra praradę ryšio su gamta, ir ne veltui – gyvūnijos čia yra net kelioliką kartų daugiau nei gyventojų, o pati šalis yra laikoma rečiausiai apgyvendinta visame pasaulyje po Antarktidos.


Detaliau, ką veiksime ir kur keliausime kiekvieną kelionės dieną:

1diena. Skrydis Vilnius – Ulan Batoras

Oro uoste pasitinka mūsų naujieji draugai mongolai. Pervežimas į viešbutį.

2 diena. Kelias į Terelj Nacionalinį parką. Važiuosime 80 km – 2 valandas

Kelionę pradedame gerai išsimiegoję, 10 valandą ryto keliaujame pamatyti žymiojo Mongolijos karvedžio Čingischano paminklą. Esantis 40 metrų aukščio, pastatytas ant 10 metrų pjedestalo ir apsuptas net 36 kolonomis, paminklas tikrai atima žadą. Ant arklio jojančio Čingischano statula yra didžiausia statula, kurioje vaizduojamas ne tik iškilus žmogus, bet ir arklys visame pasaulyje.

Apžiūrėję Mongoliją reprezentuojančią statulą, kelionę tęsime važiuodami į Terelj nacionalinį parką. Jis tikrai ne veltui nusipelno čia atvykstančių turistų liaupsių. Parkas įsikūręs kalnuotoje vietovėje, 1600 metrų virš jūros lygio, kuriame atsiveria įspūdingas kalnų kraštovaizdis. Viena iš įsimintiniausių parko vietų yra uola, primenanti vėžlį. Taip pat vyksime ir į dinozaurų parką su ne vieno dinozauro skulptūra. Iš tolo atrodo, lyg būtume nukeliavę atgal laiku prieš 75 milijonus metų, kai žemėje dar vaikščiojo dinozaurai.

Pietūs Nacionaliniame parke. Po pietų apsilankysime Meditacijos šventykloje, kuri įsikūrusi Nacionaliniame parke.

Nakvynė specialiai turistams sukurtoje autentiškų mongoliškų palapinių – jurtų stovykloje. Nuo šios dienos Jūsų kasdien lauks įdomi patirtis Mongolijoje. Jurtos (iš mongolų kalbos išvertus, “urto” – “klajoklių stovykla”) – tai klajoklių šeimų gyvenamos palapinės su pačiais reikalingiausiais baldais viduje bei nedidele krosnele, pastatoma per patį palapinės vidurį. Svečiams skirtos jurtos yra šiek tiek erdvesnės nei originalios nomadiečių jurtos, tačiau jose vis tiek nėra daugeliui europiečių įprastų patogumų.

Tradicinę mongolišką vakarienę paruoš vietinis šefas ir mūsų gidas.

3 diena. Baga Gazriin Chuluu uolynas. Važiuosime 300 km – apie 5 valandas

9 ryto išvykstame į unikalų Baga Gazarin Chulu (Mažoji uola) uolyną.15 kilometrų ilgio ir 10 kilometrų pločio akmenų masyvas yra praktiškai pačiame Gobio dykumos viduryje. Visiškai natūralioje, retai žmonių lankomoje gamtoje galima sutikti įvairių laukinių gyvūnų (gazelių, švilpikų, kalnų ožių ir t.t.), taip pat supažindinsime su vietine augmenija. Nueisime į kanjoną, kuriame yra senovės vienuolynas, apaugęs medžiais, kas nebūdinga Gobio dykumai. Šiame vienuolyne vienuoliai meditavo ir gyveno dar 17 amžiuje. Choro vienuolynas nedidelis, tik 2 jurtos, tačiau vaizdas tikrai įspūdingas.

Pietūs vietos restoranėlyje. Lengvas žygis po vietovę su vietiniu gidu. Nakvynė Bayanbulago turistų stovykloje. Vakarienę paruoš vietos šefas.

4 diena. Tsagaan Suvarga uola. Važiuosime 220 km – apie 4 valandas

Po pusryčių vykstame į Tsagaan Suvarga (Baltoji uola) Gobio dykumoje. Tsagaan Suvarga arba Baltoji uola tokį pavadinimą gavo iš vietinių dėl savo įspūdingos formos uolos. Ji atsirado per milijonus metų natūraliu erozijos būdu, džiūstant senovinei jūrai. Uola visu savo grožiu atskleidžia savo skirtingų spalvų sluoksniais, susidariusiais per 10 milijonų metų. Dėl to vaizdas daugiau, nei įspūdingas, ypač šviečiant saulei.

Pietūs kelionės metu. Nakvynė turistų stovykloje. Maistą ruoš mūsų šefas. 

5 diena. Yol slėnis ir ledynas. Važiuosime 210 km – apie 4 valandas

9 ryto vykstame į Yolyn Am, dar vadinamą Erelių slėniu, taip pat aplankysime ir Dungeno slėnį (Dungeneegyn Am), kur net vasarą neištirpsta ledas. Ledyną supa aukštos uolos, neleidžiančios saulei tirpdyti ledo. Pasimėgausite nedideliu žygiu, kurio metu galėsite ieškoti būdų, kaip fotoaparato funkcijomis nuotraukose perteikti visą matomą grožį. Vėliau aplankysime Gobio dykumos muziejų, kuris įsikūręs Gobi Gurvan Saikhan Nacionaliniame parke. Šiame parke pamatysime ne vieną įspūdingą uolą ir rytinį Altajaus kalnų pakraštį. Gobi Nacionalinis parkas itin svarbus ne tik šalyje,bet ir pasaulyje – čia saugomi nykstantys dvikupriai kupranugariai ir vienintelės pasaulyje dykumų meškos.

Pietūs kelyje. Pasivaikščiojimui slėnyje skirsime 2 valandas. Nakvynė turistų stovykloje,   vakarienę ruoš mūsų virėjas.

6 diena. Kongoro smėlio kopos. Važiuosime 180 km – apie 4 valandas

Po pusryčių, 9 ryto važiuosime į Kongoro kopas. Tai didžiausios kopos Mongolijoj.Įspūdingų ilgių ir aukščių kopas įmanoma įveikti tik šių gyvūnų pagalba. Kupranugarių varovas padės jaustis saugiai ir ramiai, keliaujant per dykumą.

Pietūs vietos užeigoje. Nakvynė turistų stovykloje, vakarienė – gaminta vietoje.

7 diena. Jodinėjimas kupranugariais kopose

Šiandien jodinėsime dvikupriais kupranugariais, kuriais jodinėti labai patogu. Jie eina lėtai ir lygiai. Sėdėsite tarp dviejų kuprų specialiame balne. Kupranugarių „karavaną“ ves vietinis vedlys. Užsuksime į kupranugarių augintojų namus ir susipažinsime su jų gyvenimo būdu ir tradicijomis. Stebėsime, kaip kopos kas valandą keičia spalvą nuo geltonos iki rožinės ar net sidabrinės saulei leidžiantis, o pūstelėjus vėjui išgirsite negirdėtus garsus smėlynuose, todėl ne veltui Kongoras yra vadinamas”dainuojančiomis kopomis”.

Pietūs stovykloje. Vakarienė ir nakvynė turistų stovykloje.

8 diena. Ongi vienuolynas. Važiuosime 290 km – apie 6 valandas

Po pusryčių keliausite į Ongio upės pakrantėse esančius vienuolynų griuvėsius. Grožėdamiesi neaprėpiamomis Mongolijos stepėmis, bandysite įsivaizduoti, kaip didingai šios apylinkės atrodė, kai vienuolynuose gyveno ir meldėsi apie tūkstantis vienuolių. Šiuo metu prie upės esančiame vienuolyne gyvena tik apie 10 vienuolių.Vienuolyno griuvėsiuose lankysimės su gidu, o vėliau galėsime pasivaikščioti po apylinkes patys, išvysite pačią tikriausią mongolišką stepę.

Pietūs vietos užeigoje. Nakvynė tradiciškai – turistų stovykloje.

9 diena. Kharkhorino miestelis ir Erdene Zuu Vienuolynas. Važiuosime 280 km – apie 6 valandas

Po pusryčių važiuosime į 13 amžiaus Mongolijos Imperijos sostinę, kurią įkūrė galingasis karvedys Čingischanas, kurio statulą išvydote Ulan Batore. Kadaise ši vieta buvo klęstinti amatų, menų ir žemdirbystės srityse. Vėliau aplankysime Erdene-Zuu – seniausią iki šių dienų išlikusį vienuolyną su 108 bokštais (stupomis). Po vienuolyno apsilankysime Karakorumo muziejuje, kuriame gidas papasakos apie Didžiosios Mongolijos valstybės iškilimą, o taip pat ir priešistorę -akmens amžių, bronzos amžių ir kitus senojo pasaulio istorinius įvykius.

Pietūs vietiniame restoranėlyje. Vakarienė ir nakvynė jurtų stovykloje.

10 diena Tsenkher karšieji šaltiniai. Važiuosime 120 km – 2-3 valandas

Po pusryčių vyksime į Tsenkher karštuosius šaltinius. Čia bus galima išsimaudyti ir pailsėti karštų iš žemės besiveržiančiuose šaltinių SPA centre. Iš gelmių veržiasi mineralinis vanduo, kuris Mongolijoje žinomas nuo senovės. Po mineralinio vandens vonių nakčiai pailsėsite tradicinėse mongoliškose jurtose.

11 diena. Terkhiin Tsagaan Nuur ežeras. Važiuosime 220 km – 4 valandas

Geru keliu važiuosime prie įspūdingo Terkhiin Tsagaan Nuur ežero. Šis ežeras išsiskiria savo itin tyru ir švariu vandeniu. Ežeras atsirado, kai lavos srovės iš šalia esančio ugnikalnio užtvenkė vietos upes. Taip atsirado šis ežeras, kuris, beje, yra 2060 metrų virš jūros lygio Khorgo ugnikalnio papėdėje. Ežere pilna žuvies, čia nemažai paukščių ir, žinoma, nuostabių kraštovaizdžių.

12 diena. Lipsime į Khorgo ugnikalnį šalia Terkhiin Tsagaan Nuur (Baltojo) ežero

Po pusryčių 10 valandą kartu su gidu pradėsime kopti į Khorgo ugnikalnį. Šis ugnikalnis yra 2200 metrų aukščio (virš jūros lygio). Aplink jį yra labai daug gražių kalnų, uolų, slėnių, krioklių, šaltinių, didelių riedulių, tad su kiekvienu žingsniu bus į ką pasidairyti. Žaliuojančiuose laukuose galite išvysti jakus – mongoliškus jaučius.

Pietūs vietiniame restoranėlyje. Nakvynė bei vakarienė turistų jurtų stovykloje.

13 diena. Shine Ider kaimas. Važiuosime 180 km – apie 5 valandas

Važiuosime į Shine Ider kaimą. Ilgoje kelionėje pamatysite įspūdingų kraštovaizdžių.

Pietūs vietiniame restoranėlyje. Nakvynė ir vakarieniausime palapinėse miške (tai visiškai saugu)

14 diena. Khovsgolo ežeras. Važiuosime 230 km – 4-5 valandas

Šios dienos kelionės tikslas – Kovsgolo ežeras. Jis yra didžiausias ir giliausias Mongolijos ežeras, dar vadinamas Tamsiuoju melsvuoju perlu. Ežeras yra Mongolijos šiaurinėje dalyje ir savo vandenis teikia didžiausiam pasaulyje Baikalo ežerui Rusijoje. Khovsgolo ežeras yra 136 kilometrų ilgio ir 36 kilometrų pločio, o gylis tam tikrose vietose siekia 262 metrus. Ežeras yra 1645 metrų aukštyje virš jūros lygio. Čia sustoja migruojantys paukščiai, todėl tai puiki vieta juos stebėti. Tai antras didžiausias ežeras Azijoje, kuris pritrenkia ne tik dydžiu, bet ir aplinkiniais kraštovaizdžiais.

Pietūs vietiniame restoranėlyje. Vakarienė ir nakvynė turistų stovykloje.

15 diena. Laikas prie ežero

Šią dieną savarankiškai, be skubėjimo leisite laiką važinėdami arba vaikščiodami ežero pakrantėmis ir gėrėdamiesi stebuklinga Mongolijos gamta.

Pietūs vietiniame restoranėlyje. Nakvynė turistų stovykloje.

16 diena. Uran Togoo ugnikalnis. Važiuosime 400 km – apie 7 valandas

Užgesęs ugnikalnis atrodo tikrai įspūdingai – stovi viduryje plynės. Jo krateris, ant kurio užlipsime, labai taisyklingos formos, todėl mongolai jį praminė „meistro darbu“. Krateryje yra ežeras ir miškas. Nuo šio ugnikalnio atsiveria itin gražus kraštovaizdis.

Pietūs vietiniame restoranėlyje. Vakarienė ir nakvynė turistų stovykloje.

17 diena. Kelias atgal į Ulan Batorą. 550km. 8-9h

Po pusryčių Jūsų laukia visos dienos kelionė atgal į Ulan Batorą. Pakeliui sustosite papietauti.

Nakvynė viešbutyje Ulan Batore.

18 diena. Ulan Batoras 

Paskutinioji diena bus skirta turiningai pasižvalgyti mieste. Pamatysite Zaisano memorialą, skirtą atminti žuvusiems per Antrąjį Pasaulinį karą sovietų armijos kariams. Memorialas pastatytas ant kalvos, į ją užlipti pareikalauja šiek tiek jėgų, tačiau verta – nuo šios vietos atsiveria puikus vaizdas į Ulan Batorą ir Tulo upės vingius.Taip pat mieste bus galima apžiūrėti Nacionalinį gamtos muziejų ir Bogh Khann Palace muziejų.

Jūsų lauks tradicinio maisto pietūs bei stebėsite smagų nomadiečių folkloro pasirodymą. Per senąsias nomadų dainas ir šokius, Jus įtvirtinsite savo prisiminimus apie šį klajoklių šeimų pasaulį.

19 diena. Skrydis namo 


Į kainą įskaičiuota:

 • pervežimai iš/į oro uostą; pasitikimas oro uoste Ulan Batore;
 • apgyvendinimas turistinėse jurtose turo metu;
 • apgyvendinimas Ulan Bator’e, viešbutyje.
 • transportas turo metu (japoniški visureigiai);
 • įėjimo mokesčiai į mokamus objektus, nurodytus programoje;
 • rusakalbis/anglakalbis gidas;
 • maitinimas turo metu – pusryčiai, pietūs, vakarienė (vaišinsitės tradiciniu mongolų barbekiu Khorkhog);
 • litras vandens asmeniui dienai;
 • jodinėjimas kupranugariais Gobio dykumoje;
 • apsilankymas tikros vietinių klajoklių šeimos namuose, susipažįstant su jų kasdienybe.

Į kainą neįskaičiuota:

 • tarptautinių skrydžių bilietai;
 • asmeninės išlaidos;
 • Mongolijos viza;
 • ekskursijos ir pramogos, neįtrauktos į programą;
 • arbatpinigiai gidui ir vairuotojui;
 • galimas mokestis už fotografavimą kai kuriuose objektuose;

Svarbi informacija apie kelionę

 • Galutinė kaina gali keistis dėl aviabilietų kainų pokyčio, kuro mokesčių ir/ar valiutos kurso pokyčių;
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiaus (12 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, grąžinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę;
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios;
 • Skrydžiai dažniausiai vykdomi TURKISH AIRLINES arba UKRAINE INTERNATIONAL AIRLINES oro linijomis;
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos;
 • Kelionių Organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.

 

  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Santaras Bagužis
  el. paštu: info@santitravels.com
  telefonu: +37066699998
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras