Mongolija (Gobi dykumos turtai)

Kaina - 2190 € + aviabilietas

INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į MONGOLIJĄ

Žemiau pateikta data renkama 10 asmenų grupė:

2024 rugpjūčio 2 d. – rugpjūčio 13 d. 

Šis laikotarpis ypač tinkamas patogiam gamtos pažinimui, kol naktimis ir dienomis nėra itin šalta.

Kelionės trukmė: 12 dienų

Kelionės kaina: 2 190 eurų + aviabilietas

Susirinkus 10 asmenų grupei, kelionė į Mongoliją vyks su profesionaliu vadovu iš Lietuvos:

 • kuris sužiūrės, kad visa kelionės programa įvyktų taip, kaip buvo suplanuota;
 • visada išspręs netikėtai iškilusius nesklandumus, jei tokie atsirastų;
 • esant poreikiui atliks vertėjo paslaugas;
 • siekiant užtikrinti sklandžią kelionės eigą, glaudžiai dirbs kartu su vietiniais gidais ir vairuotojais.

Gobi dykuma – didžiulė, niūriai atrodanti teritorija Mongolijoje, tačiau tai tik jos išorinis veidas. Tikroji dykumos esybė atsiskleidžia saulėje tviskančiomis Khongoro smėlio kopomis, per kurias keliauti įmanomi tik ant kupranugarių; kanjonais, kur galima atrasti saulės spindulių nepaliestų tarpeklių; kur ne kur išlikusiais šimtus metų skaičiuojančiais vienuolynų griūvėsiais ir nepaprastai žvaigždėtu dangumi ir tyluma naktimis, viešint mongoliškų jurtų stovyklose viduryje neaprėpiamų laukymių. Kviečiame pamatyti šios dykumos neįkainojamus turtus, dvi savaites keliaujant su patyrusiais vietos gidais.


Detali informacija, ką veiksite kiekvieną dieną:

1 diena. Skrydis Vilnius – Ulan Batoras

Atvykimas į Mongolijos sostinę Ulan Batorą.

Nakvynė viešbutyje arba svečių namuose.

2 diena. Ulan Batoras

Po pusryčių, pradėsite pažintinį turą Mongolijos sostinėje. Apsilankysite nacionaliniame Mongolijos muziejuje, pamatysite žemių užkariautojo Chinggis Khan 40m aukščio skulptūrą. Moderniai įrengtame Chinggis Khan statulos komplekse yra muziejus. Taip pat bus įdomu pamatyti Zaisano memorialą, skirtą atminti žuvusiems per Antrąjį Pasaulinį karą sovietų armijos kariams. Memorialas pastatytas ant kalvos, į ją užlipti pareikalauja šiek tiek jėgų, tačiau verta – nuo šios vietos atsiveria puikus vaizdas į Ulan Batorą ir Tulo upės vingius. Jūsų lauks tradicinio maisto pietūs bei stebėsite smagų nomadiečių folkloro pasirodymą. Per senąsias nomadų dainas ir šokius, Jums atsivers duris į Mongolijos klajoklių šeimų pasaulyje, kuriame praleisite visą savo kelionę. 

Nakvynė viešbutyje arba svečių namuose.

3 diena. Gobi dykuma – Baga Gazarin Chulu

Po pusryčių pradėsite kelionę į Gobi dykumą. Vyksite į šiaurinę jos dalį, kurioje išvysite granito uolas Baga Gazrin Chulu. 15 km ilgio ir 10 km pločio uolynas nustebins savo grožiu, kuris nenusileidžia Didžiajam Amerikos kanjonui. Šioje vietovėje, jei Jums pasiseks, galite išvysti laukinių gyvūnų, tokių kaip laukinės avys ar alpiniai ožiai. Nakvynė specialiai keliautojams sukurtoje autentiškų mongoliškų palapinių – jurtų stovykloje. Jurtos (iš mongolų kalbos išvertus, “urto” – “klajoklių stovykla”) – tai klajoklių šeimų gyvenamos palapinės su pačiais reikalingiausiais baldais viduje bei nedidele krosnele, pastatoma per patį palapinės vidurį. Svečiams skirtos jurtos yra šiek tiek erdvesnės nei originalios nomadiečių jurtos, tačiau jose vis tiek nėra daugeliui europiečių įprastų patogumų. Kasdien mongoliškus pusryčius, pietus ir vakarienę Jums ruoš vietinis šefas ir gidas. Tradiciniai mongolų patiekalai gaminami iš mėsos, ryžių, miltų ir bulvių.

kelione i mongolija

4 diena. Tsagaan Suvarga

Šios dienos tikslas – Tsagaan Suvarga (White Stupa), vaizdingos, iš toli matomos uolos, esančios vidurinėje Gobi dykumos dalyje, susidariusios per 10 mln. metų iš daugybės molio nuosėdų sluoksnių. Senovėje buvo didelė jūra Khevtee ir Bosoo slėniuose. Jai išdžiuvus, dabar ši vieta žavi dėl skirtingų spalvų molio sluoksnių, o vaikštant prie šių uolų, atrodo, kad tai būtų kitos planetos kraštovaizdis. 

Nakvynė jurtų stovykloje.

5 diena. Erelio slėnis – Yolyn Alm

Šią dieną keliausite per Erelio slėnį. 10 km vietovė pasipuošia ledu net ir vasaros laikotarpiu, nes aukštos akmeninės kanjonų sienos vietomis uždengia saulę. Pasimėgausite nedideliu žygiu, kurio metu galėsite ieškoti būdų, kaip fotoaparato funkcijomis nuotraukose perteikti visą matomą grožį. Taip pat šiose apylinkėse galėsite pasimėgauti 3 Altajaus kalnų viršūniu peizažu, pramintu Trijomis gražuolėmis. Turėsite progą apsilankyti ir vietiniame Gobi muziejuje, kuriame rasite informacijos apie vietinę gyvūniją.

Nakvynė jurtų stovykloje.

6 diena. Khongor smėlio kopos – Jojimas kupranugariais

Po pusryčių Jūsų lauks turas po Khongoro smėlio kopas. Jūs leisitės į smėlyno vaizdų magiją, jodami ant kupranugarių. Įspūdingų ilgių ir aukščių kopas įmanoma įveikti tik šių gyvūnų pagalba. Kupranugarių varovas padės jaustis saugiai ir ramiai, keliaujant per dykumą. Turėsite progą apsilankyti kupranugarių
augintojo namuose, kur galėsite sužinoti daugiau apie jo gyvenimą, darbą, kultūrą bei tradicijas. Kelionėje pamatysite žvilgančias saulėje kopas, kurių formas tik vos vos pakeičia vėjas, sukeldamas įdomius garsus smėlynuose, todėl ne veltui Kongoras yra vadinamas “dainuojančiomis kopomis”.

Nakvynė jurtų stovykloje.

7 diena. Bayanzag liepsnojančios uolos

Keliausite į apylinkes, kuriose vis dar galima atrasti dinozaurų fosilijų. Pirmą kartą jas atrado amerikiečių tyrinėtojas Roy Andrew Chapman 1922 metais. Nuostabi kalvota vietovė, susidariusi per tūkstančius metų, dabar įvairiomis dienos valandomis sukuria vis kito raudonos spalvos tono peizažą, todėl šios uolos ir pavadintos “liepsnojančiomis”.

Nakvynė jurtų stovykloje.

kelione i mongolija

8 diena. Ongi vienuolyno griūvėsiai

Po pusryčių keliausite į Ongio upės pakrantėse esančius vienuolynų griūvėsius. Grožėdamiesi neaprėpiamomis Mongolijos stepėmis, bandysite įsivaizduoti, kaip didingai šios apylinkės atrodė, kai vienuolyno teritorijoje gyveno ir meldėsi apie tūkstantis vienuolių. Šiuo metu prie upės esančiame vienuolyne gyvena tik vos viena dešimtis vienuolių…

Nakvynė jurtų stovykloje.

9 diena. Orkhon krioklys – jojimas žirgais

Po pusryčių keliausite į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą Orkhon slėnį, kuriame išvysite net 1120 km besidriekiančios upės krantus. Šiose apylinkėse turėsite neilgą, bet įsimintiną jojimą žirgais. Pamatysite 27 metrų aukščio Orkhono krioklį, kuris būna vandeningiausias liepos ir rugpjūčio mėnesiais. 

Nakvynė jurtų stovykloje.

kelione i mongolija

10 diena. Karakorumas – Erdene Zuu vienuolynas

Po pusryčių važiuosime į 13 amžiaus Mongolijos Imperijos sostinę, kurią įkūrė galingasis karvedys Čingischanas, kurio statulą išvydote Ulan Batore. Kadaise ši gyvenvietė buvo klęstinti amatų, menų ir žemdirbystės srityse. Miestelio aukso amžius tesėsi maždaug 40 metų iki kol sostinė buvo perkelta į Khanbaliką. Šalia Karakorumo aplankysite Erdene-Zuu – seniausią iki šių dienų išlikusį vienuolyną su 108 bokštais (stupomis). Tai pirmasis budistų vienuolynas Mongolijoje, savo klestėjimo metu galėjęs vienu metu priimti 1000 vienuolių. Deja, šis vienuolynas neišvengė Stalino valdymo brutalumo, buvo sugriautos kelios šventyklos, o nežinomas kiekis vienuolių buvo nužudyti arba išsiųsti į Sibirą. Po vienuolyno apsilankysime nedideliame Karakorumo muziejuje, kuriame gidas papasakos apie Didžiosios Mongolijos valstybės iškilimą, o taip pat ir priešistorę – akmens amžių, bronzos amžių ir kitus senojo pasaulio istorinius įvykius.

11 diena. Ulan Batoras

Po pusryčių keliausite atgal į Ulan Batorą.

Nakvynė viešbutyje.

12 diena. Skrydis Ulan Batoras – Vilnius

Tarptautiniai skrydžiai atgal į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • pervežimai iš/į oro uostą;
 • apgyvendinimas jurtose, pritaikytose turistams;
 • transportas turo metu;
 • įėjimų mokesčiai į lankomus objektus;
 • rusakalbio arba angliakalbio gido paslaugos;
 • 1,5 l vandens asmeniui per dieną;
 • pilnas maitinimas, ruošiamas kelionės metu, taip pat vieną kartą būsite pavaišinti tradiciniu barbekiu Khorkhog;
 • valandos jodinėjimas kupranugariais kopose ir valandos jodinėjimas žirgais Orkhon slėnyje/

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • tarptautinių skrydžių bilietai;
 • Mongolijos viza;
 • sveikatos draudimas;
 • asmeninės išlaidos;
 • papildomi gėrimai, užkandžiai, neįtraukti į maitinimą;
 • arbatpinigiai gidui, vairuotojui;
 • galimas mokestis už fotografavimą kai kuriuose objektuose.

Svarbi informacija apie kelionę

 •  Galutinė kaina gali keistis dėl aviabilietų kainų pokyčio, kuro mokesčių ir/ar valiutos kurso pokyčių;
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiaus (10 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, grąžinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę;
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios;
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos;
 • Kelionių Organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.
  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Santaras Bagužis
  el. paštu: info@santitravels.com
  telefonu: +37066699998
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras