Kosta Rika ir Panama

Kaina - 3590 € + aviabilietas

TRUMPA INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į KOSTĄ RIKĄ IR PANAMĄ

Kai pas mus Lietuvoje šalta, ir daugelis ilgisi saulėtų dienų, Centrinėje Amerikoje pražysta visas gamtos grožis! Siūlome Jums egzotinę kelionę į Kostą Riką ir Panamą idealiai parinkta data:

2024 Lapkričio 16 d. – 26 d.

Kelionės kaina: 3590 eurų + aviabilietas 

Taip pat galimi ir individualūs (pagal atskirą užklausimą) užsakymai su jau patikrintais patikimais vietiniais rusakalbiais arba anglakalbiais gidais.


Detali informacija, ką veiksime kiekvieną dieną visos kelionės metu:

1 diena. TARPTAUTINIAI SKRYDŽIAI

Atvykimas į San Chosė. Pervežimas į viešbutį (Colonial ar pan. lygio). Pagal galimybes (atvykimo laiką) galimas pažintinis turas* po Kosta Rikos sostinę San Chosė.

2 diena. POAS VULKANO NACIONALINIS PARKAS

Pusryčiai. Apžvalginis turas į Nacionalinį Poas vulkano parką. Paos ugnikalnis yra aktyvus – paskutinį kartą 2017 m. balandžio mėn., išmetė debesis garų ir dūmų, taip pat nemažai pelenų bei akmenų. Po šio „pasiautėjimo“ parkas buvo uždarytas ir rekonstruojamos stebėjimo ir informavimo sistemos, tad vėl atvėrė duris lankytojams tik 2018 m. Paos vulkanas laikomas vienu didžiausių geizerių pasaulyje, išties įspūdinga – vulkano kraterio skersmuo yra net 1,5 km. Poas ugnikalnis būdamas aktyvus periodiškai išmeta dujų ir garų debesis iš savo gelmių, bet nepaisant to, parko lankytojai gali saugiai jaustis. Ugnikalnis apsuptas atogrąžų miško, šimtamečių medžių ir žydinčių orchidėjų bei bromelijų, o gunera čia yra tokia didelė, kad net gavo pavadinimą „vargšų skėtis“, dėl savo didžiulių lapų. Didingas vulkano vaizdas su krateryje tyvuliuojančiu turkio spalvos ežerėliu padarys Jums nepamirštamą įspūdį. Vėliau vykstame į La Paz krioklių sodą. Šiame gamtos parke pasigrožėsite ir nuostabia gamta, kriokliais ir egzotiniais sodo gyventojais. Galėsite pamatyti jaguarus, ocelotus; pumas; baltaveides kapucinų ir vorinės beždžiones, dvipirščius tinginius, tukanus, makao (macaws) papūgas, kolibrius, drugius… O kur dar vaizdingieji kriokliai – čia tikrai pasidarysite puikių nuotraukų.

Pietūs ir grįžimas į viešbutį San Chosė (pusryčiai įskaičiuoti).

kelione i panama

3 diena. TARCOLĖS UPĖ – RAMIOJO VANDENYNO PAKRANTĖ

Pusryčiai. Po pusryčių pervežimas į Ramiojo vandenyno pakrantę Kosta Rikoje į Dominikalio paplūdimį. Pakeliui aplankysime Tarcoles upę ir mangrovėmis apaugusį Guakalijo. Ši upė pagarsėjusi kaip žinomiausia Kosta Rikos upė – viena vertus kaip labiausiai užteršta upė, bet labiausiai ją garsina… krokodilai. Viename kvadratiniame metre gali gyventi apie 25 krokodilai, iš viso jų priskaičiuojama apie 2000. Be abejo tai ne tik krokodilų, bet ir įvairių paukščių, bei kitų gyvūnų rūšių tankiai gyvenama vietovė. Po pietų tęsiame kelionę link Dominikalio.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

4 diena. ANTONIO MANUELIO NACIONALINIS PARKAS

Pusryčiai. Išvykimas į nacionalinį Antonio Manuelio parką. Parkas įkurtas 1972 m. Šiuo metu tai yra mažiausias Kosta Rikos nacionalinis parkas. Unikali „lietaus“ miško, baltojo smėlio paplūdimių ir koralinių rifų dermė – tai šio parko išskirtinumas šalyje, kurioje yra tikrai labai daug saugomų teritorijų. Turėsite galimybę pamatyti voverines beždžiones, enotus, tinginius, iguanas. O taip pat ir pailsėti, pasimėgauti saulės voniomis baltojo smėlio paplūdimyje (čia galite išvysti mažus spalvotuosius krabus) ir išsimaudyti vandenyne.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

kelione i kosta rika

5 diena. MISTINIAI AKMENINIAI RUTULIAI – BOKETĖS MIESTAS

Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Vykstame į pietinę Kosta Rikos dalį. Pakeliui aplankysite vietovę, kurioje yra išsidėstę mistiniai sferiniai akmeniniai rutuliai. Įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą. Manoma, kad rutuliai buvo padaryti laikotarpyje nuo III a. pr.m.e. iki XVI a. Dauguma akmenų buvo iškalti ne tose vietose, kur jie rasti. Nei jų paskirtis, nei kūrėjai nėra žinomi. Tiesa, rutulių radimvietėse randama Aguas Buenaso kultūros keramikos liekanų. Akmeniniai rutuliai rasti apie 1930 m., kai „United Fruit Company“ pradėjo kirsti džiungles bananų plantacijoms. Dalis rutulių smarkiai apgadinti buldozeriais, be to, keletas rutulių išgręžti bei išsprogdinti tikintis, kad juose gali būti paslėpti lobiai. 1948 m. pradėti pirmieji archeologiniai šių radinių tyrimai. Toliau vykstame į pasienį su Panama, Paso Kanoas ir išvykstame iš Kosta Rikos. Atvykstame į Boketės miestą, įsikūrusį Baru ugnikalnio papėdėje, maždaug 1200 m. aukščiau jūros lygio, apsuptą kavos plantacijų. Baru ugnikalnis aukščiausias Panamos ugnikalnis Kordiljerų kalnuose, šiuo metu snaudžiantis, paskutinis jo išsiveržimas užfiksuotas tik XVI a.

Nakvynė viešbutyje  (pusryčiai įskaičiuoti).

6 diena. BARRILES ARCHEOLOGINĖ VIETOVĖ – ROMO GAMYKLA

Pusryčiai. Išsiregistravę iš viešbučio vykstame į archeologinę vietovę Barriles (Sitio Arqueologico Barriles). Ši archeologinė vietovė yra laikoma kultūrine “kolumbinės” epochos vertybe. Ši vietovė garsėja uolų raižiniais (petroglifais), manoma, siekiančiais 300-600 m.e. metus. Keliamos įvairios šių savotiškų „akmens statinių“ atsiradimo versijos – manoma, kad jos galėjo tarnauti lyg kokie rato pirmtakai, jų pagalba buvo gabenami didžiuliai rąstai, kita versija sako, kad tai greičiausiai didžiuliai suakmenėję lavos gabalai, o gal tai kažkokių statinių liekanos… Pasivaikščiosite po šį paslapties gaubiamą parką ir susikursite savo versiją. Vėliau vykstame į Panamos romo (Carte Vieja) gamyklą, susipažinsite su gamybos procesu ir be abejo, paragauti čia gaminamo romo. Po vizito vykstame į viešbutį Ramiojo vandenyno pakrantėje, Čirikės upės įlankoje.

7 diena. PASIPLAUKIOJIMAS ČIRIKĖS UPE

Šiandien Jūsų laukia pasiplaukiojimas Čirikės upės įlankos pakrante. Poilsis, saulės ir vandens vonios (pagal galimybes ir oro sąlygas), piknikas vienoje iš įlankos salelių.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

8 diena. SKRYDIS Į PANAMOS SOSTINĘ

Pusryčiai. Vykstame į oro uostą (David Enrique Malek International Airport),kur lauks vietinis skrydis į Panamos sostinę.

Atskridę į Panamos sostinę vykstame į viešbutį, poilsis ir laisvas laikas.

9 diena. PANAMA

Pusryčiai. Jūsų laukia turas po Panamą. Apžvalgos aikštelė prie Panamos Kanalo Miraflores šliuzo. Čia puikiausiai galėsite matyti kanalo darbą ir praplaukiančius didžiulius laivus. Taip pat siūlome Jums pasižiūrėti Panamos kanalo statybos istorijos prezentaciją. Vėliau apsilankysime modernioje miesto dalyje, kuri dangoraižiais konkuruoja su JAV pakrantės miestais. Vėliau šarmingasis Panamos senamiestis – Casco Viejo (ar Casco Antiquo) – nuostabus kolonialinės istorijos ir architektūros palikimas, 1997 m. įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

10 diena. SAN LORENZO FORTAS

Po pusryčių vyksite į San Lorenzo fortą – praeityje šis fortas buvo svarbus gynybinis taškas. Chagres upę atrado Kristupas Kolumbas per savo ketvirtąją ir paskutiniąją kelionę į „naująjį pasaulį“ 1502 m. Fortas buvo pastatytas XVI a. Ispanijos karaliaus Pilypo II įsakymu. Pagrindinė forto funkcija buvo stebėti ir užtikrinti Čagre (Chagres) upės žiočių saugumą. Upė buvo svarbus intensyvios transatlantinės prekybos mazgas ir taip pat ja plaukdavo vergų pilni laivai. Chagres upė sudarė ir svarbią „aukso kelio“ dalį. Auksu pakrauti laivai iš Peru plaukdavo iki Panamos ir išplaukdavo iš per Chagres upės žiotis į Atlanto vandenyną. Būtent auksą gabenantys ispanų laivai traukė Karibų jūros pakrantėje plėšikaujančius piratus, ir San Lorenzo fortas nuolat kentėjo nuo piratų atakų, o 1670 m. garsusis piratas Henris Morganas pavertė San Lorenzo fortą griuvėsiais. Pietūs prie Gatuno ežero įsikūrusiame viešbučio restorane.

Grįžimas į viešbutį Panamoje (pusryčiai įskaičiuoti).

kelione i panama

11 diena. TARPTAUTINIAI SKRYDŽIAI

Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio, vykstame į oro uostą skrydžiui į namus.


Į kelionės kainą įskaičuota:

 • apgyvendinimas viešbučiuose su pusryčiais;
 • rusakalbio gido paslaugos turo metu;
 • pervežimai.
 • skrydis iš David oro uosto į Panamos oro uostą.

Į kelionės kainą neįskaičuota:

 • tarptautinių skrydžių aviabilietai;
 • maitinimas, nenurodytas programoje;
 • KRD draudimas;
 • asmeninės išlaidos;
 • arbatpinigiai;
 • oro uostų rinkliavos ir mokesčiai, susiję su atvykimu/išvykimu iš šalies;

Svarbi informacija apie kelionę

 • Galutinė kaina gali keistis dėl aviabilietų kainų pokyčio, kuro mokesčių ir/ar valiutos kurso pokyčių;
 • Lietuvos Respublikos piliečiams trumpalaikiam buvimui Kosta Rikoje ir Panamoje vizų nereikia.  
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios;
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos;
 • Kelionių Organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.
  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Santaras Bagužis
  el. paštu: info@santitravels.com
  telefonu: +37066699998
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras