Tadžikija ir Kirgizstanas

Kaina - 1996 €+ aviabilietas

INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į KIRGIZIJĄ IR TADŽIKIJĄ

Žemiau pateiktomis datomis renkamos grupės iki 12 asmenų. Didesnių grupių neplanuojame dėl Jūsų patogumo keliaujant vietiniu transportu.

2024 liepos 7 d. – liepos 24 d. (liko 12 vietų)

2024 liepos 26 d. – rugpjūčio 12 d. (liko 12 vietos)

Kelionės kaina: 1 996 eurų + aviabilietas. Visos kelionės metu bus tiekiami pusryčiai, pietūs ir vakarienė su kelių dienų išimtimi. Kelionės metu yra keletas vietų kur nėra galimybės iš anksto užsakyti maisto – tai Jūs turėsite padaryti savarankiškai (2 pietūs ir 1 vakarienė).

Idealiai suplanuota kelionė į Kirgiziją ir Tadžikiją su patyrusiu vadovu iš Lietuvos ir profesionaliais vietiniais gidais:

 • kelionės vadovas sužiūrės, kad visa kelionės programa įvyktų taip, kaip buvo suplanuota;
 • visada išspręs netikėtai iškilusius nesklandumus, jei tokie atsirastų;
 • esant poreikiui atliks vertėjo paslaugas;
 • siekiant užtikrinti sklandžią kelionės eigą, glaudžiai dirbs kartu su vietiniais gidais ir vairuotojais;
 • vietiniai gidai išsamiai supažindins su šių kraštų gamta, kultūra, papročiais, tradicijomis, istorija, architektūra ir žmonių gyvenimo būdu.

Laukinė kalnuota pasaka – kelionė po Kirgiziją ir Tadžikiją

Keliausime po turistų mažai paliestas vietoves – kalnus, tarpeklius, slėnius ir stepes, kuriose sutiksime laukinių arklių ir kupranugarių kaimenes. Išbandysime gyvenimą jurtose, skanaudami vietinių klajoklių pagamintą maistą. Pailsėsime prie vieno iš aukščiausių pasaulio ežerų.

Daugiau apie Kirgiziją galite paskaityti čia – https://www.santitravels.lt/blogas/kirgizija-yra-patraukliausia-ir-draugiskiausia-salis-centrineje-azijoje/


Detali informacija, ką veiksime kiekvieną dieną visos kelionės metu:

1 diena.  Skrydis Vilnius – tarpinis oro uostas – Dušanbė

Išvykstame iš Vilniaus/Rygos link Vidurinės Azijos perlo Tadžikistano. Vakare, atvykstame į Dušanbę – Tadžikistano sostinę. Mus pasitinka mūsų draugai tadžikai ir perveža nakvynei viešbutyje, pačioje sostinėje.

Apgyvendinimas: 4* viešbutis

Maitinimas: lėktuve (pietūs ir vakarienė).

2 diena.  Dušanbė

Po pusryčių vykstame į turą po miestą, kurio metu aplankysime Nepriklausomybės aikštę, paminklą Samani – Tadžikistano valstybės įkūrėjui, pasivaikščiojame po Rudaki prospektą, senovės muziejų, kuriame eksponuojama senovinių artefaktų kolekcija, įskaitant 13-os metrų Budos nirvanoje figūra, pagaminta iš keramikos (VII-VII a.)

Po pietų vykstame į pažintinį turą po Hissaro tvirtovę – Hissarų bekų rezidenciją. Aplankysime ne tik pačią tvirtovę, bet ir istorijos muziejų, įsikūrusį senajame madrase. Vakare grįžtame į viešbutį.

Apgyvendinimas: 4* viešbutis (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

3 diena.  Dušanbė – Iskanderkulis – Saritagas

Išvykstame prie Iskanderkulio ežero – didžiausio ir gražiausio ežero Fanų kalnuose. Išvyka po ežerą ir prie Fanos Niagaros – 40 metrų krioklio, ištekančio iš ežero. Piknikas ant ežero kranto. Po pietų važiuojame į vaizdingą kalnų kaimelį Saritagą. Pasivaikščiosime po egzotišką kaimelį, susipažinsime su vietinių gyventojų gyvenimo būdu. Vakare vykstame į nacionalinius namus nakvynei.

Apgyvendinimas: svečių namuose, bendri patogumai (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

4 diena.  Saritagas – Pendžikentas 

Pusryčiai ir išvykimas į Pendžikentą. Pendžikentas – vienas iš seniausių pasaulio miestų, kuriame Jūsų laukia seniausias istorijos ir archeologijos paminklas Sarazmas, menantis penkis tūkstančius metų. Čia trokšta patekti visi pasaulio archeologai. Verta paminėti, kad UNESCO rezoliucija šis retas istorinis ir archeologinis paveldas buvo įtrauktas į saugomų pasaulio istorinių paminklų sąrašą. Nusileisdami į Zarafšano upės slėnį, kelis kartus sustosime pailsėti ir įsiamžinti nuostabios gamtos apsuptyje. Mūsų tikslas – Dar – dar kaimelis, kuriame gimė Keldiėvas, Gulnazaras Keldievichus – poetas, Tadžikistano himno žodžių ir visų pasaulio tadžikų himno autoriaus. Pasivaikščiosime po kaimelį, turėsime galimybę susipažinti su kalnų kaimelio gyventojų tradicijomis ir gyvenimo būdu. Atvykstame į Pendžikentą, kuriame aplankysime prie pat miesto įėjimo esančias senovinio Pendžikento kasinėjimų vietas, kur pamatysime tikrą senų laikų vaizdą: viduramžių citadelę, gyvenamuosius pastatus ir nekropolį. 1946 metais vykdant kasinėjimų darbus čia buvo rasti: paskutinio Pendžikento valdovo, Divaštičo, citadelė ir rūmai, dvi šventyklos, krautuvės, gatvės, dirbtuvės, turgavietės, tvirtovės sienos, dviejų ir net trijų aukštų gyvenamieji namai su daugeliu kambarių. Ypatingą šlovę piliavietė pelnė dėka sieninės tapybos, išlikusios po griuvėsiais visus 1300 metų. 

Apgyvendinimas: Viešbutis arba svečių namai (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

5 diena.  Pendžikentas – 7 ežerai – Pendžikentas 

Pusryčiai, ryte aplankysime Rudaki muziejų, turgų ir mečetę Olimdodchoch. Vėliau vyksime prie 7 ežerų. 1. „Mijgonas“, 2. „Soya“, 3. „Hushyoras“, 4. „Nofinas“ (2139 m. virš jūros), 5. „Hurdakas“, 6. „Marguzoras“, 7. „Hazorchashma“ (2400 m. virš jūros lygio). Piknikas prie 3-čio arba 6-o ežero. Marguzoro ežerų grožis primena brangakmenius gražuolės vėrinyje, beje visi septyni ežerai yra skirtingų atspalvių. 7 ežerai yra tikras Fanų kalnų lobis. Taip apie juos rašė žinomas Sovietų bardas Jurijus Vizbora:

Aš širdį palikau Fanų kalnuose,
Dabar be širdies einu per lygumas,
Ir ramių pokalbių ir triukšmingų švenčių metu,
Aš tyliai svajoju apie mėlynas viršūnes..
Visus ežerus aplankysime automobiliais, išskyrus 7 “Hazorchashma“, iki jo eisime pėstute. Kelionė atgal į Pendžikentą. Vakarienė – tadžikų plovas čajhanoje.

Apgyvendinimas: Viešbutis arba svečių namai (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti)

6 diena.  Pendžikentas – Chudžandas 

Po pusryčių keliausime į Chudžandą, o pakeliui užsuksime į Mazori Šarifo kaimelį, kuriame aplankysime garsųjį paminklą – Mohammedo Bašoro ir Abuabduloho Rudaki mauzoliejų – „Rytų Gomero“, tadžikų – persų literatūros pradininko.

„Nėra pasaulyje didesnio džiaugsmo, nei matyti artimuosius ir draugus“.

Keliausime į Chudžandą – antrą pagal dydį Tadžikistano miestą, įsikūrusį ant Syrdarja upės krantų ir įkurtą Aleksandro Makedoniečio jo Azijos kampanijos metu IV a. Prieš m.e. Tęsime kelionę į Istaravšano miestą, aplankysime kelis amatininkus ir XV-to amžiaus Medresė Sultan Abdulatifhaną. Vakarienė restorane.

Apgyvendinimas: 4* viešbutis (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

7 diena.  Chudžandas

Papusryčiavus pažintinis turas po miestą, kurio metu aplankysime istorijos – kraštotyros archeologijos ir fortifikacijos muziejų, šeicho Maslichitdino (XIV-XIX a.) mečetę ir mauzoliejų, egzotišką rytietišką turgų „Pajšambė“, kolūkio Urumchodžaevo dvarą (Rusijos carų rūmų Petergofe kopija), Kajrokumsko tvenkinį. Vakarienė restorane.

Apgyvendinimas: 4* viešbutis (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

8 diena.  Chudžandas-Ošas

Pusryčiai. Išvykstame link Kirgizijos pasienio Kyzyl-Bel. Ir toliau link Ošo (apie 360 km).

Susitikimas su mūsų draugais kirgizais, Kirgizijos-Tadžikistano pasienyje. Sustosime papietauti, -privačiame name arba vietiniame restoranėlyje. Kelionės metu suplanuotos poilsio pertraukėlės, kurių metu neskubėdami galėsime padaryti nuostabias panoramines nuotraukas.
Oše laukia apgyvendinimas svečių namuose. Truputi pailsėję, kilsime į Sulaiman -Too („šventas kalnas Suleymanka“), kuris stūkso pačio Ošo miesto viduryje, o iš jo atsiveria kvapą užgniaužiantis panoraminis vaizdas į miestą ir jo apylinkes.

Apgyvendinimas: Svečių namai (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

9 diena.  Ošas – Arslanbobas

Po pusryčių, apsilankysime Ošos turguje ir kraštotyros muziejuje. Pietūs vietinėje kavinėje. Toliau keliausime į Arslanboba, apie 208 km. Pakeliui užsuksime į Uzgeno istorinį – architektūrinį kompleksą. Pasiekę Arslanbobą, apsigyvensime ir nakvosime privačiuose vietinių gyventojų namuose – SBT Arslanbobas. Vakarienė (vakarienės metu galima užsakyti liaudies grupės pasirodymą).

Apgyvendinimas: Privatūs svečių namai, bendri patogumai (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

10 diena.  Arslanbobas – Čyčkanas

Aplankysime „mažą krioklį“. Pakilimas per graikinių riešutų giraitės į apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria stulbinantis, panoraminis vaizdas į visą kaimą ir tarpeklio šlaitus, apaugusius krūmais ir graikinių riešutų giraitėmis. Pietūs privačiame name. Kelionė į Čičkaną, apie 335 km. Kelias bėga pro Karakul kalnus, palei Toktogulo tvenkinį. Nakvynė vaizdingame Čičkano slėnyje, ant kalnų upelio kranto.

Apgyvendinimas: Viešbutis (pusryčiai ir pietūs įskaičiuoti).

11 diena.  Čyčkanas – ežeras Song Kulis

Kelionė prie Song-Kulio ežero, apie 310 km. Kelias eina per Susamyro slėnį, per Susamyro, Kojomkulio ir Kyzyl Oi kaimelius. Pietums sustosime privačiame name – Kyzylas Oi. Po pietų tęsime savo kelionę prie Song Kulio ežero. Apgyvendinimas jurtos stovykloje. Nakvynė tikroje jurtoje 3016 m. aukštyje virš jūros lygio.

Apgyvendinimas: Jurtos stovykla, bendri patogumai (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

12 diena.  Ežeras Song Kulis

Visą dieną praleisime prie aukštakalnio ežero. Vasarą prie jo suvažiuoja aviganiai iš visų aplinkinių kaimų, įrengia jurtas ir praleidžia čia su šeima visą vasarą . Ši vieta vadinama džailoo – vasaros ganykla. Didelės gyvulių bandos ganosi čia iki pirmojo sniego. Galėsime pasivaikščioti palei Song Kulio krantą pėsčiomis arba joti ant arklio, išsinuomavę jį pas aviganius, arba pakilti į neaukštą kalno keterą ir pamatyti visą apylinkių panoramą bei įsitikinti, kad ežeras ne toks jau ir mažas. Jo dydis: 60 km ilgio ir 30 km pločio. Čia pat ant keteros, pamatysime ir petroglifus (uolienų raižiniai). Pasivaikščioję nuo vienos stovyklos prie kitos, ne tik susipažinsime su klajoklių genčių gyvenimo būdu, bet ir paragausime šviežiai iškeptos duonos, kumyso ir airano.

Apgyvendinimas: Jurtos stovykla, bendri patogumai (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

13 diena.  Ežeras Song Kulis – Kočkorka – Kadži Sai (pietinė Isyk Kulio pakrantė)

Po pusryčių keliausime į Kočkorkos kaimą, apie 125 km. Čia mūsų laukia pietūs. Apsilankysime parduotuvėje – muziejuje, kurio visi eksponatai yra pagaminti iš veltinio vietinių meistrų rankomis. Galėsime užsisakyti veltinio gamybos šou – mokymus ir patys sudalyvauti jo gamyboje. Toliau mūsų kelionė tęsiasi į pietinę Isyk-Kulio pakrantę, į Kadži Sai gyvenvietę, apie 170 km. Apgyvendinimas ir nakvynė svečių namuose „Al-Hayat“ (tai kūrybinių menininkų namai). Po vakarienės galimas trumpas turas į “Pasakos slėnį”.

Apgyvendinimas: Svečių namai (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

14 diena.  Isyk-Kulis / Karakolas / Čolpon Atas

Po pusryčių galėsime išsimaudyti ežere ir toliau keliausime į šiaurinį Isyk Kulio ežero krantą.

Karakole sustosime pažintiniam turui po miestą ir pietums. Aplankysime: medinę stačiatikių bažnyčią, pastatytą 1878 metais; medinę dungano mečetę, pastatytą 1910 metais ir rusų keliautojo N. M. Prževalskio muziejų, kuris buvo palaidotas čia pat – prie Isyk Kulio ežero 1888 m. Toliau vyksime į kalnus Čolpon Atas.

Apgyvendinimas: Viešbutis (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

15 diena.  Isyk Kulis / Čolpon Atas

Visą dieną praleisime prie Isyk Kulio. Galėsime organizuoti 1-1,5 val. trukmės išvyką po ežerą nedideliu kateriu. Taip pat galėsime aplankyti petroglifų muziejų ir etnografijos muziejų. Vakare grįšime atgal į viešbutį.

Apgyvendinimas: Viešbutis (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

16 diena.  Čolpon Ata – Biškekas

Kelionė į Biškeką, apie 260 km. Pakeliui užsuksime į istorinį ir architektūrinį kompleksą „Burano bokštas“, kuris yra 12 km. nuo pagrindinio kelio vedančio į Biškeką, prie Tokmako kalnų. 

Apgyvendinimas: Viešbutis (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

17 diena.  Biškekas / Ala-Arča tarpeklis

Ryte išvyksime į pažintinę išvyką po Ala-Arča tarpeklį, kuriame Jūsų lauks nacionalinis gamtos parkas „Ala-Arča“. Atstumas nuo Biškeko iki parko – apie 40 km. Pasivaikščioję po parką, grįšime į Biškeką. Pietūs. Turas po miestą, aplankant Ala-Too aikštę, Ąžuolų parką, paveikslų galeriją, Centrinę universalinę parduotuvę ir t.t. Nakvynė viešbutyje.

Apgyvendinimas: Viešbutis (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

18 diena.  Grįžimas Biškekas – tarpinis oro uostas – Vilnius


Į kainą įskaičiuota:

 • Transportas kelionės metu autobusai/visureigiai (su oro kondicionieriumi);
 • Pilnas maitinimas pagal programą (16 pusryčių; 15 pietų ir 16 vakarienių);
 • Apgyvendinimas viešbučiuose (3* ir 4* pagal šalies kategoriją); svečių namuose ir jurtose (4-5 asm vienoje) pagal programą;
 • Rusakalbiai gidai (anglakalbiai pagal pageidavimą);
 • Patyręs kelionių vadovas iš Lietuvos;
 • Visi įėjimų į lankomus objektus mokesčiai;
 • Iškvietimas vizai  į Tadžikistaną;
 • Vanduo buteliukuose visos kelionės metu.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautiniai aviabilietai: Vilnius/Kaunas/Rygas – tarpinis oro uostas – Dušanbė ir Biškekas – tarpinis oro uostas – Vilnius/Kaunas/Ryga.
 • Papildomi, programoje nepaminėti turai ir žygiai;
 • Programoje nepaminėtas maitinimas;
 • Tadžikistano viza (~ 60 €);
 • Arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas, atšauktos kelionės draudimas;
 • Asmeninės išlaidos

SVARBI INFORMACIJA

 • Nesusrinkus minimaliam keliautojų skaičiaus (12 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, gražinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę;
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios;
 • Skrydžiai dažniausiai vykdomi TURKISH, AEROFLOT arba BELAVIA oro linijomis;
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos;
 • Kelionių Organizatorius  NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
 • Rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą. Užsisakyti papildomai galima mūsų biure;
 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.

ATSILIEPIMAI: 

.
Sigla

2019-09-25

Labas vakaras , Santarai,
Kelione buvo puiki, patiko organizavimas, gidai, labai buvo draugiški ir rūpestingi. Tadžikijoj ypač rūpinosi mumis, bet , kad jau klausiate – pasakysiu- buvo niuansų su jų važiavimo įpatumais- kartais serpantinuose lenkdavo “va bank”-turėjau griežtai pasakyti gidui , kad tokiu dalykų neturi būti… , bet toje vietoje buvo griežtai sureaguota -tada viskas jau buvo gerai.O šiaip visi patenkinti, lauksime Jūsų pasiūlymų kitoms kelionėms..

 

Arnomedas
2019-09-14

Labas rytas Santarai,
laikas bėga, kelionės emocijos ir įspūdžiai susigulėjo. Mano nuomone, kaip pažintinė kelionė po šias šalis tikslą pasiekė tiek geografine, tiek kultūrine prasme. Gidai dirbo profesionaliai, maistas puikus. Gal kiek glumino Tadžikijoje stipriųjų gėrimų gausa. Nakvynių sąlygos, atsižvelgiant į vietovę, padorios arba labai geros. Transporto priemones, bent man, normalios. Vairuotojai profesionalai, vietomis “padykę” saugumo klausimu, paslaugūs. Turas organizuotas  daugiau negu gerai.O man Kirgizijoje norėtusi dienos turo pėsčiomis kalnuose.
Tad sėkmės rengiant naujus, ypač pažintinius, maršrutus. 

 

Regimantas
2019-09-10

Tobulai suorganizuota kelione, nuostabios šalys, žmonės, gamta, labai rekomenduoju ten nuvykti


Ina

2018-08-23
 
Laba, Kaip tik šiandien apie tave pagalvojau Santarai ir še kad nori. Tiesiog mintys veikia per atstumą. O ką pagalvojau? Kad buvo puikiai suorganizuota kelionė. Ir kad tau nepadėkojau dar kartą!
Tikrai AČIŪ!!! Labai smagu,kai gauni tai ko tikiesi arba dar geriau.
Tadžikija ir Kirgizija-puikiai atspindinčios Vid.Azijos šalys. Gamtos lopinėliai, kuriuose pamatai nuostabius vaizdus-kalnai,slėniai,upės,ež erai,jurtos…Dar galima” prisiliesti ” prie tikro klajoklių gyvenimo,ty.gyventi jurtose,pamatyti kumelių su kumeliukais bandas ir paragauti tikru tikriausio kumelio pieno,kumiso ir iš jo pagamintų džiovintų sūrio rutuliukų. O jau ežerų spalvos, nenusakamos, tiesiog negali atitraukti akių nuo jų grąžumo! Vien Isyk Kulio ežeras vertas dėmesio. O kur dar kalnų grožis ir viršūnių didybė! Teko ne tik grožėtis, bet pasivaikščioti kalnų takeliais.
Rugpjūčio mėn.daug įvairiausių vaisių ir jų kainos labai mažos,mums net juokingos. Aplamai viskas ten pigu.
Turėjom labai gerus gidus,kurie galėjo pasakoti apie savo šalį,kultūrą,papročius ištisas valandų valandas.Ir žinojo atsakymus į visus užduodamus klausimus.
Transportas ir vairuotojai geri ir patikimi.
Ir ką čia aš jums pasakoju – geriau vieną kartą pamatyti savo akimis!

  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Santaras Bagužis
  el. paštu: info@santitravels.com
  telefonu: +37066699998
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras