Uzbekija

Kaina - 760 € + aviabilietas

INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į UZBEKIJĄ

Uzbekistaną drąsiai galima vadinti Centrinės Azijos kultūros lopšiu, todėl siūlome nepraleisti progos ir aplankyti vieną egzotiškiausių šilko kelio šalių!

Garantuotas išvykimas! Žemiau pateiktos fiksuotos pažintinės kelionės datos su rusakalbiais gidais.

2024 metų datos:

Gegužės 24 d. – Birželio 1 d.
Rugsėjo 13 d. – Rugsėjo 21 d.
Rugsėjo 20 d. – Rugsėjo 28 d.
Spalio 4 d. – Spalio 12 d.
Spalio 11 d. – Spalio 19 d.
Spalio 25 d. – Lapkričio 2 d.

Kelionės į Uzbekiją trukmė: 9 dienos

Kelionės kaina: 760 eurų + aviabilietas 


Detaliau, ką veiksime ir kur keliausime kiekvieną kelionės į Uzbekiją dieną:

1 diena. URGENČAS – KHIVA

Atvykimas į Urgenčą iš kurio kartu su grupe būsite pervežti į Khivą. Khiva yra vienas iš seniausių miestų Chorezmo regione ir vienintelis dabartinio Uzbekistano miestas, kuriame iki šiol išsaugota viduramžius menanti vidinė miesto dalis Ichan – Kala, todėl tai puikus pradžios taškas keliaujant po Uzbekiją.

Nakvynė viešbutyje

2 diena. KHIVA

Pusryčiai. Aplankysite Ichan-Kala, kurios gatvių šurmulys primins oriento pasaką. Tai vieta, kurioje kiekvienas pastatas yra unikalus kultūrinis objektas vertas dėmesio. Pirmiausia išvysite žymaus uzbekų filosofo ir poeto – Pakhlavano Mahmudo mauzoliejų. Tai vienas unikaliausių architektūros šedevrų visoje Khivoje, išsiskiriantis savo persišku interjeru, ornamentais, gigantišku turkio spalvos kupolu ir išmargintais sarkofagais. Vėliau aplankysite Kunya-Ark citadelę su milžiniškomis gynybinėmis sienomis ir vartais, saugojusiais karaliaus haremą, arsenalą, mečetes ir arklides. Kita šios dienos stotelė – Islam Khoja – aukščiausias Uzbekijoje minaretas ir medresė (islamiškoji mokykla), išsiskiriantys autentiškais ornamentais, spalvinga fasado apdaila. Lankysitės XIX a. Tash Khauli rūmuose, rytinėje senamiesčio dalyje. Šiuos elegantiško dizaino rūmus puošia unikalios architektūrinės konstrukcijos iš marmuro, medienos ir keramikos. Apsilankysite ir Alakuli Khan medresėje, kuri yra laikoma pačia gražiausia medrese visoje Khivoje. Jus nustebins ir XVIII a. statyta Jumos mečetė. Pačioje senamiesčio širdyje įsikūrę maldos namai išsiskiria tuo, jog neturi islamiškąjam stiliui būdingų mečetės bruožų – kupolo, galerijų ir kiemo. Jumos mečetės viduje išvysite vieną didžiulę salę, kurios lubas remia net 218 kolonų! Dienos pabaigoje keliausite prie didžiausios medresės Centrinėje Azijoje, pavadintoje Mahometo Amin Khano vardu bei aplankysite ir šalia esantį minaretą. Per 70 metrų nusidriekusi šventovė išsiskiria ne tik turkio spalvos ornamentais, bet ir bokštais, besistiebiančiais į dangų, harmoniją įkūnijančiu vidiniu kiemu.

Nakvynė viešbutyje

kelione i uzbekija

3 diena. KHIVA – BUKHARA

Pusryčiai. Kelionė į vieną archaiškiausių Uzbekijos miestų – Bukharą, per žymiąją Kyzylkumo dykumą, besidriekiančią palei Amudarjos upę. Keliausite tuo pačiu šilko keliu, kurį lėtai kirto tūkstančiai karavanų, todėl galėsite įsivaizduoti kaip keliaudavo įvairios prekės senovėje.

Išvertus iš tiurkų kalbų, Kyzylkumas” reiškia Raudonąjį smėlį”. Šis pavadinimas dykumai buvo suteiktas dėl to, jog vietinis smėlis turi rausvą atspalvį. Kelionės metu sustosite pasigrožėti kopomis ir Amudarjos panorama, kuri užgniauš kvapą. Pasiekę Bukharą turėsite laisvo laiko, todėl galėsite aplankyti suvenyrų bei amatininkų parduotuves.

Nakvynė viešbutyje 

4 diena. BUKHARA

Pusryčiai. Tęsite pažintį su vienu seniausių miestų pasaulyje ir viena iš šilko kelio dalių – Bukhara. Viduramžiais miestas buvo pagrindinis politikos, kultūros ir religijos centras vidurio rytuose. Bukharoje išsaugota daugiau nei 140 architektūrinių objektų, įskaitant medreses, mečetes ir žymiuosius miesto simbolius – Kalyan minaretą, Ark tvirtovę, viduramžių vonias ir prekybos kupolus. Istorinis Bukharos centras yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Šios dienos turą pradėsite nuo vieno iš seniausių Bukharos monumentų – Samanidų mauzoliejaus. Dar 905 metais pastatytame mauzoliejuje laikomi Samanidų dinastijos valdovo ir jo šeimos palaikai. Toliau apsilankysite neįprastos ovalo formos Chashma Ayub mauzoliejuje, kuris asocijuojasi su bibline legenda apie keliaujantį Jobą. Anot legendos, mauzoliejaus vietoje apsilankė pranašas Jobas ir įrengė šulinį sausras kenčiantiems dykumos gyventojams.Todėl yra tikima, jog ten esantis vanduo yra ypatingai šventas. Trečioji šios dienos stotelė – Bolo – Hauz kompleksas, kurį XVIII a. įkūrė vietos didikas (emyras) Shahmuradas. Kompleksą sudaro mečetę su minaretu ir vandens rezervuaras. Būtent šiais statiniais Shahmuradas bandė pelnyti vietinių gyventojų palankumą, siekiant išsaugoti savo poziciją. Šalia šio komplekso stovi vienas įspūdingiausių Bukharos pastatų – Ark citadelė. Tai seniausias Bukharos pastatas, įkurtas dar IV a. pr. Kr., kuris veikė kaip pagrindinė miesto tvirtovė ir rūmai. Nežmoniško dydžio gynybinės sienos, milžiniški vartai ir kolonos – tai miestas mieste, kurį privalo aplankyti kiekvienas keliautojas. Sekanti turo stotelė – Poi Kalyan kompleksas, kurį sudaro viena didžiausių Centrinės Azijos mečečių, minaretas ir medresė.  Taip pat aplankysite ir nepakartojamo grožio Abdulaziz Khan medresę bei XV a. pastatytą Ulugbeko medresę, su plačiomis arkomis, erdviais, ornamentais išmargintais koridoriais ir tikinčiųjų kambariais. Toliau keliausite į Lyabi – Khauz – vieną žinomiausių aikščių Bukharoje, kurioje yra įrengtas dirbtinis ežeras. Aplink aikštę yra išsidėsčiusios Kukeldash medresė, Nadir Divanbegi medresė, Khoja Nasreddin khanaka ir daug jaukių kavinių. Dienos pabaigoje apsilankysite XVIa. dengtų turgų kvartale, kuriame rasite amatininkų dirbtuves bei išvysite tradicinius Uzbekistano dirbinius.

Nakvynė viešbutyje

5 diena. BUKHARA – ŠAKHRIZABAS – SAMARKANDAS

Pusryčiai. Keliausite Šakhrizabo (Timūridų dinastijos gimtinės) link. Žaliųjų sodų miestas yra gerai žinomas dėl savo unikalios architektūros, kuri buvo pastatyta Timuro ir jo Timuridų imperijos. Pagrindinis jų tikslas buvo nedidelę savo gimtinę paversti miestu, kuris būtų ne prastesnis nei Samarkandas. 

Pirmoji stotelė Šakhrizabe – Ak-Saray (baltieji) rūmai. Tai Uzbekijos valdovo Amiro Timūro rūmai, įrengti dar XIV-XV a. laikotarpyje. Milžinišką marmurinį kompleksą puošia tradicinės islamiško stiliaus mozaikos ir ornamentai, palikdami siurrealistišką įspūdį. Sekanti stotelė – Dorus Saodat šventyklos kompleksas, skirtas atminti Timunidų dinastijai. XIV a. įrengtą šventovę supa didžiulis parkas, o jos viduje įrengtas Dorut – Tilyavat mauzoliejus Timūro sūnums atminti.  Paskutinė šio turo stotelė – netoliese esanti Kok Gumbazo mečetė, vietinių vadinama „Mėlynojo kupolo“ mečete. XIV a. šventyklos viduje įrengtos marmurinės kapavietės Timuridų dinastijos atstovams. Vidus išmargintas įvairiausių spalvų keramikiniais ornamentais, o šventyklos išorę puošia milžiniška arka bei greta stovintis apžvalginis bokštelis. Dienos pabaigoje keliausite į Samarkandą.

Nakvynė viešbutyje

6 diena. SAMARKANDAS

Pusryčiai. Savo amžiumi Romai prilygstantis Samarkandas dažnai vadinamas rytų perlu”. Tai buvusio šilko kelio širdis, legendinė Sogdianos sostinė, Marakandas ir Timuridų imperijos lopšys. Iki pat šių dienų Samarkandas išlaikė Azijos viduramžių dvasią. Tai miestas – muziejus, todėl rekomenduojama jame nuolat dairytis.

Pradėsite savo turą nuo Registano aikštės. Magiški majolikos ornamentai, ažūrinės mozaikos ir didingos šventyklos – tai tik keli centrinės Samarkando aikštės motyvai. Šiame skvere aplankysite Ulugbeko, Sher-Dor ir Tila-Kari medreses – tai vienintelės Samarkando medresės, kurių nesunaikino Čingishanas mongolų viešpatavimo regione laikotarpiu. Ulugbeko šventykloje (įrengtoje XV a.) tikintieji iki pat šių dienų atvyksta į ją melstis. XVII a. pastatyta Sher-Dor šventykloje pamatysite majolika dekoruotos šventyklos arkų viršuje ornamentais apipintų tigrų atvaizdus (nors statybų pradžioje buvo planuojama pavaizduoti du liūtus). Įdomu tai, jog XVII a. buvo draudžiama vaizduoti gyvūnų atvaizdus ant šventyklų, tačiau nepaisant to, šventykla tapo svarbia erdve vietos tikintiesiem ir pastatas nebuvo sugriautas. Į UNESCO paveldą įtraukta Tila-Kari šventovė laikoma vienu svarbiausių religinių monumentų visoje šalyje. „Tila-Kari“ iš uzbekų kalbos išvertus reiškia „Auksu dengta“ – būtent auksas ir yra pagrindinis komplekse esančios mečetės dekoracijos elementas. Šventovė pasižymi didžiuliu vidiniu kiemu, majolikos ornamentais ir auksu dekoruota mečete, kurios viduje galite išvysti nespalvotas senojo Samarkando nuotraukas. Taip pat aplankysite Gur-Emir mauzoliejų – grandiozinę timuridų dinastijos kapavietę, kuri yra laikoma pirmtaku Delyje esančiam Humayan mauzoliejuje ir Agroje esančiame Tadž Mahalui. Kelionės metu aplankysite ir Bibi-Khanumo mečetę (tai 41 m aukščio mečetė, kurios architektūrinės konstrukcijos nė iš tolo neprimena musulmoniškojo šventyklų braižo), Samarkando didžiausią turgų – the Slab bazaar ir Shahi-Zinda nekropolį (mirusiųjų miestas, vietinių vadinamas „Mauzoliejų alėja“, kurioje rasite visą galybę šventyklų, bei kapaviečių, skirtų ne tik šeichams, bet ir pranašo Mahometo giminaičiams).

Nakvynė viešbutyje

7 diena. Khiva – Urgenčas – Taškentas

Papusryčiavus ir išsiregistravus iš viešbučio, Jūsų lauks turas po magiškąją Khivą. Khiva ne tik veikė kaip viena iš pagrindinių Šilko kelio vietų – miesto legendos siekia net ir biblinius laikus, todėl vaikščiodami miesto senamiesčiu jausitės lyg nusikėlę į kitą laikmetį. Pirmoji šio turo stotelė – žymaus uzbekų filosofo ir poeto, Pakhlavano Mahmudo, mauzoliejus. Tai vienas unikaliausių architektūros šedevrų visoje Khivoje, išsiskiriantis persišku interjeru, ornamentais, gigantišku turkio spalvos kupolu ir išmargintais sarkofagais. Vėliau aplankysite Kunya-Ark citadelę su milžiniškomis gynybinėmis sienomis ir vartais, saugojusiais karaliaus haremą, arsenalą, mečetes ir arklides. Trečioji šios dienos stotelė – Islam Khoja minaretas ir mečetė, išsiskiriantys autentiškais ornamentais, spalvinga fasado apdaila ir aukščiausiu Uzbekijos minaretu (56 m). Vėliau lankysitės XIX a. Tash Khovli rūmuose, rytinėje senamiesčio dalyje. Šiuos elegantiško dizaino rūmus puošia unikalios architektūrinės konstrukcijos iš marmuro, medžio ir keramikos. Penktoji šios dienos stotelė – XVIII a. Djumos mečetė. Pačioje senamiesčio širdyje įsikūrusi mečetė išsiskiria tuo, jog neturi islamiškoms valstybėms būdingų mečetės bruožų – kupolo, galerijų ir kiemo. Mečetės viduje išvysite vieną didžiulę salę, kurios lubas remia net 218 kolonų! Vėliau keliausite prie didžiausios Centrinės Azijos šventyklos – Mohamado Amin-Khano mečetės ir minareto. Per 70 metrų nusidriekusi šventovė išsiskiria ne tik turkio spalvos ornamentais ir savo dydžiu, bet ir besistiebiančiais į dangų bokštais ir harmoniją įkūnijančiu vidiniu kiemu. Paskutinė šios dienos turo stotelė – Avestos muziejus. „Avesta“ vadinama šventoji Zoroastrizmo knyga, kurios ištakos prasidėjo Khivoje. Avestos muziejuje iš arčiau susipažinsite su vienos iš pirmųjų pasaulio religijų istorija. Vakare būsite pervežti į Urgenčo oro uostą, skrydžiui į Taškentą. Pasiekę Taškentą, būsite pervežti į viešbutį.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

8 diena. Taškentas – Vilnius/Ryga

Po pusryčių būsite pervežti į Taškento oro uostą skrydžiui namo.


Kelionės į Uzbekiją kainą įskaičiuota:

 • 7 nakvynės 3 žvaigždučių viešbučiuose;
 • vidinis skrydis (Urgenčas-Taškentas);
 • maitinimas pagal programą;
 • pervežimai (iš oro uostų ir kelionės metu);
 • rusakalbių ir anglakalbių gidų paslaugos (lydintis gidas kelionės metu ir vietiniai gidai lankytinuose objektuose);
 • vanduo (1 but./asm. dienai).

Kelionės į Uzbekiją kainą neįskaičiuota:

 • tarptautinis skrydis;
 • įėjimo mokesčiai lankytinose vietose (45 USD/asmeniui, mokama vietoje);
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • gėrimai ir maitinimas, nenumatytas programoje;
 • asmeninės išlaidos;
 • draudimas (KRD).

Svarbi informacija apie kelionę į Uzbekiją

 • Galutinė keliones į Uzbekiją kaina gali keistis dėl aviabilietų kainų pokyčio, kuro mokesčių ir/ar valiutos kurso pokyčių.
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.
 • Kelionių organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.
  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Santaras Bagužis
  el. paštu: info@santitravels.com
  telefonu: +37066699998
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras