Istorinė Šri Lanka – kalnai ir vandenynas

Kaina - 1490 € + aviabilietas

Istorinė Šri Lanka – kalnai ir vandenynas 

Kelionės datos:

2024 11 16 – 11 29 (aviabilieto kaina 860€) (14 dienų/12 naktų vietoje) 

2025 02 06 – 02 19 (aviabilieto kaina 899€) (14 dienų/12 naktų vietoje) 

Visos kelionės metu Jumis rūpinsis mūsų vietinis, licencijuotas, didelę darbo patirtį turintis rusakalbis/anglakalbis gidas.  Niekas geriau nepažįsta šalies, nei žmogus kuris gimė ir užaugo Šri Lankoje.

Kelionės kaina  1 490 € + aviabilietas (keliaujant 12 asmenų grupei)

kelione i sri lanka, egzotines keliones, pazintine kelione i sri lanka, sri lanka


KELIONĖS Į ŠRI LANKĄ PROGRAMA

1 diena. VILNIUS – KOLOMBAS

Išskrendate iš Lietuvos. Persėdimas Stambule. 

2 diena.  KOLOMBAS. KANDALAMA. DAMBULA / SIGIRIJA (vakarienė)

Atskridus į Kolombą, perėjus patikras ir pasiėmus lagaminus , prie išėjimo iš oro uosto,  su Santitravels logotipu rankose, Jus pasitiks mūsų gidas. 

Nuo dabar prasidės pažintis su nuostabiai, žalia ir ežeringa sala. 

Būsite atvešti į viešbutį. Truputis poilsio. Antroje dienos pusėje apie 15 h. Važiuosite į Sigiriją. 

Sigirija arba kitaip Liūto uola – Jus pasitiks didele kaskadine įspūdingais baseinais išpildyta teritorija. Tragišką dviejų brolių likimą menanti istorija jus nukels į tuos laikus , kai šalį 1500 metų atgal valdė karalius ir pastatė vieną įspūdingiausių statinių ant uolos.

Tai vienas iš vertingiausių Šri Lankos istorinių paminklų, neprilygstamo miesto planavimo, vandens inžinerijos, sodininkystės ir meno derinių. Dėl savo unikalumo Sigirija 1982 m. UNESCO paskelbta Pasaulio paveldo objektu. Turbūt neveltui 🙂

Rūmų ir tvirtovės kompleksas stovėjo ant masyvios uolos, maždaug 200 metrų aukščiau nei aplinkinis kraštovaizdis. Didžiulė tvirtovės teritorija talpino savyje apsodintus sodus, tvenkinius, kanalus, alėjas ir fontanus. Vienas iš ryškiausių Sigirijos bruožų – veidrodinė siena. Senosiomis dienomis ji buvo taip nuodugniai nupoliruota, tam, kad karalius galėtų matyti joje savo atspindį.
Vakarinė Sigirijos siena buvo visiškai padengta freskomis. Aštuoniolika jų išliko iki šių dienų įgavusios pavadinimą: „moterys debesyse“.
Freskose vaizduojami nuogų moterų – Kasyapos žmonų ir sugulovių atliekančių religinius ritualus portretai – spėjama galėtų reikšti duoklę moters grožiui..

Nuo kalno viršūnės atsivers įspūdinga panorama. Čia sutiksite saulėlydį. 

Poilsis. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

kelione i sri lanka, egzotines keliones, pazintine kelione i sri lanka, sri lanka

3 diena. POLONARUVA (pusryčiai, pietūs ir vakarienė)

Po pusryčių vyksite į Polonaruvą. Tai buvusi senoji Šri Lankos sostinė. Tai geriausiai išlikusi archeologinė vieta Šri Lankoje.

Didžiulė parko teritorija, pagodos ir stupos, karaliams pastatytos maldos vietos, baseinų griuvėsiai– visa tai didingos civilizacijos palikimas. Būnant šioje vietoje galėsite pabandyti įsivaizduoti kaip viskas atrodė 800 metų atgal didžiuoju karalių klestėjimo laikotarpiu kai ten buvo klestintis komercinis ir religinis centras.

1982 m. Polonaruva įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Pietūs vietiniame restorane. Turėsite galimybę paragauti autentiškų šalie patiekalų. 

Šri Lankos virtuvė yra įdomi indiško-olandiško ir vietos maisto kombinacija, kurioje vyrauja ryžiai, kokosai ir prieskoniai. Salos valgiai labai priimtini europietiškam skoniui, kadangi maistas ne toks aitrus kaip įprasta Azijos šalyse. Šri Lankos virtuvei didelę įtaką turi Indijos virtuvė. Ryškiausias skolinys iš kaimyninės šalies yra prieskoniai. 

Vykstant link viešbučio pakeliui stabtelsite pasidaryti smagių nuotraukų pasipuošiant tradiciniais Šri lankietiškais rūbais – sariu (mot.) ir sarong (vyr.).

Poilsis. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

4 diena. KANDI. AUKSINIO URVO ŠVENTYKLA DAMBULOJE. Induistų šventykla Sri Muttumari Amman (pusryčiai / vakarienė)

Po pusryčių važiuosite  į Kandi. Tai  vienas iš gražiausių pasaulyje šiuolaikinių kultūros centrų. Čia daug senovės paminklų, keistai iškarpytų krūmų ir statinių. Važiuojant per Kandi miestelį aplankysite pakeliui esančią Budos danties šventyklą – tai pagrindinė Kandi įžymybė. 

Dambulos šventykla – didžiausia ir geriausiai išsilaikiusi urvų šventykla Šri Lankoje. Čia įsikūrė miškuose klajoję budistų vienuoliai. Šventykla palaipsniui plėtėsi , o dabartinį pavidalą įgijo XVIII a.  Šventyklos kompleksas apima 5 urvus, Religinio komplekso viduje gausu budistinio meno paminklų – 153 budų skulptūros (svarbiausia – gulintis Dambulos buda), taip pat kitų dievybių – Samano, VišnausGanešos ir kt. – be to,  budistinių karalių skulptūros, freskos, vaizduojančios Budos gyvenimo epizodus. 1991 m. Dambulos šventykla įtraukta Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. 

Stabtelsite viename iš ajurvedinių aliejų ir prieskonių sode, kuris  yra pilnas egzotiškų, viliojančių  prieskonių ir žolelių. Ajurvediniai vaistai, pagaminti iš žolelių, nuo senų senovės gydo daugybę įvairių ligų, tokių kaip artritas, paralyžius, vėžys ir daugelis kitų.

Antroje dienos pusėje vyksite į Matale, didžiausią Šri Lankos Centrinės provincijos Matale rajono miestą. Jis yra salos centrinių kalvų širdyje ir yra plačiame, derlingame slėnyje, 364 m virš jūros lygio , kas suteikia puikias sąlygas beribės arbatos, gumos ir kakavos plantacijoms būti. Derliaus gausą  žinoma įtakoja ir krituliai, nes čia jų  gausu net ir sausiausią mėnesį.

Sustosite fotografuoti induistinę Sri Muttumari Amman šventyklą.

Šventykla buvo pastatyta 1874 m. Iš pradžių tai buvo nedidelė šventovė su skulptūra  po medžiu. Vėliau ji išaugo į didelę induistų šventyklą. 

Muthumariamman šventykla arba Muthumari Amman yra induistų šventykla  kur „Muthu“ pažodžiui reiškia perlus. „Mari“ reiškia lietus, o „Amman“ tamilų kalba reiškia motiną. Šventykla skirta Mariaman, lietaus ir vaisingumo deivei. Pagal galimybę įeisite į šventyklos vidų. 

Dienos pabaigoje Jūsų lauks vakarienė ir nakvynė viešbutyje. 

5 diena. DRAMBLIŲ PRIEGLAUDA PINAVELE.  KARALIŠKASIS PERADENIJOS BOTANIKOS SODAS (pusryčiai / vakarienė)

Po pusryčių važiuosite į dramblių prieglaudą Pinavele, kur dešimties hektarų plote gyvena daugiau nei 80 dramblių. Dalis jų – pirmųjų penkių prieglaudos gyventojų anūkai, o kita dalis apsigyveno prieglaudoje po to, kai buvo rasti sužeisti. Jais rūpinasi prieglaudoje dirbantys veterinarai. Atmosfera ypatinga, todėl lankantis Būnant čia tiesiog būtina skirti laiko pasivaikščiojimui po prieglaudą ! Siūlome stebėti dramblių maudynes upėje bei ramų jų gyvenimą. 

Po apsilankymo dramblių prieglaudoje užsuksite į brangakmenių muziejų ir fabriką . Šri Lanka yra pasaulyje pirmaujanti brangakmenių gavybos šalis nes čia randama daug retų brangakmenių  ir jų atmainų. 

Viename pastate yra ne tik brangiųjų akmenų ir papuošalų parduotuvė, bet ir muziejus, akmens pjaustymo įmonė. Galėsite  stebėti, kaip dirba meistrai, o gal net įsigyti kažką atminimui.

Kai saulė nebekepins apie 16 h. atvyksite į vieną iš gražiausių pasaulio tropinių sodų – Karališkajį Peradenijos botanikos sodą. Šis  sodas yra centrinėje Šri Lankos dalyje, Paradenijos kaime, iš visų pusių apsuptas Mahaweli upės. Botanikos sodas buvo įkurtas 1821 m., paskutinio Kandio karalystės valdovo rezidencijos teritorijoje. Bendras sodo plotas 63 kv. km., kuriame pristatoma daugiau nei 4800 augalų rūšių iš viso pasaulio. Čia galite pamatyti retų ir nuostabių medžių: dvigubą kokoso medį, girtą medį ir didžiulį skėtinį medį. Tačiau karališkasis sodas visų pirma garsėja orchidėjų ir palmių kolekcija , todėl tikrai turi ką parodyti ir nustebinti net tuos, kurie, galbūt, niekada nesidomėjo augalais.

Grįžimas į viešbutį. Vakarienė. Nakvynė.

6 diena. NUVARA ELIJA. ELLA / DEVYNIŲ ARKŲ TILTAS. HIKKADUWA.  (pusryčiai / vakarienė)

Šiandieną  prasidės kelionė  poilsio vietos link. 

Po pusryčių vyksite į Nuvara Eliją – vieną žymiausių ir patraukliausių Azijos kurortų. Šis miestas – sodas apsuptas kalnais ir kriokliais, stūksantis 1880 metrų virš jūros lygio aukštyje, padės pamiršti visą kelionę lydėjusią kaitrą. Aplink plytinčios arbatmedžių plantacijos, įvairios augalų spalvos ir gaiva trumpam nukels Jus į kitokį pasaulį. Apsilankysite „Damro“ arbatos fabrike, kur susipažinsite su arbatos keliu nuo daigelio iki kvapnaus gėrimo. Pačios tikriausios ir autentiškiausios Ceilono arbatos galėsite įsigyti ir paragauti arbatos parduotuvėlėje. 

Pagal galimybę pasivaikščiosite po miestelį, kurio architektūra įkvėpta Didžiosios Britanijos architektūros. Bus akivaizdu,  kad ne veltui Nuvara Elija dažnai vadinama mažąją Anglija. 

Vėliau važiuosite link  Ellos, mažo miestelio Badulla rajone Šri Lankoje, kuris  yra maždaug 200 kilometrų į rytus nuo Kolombo ir yra 1041 metro aukštyje virš jūros lygio. Ši vieta žymi savo natūraliu kraštovaizdžiu ir legendiniu Devynių arkų tiltu. 

Devynių arkų tiltas, dar žinomas kaip „Tiltas danguje“, buvo pastatytas sujungiant du kalnus tiesiant Badulla – Colombo geležinkelį. Tiltas tęsiasi 91 metrą ir yra 24 m aukštyje. Gražus architektūros sprendimas slepiasi tarp vešlių žalios arbatos laukų, kitaip sakant  gamta susipina su žmogaus išradingumu.

Įdomu tai, kad šis senas, bet veikiantis geležinkelio tiltas, pastatytas konstrukcijoje nenaudojant metalo, tik raudonas plytas.

Po ekskursijos būsite nuvežti į poilsio vietą – Hikaduvos kurortą. Vakarienė ir naktis viešbtyje .

Hikaduva yra nedidelis paplūdimio miestelis Šri Lankos pietvakarinėje pakrantėje. Tai vienas geriausių Šri Lankos paplūdimių , kuris siūlo daugybę malonių užsiėmimų, įskaitant nardymą,  plaukimą ir t.t. Paplūdimys yra maždaug 4 kilometrų ilgio ir yra populiari banglenčių vieta. Taip pat yra didelė tikimybė, kad šioje vietovėje plaukioja milžiniški vėžliai, nes Hikaduva paplūdimys yra viena iš vietų Šri Lankoje, kur jie peri kiaušinius. Be natūralaus grožio Hikaduvos apylinkėse  yra daug budistų šventyklų, taip pat daugybė restoranų ir barų, siūlančių tradicinę Šri Lankos virtuvę.

pažintinė kelionė į šri lanką, kelionė į šri lanką, sri lanka, egzotines keliones

7  diena   Poilsis. Laisvas laikas (pusryčiai/vakarienė)

8  diena   Poilsis. Laisvas laikas (pusryčiai/vakarienė)

9  diena   Poilsis. Laivas  laikas (pusryčiai/vakarienė)

10 diena. Poilsis. Laivas  laikas (pusryčiai/vakarienė)

11 diena. Poilsis. Laivas  laikas (pusryčiai/vakarienė)

12 diena.  Poilsis. Laivas  laikas (pusryčiai/vakarienė)

13 diena. Pervežimas į Kolombą. Trumpas turas. Nakvynė Kolombe (pusryčiai)

14 diena. Skrydis namo 07:40 h. vietos laiku (pusryčiai)

Kelionės pabaiga


Kelionės į Šri Lanką kainą įskaičiuota:

 • Pažintinė programa Šri Lankoje (su vietiniu  licenzijuotu rusakalbiu / anglakalbiu gidu); 
 • Automobilis su oro kondicionieriumi;
 • 4 nakvynės 3* viešbučiuose programos metu;
 • 7 nakvynės 4 * viešbutyje ant vandenyno kranto;
 • 1 nakvynė Kolombe 3-4* viešbutyje su pusryčiais;
 • Pervežimai iš / į oro uostą. 

Kelionės į Šri Lanka kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautinis skrydis;
 • Šri Lankos e-viza apie 50 €;
 • Mokami objektai pažintinės programos metu ir pietūs Polonaruvoje / 3 diena  apie 130€;
 • Kelionių rizikos draudimas; 
 • Arbatpinigiai gidui;
 • Asmeninės išlaidos.

SVARBI INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į ŠRI LANKĄ

 • Skrydžiai dažniausiai vykdomi TURKISH AIRLINES oro linijomis;
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiaus (12 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, grąžinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę;
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos;
 • Kelionių organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.

Kodėl Šri Lanka?

 • Didingos civilizacijos palikimo pėdsakai;
 • Paslapties persisunkusios freskos uoloje ir kvapą gniaužianti panorama uolos viršūnėje;
 • Tūkstantis žalių atspalvių žymiausių pasaulio arbatų arbatmedžių plantacijose;
 • Platūs smėlio paplūdimiai su gyvais povandeniniais koraliniais parkais;
 • Saloje vyraujanti harmonija – tarp žmonių, gyvūnų ir gamtos.

ATSILIEPIMAI APIE KELIONĘ Į ŠRI LANKĄ:

Giedrė ir Remigijus
2023-11-30

Šri Lanka, turi begalę dalykų, kurie mūsų atostogas pripildė nepakartojamų įspūdžių. Tai žiuojančios prieskonių ir arbatų plantacijos, nacionaliniai parkai, kalnai ir džiunglės, visada besišypsantys žmonės, puikus maistas ir šiltas klimatas. Visos kelionės metu mumis kaip mama rūpinosi Agnė, o vietinis gidas su neblėstančia šypsena supažindino mus su savo šalimi.

Dovilė
2020-01-02

Dėkojam už gerai organizuotą kelionę į Šri Lanką. Labai patiko turėti kelių dienų pažintinį turą, ne vien poilsį. Kai šalis tolima, norisi ją pažinti, čia buvo aukso viduriukas.

Edvinas
2019-12-10

DIDELIS ačiū Agnei už rūpestį visos kelionės metu, likome labai nustebę gerąją prasme. Š.m lapkričio mėn. vykome į Šri Lanką. Nustebino mus Šri Lanka tikrai, nesitikėjome, kad bus taip įdomu. Turėjome labai šaunų gidą. Jis buvo labai puikus vairuotojas ir vadovas. Visada laimingas, besišypsantis ir paslaugus. Mūsų kelionė buvo labai gerai organizuota ir suplanuota mums be streso. Matėme daug nuostabių įvairių vietų, apsistojome geruose viešbučiuose ir valgėme nuostabų maistą. Kiekviena diena buvo skirtinga – nuo senovinių vietų ir šventyklų iki vietinių restoranų, kelionių po laukinį gyvenimą ir paplūdimius. Gidas dažnai sustodavo ne pagal maršrutą, norėdamas duoti mums paragauti skanių vietinių patiekalų. Jis buvo labai lankstus ir visada rūpinosi, kad būtume patenkinti savo diena. Todėl didelis AČIŪ mūsų gidui!  

Agnė
2019-03-04
Laba diena, Agne! Norim padekoti uz tokia nerealiai kelione. Parsivezeme pacius geriausius ispudzius is toookios nuostabios salies. Pasisemem geru emociju ilgam. Aciu 🙂 

 

  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininke:
  Agnė Bagužienė
  el. paštu: agne@santitravels.com
  telefonu: +370 620 47347
  egzotines keliones
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

egzotines keliones
Agnė