Sokotros sala

Kaina - 2960 €+ aviabilietas

Magiška Ekspedicija į Sokotros salą – Indijos vandenyno galapagus

Kelionės datos:

2024m. lapkričio 11 d. – lapkričio 20 d. (liko 12 vietų)

Kelionės trukmė: 10 dienų

Kelionės kaina: nuo 2 960 Eurų asmeniui (esant 14 žmonių grupei) 

Idealiai suplanuota kelionė į Sokotros salą su patyrusiu vadovu iš Lietuvos ir profesionaliais vietiniais gidais:

 • kelionės vadovas sužiūrės, kad visa kelionės programa įvyktų taip, kaip buvo suplanuota;
 • visada išspręs netikėtai iškilusius nesklandumus, jei tokie atsirastų;
 • esant poreikiui atliks vertėjo paslaugas;
 • siekiant užtikrinti sklandžią kelionės eigą, glaudžiai dirbs kartu su vietiniais gidais ir vairuotojais;
 • vietiniai gidai išsamiai supažindins su šių kraštų gamta, kultūra, papročiais, tradicijomis, istorija, architektūra ir žmonių gyvenimo būdu.

SOKOTRA

UNESCO Pasaulio Paveldo vietovė, svarbi savo unikalia kultūra bei išskirtine floros ir faunos gausa. Sokotros salynas, susidedantis iš 4 salų ir 2 uolėtų salelių, slepiasi Indijos vandyne 560 km į pietus nuo Jemeno. Nors plotu apima tik 3,800 km 2, yra 3-ia sala pasaulyje pagal biodiversiškumą, turinti daugiausiai endeminių paukščių rūšių Vidurio Rytuose. Kraštovaizdis, biologinė įvairovė, vietinė kalba, kultūra bei tradicijos yra tiek unikalios, kad Sokotra įvardijama tarp 33-ejų vietovių planetoje, kurias būtina aplankyti šiame gyvenime, apibūdinama kaip svetingiausia vieta žemėje.


Detali informacija, ką veiksime kiekvieną dieną visos kelionės į Sokotros salą metu:

Diena 1: Atvykimas į Sokotrą – Qalansiya – Detwah lagūna

Pasitikimas oro uoste.  Po imigracijos formalumų, ekspedicijos pradžia vykstant į vakarinėje salos dalyje esantį Qalansiya žvejų kaimelį su tradiciniais namais, siauromis gatvelėmis ir valtimis nusėtu uosteliu. Atvykimas į Detwah lagūną – saugomą jūrinę vietovę garsia savo magišku kraštovaizdžiu. Po pietų, maudynės jūroje, pasivaikščiojimas pliažu po krabų miestą, palydint saulę.

Vakarienė ir nakvynė Detwah stovyklavietėje.

Diena 2: Detwah lagūna – Shuab – Detwah lagūna

Po pusryčių, iš Qalansiya uosto žvejų laiveliu pasieksime Shuab laukinį paplūdimį, kur bus galima išsimaudyti ir aplankyti mangrovių mišką. Pakeliui, matysime daugybę įvairių paukščių ir taip pat bus didelė tikimybė sutikti delfinus. Vidurdienį, judėsime atgal į Detwah pietauti pas vietinę įžymybę Abdullah the Cave Man (urvinį žmogų). Grįžtant, norintys galės išbandyti linijinę žvejybą ir laimikiu paįvairinti vakarienę. Po pietų, pasivaikščiojimas lagūna ir susipažinimas su jos draugiškais gyvūnais.

Vakarienė ir nakvynė Detwah stovyklavietėje.

Diena 3: Detwah lagūna -Dixam – Derhur kanjonas – Firmhin miškas – Zahek/Hayf kopos – Aomak

Po pusryčių, pervažiavimas į Dixam plokščiakalnį – vieną iš įspūdingiausių salos vietų, kur auga senieji Dragon’s Blood (Drakono Kraujo) medžiai. Sustojimas prie tarpeklio pasigrožėti panorama ir pradingusiu pasauliu apačioje.  Žygis po senąjį Firmhin, paskutinį Dragon’s Blood medžių mišką. Niekur kitur pasaulyje neauga tiek šių medžių kiek čia, apytiksliai 9,000 galiūnų. Vietiniai žmonės pavaišins arbata ir parodys kaip renka Drakono Kraują – vertingą raudoną medžių dervą, kurią lygšiol naudoja medicinai ir kitiems tikslams.  Nusileidus į Derhur kanjoną, bus galima atsigaivinti natūraliame gėlo vandens telkinyje apsuptame palmių. Po pietų, vykstame į pietinę salos dalį pasivaikščioti po Zahek arba Hayf balto smėlio kopas, sutikti užburiančio saulėlydžio. Saulei nusileidus, įsikursime Aomak ant Indijos vandenyno kranto

Vakarienė ir nakvynė Aomak paplūdimio stovyklavietėje.

Diena 4: Aomak – Di Farho kanjonas – Di Hamri

Po pusryčių, keliaujame į šiaurinę dalį, pro mažus kaimelius ir pervažiuodami Di Farho kanjoną, kuriame auga Frankincense ir daugybė butelio formos (dar vadinamų Dykumų Rožė) medžių.  Sustosime nuostabioje oazėje su natūraliu gėlo vandens baseinu, kuriame bus galima išsimaudyti.  Pietausime ir likusią dienos dalį praleisime Di Hamri saugomoje jurinėje vietovėje, garsia savo koraliniu rifu.  Atsipalaidavimas paplūdimyje arba maudymasis ir paviršinis nardymas Di Hamri įlankoje.  Paviršinio nardymo kaukės suteikiamos, o papildomą irangą galima iššsinuomoti vietoje.  Esant poreikiui, giluminis nardymas su instruktoriumi organizuojamas atskirai.

Vakarienė ir nakvynė Di Hamri paplūdimio stovyklavietėje.

Diena 5: Di Hamri – Qaria lagūna – Homhil – Arher

Po pusryčių, vykstame į Homhil saugomą vietovę, pakeliui sustodami prie Qaria lagūnos suskaičiuoti flamingų. Atliksime lengvą 30 min treką, besigrožėdami Homhil supančiais vaizdais ir augmenija. Pasiekus tikslą, bus galima atsigaivinti natūraliame kalnų baseine su panoraminiu vaizdu į žemiau esantį slėnį ir jūra. Dieną užbaigsime pasiekę Arher didžiąsias kopas kylančias į 150 m aukštį, kurias suformavo galingi musoniniai vėjai. Šaltinis, bėgantis nuo kalnų masyvo per Arher paplūdimį, nuplaus druską po maudymosi jūroje arba atgaivins po kopimo į gigantišką kopa, nuo kurios atsiveria neužmirštami vaizdai.

Vakarienė ir nakvynė Arher paplūdimyje.

Diena 6: Arher – Hoq urvas – Arher

Po pusryčių, trumpas pavažiavimas iki Terbak kaimo nuo kurio pradėsime žygį į Hoq urvą, vieną iš didžiausių saloje. Požeminė ola yra daugiau nei 3 km ilgio su gausybe stalagmitų, stalaktitų, kristalinių darinių ir išlikusiais senovinais raštais. Išėjus į paviršių ir atėjus atgal į pradinį taška, grįšime į Arher. Po pietų, sustosime daugiausiai į rytus nutolusiame salos taške, kur susikerta Arabijos jūra ir Indijos vandenynas bei aplankysime Erissel žvejų kaimelį apžiūrėti tos dienos laimikio.

Vakarienė ir nakvynė Arher paplūdimyje.

Diena 7: Arher -Kalysan tarpeklis – Delisha – Hadibo

Po pusryčių, išvykimas į Kalysan tarpeklį, kur bus galima laipioti uolomis, šokinėti į vandenį arba tiesiog maudytis baltų skardžių apsuptyje ir mėgautis gamta. Po pietų, persikelsim į Delisha, kur bus galima užlipti į didžiulę kopą arba pasivaikščioti laukiniu paplūdimiu, paskutinį syki išsimaudyti Arabijos jūroje ir tuo pačiu gėlo vandens lagūnoje. Atvykę į Hadibo, užsuksim į Sokotros Moterų Centrą, kur gaminami vietiniai rankdarbiai. Vakarienė restorane.

Nakvynė viešbutyje Hadibo centre.

Diena 8: Hadibo – Išvykimas iš Sokotros salos

Po pusryčių, pasivaikščiojimas po miestą, aplankant kapines ir senąja mečete, žuvies turgų. Pervėžimas į Sokotros oro uostą, skrydis namo atgal į civilizaciją.

*Programa gali keistis be perspėjimo – operatorius pasilieka teisę tobulinti įspūdžius ir emocijas.


Kelionės į Sokotros salą kainą įskaičiuota:

 • 4×4 transportas su angliškai kalbančiu vairuotoju/gidu;
 • Visi pervėžimai Sokotros saloje kaip įvardinta programoje ;
 • Turo vadovas kalbantis lietuviškai;
 • Visos nakvynės Vienviečio/Dviviečio pagrindu;
 • 6 naktys specialiose dvejų miegamųjų palapinėse su pagalvėm ir čiužiniais;
 • 1 nakvynė Summer Land viešbutyje su pusryčiais;
 • Stovyklavimo dušai ir WC su tualetiniu popieriumi;
 • Kempingo reikmenys ir visi stovyklavimo mokesčiai;
 • Virėjas ir maisto gaminimo įranga;
 • Maitinimas (3 kartus per dieną) ir pakankamas kiekis geriamo vandens;
 • Visi leidimai ir saugomų vietų mokesčiai;
 • Plaukimas į Shuab su gelbėjimosi liemenėmis;
 • Žygių mokesčiai vietiniams vedliams specialiose vietovėse;
 • Paviršutinio nardymo kaukės, SUP lentos, tinklinio kamuolys, pliažo futbolas bei tenisas ir kt.;
 • Rankšluostis, vandens buteliukas;
 • Covid-19 PCR/DPI testas Socotra saloje (jeigu reikia skrydžiui atgal į JAE);
 • Viza – vizos kopija bus atsiusta laipinimo registracijai atlikti, originalas iteiktas oro uoste atvykus i Socotra;
 • Skrydis Abu Dabis- Socotra-Abu Dabis

Kelionės į Sokotros salą kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautinis abipusis skrydis į ir iš JAE (kaina 569 EUR su “Turkish Airlines”).  Bei papildoma pažintinė programa Dubai arba Abu Dhabi už papildomą mokestį pagal pageidavimą (apie 50 EUR);
 • Asmeniniai reikmenys – miegmaišis ir papildoma įranga išvardinta rekomendacijų sąraše, kurie pagerintų kelionės patirtį;
 • Kelionės draudimas;
 • Arbatpinigiai vietinei komandai
 • Bet kokia veikla, apgyvendinimas ar kitas organizavimas neįeinantis į programą.

SVARBI INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į SOKOTROS SALĄ

 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiaus (14 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, gražinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę;
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios;
 • Skrydžiai dažniausiai vykdomi TURKISH AIRLINES ar LUFTHANSA oro linijomis;
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos;
 • Kelionių organizatorius  NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
 • Kelionių organizatorius NEATSAKO už valstybinių institucijų apribojimus susijusius su Covid-19;
 • Rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą. Užsisakyti papildomai galima mūsų biure;
 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.

KELIAVUSIŲ Į SOKOTROS SALĄ ATSILIEPIMAI:

Irena
2022-04-02

Ačiū Santarui ir Albertui už įdomią ir turiningą kelionę į Sokotrą. Naujas potyris išgyvenant gamtoje (nors mums tereikėjo viskuo džiaugtis be rūpesčio :)). Susigulėjus visiems įspūdžiams, prisiminimai kuo puikiausi. Ir paskutinis akcentas Abu Dhabi – iš tiesų užbaigė kelionę 100%.
Ačiū tariu nuo mūsų visų!

Diana
2021-12-19

Labai visiems rekomenduoju Sokotros salą. Tai sala,kuri turi viską kas gražiausia. Kalnai, jūra, kopos, augmenija,omarai,šviežia žuvis kiekvieną dieną,kažkas nepaprasto, bet ir nematyto. Ši sala stebino mus kiekvieną dieną. Visi keliautojai, kurie myli gamtą privalo įtraukti ją į lankytinų šalių sąrašą.

Ramutė Kalčinskienė
2021-12-19

Puikiai paruošta abiejų kelionių programa. Įspūdžiai patys geriausi. Labai gražūs vaizdai, turininga ir įtempta programa neleido nuobodžiauti. Sokotroje sužavėjo niekur kitur nematyti Drakono kraujo ir „buteliniai“ arba kitaip – dykumų rožių medžiai, užkopimas mėnesienoje ant 120 m kopos, nuoširdūs vietiniai gyventojai ir įspūdingos išleistuvės. Omanas – ramesnė šalis, tačiau keliavimas kalnų keliais ir kanjonais buvo super! Išdidūs ir malonūs omaniečiai rūpinosi mūsų gera nuotaika. Buvo labai įdomu ankstyvą rytą stebėti ožkų aukcioną. Ačū Santarui ir Albertui už nuolatinį rūpestį!

Jadvyga Mardosevič
2021-12-09

Puikiai organizuota kelionė, Sokotra magiška…gal dėl to, kad organizatoriai taip sugebėjo ją atskleisti ir parodyti šalies išskirtinumą. Emocijos…. įsivaizduokite, kaip jaučiasi žmogus, kuomet gali tik žavėtis…nematyti gamtos stebuklai, nuostabūs žmonės, super gidai….Omanas kitoks, su savo paslaptimis, užburia…..kalnai, tarpekliai, jūra, nuostabūs paplūdimiai, mečetės…ir aišku žmonės… kitokie, išdidūs bet irgi labai draugiški. Ačiū už gerą laiką… kelionė fantastiška. Jau laukiu kitų atostogų…. žinau, kad vėl bus atrastos nematytos vietos.

Jūratė
2021-12-09

Viena iš įdomiausiu kelionių. Nuostabi Sokotros gamta. Fantastiškos 150 m aukščio kopos ir kopimas į jas naktį. Labai netikėtas Omanas, įdomi gamta, orus vietiniai gyventojai. Tikrai verta visa tai patirti !

Sigita Slapšienė
2021-12-06

Kelionė į Sokotrą buvo organizuota puikiai. Didelį įspūdį padarė Sokotros sala su labai gražia gamta,endeminiais medžiais,su kalnais ir konjonais.Vietinis personalas,kuris mus lydėjo buvo labai draugiškas ir rūpestingas,nekalbant apie virtuvės šefą su blizgančiom akimis,kuris mums pateikdavo nepaprasto skonio omarus,įvairias jūros gėrybes,kad net pirštus nusilaižydavom.Labai buvo įsimintinas vakaras,kai lipom į milžinišką kopą mėnulio pilnaty ir dabar tebestovi mano akyse mėnulio takas vandeny.Kita šalis Omanas nustebino mane kalnais ir Didžiuoju konjonu ir nuoširdžiais arabais,puikiai viskas komandos buvo sudeliota,net nakvynės gamtiniuose kalnų viešbutukuose.Labai puikiai buvo sudaryti trekingai kalnuose ,dėka sportiškojo gido Alberto.Teko paprakaituoti,tas ir suteikė kelionėje žavumo.O kas dėl pastabų,tai reikėtų perspėti keliautojus,kad pasiimtų trekingo batus,nes akmenys smaili,reikia stabilesnio avalynės pagrindo ir žinoma truputį fizinio pasirengimo šiai kelionei.Man čia viskas labai tiko,nes seniai esu žygeivė ir nebuvo sunku įveikti atstumus.Tad linkiu jums sekmės ir toliau ruošiant įvairias kelionių programas!!!!

Audrius
2021-12-06

Sardinių guotai plaukiant į laukinį paplūdimį , balto smėlio kopos , lipančios į tamsų akmeninį kalną žydros jūros fone ir nerealūs lobsteriai kas vakarą ! Teisingai sudėliotas nakvynių eiliškumas , užbaigiant paplūdimiu prie kopų .

Jolanta
2021-12-06

Aciu labai uz nuostabia kelione į Sokotrą,po ilgo buvimo namie .Viskas suorganizuota kaip visada,puikiai.Keliauju su sia kompanija ne pirma i karta,lukesciai ispildyti , tikrai keliausiu ir toliau.Aciu dar karta .

  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Santaras Bagužis
  el. paštu: info@santitravels.com
  telefonu: +37066699998
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras