Marokas

Kaina - 990 € + aviabilietas

INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į MAROKĄ

Kultūrų kryžkelėje – Maroke susitinka trys kardinaliai skirtingos kultūros: afrikietiška, arabiška ir europietiška. Todėl tai ypač unikali ir įvairialypė šalis, kurioje kiekvienas gali atrasti kampelį sau. Lietuviai jau pamėgo Maroko žymiausius kurortus, tačiau, mes Jums siūlome kelionę, kurioje ne tik pailsėsite, bet ir susipažinsite su Maroku iš arčiau.

Kelionė bus organizuojama su patyrusia ir profesionalia kelionės vadove Egle Likaite

Kelionės datos:

2024 m. rugpjūčio 27 d. – rugsėjo 7 d.

Kelionės į Maroką trukmė: 12 dienų

Kelionės kaina: 990€ + aviabilietas (319€)

Mažos grupės iki 12 asmenų (liko 4 vietos)


Detaliau, ką veiksime ir kur keliausime kiekvieną kelionės į Maroką dieną:

1 diena. VILNIUS – MARAKEŠAS

Skrydis iš Vilniaus į Marakešą kartu su gide. Pervežimas į Viešbutį.

Nakvynė viešbutyje

2 diena. EKSKURSIJA PO MARAKEŠĄ

Pusryčiai. Diena skirta susipažinimui su Marakešu. Ją pradėsite apsilankymu prancūzų dailininko Mažorelio sode, kurį dar labiaus išgarsino, vėliau jį nusipirkęs žymus mados dizaineris – Yves Saint Laurent. Tai vienas gražiausių sodų Maroke, garsėjantis įspūdinga kaktusų kolekcija. Kelionės metu sustosite prie Kutubijos mečetės, kuri yra ne tik didžiausia visame Marakeše, bet ir viena seniausių mečečių visame Maroke bei Bahia užsuksite į Bahia rūmus. Įpusėjus dienai apsilankysite Džema el-Fna – pagrindinėje Marakešo aikštėje. Pateksite į visiškai kitą pasaulį, kur klausysitės įvairių istorijų pasakotojų, sutiksite gyvačių kerėtojus ir stebėsite šokėjų pasirodymus. Vakare aikštė pasikeičia. Į ją suvažiuoja įvairūs „restoranai“ dirbantys iki pat nakties. Galėsite paragauti žinomų marokietiškų patiekalų (įskaitant ir avino galvą). Jeigu liks laiko ir bus noro, dienos pabaigoje apsilankysite marokietiško maisto gamybos dirbtuvėse, kur mokysitės gaminti populiarius Maroko patiekalus.  

Nakvynė viešbutyje 

3 diena. MARAKEŠAS – AIT BENHADU – UARZAZATAS

Pusryčiai. Iš Marakešo keliausite vienu gražiausių kelių Maroke, vedantį per Atlaso kalnuose esančią Tizi n Tichka perėją, Ait Benhadu link. Atvykę į Ait Benhadu pasivaikščiosite senosiomis berberų miesto gatvėmis ir pasigrožėsite dykumoje stūksančia tvirtove. Galbūt, atpažinsite ir tam tikras gatves, pastatus, kuriuos matėte filmuose kaip: Mumija (1999), Gladiatorius (2000), Persijos princas (2010) arba seriale „Sostų karai“. Marokietiško stiliaus moliniai pastatai stūksantys Ait Benhadu yra įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą, todėl tai yra viena iš pagrindinių vietovių, kurią privaloma aplankyti. Dienai įpusėjus pajudėsite į rytus, kuriuose Jūsų lauks miestas, žinomas kaip „vartai į dykumą“ – Uarzazatas. Jame aplankysite tvirtovę, kuri kažkada buvo svarbaus Sacharos prekybinio kelio dalis bei mediną (senamiestį), kurios ramios gatvelės leis atsipalaiduoti ir pasigrožėti marokietiška architektūra. Dienos pabaigoje Jūsų lauks vakarienė.

Kelionė į Maroką, Marokas, Egzotinės kelionės, pažintinės kelionės

4 diena. UARZAZATAS – TODRA – MERZOUGA

Pusryčiai. Keliausite Merzougos link. Pakeliui pravažiuosite Dadeso slėnį, kuriame balandžio ir gegužės mėnesiais žydi damasko rožės. Jei bus galimybė – sustosite jų apžiūrėti. Pasieksite Todgha tarpeklį, kurį suformavo šalia esančios Todgha ir Dades upės. Šis įspūdingas klinčių kanjonas, esantis rytinėje Atlaso kalnų dalyje, žavi savo grožiu ir didybe. Popiet pasieksite Merzougą, kuri garsėja netoli esančia Šebi Ergo dykuma. Legenda byloja, jog kažkada Merzouga buvo tropinių džiunglių oazė, tačiau, Dievas, nubausdamas žmones atsisakiusius padėti benamei moteriai, palaidojo miestelį po smėlio kalnais. Ilgą laiką Merzouga buvo negyvenama vieta, tačiau bėgant laikui ji tapo stotele pirkliams, keliaujantiems į Timbuktu. O dabar ji yra žinoma kaip viena garsiausių turistinių vietų Maroke. Dienos pabaigoje Jūsų lauks vakarienė.

Nakvynė palapinėse

Kelionė į Maroką, Marokas, Egzotinės kelionės, pažintinės kelionės

5 diena. MERZOUGA – FESAS

Pusryčiai. Paliksite įspūdingąją Merzougą ir keliausite į Fesą – antrąjį pagal dydį miestą Maroke. Kelionė bus ilga, tačiau turėsite galimybę pasigrožėti pro šalį prabėgančių miestelių ar gamtos objektų vaizdais, atsikvepiant nuo įspūdžių kupinų pirmųjų dienų Maroke. Po ilgos kelionės Jūsų lauks vakarienė.

Nakvynė viešbutyje

6 diena. FESAS – ŠEFŠAUENAS

Pusryčiai. Fesas – miestas turintis ypatingą atmosferą, kurią pajusite vaikščiodami jo senamiesčio gatvelėmis. Ekskursiją po senamiestį pradėsite nuo medresės, kurioje rinkdavosi žmonės iš viso arabiškojo pasaulio. Apžiūrėsite Al Kairauin universitetą, kuris yra laikomas ne tik tikru architektūros šedevru, bet ir tituluojamas seniausiu universitetu pasaulyje veikiančiu iki pat šių dienų. Pakeliui sustosite odų raugykloje, kurioje odos yra apdirbamos, dažomos, o po to eksportuojamos po visą pasaulį. Įsibėgėjus dienai užsuksite į dar vieną ypatingą kampelį Maroko medinoje – metalo meistrų gatvę, kurioje amatininkai gamina ir pardavinėja indus, dekoracijas ir kitus dirbinius iš sidabro, vario ir kitų metalų. Klaidžiodami medinos gatvėmis išvysite karališkuosius rūmus, kuriuose reziduodavo Maroko karaliai, o pačioje dienos pabaigoje aplankysite ir žydų kvartalą. Nors šiuo metu kvartale gyvena tik nedidelė grupė žydų, tačiau išliko tiek senieji pastatai, tiek gatvelės. 

Paliksite žavingą Feso miestą ir keliausite mėlynojo miesto – Šefšaueno link. Šefšauenas yra labai ispaniškas miestas žavintis savo andalūziškos architektūros palikimu, konkistadorų pėdsakais, senamiesčiu ir Kasba – senovės tvirtove, skirta gynybai nuo Portugalijos užkariautojų XV a.. Apžiūrėsite ypatingai fotogenišką miestą ir jo apylinkes. Aplankysite Ras el-Ma šaltinį, kuriame susirenka vanduo iš šalia esančių rifo kalnų. Nukeliausite iki Šefšaueno centrinės aikštės, kurioje mėlynų pastatų apsuptyje yra įsikūrusios amatininkų parduotuvės, kavinės ir restoranai.

Nakvynė viešbutyje

Kelionė į Maroką, Marokas, Egzotinės kelionės, pažintinės kelionės

7 diena. ŠEFŠAUENAS – RABATAS – KASABLANKA

Pusryčiai. Keliausite į Rabatą – Maroko sostinę. Šį miestą drąsiai galima vadinti egzotikos lopšiu – Jus visą laiką lydės palmių bulvarai, kvapų įvairovė, kolonijiniai statiniai, ryški senovės sintezė su dabartimi. Vienas iš svarbiausių lankytinų objektų mieste – Mohameto V mauzoliejus, kuriame palaidotas Maroko karalius Mohametas V ir jo sūnūs – karalius Hasanas II bei princas Abdula. Būtent šio sultono valdymo laikotarpiu Marokas iškovojo nepriklausomybę, todėl jo mauzoliejus turi ypatingai svarbią simbolinę reikšmę. Apžiūrėsite ir Hasano bokštą (44m. aukščio minaretą) bei pravažiuosite pro seniausią Rabato miesto dali – Šelą. Po apsilankymo Rabate keliausite į didžiausią Maroko miestą – Kasablanką. Tai miestas, kuris neretai įvardijamas kaip pats vakarietiškiausias visame Maroke. Su kiekvienu žingsniu pamatysite kažką unikalaus ir kerinčio. Vienas iš tokių objektų – Hasano II mečetė. Korane yra rašoma: „Dievo namai turi būti pastatyti ant vandens“, todėl didžioji mečetės dalis stovi ant dirbtinai supilto pusiasalio prie pat Atlanto vandenyno. Ši Maroko karaliaus šventovė viduje talpina apie 25 000 maldininkų ir maždaug 80 000 maldininkų vidiniame kieme. 

Nakvynė viešbutyje

8 diena. KASABLANKA – ESAUIRA

Pusryčiai. Paliksite didinguosius miestus ir nusikelsite į vieną populiariausių kurortų Maroke – Esauirą, kur galėsite pailsėti ir pasimėgauti atostogomis. Tai miestas įsikūręs ant Atlanto vandenyno pakrantės alsuojantis ramybe ir autentiškumu. Aplankysite portugališką tvirtovę – Castelo Real, kurią pastatė portugalai 1506 m.. siekiant apsisaugoti nuo priešų. Aplankysite Esauiros Mediną, kuri yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Senamiestyje susiduria rytų ir vakarų įtakos, todėl tai yra vieta, kurią būtinai reikia aplankyti Esauiroje. Taip pat šis miestas turi ir žydų kvartalą. Esauiroje žydai gyveno tikėdamiesi praturtėti, nes uostas siūlė puikias verslo galimybes. Tačiau Marokui atgavus nepriklausomybę 1956 m. beveik visa žydų populiacija paliko miestą. Dabar žydų kvartale liko tik įvairių architektūrinių stilių pastatai, butikai ir istorinės gatvės kurias pamatysite ir patys. Esauira yra menininkų miestas, todėl nepamirškite aplankyti meno galerijas ir pasidairyti į įvairius meno dirbinius, kuriuos kuria vietiniai gyventojai. Dienos pabaigoje, visi norintys turės galimybę apsilankyti hamam garinėje pirtyje.

Nakvynė viešbutyje

9 diena. ESAUIRA

Pusryčiai. Visa diena skirta poilsiui

10 diena. ESAUIRA

Pusryčiai. Visa diena skirta poilsiui

11 diena. ESAUIRA – MARAKEŠAS – VILNIUS

Pusryčiai. Kelionė į Marakešą skrydžiui namo

12 diena. KELIONĖS PABAIGA


Kelionės į Maroką kainą įskaičiuota:

 • Apgyvendinimas 3-4* viešbučiuose;
 • Nakvynė palapinėse Merzougoje;
 • Maitinimas pagal programą;
 • Transportas visos kelionės metu (su kondicionieriumi);
 • Įėjimo mokesčiai į lankytinas vietas (išskyrus Mažorelio sodus, Hasano II mečetę).
 • kelionės vadovė Eglė Likaitė

Kelionės į Maroką kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautinis skrydis;
 • Maitinimas nenumatytas programoje;
 • Objektai, kuriuos norėsite aplankyti bendru sutarimu su gidu;
 • Apsilankymas Hamam pirtyje (nuo 30 EUR);
 • Marokietiško maisto gamybos pamoka (nuo 30 EUR);
 • Mažorelio sodas (apie 15 EUR);
 • Hasano II mečetė (apie 13 EUR);
 • Bacha kava ir architektūra (apie 6 EUR);
 • Arbatpinigiai vairuotojui, gidams (apie 30 EUR);
 • Asmeninės išlaidos;
 • Kelionių rizikos draudimas

Maroko istorija, geografija, architektūra, maistas, ir ką parvežti lauktuvių. Skaitykite čia >>


Svarbi informacija apie kelionę į Maroką:

 • Galutinė kaina gali keistis dėl aviabilietų kainų pokyčio, kuro mokesčių ir/ar valiutos kurso pokyčių;
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiui (12 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, grąžinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę;
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios;
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos;
 • Kelionių Organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.
  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Santaras Bagužis
  el. paštu: info@santitravels.com
  telefonu: +37066699998
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras