Islandija

Kaina - 1690 € + aviabilietas

INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į ISLANDIJĄ

Kelionės datos:

2024-06-17 – 2024-06-24 (Vietų sk.: 6)
2024-06-24 – 2024-07-01 (Vietų sk.: 5)

2024-07-01 – 2024-07-08 (Vietų sk.: 6)
2024-07-08 – 2024-07-15 (Vietų sk.: 4)
2024-07-15 – 2024-07-22 (Vietų sk.: 6)
2024-07-22 – 2024-07-29 (Vietų sk.: 0)
2024-07-29 – 2024-08-05 (Vietų sk.: 4)

2024-08-05 – 2024-08-12 (Vietų sk.: 0)
2024-08-12 – 2024-08-19 (Vietų sk.: 4)
2024-08-19 – 2024-08-26 (Vietų sk.: 6)
2024-08-26 – 2024-09-02 (Vietų sk.: 5)

2024-09-02 – 2024-09-09 (Vietų sk.: 5)
2024-09-09 – 2024-09-16 (Vietų sk.: 8)

Kelionės trukmė: 8 dienos

Kelionės į Islandiją kaina: 1690 € + aviabilietas

Geologiniu požiūriu Islandija yra labai aktyvi – tirpsta ledynai, veržiasi ugnikalniai, formuojasi naujos upės, senos išdžiūsta, todėl kiekviena kelionė yra įdomi ir žavi. Su kiekviena nauja išvyka, ši šalis atrodo kitokia, kaskart meta naujus iššūkius ir neleidžia nuobodžiauti.


KELIONĖS Į ISLANDIJĄ PROGRAMA

1 Diena.  Atvykstame į Islandiją

Atvykusius Jus į Islandijos Keflaviko oro uostą, pasitiks lietuviškai kalbantis kelionės vadovas. Padidinto pravažumo automobiliu vyksime į komfortiškus laikinuosius namus. Įsikursime, susipažinsime ir sulauksime staigmenos – tradicinio islandiško patiekalo, paruošto kelionės vadovo.

kelione i islandija

2 Diena. Auksinis ratas: Pingvellir – Geysir – Gullfoss – Karštosios versmės

Išvykstame į Pingvellir nacionalinį parką. Šio parko ežero pakrantėje įkurtas seniausias iki šiol veikiantis parlamentas Altingas. Ši vieta taip pat įdomi ir geologiniu požiūriu. Čia viena nuo kitos tolsta tektoninės plokštės! Vienoje pusėje – Šiaurės Amerikos, o vos už kelių žingsnių – Eurazijos tektoninė plokštė. Jos viena nuo kitos kasmet tolsta apie 2 cm.

Vėliau aplankysime įspūdingiausią Europoje krioklį, patekusį į gražiausių pasaulyje krioklių dešimtuką – krioklį Gullfoss. Jis susiformavo iš ledyninės galingosios Hvita (Baltoji) upės, kuri išteka iš Langjokull (ilgojo ledyno). Vasarą iš tirpstančio ledyno ištekančios Langjokull Hvitos upės vandens lygis pakyla, todėl krioklio vandens debitas pasiekia iki 140 kubinių metrų per sekundę.

Pasigrožėję kriokliu išvykstame stebėti netoliese susiformavusio geizerių parko, kuriame matysite Strokkur geizerį kuris kas 8 minutes palepina vidutiniškai 30 metrų vandens srovės išsiveržimu.

Pasigėrėję nuostabiais vaizdais, turime galimybę išsimaudyti karštosiose versmėse (pagal turistų pageidavimus).

Grįžę į namus, mėgausimės tradicine islandiška virtuve.

3 Diena. Pietinė pakrantė: Seljalandsfoss – Skogafoss – Dyrholaey

Išvykstame į nuostabią pietinę pakrantę. Ekskursijos pradžia – Lavos centras. Modernus ir interaktyvus muziejus leis susipažinti su ugnikalnių sistema. Toliau vykstame prie įspūdingo Seljalandsfoss krioklio. Vienas iš nedaugelio krioklių, kurį galima apeiti aplinkui. Važiuodami Skogafoss krioklio link turėsime galimybę pamatyt ugnikalnį Eyjafjallajokull, kuris 2010 išsiveržęs sukėlė nemažai problemų visam Europos žemynui. Skogafoss krioklys dėl įspūdingo gamtos ypatumo yra vienas garsiausių ir labiausiai fotografuojamų krioklių visoje Islandijoje.

Toliau važiuojame į Dyrholaey kyšulį, pamatysime ne tik gražų panoraminį vaizdą, bet ir gamtos parką, kuriame gausu nacionalinių paukščių.

Pagaliau gražiausias Islandijoje juodojo smėlio paplūdimys Reynisfjara. Vaikščiodami paplūdimiu matysime didžiulius bazalto stulpus ir riaumojančio Atlanto bangas.

*Pagal visos grupės pageidavimą yra galimybė aplankyti kraštotyros muziejų.

Grįžę į namus, mėgausimės tradicine islandiška virtuve.

4 Diena. Kalnai: Landmannalaugar – Hekla

Išvykstame į Landmannalaugar spalvotų kalnų masyvą Fjallabak gamtos rezervate. Tai yra tikrai reta teritorija tiek geologiniu, tiek estetiniu požiūriu. Pats Landmannalaugar susideda iš vėjo nuvalytų magminių (riolito) uolienų kalnų tipo, sukuriančio visą akinančios spalvos spektrą. Raudonos, rausvos, žalios, mėlynos ir auksinės geltonos spalvos atspalviai sukuria eterinę vietą. Gilūs slėniai ir apsamanoję kalnai atveria spalvingą gamtos grožį. Visą vasarą tai yra viena iš populiariausių vietų žygiams pėsčiomis.

Pakeliui į nakvynės vietą pamatysime vis dar aktyvų ugnikalnį Heklą. Senovėje šalies gyventojai tikėjo, jog Hekla yra vartai į pragarą. Šio ugnikalnio viršūnės snieginga kepurė matoma daugelio kilometrų atstumu. Vos per kelias dienas Jūs iš tikrųjų pajusite ugnies ir ledo šalį.

Grįžę į namus, mėgausimės tradicine islandiška virtuve.

5 Diena. Jokulsarlon – ledyno ežeras 

Išvykstame link aukščiausio Hvannadalshnjukur  Islandijos taško ir didžiausio Europos Vatnajokull ledyno, kuriame slepiasi ne vienas paslaptingas ugnikalnis. Tirpstant ledynui susiformavo Jokulsarlon ledyno ežeras, kuriame pamatysite plaukiojančius ledkalnius! Šios ledo masės atskyla nuo Vatnajökull ledyno ir nuplaukia į atvirą vandenyną, todėl galime ledkalnius pamatyti iš arti. Esant galimybei galėsime paplaukioti valtimis tarp šių ledkalnių ir pamatyti tirpstančio ledyno briauną. Kartais tarp ledkalnių yra galimybė pamatyti ruonius. Pasigrožėję ledkalniais keliausime į Eldhraund lavos laukus. Jie susidarė masyvių Lakio ugnikalio išsiveržimų metu ir padengė 560 kvadratinių metrų teritorijos. Tai buvo vienas galingiausių lavos išsiveržimų islandų istorijoje.

Grįžę į namus, mėgausimės tradicine islandiška virtuve.

6 Diena. Kleifarvatn – Seltun – Blue Lagoon

Išvykstame prie didžiausio Reykjanes pusiasalio ežero Kleifarvatn, kurio gylis vietomis siekia iki 97 metrų ir užima 8 km² plotą. Įdomu tai, jog ežeras neturi nei ištakų, nei intakų. 2000 metais po stipraus vykusio žemės drebėjimo ežeras stipriai nuseko ir beveik išnyko, tačiau po dviejų metų dėl vėl įvykusio žemės drebėjimo, ežeras po truputį pradėjo kaupti vandenį ir pasiekė beveik savo pradinį lygį. Toliau atvykstame prie geoterminės zonos Seltun, kur galėsime stebėti verdantį purvą ir mineralais nuspalvintą žemės uolieną. Vykstame Keflaviko miesto kryptimi. Šis miestas apipintas daugybės legendų apie Trolius. Pamatysime Trolius ir jų urvus. Visai šalia įsikūrusi yra Žydroji lagūna (Blaa Lonid). Neįtikėtinai melsvos spalvos garuojantis vanduo iš 2000 metrų gylio žemės gelmių. Privažiuosime prie Fagradaljall ugnikalnio suformuotų lavos laukų, šio ugnikalnio išsiveržimas buvo stebimas nuo 2021 kovo mėnesio.

Grįžę į namus, mėgausimės tradicine islandiška virtuve.

7 diena. Reikjavikas – šiauriausia Europos sostinė.

Pažintis su šiauriausia pasaulyje sostine – Reikjaviku, kuriame gyvena daugiau kaip pusė šalies gyventojų, aplankysite savitos architektūros Halgrimo bažnyčią – aukščiausią statinį Islandijoje, miesto katedrą, seniausią iki šio veikiančio parlamento pastatą, unikalaus dizaino Harpos koncertų rūmus. Esant pageidavimui, pasiūlysime užsukti į vietinę užeigą paskanauti nacionalinių patiekalų. Turėsite laisvo laiko pasivaikščioti po Reikjaviką.

8 Diena. Kelionė namo

Ruošiamės išvykimui. Priklausomai nuo skrydžio, laiko galėsime aplankyti dar kelias lankomas vietas. Su savo bagažu vykstame į Keflavik oro uostą. Skrydis į Vilnių.


Kelionės į Islandiją kainą įskaičiuota:

 7 nakvynės gyvenamajame name. Gyvensime privačiuose gyvenamuosiuose namuose, kuriuose yra viskas, kas reikalinga keliautojo kasdieniniam gyvenimui. Bendra: virtuvė, 1 arba 2 sanitariniai mazgai (tualetas, dušas/vonia), visam namui, svetainė. Miegamieji dviviečiai kambariai. Patalynė ir rankšluosčiai namuose yra. Asmeninėmis higienos priemonėmis reikėtų pasirūpinti patiems (šampūnas, dantų pasta ir t.t.). Visos kelionės metu gyvensime vienoje vietoje.
 Pažintinė programa.
 Transporto paslaugos šalies viduje pagal kelionės programą. Maršrutui pritaikytas vidutinės klasės 9 vietų automobilis: VW Caravelle, MC Vito ar panašios klasės automobilis.
 Grupės vadovo paslaugos šalies viduje (lietuvių k.).

Kelionės į Islandiją kainą neįskaičiuota:

 Lėktuvo bilietai (nuo 200 eur).
 Išlaidos maistui – apie 130 EUR (maistas perkamas Islandijoje).
 Išlaidos pramogoms (pramogų kainos pateiktos apačioje).
 Kelionės draudimas. 
 Arbatpinigiai gidams.
 Asmeninės išlaidos


Pastabos: 

 Kelionės metu maršrutas, lankomų objektų tvarka, skaičius ir eiliškumas atsižvelgiant į aplinkybes (oro salygas ir/ar kintančius gamtos objektus) gali keistis.
 Kelionei reikalingas 6 mėn. po kelionės pabaigos galiojantis pasas arba asmens tapatybės kortelė.
 Organizatorius neatsako už valstybinių institucijų apribojimus susijusius su Covid-19.
 Minimalus grupės dydis 5 asm. Maksimalus grupės dydis 8 asm.
 Savarankiškai perkantys lėktuvo bilietus privalo suderinti pirkimą su kelionės organizatoriumi. 
 Mūsų kelionės nereikalauja ypatingo fizinio pasiruošimo, tačiau keliautojas turi pats atsakingai įvertinti savo sveikatos būklę ir kelionės metu laikytis saugumo reikalavimų.

 Kelionės programoje esančių rekomenduojamų pramogų kainos (neprivaloma):
Muziejaus „Lavos centras“ aplankymas Filmas: 13 Eur, pilnas 34 Eur.
Landmannalaugar kalnų stovyklavvietės mokestis 4 Eur.
Ledyno ežere pasiplaukiojimas valtimis 109 Eur.

 Keliautojų grupės pageidavimu, kelionės metu, galima bus pasinaudoti šiomis pramogomis (neprivaloma):
Maudynės autentiškam geoterminiam baseine 26 Eur.
Užgesusio kraterio žiūrėjimas 4 Eur.
Plaukiojimas (snorkeling) tarp tektoninių plokščių Silfra 161 Eur.
Flyover Iceland (imitacinis skrydis (filmas) virš gražiausių Islandijos vietų) 41 Eur.
Maudynės SPA centre Skylagoon 81 Eur.

  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Santaras Bagužis
  el. paštu: info@santitravels.com
  telefonu: +37066699998
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras