Java – Borneo – Sulawesi

Kaina - 2520 € + aviabilietas 

INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į INDONEZIJĄ

Kelionės data:

2024 spalio 4d. – spalio 22d.

Kelionės trukmė: 19 dienų

Kelionės kaina: 2 520 eurų + aviabilietas

Taip pat galimi individualūs (pagal atskirą užklausimą) užsakymai su jau patikrintais patikimais vietiniais rusakalbiais arba anglakalbiais gidais. Programa derinama pagal laiką ir galimybes.

Šios kelionės metu aplankysite net tris unikalias Indonezijos salas: Java, Borneo ir Sulawesi. Javoje išvysite įspūdingus vulkanus, neaprėpiamus ryžių laukus ir milžiniškas šventyklas. Borneo saloje turėsite ypatingą laiką orangutanų rezervate, kur susipažinsite su jų aplinka, kasdieniu gyvenimu, o naktimis miegosite laiveliuose po atviru dangumi. Sulawesi saloje išvysite įvairius kaimelius su unikalios architektūros nameliais, sužinosite apie šokiruojančias laidojimo tradicijas Toraja žemėse, o galbūt net tai išvysite savo akimis.


Detaliau, ką veiksime ir kur keliausime kiekvieną kelionės dieną:

1 diena. ATVYKIMAS – JAVA

Atvykimas į Soekarno Hatta oro uostą. Jus pasitiks kelionės asistentas ir perveš į viešbutį poilsiui.

2 diena. YOGYAKARTA – PRAMBANAN – MT. MERAPI – KOTA GEDE

Po pusryčių išsiregistruosite iš viešbučio ir keliausite į oro uostą. Atskridus į Yogyakartą, Jus pasitiks rusakalbis gidas, su kurio iškart vyksite į Prambanan vietovę, nutolusią vos 19 km nuo
miesto.Tai Didžiausias Indonezijoje (ir Pietryčių Azijoje) induistinių šventyklų kompleksas, pastatytas apie 850m. Šventykla sudaryta iš 8 šventyklų, iš kurių trys pagrindinės skirtos dievams Šivai, Višnui ir Brahmai–Trišakti, simbolizuoja Didžiąją trejybę. Didžiausioje Šivos šventykloje yra keturi kambariai, kiekviename jų pastatyta po statulą. Pagrindiniame kambaryje yra Šivos statula, kituose – Šivos žmonos Durgos, Šivos mokytojo Agastya ir Šivos sūnaus Ganesha statulos. Višnu ir Brahma šventyklose yra po vieną patalpą, kuriose dominuoja šių dievybių statulos.Šalia – apie 230 smulkesnių šventyklų. Tarp vietinių gyventojų šventyklų ansamblis žinomas Roro Jonggrang pavadinimu, kilusiu iš „grakščios mergelės“ legendos. Anot jos, kažkada seniai gyveno jaunas ir galingas vyras vardu Bandung Bondowoso, kuris norėjo susituokti su jauna ir dailia princese Roro Jonggrang. Jos tėvas pritarė vedyboms, bet pati mergina nemylėjo jaunikio ir nenorėjo už jo tekėti. Vis dėlto, viską kruopščiai apsvarsčiusi ji nusprendė sutikti tekėti, tačiau su viena sąlyga – Bondowoso turėjo pastatyti 1000 šventyklų per vieną naktį iki gaidys užgiedos. Princesė manė, jog tai neįmanoma, tačiau jaunikiui pasitelkus į pagalbą dvasias ir savo stebuklingas galias pavyko pastatyti 999 šventyklas. Supratus, jog gali neišvengti vedybų, būsima nuotaka kaimo moterims liepė išbarstyti ryžius, kad pabudęs gaidys pradėtų giedoti. Kai vyriškis išgirdo gaidžio giesmę paskutinioji šventykla nebuvo užbaigta. Jis labai nusivylė ir supyko, o sužinojęs Roro Jonggrang nedorus kėslus ją pavertė akmeniu. Grakščios mergelės akmeninė statula puošia pagrindinę Prambanano šventyklą, o netoli esančios šventovės pavadintos Candi Sewu arba Tūkstančio šventyklomis. 1991 Prambananas įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Po įspūdingos šventyklos lankymo, keliausite į Mt. Merapi regioną. Maždaug 25 km nuo Yogyakartos, ant Merapi kalno šlaito, atsivers puiki panorama į miškus ir kalnus. Merapi vulkanas yra aktyvus, tad visada yra tikimybė, jog nebus galima juo kopti ar būti apylinkėse.( kai į orą kyla nuodingos dujos arba pelenai). Vakarop, lengvam pasivaikščiojimui, nuvažiuosite į Kota Dege miestą, kurio pavadinimas reiškia „Didelis miestas“. Išvysite tradicinės jonaviečių architektūros pavyzdžių, galėsite apsilankyti ir įsigyti suvenyrų sidabro gaminių ir papuošalų parduotuvėlėse.

Vakare grįšite į viešbutį poilsiui.

3 diena. BOROBUDURAS – DIENG PLATEAU PLYNAUKŠTĖ

Anksti ryte keliausite pamatyti amą atimantį saulėtekį Borobudure. Tai didžiausia pasaulyje budistų šventykla. Ji primena iš terasų sudarytą piramidę. Kiekvieną statinio aukštą juosia laiptais sujungtos galerijos. Po statinio rekonstrukcijos apatinį lygį panaudojant kaip pagrindą, objekto aukštis siekia 34,5 metro (buvo 42 metrai). Pirmos šešios terasos yra kvadratinės, dvi aukščiau esančios – apskritimo formos. Ant aukščiausios terasos yra veidu į vakarus atsukta Budos statula. Kiekviena terasa simbolizuoja žmogaus gyvenimo etapą. Išorinės sienos dekoruotos nedidelėmis nišomis, kurių kiekvienoje pastatyta po Budos statulą. Iš viso yra net 504 Budos skulptūros. Šventovė pastatyta nenaudojant cemento ir skiedinio. Jos masyvūs akmeniniai blokai sujungti tarsi lego kaladėlės, kurioms nereikia klijų. Po nuostabaus reginio, keliausite į Dieng Plateau plynaukštę. Ji yra vulkaniškai aktyvi, todėl gausu sieros ežerų. Pamatysite nedidelių hinduistinių šventyklėlių.

Grįšite į viešbutį poilsiui.

4 diena. KERATON – TAMAN SARI – SONO BUDOYO MUZIEJUS

Po pusryčių, Jūsų lauks ekskursija mieste. Yogyakarta – Javos kultūros ir meno, o taip pat ir visos Indonezijos aukštojo mokslo centras. Indonezijos Nepriklausomybės karo metu (1945-
1949 m.) miestas buvo valstybės sostinė. Ekskursijos metu aplankysite Keraton (Sultono rūmus). Šie rūmai buvo pastatyti pirmajam Yogjakartos sultonui Hamengkubuwonui I apie 1756m. Pastato dizainas atitinka tradicinę javaniečių architektūrą. Šiuose rūmuose pamatysite sultono šeimos medį, įvairius piešinius, gamelaną – tradicinį javaniečių muzikos instrumentą, sultono baldus ir įvairias dovanas, gautas iš kitų šalių. Taip pat aplankysite ir Taman Sari – vandens pilį. Išvertus iš javaniečių kalbos, „Taman“ reiškia „sodas“ arba „parkas“, o „Sari“ reiškia „gražus“ arba „gėlės“. Tai Yogyakartos Sultanato karališkojo sodo dalis. Šioje vietoje yra slėptuvė, poilsio erdvė, darbo studija, meditacijos vieta. Vėliau vyksite į batikos dirbtuves, kur pamatysite vietines moteris, dažančias medžiagas ir piešiančias ant jų. Batikos technikos tradicijos Javos saloje gyvuoja jau daugelį šimtmečių. Už papildomą mokestį yra galimybė tai išbandyti ir patiems. Pamatysite Sono Budoyo muziejų. Pats pastatas atspindi tradicinę javaniečių architektūrą. Jame eksponuojami ginklai, odinės ir medinės Wayang teatro lėlės, kaukės, skulptūros, tradiciniai muzikos instrumentai. Šis muziejus turi antrą pagal dydį kolekciją po centrinio Jakartos muziejaus. Po dienos turo turėsite pervežimą į oro uostą skrydžiui į Surabają, nuo kurios vyksite į Cemoro Lawang nakvynei.

5 diena. MT. PENANJAKAN – MADAKARIPURA KRIOKLYS – BONDOWOSO

Ryte džipais keliausite link Penanjakan kalno pasigėrėti nuostabia Semeru Tengger nacionalinio parko gamta. Prieš pietus, pajudėsite link Bondowoso. Pakeliui, sustosite pamatyti įstabaus Madakaripura krioklio. Patartina savo kameras ar telefonus įsidėti į neperšlampamus maišelius, apsivilkti neperšlampamus turistinius lietpalčius, ar bent turėti pakaitinius drabužius, nepamiršti neslidžių vandens batų, nes gaivus dušas garantuotas! Po kelionės ilsėsitės viešbutyje iki vėlyvo vakaro. Pasiruoškite! Nuo 23:00 val. Jūsų lauks naktinis žygis į Ijen kraterį. Naktinis žygis yra ypatingas tuo, jog jo metu galima pamatyti mėlyną sieros ugnį. Geriausiai matoma maždaug 2:30-4:00 naktį. Ryte, patekėjus saulei, mėlyna sieros ugnis pranyksta, tačiau išryškėja oranžinė ir geltona sieros spalvos. Žiūrint iš aukščiau, atrodo kaip postapokaliptinio filmo scena – žemyn krateriu yra įrengti vamzdžiai nukreipti tekančią sierą, jų apačioje laukia darbininkai, kurie ją nukasa ir išneša bambukiniais krepšiais. Per dieną apie 200 darbininkų sugeba išnešti apie 14 tonų sieros iš kraterio apačios, tačiau tai tėra tik 20% kiekio, kiek sieros susidaro per dieną. Kiekvienas darbininkas, dienos pabaigoje, pridavę sierą supirktuvėse, gauna maždaug apie 13 eurų, tai nedidelė suma už sveikatai pavojingą darbą, tačiau daugumai – tai yra bene vienintelis pajamų šaltinis. Ijen kraterio ežeras yra didžiausias pasaulyje ir itin rūgštingas.Vanduo užterštas metalais, todėl veikia ir šalia esančios upės ekosistemą. Vanduo karštas, bet nedeginantis.

6 diena. IJEN KRATERIS – SURABAYA

Po naktinio žygio grįšite į viešbutį nusiprausti ir papusryčiauti. Apie 10:00 val. Jūsų lauks kelionė į Surabaya miestą (~7 val. trukmės kelionė nedideliu autobusu). Atvykę, įsiregistruosite į viešbutį poilsiui.

7 diena. BORNEO SALA – TANJUNG PUTING NACIONALINIS PARKAS

Ryte, priklausomai nuo skrydžio laiko, Jus pasitiks vairuotojas ir nuveš į oro uostą. Iš jo skrisite į Pangakalan Bun oro uostą Borneo saloje, kur iškart keliausite į Tanjung Puting nacionalinį parką, įkurtą lietuvių kilmės antropologės Birutės Galdikas 1971m. Jūsų lauks įdomi kelionė upe nedideliais mediniais laiveliais su stogais. Lėto pasiplaukiojimo metu, galėsite stebėti medžiuose pasislėpusius primatus. Šiuose laiveliuose ne tik plaukiosite po parką ir akimis ieškosite gyvūnų, bet ir gausite pilną maitinimą bei nakvosite. Jūsų lauks lova su tinkleliu nuo uodų, virtuvėlė, tualetas. Ar įsivaizduojate nakvynę laivelyje, kai dangus pasipuošia tūkstančiais žvaigždžių, o aplink kurkia varlės ir gieda naktiniai paukščiai?

8 diena. TANJUNG PUTING NACIONALINIS PARKAS

Po skanių pusryčių, plauksite į Pandok Tanguy – išlaisvintų iš nelaisvės orangutanų reabilitacijos centre. Taip pat, aplankysite Camp Leakey, kur orangutangai yra pratinami gyventi natūralioje aplinkoje. Šioje vietoje turėsite nuostabią galimybę pasivaikščioti atogrąžų miške su profesionaliu gidu ir miško prižiūrėtojais, kuriame pajusite savo kojomis vietinę žalumą, ir pamatysite savo akimis laukinius orangutangus, makakas, gibonus ir įvairiaspalvius paukščius. Papietausite laiveliuose, o popiet aplankysite maitinimo stotį, kad pamatytumėte orangutanų maitinimo procesą. Vakare Jūsų lauks vakarienė ir nakvynė laiveliuose.

9 diena. SURABAYA

Vyksite atgal į Pangkalan Bun oro uostą ir skrisite į Surabayą. ( ~ 1 val. skrydžio trukmė) Jūs būsite pasitikti ir nuvežti į viešbutį poilsiui.

10 diena. SOUTH SULAWESI – TANA BERU – BIRA BEACH

Papusryčiavę, Iš Surabayos skrisite į Ujung Pandang oro uostą Sulawesi saloje. Po skrydžio Jūsų lauks ekskursija į Tana Beru – tai vieta, kurioje išvysite didelių laivų dirbtuves (Phinisi Boat
Building). Popiet, pamatysite puikaus balto smėlio paplūdimį Bira Beach. Paplūdimys pavadintas tokiu pat vardu kaip ir šalia esantis kaimelis, garsus savo mediniais namukais. Šios pakrantės vanduo labai švarus ir saugus plaukioti. Nardant toliau nuo kranto, galima pamatyti rajas ar net ryklius. Vakare įsiregistruosite į viešbutį nakvynei.

11 diena. KAJANG VILLAGE – WATANSOPENG – SENGKANG

Šią dieną Jus aplankysite Kajang Ammatoa kaimą (žygis pėsčiomis po gyvenvietę). Ammatoa pavadinimas kilo pagal kaimo lyderio vardą. Šis kaimas turi du išskirtinumus. Pirmasis, jog visi gyventojai vilki juodai. Jie tiki filosofija, jog juoda spalva yra pagrindinė ir švenčiausia gyvenimo spalva – nuo tamsių motinos įsčių iki tamsaus kapo po mirties. Antrasis išskirtinumas yra tas, kad šis kaimas dar yra visiškai nepaliestas civilizacijos – gyventojai neturi elektros, modernių prietaisų, net mums įprastų baldų. Kaimelis yra tik šiek tiek sutvarkytas patogesniam gyvenimui, tačiau vietiniai tiki, jog geriau priimti tik tai, ką suteikia gamta. Pamatysite Watansoppeng miestelį, į kurį žmonės atvyksta pamatyti nesuskaičiuojamą kiekį šikšnosparnių. Dienomis jie slepiasi medžiuose ir skleidžia stiprius garsus ir cypimus,o sutemus užkariauja dangaus platybes. Dienos pabaigoje aplankysite dar vieną miestelį Sengkang, įsitvirtinusį netoli Tempe ežero, kuriame nakvosite.

12 diena. TORAJA LAND

Keliausite laivu pamatyti Tempe ežere plūduruojančio žvejų kaimo. Tempe Lake – didžiausias ežeras pietų Sulawesi. Čia gausų įvairių rūšių paukščių, tad tai puiki vieta skraiduolių mylėtojams ir stebėtojams. Ežere gausu ir augmenijos, bei ant specialių stovų pastatytų medinių žvejų namukų. Įdomus faktas tas, kad visi namai yra pasukti į tą pačią pusę. Tai priklauso nuo vėjo krypties. Kai kryptis pasikeičia, namai pasukami ir stovai pritvirtinami prie ežero dugno. Kaimelio gyventojų rutina gana įprasta – vyrai žvejoja, o moterys ryte plukdo vaikus į mokyklą ir vėliau pardavinėja žuvį turguje. Pamatę Tempe Lake apylinkes, keliausite į Toraja žemes.(~ 5 val. trukmės kelionė autobusu). Nakvosite viešbutyje.

13 diena. TORAJA LAND – KETE KESU – LONDA – KAMBIRA – SUAYA

Toraja Land apylinkės kaimeliuose pamatysite šokiruojančią mirties kultūrą, kur vietiniams gyventojams mirtis yra svarbesnis įvykis nei pats gyvenimas. Šiose žemėse dar labai gajūs
įvairūs ritualai ir papročiai, dvasių garbinimas, gyvulių aukojimas. Pamatysite originalias laidojimo vietas, kaip Suaya, Londa, Lemo, Kambira. Pavyzdžiui, Kambira – tai kūdikių laidojimo vieta dideliame medyje. Vietiniai tiki, jog kūneliai ilgainiui suauga kartu su medžiu. O Londa laidojimo vietoje, mirusiesiems yra pagaminamos juos imituojančios lėlės arba tiesiog dideli spalvoti mirusiųjų portretai. Gyvenviečių architektūra taip pat labai išskirtinė – namukai statomi tvarkingomis eilėmis vienas šalia kito, papuošti lenktais stogais,primenančiais laivų priekius, o pastarieji puošiami buivolų ragais. Kuo daugiau ragų, tuo namo savininkas yra svarbesnis asmuo kaime, yra paaukojęs daug buivolų dievams per laidotuvių ceremonijas.

14 diena. TANGKONAN – BORI – BATUTUMONGA

Aplankysite Palawa kaimą, kuriame taip pat pamatysite unikalios architektūros Tangkonan namų, kurie yra įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą. Nuvyksite į Batutumongą, vieną iš pagrindinių, turistus traukiančių vietų Pietų Sulawesi, esančią 1300m. virš jūros lygio, Sesean kalno šlaituose. Puikūs panoraminiai vaizdai, grynas kalnų oras, vietinių gyventojų namukai ir ryžių laukai. Pamatysite dar vieną kapaviečių vietovę Bori. Joje išvysite megalitų akmenų kolekciją, kuri simbolizuoja mirusiuosius. Po šiais akmenimis nėra nieko palaidota – tradiciškai, visi kūnai laidojami iškirstose kapavietėse uoloje. Skirtingas akmenų aukštis parodo skirtingą statusą buvusiame gyvenime – kuo aukštesnis akmuo, tuo asmuo buvo turtingesnis ar savo rangu svarbesnis kaimo bendruomenėje. Taip pat, aukštis priklauso ir nuo paaukotų vandens buivolų skaičiaus laidojimo ceremonijose. Vakare grįšite nakvynei viešbutyje.

15 diena. NORTH SULAWESI – MANADO

Iš Toraja žemių vyksite į oro uostą, iš kurio skrisite į Šiaurės Sulawesi miestą Manado (tiesioginis skrydis ~1.40val.). Jus pasitiks oro uoste ir būsite pervežti į viešbutį.

16 diena. MINAHASA HIGHLAND TURAS

Po pusryčių viešbutyje, Jus pasiims „Minahasa Highland Tour“ autobusas, su kuriuo turėsite vienos dienos turą Manado apylinkėse. Jo metu aplankysite uostamiestį Tomohon, pasigrožėsite nuostabia panorama į kalnus tvarkingame parke Bukit Doa, galėsite įsiamžinti nuotraukose prie Pagoda Tower. Apsilankysite Woloan gyvenvietėje, kurioje vyrauja Minahasa architektūrinis stilius – namai statomi ant polių,o į juos iš abiejų pusių veda laiptai, vizualiai sudarydami raidę „X“. Vietiniai žmonės tiki, jog jei jų namus bandytų aplankyti piktosios dvasios, jos liptų pro vieną laiptų pusę ir nusileistų pro kitą, taip ir nepasiekusios durų. Taip pat pamatysite nemažai gaminamų tokio stiliaus namukų, arba pagamintų, bet nesukeltų ant polių. Tai – pardavinėjami namukai, kuriuos meistrai nesunkiai gali išardyti ir išsiųsti pirkėjams į kitas salos vietas! Namukas paštu, o kas gi jo nenorėtų? Kelyje į Tondano miestą, sustosite ir prie įspūdingo dydžio „skrendančio ir laiminančio žemę“ Kristaus skulptūros. Ties Tondanu išvysite didžiulius ryžių laukus, nes Tondano yra vienas geriausių ryžių auginimo regionų Šiaurės Sulawesyje. Popiet aplankysite Hill of Love uolą. Šis pavadinimas kilo iš to, jog šalia vieni kitų yra išsidėstę skirtingų religijų maldų namai: katalikų bažnyčia, krikščionių bažnyčia, mečetė, hinduistų maldos namai. Prieš grįžimą į viešbutį apsilankysite keramikos amatininkų kaimelyje Pulutan, kuriame pamatysite, kaip vietiniai rankomis lipdo įvairius dubenis, puodynes, žibintus ir kitus daiktus. Galėsite įsigyti originalių suvenyrų, įsitikinę, jog jie ne fabriko gamybos,o tikriausi rankų darbo meno kūriniai. Vakare grįžtate į viešbutį.

17 diena. MARINA HARBOUR – BUNAKEN ISLAND

Papusryčiavę viešbutyje, Jus pasiims kelionei į uostą Marina Harbour, iš kur greitaeigiu kateriu plauksite į Bunaken Island regioną. Po apžvalginio plaukiojimo, turėsite puikią pramogą – paviršinį nardymą Bunaken įlankoje. Visa reikiama įranga bus pasirūpinta.

18 diena. POILSIS

Turėsite laisvą dieną pailsėti prieš kelionę namo.

19 diena. KELIONĖS PABAIGA

Išsiregistruosite iš viešbučio, pagal skrydžio laiką, Jus perveš į oro uostą skrydžiui namo.


Į kainą įskaičiuota:

 • nakvynės turo metu 2-3* viešbučiuose su pusryčiais (pilnas maitinimas laiveliuose
 • Tanjung Puting orangutanų reabilitacijos centre);
 • profesionalaus anglakalbio gido paslaugos;
 •  įėjimo bilietai laikytinose turo vietose;
 • pervežimai iš oro uosto ir atgal;
 • vietiniai skrydžiai ir kelionės mini autobusu;
 • arbatpinigiai gidui.

Į kainą neįskaičiuota:

 • tarptautiniai aviabilietai;
 • asmeninės išlaidos;
 • kelionės draudimas;
 • rusakalbio gido paslaugos;
 • maitinimas, nepaminėtas turo metu.

Svarbi informacija apie kelionę

 • Galutinė kaina gali keistis dėl aviabilietų kainų pokyčio, kuro mokesčių ir/ar valiutos kurso pokyčių;
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiaus (12 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, grąžinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę;
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios;
 • Skrydžiai dažniausiai vykdomi TURKISH AIRLINES arba UKRAINE INTERNATIONAL AIRLINES oro linijomis;
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos;
 • Kelionių organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.

KELIAVUSIŲ Į INDONEZIJĄ ATSILIEPIMAI:

Margarita
2019-09-20Kelionė į Iraną pranoko lukesčius. Puiki programa, nuostabi gidė. Indonezija taip pat nenuvylė. Kadangi kelionės programos kūrime dalyvavome patys, taigi gavome tai, ko norėjome

Ramutė
Norite įsimintinos kelionės – rinkitės Indonezijos salas.
Dėkoju kelionių agentūros Santitravel darbuotojams už puikią kelionę po Indonezijos salas Javą-Borneo-Sulavesi.
Kiekviena sala labai skirtinga. Javos saloje Prambanan vietovėje grožėjomės 850-aisiais pastatytu induistinių šventyklų kompleksu, o Borobudure matėme – didžiausią pasaulyje budistinę šventyklą.
Nepaprastai įspūdingi veikiantys vulkanai. Galėjome nusileisti ir pajausti galingą žemės gelmių jėgą vulkanų krateriuose. Ijen krateryje degančios lavos rūkstantys sieros dūmai sukuria fantastiškus reginius. Jautėmės it pakliuvę į pragarą! Po sunkaus kopimo į vulkanus, jėgas atgauname Madakaripuros  krioklio vandenyje.
Borneo saloje plaukėme siauromis upėmis, kurios yra tarsi įrėmintos džiunglių augmenija. Dienomis išeidavom pasivaikščioti po atogrąžų miškus, stebėdavom kaip maitinami orangutanai, o keletą kartų susitikom su jais miško tankmėje. Tuomet keliolika minučių nuščiuvę stebėdavome vieni kitus. Beplaukiant šalia upės augančiuose medžiuose stebėdavom makakas, gibonus ir, žinoma, orangutanus. Naktiniamese žygyje po džiungles su profesionaliais gidais, matėme tarantulus, pūkuotus didelius kirminus, didžiulius žiogus. Vakarais jausdavomės kaip su kalėdinėmis iliuųminacijomois – danguje žvaigždžių tankumynas, o medžiuose galybė jonvabalių! Vieną rytą pažadino lentpjūvės garsai – o tai buvo tik piršto dydžio cikada…
Trečioji sala – Sulavesi, mažiausiai lankoma turistų. Gal po neseniai praūžusio žemės drebėjimo ir cunamio, turistų sutikome labai nedaug. Žmonės visur buvo labai nuoširdūs ir bendraujantys. Šioje kelionėje mus labiau fotografavo, nei mes vietinius žmones, tiesiog „sužvaigždėjome“! Neplanuotai sudalyvavome keletame vestuvių pobūvių, galėjome pasigrožėti išpuoštais jaunaisiais ir svečiais, ragavome vestuvinių patiekalų ir, žinoma, fotografavomės!
Sulavesi salos pietinėje dalyje esančiose Toraja žemėse yra ypatingi laidojimo papročiai. Čia gyvenantys žmonės yra krikščionys, besilaikantys protėvių animistų papročių. Tikima, kad mirusiajam patekti į dangų padeda paaukoti buivolai ir kuo daugiau jų paaukojama, tuo greičiau gali atsiverti Dangaus karalystė! Todėl net patys neturtingiausi stengiasi kiek išmanydami surengti tinkamas laidotuves. Buvom pakviesti į mirusio prieš du mėnesius žmogaus laidotuves, kur buvo paaukoti 4 buivolai ir 4 kiaulės. Per tuos du mėnesius artimieji ruošėsi laidotuvėms, o miręs žmogus buvo balzamuotas formalinu ir laikomas namuose, kur su juo elgėsi kaip su sergančiu. Laidotuvių metu paaukotų buivolų mėsa padalijama tarp dalyvaujančių laidotuvėse giminaičių ir kaimynų. Mus pavaišino arbata ir sausainais, o mes, (gido nurodymu), mirusiojo artimiesiems padovanojome bloką cigarečių. Toraja žemėse ypatingai gražūs namai – atrodo it laivai ar buivolo ragai. Na, juos reikia tiesiog pamatyti, joks aprašymas neatspindės to pamatyto vaizdo.
Šiaurinėje Sulavesi saloje daug įvairaus dydžio bažnyčių. Prie Manado miesto sustojome pasigrožėti įspūdingo dydžio laiminančio Kristaus skulptūra. Didelė skulptūra atrodo visai lengvutė. Tokį įspūdį sukuria pavaizduotas skrendantis Kristus. Kelionės pabaigoje dar pasidžiaugiam povandeniniu pasauliu. Galiu tik pavydėti tiems, kurie dar tik planuoja važiuoti į Indoneziją!”

 

  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Santaras Bagužis
  el. paštu: info@santitravels.com
  telefonu: +37066699998
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras