Etiopija

Kaina - 2170 € + aviabilietas

INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į ETIOPIJĄ

Kelionės datos:

2024 lapkričio 4 d. – lapkričio 16 d.

Kelionės trukmė: 13 dienų;

Kelionės kaina: 2 170 eurų + aviabilietas, keliaujant 6 asmenų grupėje.

Mes jums siūlome egzotišką kelionę į Etiopiją, idealiai parinkta data. Šis laikotarpis ypač tinkamas šios šalies pažinimui, tiek pietinėje, tiek šiaurinėje dalyje. Kelionės metu šiaurėje dalyje Jūs pamatysite krikščioniškąjį Etiopijos veidą, aplankysite senovines bažnyčias, sužinosite jų istorijas bei legendas. Pietinėje dalyje Jus susipažinsite su įvairiomis gentimis, jų kasdieniu gyvenimu, papročiais. Be abejo, Jus taip pat sužavės civilizacijos mažai paliesta gamta ir laukinė gyvūnija.

Ar prisimenat vaikystės laikus, kai lovoje Jūsų tėvai atversdavo knygą ir pradėdavo “Senai, senai gyveno…”. Su tais žodžiais Jūs buvote perkelti į magiškąjį pasaulį, kur pilys buvo pastatytos iš kristalų, vienuoliai kopė uolų serpantinais, kad pastatytų nematomus vienuolynus, dykumos buvo padarytos iš aukso, moterys dėvėjo lėkštes kaip papuošalus, imperatoriai uolas pavertė į nuostabias bažnyčias, laukinės ir pavojingos hienos valgydavo iš žmonių rankų, karalienė Šeba suviliojo karalių Saliamoną, o Dievo žodžiai buvo paslėpti slaptose arkose nuo priešų. Taigi, ši pasaka turi vieną pavadinimą – Etiopija.


Detali informacija, ką veiksite kiekvienos dienos metu:

1 diena.  Vilnius – Europos miestas – Addis Ababa

Vakare atvykstate į Addis Ababą, oro uoste Jus pasitiks atstovas ir nuveš į viešbutį.

Nakvynė viešbutyje.

2 diena.  Addis Ababa – Arba Minch

Iš ryto susitiksite su gidu. Jūsų lauks skrydis į Arba Minch. Atvykus, keliausite į Dorze genties kaimą. Ši gentis geriausiai žinoma dėl savo unikalaus medvilnės audimo technikos ir avilio formos namų, aplink kuriuos pasėta “netikrų” bananmedžių, kurie taip vadinami dėl to, kad ant jų neauga bananai. Patirsite jų kasdieninį gyvenimą, pamatysite unikalų audimo meną ir išgirsite tradicinės jų muzikos. Vakare atvyksite į Arba Minch nakvynei.

Nakvynė viešbutyje.

3 diena.  Arba Minch – Čamo ežeras

Ryte Jūsų lauks kelionė laiveliu Čamo (Chamo) ežeru. Jame knibždėte knibžda krokodilų, taip pat, hipopotamų, pulkai įvairiausių paukščių.

Po nuostabaus pasiplaukiojimo keliausite į Karat Konso kaimą. Šis kaimas yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą dėl kraštovaizdžio grožio ir saugojimo jau ilgiau nei 400 metų. Konso kaimo žmonės gyvena nederlingose žemėse, bet tręšdami terasinius laukus naminių gyvulių mėšlu, užsiaugina pakankamai gerą sorgų derlių. Iš jo gamina miltus ir vietinį alų.Taip pat jie augina kavos pupeles, kukurūzus, medvilnę, javus. Konso gentis įdomi dar ir dėl to, jog jie stato stulpus, vadinamus waga.

Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Hamer gentis – Turmi

Po pusryčių keliausite link Turmi, pakeliui apsilankysite Key Afar turguje, kur susitinka vietinės gentys. Bus įdomu pamatyti vienoje vietoje skirtingų genčių gyventojus, vieni nuo kitų skirtingais savo unikalia apranga ir kūno papuošalais.Turguje ant žemės bus pakloti kavos pupelių kiautai, tabako lakštai, bananų kekės, mango vaisiai…

Popiet apsilankysite geriausiai žinamoje gentyje Hamer, kurioje gyvena apie 15 tūkstančių žmonių. Gyventojai nešiojasi ginklus, kad apsigintų nuo laukinių žvėrių ir kaimyninių genčių puolimų. Pagrindinis vyrų darbas – ginti kaimą ir prižiūrėti gyvulius – karves, ožkas, avis, kuriuos sausuoju sezonu išveda ganytis į Omo upės slėnį. Tada moterys gyvena vienos. Vyrai iš ganyklų grįžta tik pratęsti giminės.

Hamerių genties žmonės yra labai puošnūs. Moterys pinasi plaukus į smulkias kasytes, tepa jas molio, pelenų ir sviesto mišiniu. Kaklus puošiasi kriauklėmis ir karoliais, rankas dabinasi apyrankėmis, segi odinius sijonus.Vyrai galvas puošiasi įvairių spalvų karoliukų vėriniais, rankas ir kojas puošia žalvariniais papuošalais.

Jei pasiseks, pamatysite didelę genties šventę – jaunuolio įšventinimo į vyrus ceremoniją. Kai berniukas užauga, o šeima pakankamai sukaupia galvijų, kad galėtų sumokėti už nuotaką, surengia didelę ceremoniją, kada susirenka ne tik giminės,bet ir kitų kaimų žmonės. Jaunuolis turi nenukritęs perbėgti per 10-15 linija sustatytų galvijų nugaras. Jei perbėga nenukritęs, jis gali ieškoti žmonos ir kurti šeimą, o jei suklumpa – yra laikomas nesubrendusiu ir dar metus turi laukti savo šanso. Jaunuolio giminaitės ir draugės taip pat atlieka svarbų vaidmenį – jos šoka ritualinį šokį ir prašosi būti plakamos. Taip jos nori parodyti savo artumą tam jaunuoliui. Tai savotiškas įšventinimas į moteris – plakimo sukelto skausmo ištvėrimas parodo, jog merginos yra subrendusios gimdyti.

Hamer genties žmonės nėra įkyrūs turistams, bet mielai pozuos nuotraukoms už mokestį. Jei kaime vyks šventė, mokestis bus šiek tiek didesnis.

5 diena.  Turmi

Diena prasidės apsilankymu Omorate, dasseneche genties kaimelyje. Ši pusiau klajoklių gentis trapias trobeles ir galvijus nuo laukinių gyvūnų saugo spygliuotais augalų aptvarais. Genties vyrai apatinę lūpą prasiveria dramblio kaulo smaigteliais, o ausyse nešioja papuošalus. Pergalėmis didžiuojasi plaukus pasidabinę įmantriu tonkappen papuošalų.

Po pietų lankysitės Karo genties kaime. Ypač įspūdinga yra jų kūno tapyba ir dekoratyviniai randai, kuriuose dominuoja balta spalva iš kreidos ir raudona iš Ochros. Piešiniai skirti išsiskirti iš kitų ir pridėti grožio (panašiai kaip pas mus kosmetikos naudojimas). Tačiau šioje gentyje, kūną taposi ir vyrai, taip parodydami savo išskirtinumą iš kitų vyrų, viliojant moteris, ir specialioms iškilmėms su atitinkamais simboliais.

Nakvynė viešbutyje.

6 diena.  Turmi – Jinka

Keliausite link Jinka kaimo. Pakeliui apsilankysite dar vienoje gyvenvietėje, kurioje įsikūrę Ari genties žmonės. Ari gentis gyvena derlingose žemėse, tad jai nesunku ne tik aprūpinti savo kaimą javais, kavos pupelėmis, vaisiais, bet ir derlių pardavinėti. Taip pat jie turi dideles naminių gyvulių bandas. Ari genties moterys labai darbščios – gamina keramikos dirbinius,dailius sijonus bei papuošalus rankoms, liemeniui, ausims papuošti.

Nakvynė viešbutyje.

7 diena.  Mursi genties kaimas

Po pusryčių keliausite pamatyti Mursi genties kaimą. Genties vyrai kūnus puošia randais, simbolizuojančiais nukautus priešus ir laukinius gyvūnus. Mursi vyrai plačiai pagarsėję kaip puikūs kariai – jie net gi puldinėja artimas gentis ir iš jų atima gyvulius. Ginklus jie mainosi iš sumedžiotų dramblių ir raganosių ilčių, kaulų. Genties moterys yra garsios dėl puošimosi moliniais diskais, įdėtais į apatinę lūpą. 15-16 mergaitei prapjaunama apatinė lūpa ir įdedamas pirmasis diskas. Augant, diskas keičiamas į didesnį, o kuo didesnis diskas, tuo mergina labiau vertinama gentyje. Tiesa, šiais laikais moteris nėra jėga verčiamos nešioti diskus, jos pačios nusprendžia, ar to nori. ..Taip pat, mursiai yra klajokliai, priklausomi nuo sezonų kaitos – sausuoju sezonu gyvena vakarinėje Omo upės pakrantėje ir augina sorgą, kukurūzus ir daržoves, o lietinguoju sezonu – Tamaos stepėje su galvijų bandomis.

Nepaisant mursių agresyvaus gyvenimo būdo, jie mielai sutinka būti fotografuojami už mokestį.

Po apsilankymo Mursi genties kaime, lauks skrydis į Addis Ababą, o po jo – į Bahr Darą.

8 diena. Bahr Daras – Tana ežeras – Vienuolynai

Nuo šiandien pamatysite kitą Etiopijos pusę – krikščioniškąją. Po pusryčių keliausite prie nuostabaus grožio Tana ežero, kuriame turėsite pasiplaukiojimą. Taip pat pamatysite keletą iš daugelio vienuolynų įsikūrusių aplink Tana ežerą ir jo salose. Šie vienuolynai įkurti XVI – XVII a., kai kurios šventovės datuojamos net iki Kristaus gimimo!

Po dienos turo važiuosite į Gondarą nakvynei.

9 diena.  Gondaras

Po pusryčių Jūsų lauks turas Gondare. Pamatysite į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktus karališkuosius rūmus su iki šiol išlikusiu karaliaus Fasilo baseinu. Taip pat apsilankysite Šv. Trejybės bažnyčioje Debre Berham Selassie. Bažnyčia turtinga nuostabiomis freskomis ir ant lubų ištapytais angelų veidais. Anot legendos, šioje bažnyčioje irgi buvo slepiama Sandoros skrynia, kurią iš Jeruzalės atsivežė karaliaus Saliamono sūnus Menelikas. Sandoros skrynios istorija apipinta daug paslapčių, bet įrodymų nėra. Kai kurie vietiniai Etiopijos vienuoliai tiki, kad Sandoros skrynia vis dar yra Etiopijoje.

Nakvynė viešbutyje.

10 diena. Simieno nacionalinis parkas

Ryte iš Gondaro vykstame prie įspūdingų Simieno kalnų serpantinų. Šiam įspūdingam kalnų peizažui būdingi vešlia žaluma padengti plokščiakalniai, statūs skardžiai ir šlaitai. Giedrą dieną netgi galima įžiūrėti aukščiausią Etiopijos kalną, Ras Dašaną (4550 m). Simieno nacionaliniame parke (UNESCO pasaulio paveldas) gyvena daugelis endeminių rūšių – tokių kaip, etiopinis šakalas ir etiopinis kalnų ožys. Turime ~ 2h.lengvą žygį. Tai ne tik žygis, pamatyti vaizdingą kraštovaizdį (kuris Jus paliks be žado), bet ir sėdėjimas tarp 100 Gelada babuinų ir stebėjimas tarp uolų šokinėjančius Etiopijos kalnų ožius. Vakare grįžtame į Gondaro miestą.

Nakvynė viešbutyje.

11 diena. Lalibela

Turėsite skrydį į Lalibelą. Kadaise, Lalibela buvo vadinama Roha, bet XII amžiuje šis miestas tapo svarbiu miestu Etiopijoje, o žymiojo valdovo vardu buvo pervadintas – Lalibela. Anot legendos, pagal jo susapnuotą sapną ir jo paliepimu buvo iškaltos uolose net 11 bažnyčių. Būtent jas ir pamatysite – skirtingas savo architektūra ir vis dar veikiančias! Pati įspūdingiausia ir lankomiausia yra Saint George (šventojo Jurgio) bažnyčia – statinys, esantis 15 metrų aukščio, o forma kaip Graikiškojo kryžiaus. Visų 11 bažnyčių kompleksas yra įtrauktas į UNESCO ir dar vadinamas aštuntuoju pasaulio stebuklu.

Vietiniai tiki, kad bent kartą aplankius visas bažnyčias, bus palaimintos net septynios Jūsų šeimos kartos!

Po turo grįžtate ilsėtis į viešbutį Lalibeloje.

12 diena.  Addis Ababa

Ryte skrisite į Addis Ababą, kurioje turėsite nedidelį apžvalginį turą. Taip pat turėsite laiko pasivaikščioti po parduotuves įsigyti suvenyrų. Vakare mėgaujamės tradiciniu Etiopijos maistu. Vakarienę vainikuos nuostabus vietinių genčių šokis.

Nakvynė viešbutyje.

13 diena.  Tarptautiniai skrydžiai

Pervežimas į oro uostą, tarptautiniai skrydžiai atgal į Lietuvą.


Į kainą įskaičiuota:

 • transportas po Etiopiją – autobusiukas šiaurinėje dalyje, pietinėje – 4×4 visureigiai;
 • profesionalus rusakalbis/anglakalbis gidas, keliaujantis kartu;
 • 12 nakvynių tvarkinguose 3-4* (pagal šalies kategoriją, kuri neatitinka Europietiškos) viešbučiuose;
 • maitinimas: pusryčiai;
 • įėjimo mokesčiai į programoje paminėtus lankomus objektus;
 • nacionalinių parkų mokesčiai;
 • viešbučių mokesčiai.

Į kainą neįskaičiuota:

 • tarptautinis skrydis Vilnius – tarpinis oro uostas – Addis Ababa – tarpinis oro uostas – Vilnius. Skrydžiai vykdomi su geriausiomis Europos oro linijomis: Turkish Airlines arba Lufthansa;
 • vietiniai skrydžiai. Skrydžiai vykdomi Ethiopian Airlines oro linijomis. Kaina ~ 500 Eur/asm;
 • programoje nepaminėtas maitinimas;
 • Etiopijos viza;
 • mokesčiai už genties žmonių fotografavimą ir šventės stebėjimą;
 • medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • asmeninės išlaidos.

Svarbi informacija apie kelionę

 • Galutinė kaina gali keistis dėl aviabilietų kainų pokyčio, kuro mokesčių ir/ar valiutos kurso pokyčių;
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiaus (6 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, grąžinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę;
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios;
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos;
 • Kelionių Organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
 • kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt

KELIAVUSIŲ Į ETIOPIJĄ ATSILIEPIMAI:

Zita ir Edvardas
2018-11-14
 .
Etiopijoje praleidome vienuolika dienų. Mūsų kelionė prasidėjo skrydžiu iš Adis-Abebos į Lalibelą. Lalibelos miestas įsikūręs Etiopijos šiaurėje, tai Etiopijos krikščionių ortodoksu centras ir piligrimų vieta- vienas švenčiausiu pasaulio miestų.Lalibela garsėja įspūdingai atrodančiomis monolitinėmis cerkvėmis, iškaltomis iš raudonos vulkanines kilmės uolų. Jas iškalti įsakė imperatorius Gogre Mazgel Lalibela. Legenda pasakoja ,kad Lalibela susapnavo sapną, kad Dievas jam liepė pastatyti cerkves , tiksliai nurodydamas kur jos turi stovėti. Taip buvo sukurti šie architektūros šedevrai- iš uolų iškaltos 11- monolitinių Lalibelos cerkvių . Vienos cerkvės pasislėpusios giliose daubose ,kitos stovi atviroje vietoje. visos jos sujungtos požeminiais tunelių labirintais. Pati populiariausia ir įspudingiausia šv. Georgo cerkvė Ji iškirsta iš vientiso uolos gabalo nuo viršaus į apačią .Ji 15m. aukščio, kryžiaus formos.Pati seniausia ,tai šv. Marijos cerkvė. Jos sienos ištapytos paveikslais iš Marijos gyvenimo. Etiopijoje labai garbinama Marija su Jezumi ant rankų, trys karaliai, bei kankiniai su šv. Georgu priešakyje. Istorija sako, kad 5000 metų prieš Kristų viena iš princesių iš Etiopijos iškeliavo į Jeruzalę, ten susilaukė karaliaus Salamono sunaus. Užaugęs sunus lydimas 10000 karių grįžo į Etiopiją su 10 dievo įsakymų saugojimo skrynia, ir manoma kad ji iki šiol randasi Etiopijoje, bet šis faktas neįrodytas. Iki šiol kiekvienoje cerkvėje yra 10 dievo įsakymų saugojimo skrynios kopijos , bet kur paslėptas originalas niekas iki šiol nesužinojo. Baigus apžiūrėti cerkves mūsų dėmesį patraukė įdomi ceremonija, tai vaikų krikšto ceremonija,buvo labai įdomu stebėti ,nes mums tai neįprasta. Sekančia diena važiavome pasižiūrėti už Lalibelos keleta km. esančiu cerkviu.Važiuodami grožėjomes gamta ,kaip jie darydami terasas ,mažuose ploteliuose augina javus, daržoves. Dviejų jaučių traukiamu arklu aria žemę. Pagrindinis javas yra sorga iš jos miltų kepa taip vadinama duoną, tai toks didžiulis blynas, mums neįprasto skonio.Mus sužavėjo ne tik gamta ,bet mūsų vairuotojo vairavimo įgūdžiai, kaip jis važiuodamas keliu lengvai be didelio vargo ir streso apvažiuoja kliūtis t. y . piemenų varomos karvių, ožkų, avių bandas. Atvažiavome prie kalno ,nuo kalno viršaus teka nedidelis krioklys, šis vanduo jiems šventas.Įeiname į olą ,o joje cerkvė.Šios olos gilumoje sudėti piligrimų griaučiai. Dar gyvi būdami piligrimai išreikšdavo norą, jiems mirus, būtų padėti olos gilumoje. Yra apie 5000 griaučių. Sekanti cerkvė kurią mes aplankėme, tai 3,5 km. aukštyje.Įkopti į tokį aukšti nebuvo lengva,bet po truputi pailsėdami pasiekiame tikslą.Kiekvienoje cerkvėje mus pasitikdavo šventikas , jis parodydavo šiai cerkvei priklausanti kryžių,daugiausia kryžiai pagaminti iš sidabro ir yra labai seni. Užlipus dar aukščiau pasiekėm kalno viršūnę ,nuo jos nuostabus vaizdas. Šiais gražiais vaizdais mūsų kelionė po Lalibelą ir jos apylinkes baigėsi,valanda skrydžio ir mes jau Gondare. Labai sužavėjo Simeono nacionalinio parko vaizdai su didžiuliais tarpekliais ir dželado babuinų bandomis. Tyliai elgiantis laisvai galima pasivaikščioti kartu su jomis. Jos labai mielos. Gondaro karalių rūmai apgriuvę, šiek tiek bandoma juos atstatyti, malonu išgirsti Jų didingą praeitį ,bet norėtusi ,kad nors vienuose iš jų būtų šiuo- laikinis muziejus,kuriame būtų matyti šio objekto didi praeitis. Apsilankėme vienoje Gondaro cerkvių,kuri panaši į Nojaus laivą.Gondare buvo 43 cerkvės ,užpuole sudaniečiai sunaikino 42 cerkves liko ji viena ,nes aplink buvo daug laukinių bičių ir bandant ją padegti bitės užpuolė padegėjus ir juos nuvijo. Toliau keliaujame kalnų keliais iki Bahir Daro .Aplankėme laukinės kavos mišką, kur stebėjome kavos auginimo ir apdorojimo procesus.Aplankėme viduryje salos esanti vienuolyną.Mūsų kelionė šiaurinėje Etiopijos dalyje baigesi. Toliau kelionę tesiame jau pietinėje Etiopijos dalyje. Apie pietų Etiopijos vėlyvojo akmens amžiaus gentis ir jų gyvenimo būdą galima labai daug pasakoti ,bet visą tai būtina pamatyti. įdomu buvo stebėti boni genties turgų .Čia žmones ateina apsikeisti įvairiomis prekėmis ,pabendrauti , jie vilki nacionalinius rūbus, pagal jų rūbus galima spręsti iš kurios genties jie kile.Turistai gali nusipirkti įvairių suvenyrų ir derėtis del kainos. Didžiausia gentis –Konso pati turtingiausia, ji aprūpina didžiąją Etiopijos dalį maisto produktais, o Dorze gentis audiniais.Daugelis istorinių paminklų tame tarpe ir vėlyvojo akmens amžiaus gentys saugomos UNESKO paveldo.
Turėjome labai patyrusią gidę ,kuri mums daug pasakojo apie Etiopijos istoriją ir šiandieną. Kad nesugriūtų ekskursijos mes bendru sutarimu nevaišinome Etiopiečių vaikų nei saldainiais ,nei kitais įvairiais suvenyrais.

Dekojame už nuostabiai suorganizuota kelione.

Pagarbiai Zita ir Edvardas

  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Santaras Bagužis
  el. paštu: info@santitravels.com
  telefonu: +37066699998
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras