Etiopija

Kaina - 2170 €

TRUMPA INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į ETIOPIJĄ

Kelionės datos:

2019 04 28 – 05 10

Galimi individualūs (pagal atskirą užklausimą) užsakymai su jau patikrintais patikimais vietiniais rusakalbiais arba anglakalbiais gidais. Programa derinama pagal laiką ir galimybes.

Kelionės kaina:

2170 € + aviabilietas (nuo 950 €)
(6 asmenų grupei)


Programa

Ar prisimenat vaikystės laikus, kai lovoje Jūsų tėvai atversdavo knygą ir pradėdavo “Senai, senai gyveno…”. Su tais žodžiais Jūs buvote perkelti į magiškąjį pasaulį, kur pilys buvo pastatytos iš kristalų, vienuoliai kopė uolų serpantinais, kad pastatytų nematomus vienuolynus, dykumos buvo padarytos iš aukso, moterys dėvėjo lėkštes kaip papuošalus, imperatoriai uolas pavertė į nuostabias bažnyčias, laukinės ir pavojingos hienos valgydavo iš žmonių rankų, karalienė Šeba suvyliojo karalių Saliamoną, o Dievo žodžiai buvo paslėpti slaptose arkose nuo priešų. Taigi, ši pasaka turi vieną pavadinimą – Etiopija. 

Detaliau apie Etiopiją jos kultūrą, istoriją ir tradicijas skaitykite ČIA

1 diena.  Vilnius – Europos miestas – Adis Abeba

Vakare atvykstame į Adis Abebą, apsistojame viešbutyje. Miestą 1886 m. įkūrė Menelikas II. Miesto pavadinimas, Adis Abeba, reiškia “nauja gėlė”. Vietiniams Etiopams – tai miestas auksu grįstomis gatvėmis. Užsieniečiams – tai senovinis ir mistinis miestas. Nakvynė viešbutyje Adis Abeba (pusryčiai įskaičiuoti).

2 diena.  Adis Abeba – Bahir Daras

Šiandien po pusryčių, trumpai lankome gražiausius Etiopijos sostinės Addis Abebos kampelius. Tai bus – Šv. Trejybės katedra, Nacionalinį muziejų, kuriame eksponuojama seniausias pasaulyje žmogus “Liusė”. Po to, užkilsime į Entoto kalną  iš kurio atsiveria nuostabi Addis Abebos panorama. Vakare, pervežimas į oro uostą ir skrydis į Bahir Daras miestą. Miestelis įsikūręs šalia fantastiško grožio Tana ežero ir dažnai vietinių vadinamas Etiopijos Rivijera. Nusileidę vyksime į viešbutį. Vakare – laisvas laikas po miestą. Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

3 diena.  Bahir Daras – Tana ežeras – Gondaras

Po pusryčių plaukiosime po Tana ežerą. Pamatysime keletą iš daugelio vienuolynų įsikūrusių aplink Tana ežerą ir jo salose. Šie vienuolynai įkurti XVI – XVII a., kai kurios šventovė datuojamos iki Kristaus gimimo. Vėliau važiuosime autobusiuku į Gondarą miestą. Gondaras – tai karališkasis Etiopijos miestas (buvusi Etiopijos Imperijos sostinė) arba kitaip vadinamas Afrikos Kamelotu. Miestas – tvirtovė įsikūręs virš 2 kilometrų aukštyje ir yra apsuptas dar aukštesnių kalnų, todėl senovėje jis buvo strategiškai labai geroje vietoje. Atvykus į viešbutį vakare, turime laisvą vakarą, šiame nuostabiame mieste. Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

4 diena.  Gondaras

Po pusryčių, turas po imperatoriškąjį miestą Gondarą, kurį 1632 metais įkūrė imperatorius Fasilidas. Miestas daugelį dešimtmečių buvo Etiopijos meno, literatūros ir mokslo centras. Turas prasidės nuo vizito po karališkųjų rūmų kompleksą.  Milžiniškas kompleksas, užimantis net 70 000 kvadratinių kilometrų, buvo Etiopijos imperijos simbolis XVII – XVIII a. Po pietų, toliau vyksime po žavingąjį Gondaro miestą. Aplankysime karališkuosius Fasiladas baseinus – jauki, rami, labai graži ir istorinė vieta, skirta imperatoriams – Fasilidas ir Iyasu I. Vėliau privažiuosime prie Debre Berhan Selassie bažnyčios – įspūdingo grožio, neįprastų formų ir neįtikėtinų piešinių bažnyčia. Vakare grįžtame į viešbutį. Laisvas vakaras Gondaro mieste. Nakvynė viešbutyje. Maitinimas: Pusryčiai

5 diena.  Gondaras – Simieno kalnai

Ryte iš Gondaro vykstame prie įspūdingų Simieno kalnų serpantinų. Šiam įspūdingam kalnų peizažui būdingi vešlia žaluma padengti plokščiakalniai, statūs skardžiai ir šlaitai. Giedrą dieną netgi galima įžiūrėti aukščiausią Etiopijos kalną, Ras Dašaną (4550 m). Simieno nacionaliniame parke (UNESCO pasaulio paveldas) gyvena daugelis endeminių rūšių – tokių kaip, etiopinis šakalas ir etiopinis kalnų ožys. Turime ~ 2h.lengvą žygį. Tai ne tik žygis, pamatyti vaizdingą kraštovaizdį (kuris Jus paliks be žado), bet ir sėdėjimas tarp 100 Gelada babuinų ir stebėjimas tarp uolų šokinėjančius Etiopijos kalnų ožius. Vakare grįžtame į Gondaro miestą. Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

6 diena.  Gondaras-Lalibela

Pakeliui grožimės neįtikėtino įspūdžio gamta. Turime sustojimus pasigrožėti, pabendrauti su  vietiniais nuostabiame Awra Amba kaimelyje, skanaujame vietinio, tradicinio Etiopijos maisto. Awra Amba yra labai mažas kaimelis (apie 460 gyventojų). Šis kaimelis ypatingas tuo, kad jis kurtas kaip Utopinis miestelis. Kuriame visiška socialinė ir lyčių lygybė, nėra organizuotos religijos, pripažįstamas sunkus darbas, labai vertinamas mokslas, pilnas senolių aprūpinimas ir gaunamas pelnas iš darbų – lygiai padalinamas visiems gyventojams. Apsilankę ir pamatę šį kaimelį vyksime link Lalibelos, kur apsistojame nakvynei. Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

7 diena.  Lalibela

Aplankysime garsiąsias uolose iškaltas bažnyčias. Lalibela X-XIII a. buvo Etiopijos sostinė su žymiausiu valdovu Karaliu Lalibela, būtent jo garbei ir pavadintas šis miestas. Pagal jo pageidavimus, buvo iškaltos šios 12 bažnyčių uolose. Visos jos unikalios savo architekūra ir vis dar veikiančios! Pati įspūdingiausi ir lankomiausia yra Saint George bažnyčia – monolitinė bažnyčia, esanti 15 metrų aukščio, o jos forma kaip Graikiško kryžiaus. Šios bažnyčios yra įtrauktos į UNESCO ir dar vadinamos kaip aštuntasis pasaulio stebuklas. Vakare grįžtame į viešbutį Lalibeloje. Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

8 diena.  Lalibela – Addis Ababa –  Awassa ežeras

Šiandien judame į visai kitą Etiopijos dalį – pietus, susipažinti su skirtingomis Etiopijos gentimis. Anksti ryte skrendame į sostinę Addis Abebą, mus pasitinka vairuotojai ir visureigiais išvažiuojame į Didijį Lūžių slėnį, prie Langano ežero. Trumpo žygio metu galėsite mėgautis gamta, turtinga įvairiomis paukščių ir žinduolių rūšimis – tokiomis kaip, pavyzdžiui, įspūdingieji juodai balti kolobai. Ir išsimaudyti ežere. Vakare atvykstame į didžiausią pietų etiopijos miestą – Awassa, įsikūrusį ant to pačio pavadinimo ežero kranto. Nakvynė viešbutyje Awassa mieste (pusryčiai įskaičiuoti).

9 diena.  Awassa – Dorze kaimeliai – Arba Minch

Šiandien mūsų laukia įdomi kelionė pas pietuose gyvenančią gentį – susipažinsime su vietinių kultūra ir unikalia architektūra. Pirmiausia keliaujame į Wolayta kaimą, išsidėsčiusį įspūdingame žalių kalvų kraštovaizdyje. Tuomet keliaujame į Chencha kalną ir aplankome Dorze gentį. Dorze gentis geriausiai žinoma dėl savo unikalaus medvilnės audimo technikos ir avilio formos namų aplink kuriuos pasėta “netikrų” bananmedžių, kurie taip vadinami dėl to, kad ant jų neauga bananai. Patirsite jų kasdieninį gyvenimą, pamatysite unikalų audimo meną ir išgirsite tradicinės jų muzikos. Vakare atvyksite į Arba Minch nakvynei. Nakvynė viešbutyje Arba Minch (pusryčiai įskaičiuoti)

10 diena.  Arba Minch –  Jinka kaimelis

Rytą pradedame pasiplaukiojimu po netoliese telkšantį Chamo ežerą, kur pamatysite didžiausius krokodilus Afrikoje, begemotus ir įvairius paukščius- gražuolį tulžį ir erelį žuvininką. Tuomet keliaujame į Omo slėnio regioną, Jinka miestą. Pakeliui aplankome įvairias etnines grupes: Konso, Derase, Tsemai, Ari, Hammer. Planuojame apsilankyti Konso genties karaliaus namuose. Ten turėsime pietus. Vėliau, pasivaikščiojimas po spalvingą kas savaitinį turgų Key Afere. Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

11 diena.  Aplankome Mursi gentį

Rytą praleisime Mago nacionaliniame parke, kuris buvo įkurtas 1971 metais. Dieną vainikuos neaprėpiamų Mursi plynaukščių peizažas. Tai ne tik daugelio žinduolių ir paukščių prieglobstis, bet taip pat į Mursi genties namai. Jų moterys nešioja dideles molio plokšteles lūpose, o vyrai kūnus puošia randais. Mursi vyrai plačiai pagarsėję kaip puikūs kariai. Sausuoju sezonu Mursi gyvena vakarinėse Omo upės pakrantėse ir augina sorgą, kukurūzus ir daržoves, o lietinguoju sezonu – Tamaos stepėje su galvijų bandomis. Jie taip pat medžioja ir žvejoja. Po pietų vyksime į Turmi ir aplankysime gražų kaimą, kuriame gyvena Hammer gentis. Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

12 diena.  Aplankome Omorate

Diena prasidės apsilankymu Omorate, Dassaneche. Omorate išsidėstęs ant Omos kranto.  Persikeliame per upę į Dasanech, arba kitaip Galeb, genties gyvenvietę. Ši pusiau klajoklių gentis trapias trobeles ir galvijus nuo laukinių gyvūnų apsaugo spygliuotų augalų “tvoromis”. Vyrai apatinę lūpą prasiveria dramblio kaulo smaigteliais, o ausyse nešioja papuošalus. Pergalėmis didžiuojasi plaukus pasidabinę tonkappen – įmantriu galvos papuošalu. Grįžtame į Turmį. Turmi kaimuose Jums gali nusišypsoti laimė ir Jūs pamatysite sezoninius kultūrinius įvykius, pavyzdžiui, evangadi (hammer šokis). O jei labai pasiseks, galbūt išvysime prieš vestuvines iniciacines apeigas – garsųjį Hammer šokinėjimą per jaučius. Vėliau keliausime į Turmi, Hammer ir Karo turgų. Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

13 diena.  Aplankome Karo gentį

Ryte aplankysime nedidelę etninę grupę prie Omo upės. Ypač įspūdinga yra jų kūno tapyba, kurioje dominuoja balta spalva iš kreidos ir raudona iš Ochros. Piešiniai skirti išsiskirti iš kitų ir pasigražinti. Genties vyrai itin gausiai puošia savo kūną, taip parodydami savo išskirtinumą iš kitų vyrų viliojant moteris,  ir specialioms iškilmėms su atitinkamais simboliais. 

Vakare vykstame į Karat Konso ir ten liekame nakvynei. Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti). 

14 diena.  Karat Konso – Arba Minch

Šiandien grožėsimės Konso kaimu. Konso garsėja senovinėmis unikaliomis terasomis ir neįprastomis antkapinėmis graviruoto medžio statulomis. Konso  teritorijoje dirvožemio konsolidavimas sukūrė unikalų kultūrinį kraštovaizdį – kalvos šlaitai terasų pagalba panaudoti intensyviam pasėlių auginimui ir laistymui. 2011 m. birželio mėn neįprastas žmogaus ir gamtos bendradarbiavimas buvo pagerbtas vietovę įtraukus į UNESCO Pasaulinio Paveldo Objektų sąrašą. Vėliau vykstame į Arba Minch miestą nakvynei. Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

15 diena.  Arba Minchas – Adis Abeba

Grįžtame į Adis Abebą. Pakeliui sustojame Butajira, mėgaujamės tradiciniais pietų Etiopijos patiekalais. Vėliau sustojame Tiya miestelyje. Lankome Tiya archeologinę vietą, kurioje yra 36 nuo 1 iki 2 metrų aukščio stačiai pastatyti akmenys su įvairiais piešiniais. Manoma, kad akmenys liudija tūkstančių metų senumo Etiopijos istoriją.  Vakare atvykstame į Addis Abebą, apsistojame viešbutyje. Vakare mėgaujamės tradiciniu Etiopijos maistu. Vakarienę vainikuoja nuostabus vietinių genčių šokis. Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

16 diena.  Skrydis namo


Į kainą įskaičiuota:

 • transportas po Etiopija – autobusiukas šiaurinėje dalyje, pietinėje – 4×4 visureigiai;
 • profesionalus Rusų kalbos gidas, keliaujantis kartu;
 • anglakalbis gidas (pagal pageidavimą);
 • 15 nakvynių tvarkinguose 3-4* (pagal šalies kategoriją, kuri neatitinka Europietiškos) viešbučiuose;
 • 15 pusryčių;
 • įėjimo mokesčiai į programoje paminėtus lankomus objektus;
 • nacionalinių parkų mokesčiai;
 • viešbučių mokesčiai.

Į kainą neįskaičiuota:

 • tarptautinis skrydis Vilnius – tarpinis oro uostas – Addis Abeba – tarpinis oro uostas – Vilnius (Nuo 580 Eur/asm). Skrydžiai vykdomi su Geriausiomis Europos oro linijomis: Turkish Airlines arba Lufthansa;
 • vietiniai skrydžiai. Skrydžiai vykdomi Ethiopian Airlines oro linijomis. Kaina ~ 500 Eur/asm;
 • programoje nepaminėtas maitinimas;
 • etiopijos viza;
 • mokesčiai už genties žmonių fotografavimą ir šventės stebėjimą;
 • medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • asmeninės išlaidos.

Svarbi informacija apie kelionę

 • Galutinė kaina gali keistis dėl aviabilietų kainų pokyčio, kuro mokesčių ir/ar valiutos kurso pokyčių;
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiaus (6 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, grąžinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę;
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios;
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NETRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos;
 • Kelionių Organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
 • kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt

ATSILIEPIMAI:

Zita ir Edvardas
2018-11-14
 .
Etiopijoje praleidome vienuolika dienų. Mūsų kelionė prasidėjo skrydžiu iš Adis-Abebos į Lalibelą. Lalibelos miestas įsikūręs Etiopijos šiaurėje, tai Etiopijos krikščionių ortodoksu centras ir piligrimų vieta- vienas švenčiausiu pasaulio miestų.Lalibela garsėja įspūdingai atrodančiomis monolitinėmis cerkvėmis, iškaltomis iš raudonos vulkanines kilmės uolų. Jas iškalti įsakė imperatorius Gogre Mazgel Lalibela. Legenda pasakoja ,kad Lalibela susapnavo sapną, kad Dievas jam liepė pastatyti cerkves , tiksliai nurodydamas kur jos turi stovėti. Taip buvo sukurti šie architektūros šedevrai- iš uolų iškaltos 11- monolitinių Lalibelos cerkvių . Vienos cerkvės pasislėpusios giliose daubose ,kitos stovi atviroje vietoje. visos jos sujungtos požeminiais tunelių labirintais. Pati populiariausia ir įspudingiausia šv. Georgo cerkvė Ji iškirsta iš vientiso uolos gabalo nuo viršaus į apačią .Ji 15m. aukščio, kryžiaus formos.Pati seniausia ,tai šv. Marijos cerkvė. Jos sienos ištapytos paveikslais iš Marijos gyvenimo. Etiopijoje labai garbinama Marija su Jezumi ant rankų, trys karaliai, bei kankiniai su šv. Georgu priešakyje. Istorija sako, kad 5000 metų prieš Kristų viena iš princesių iš Etiopijos iškeliavo į Jeruzalę, ten susilaukė karaliaus Salamono sunaus. Užaugęs sunus lydimas 10000 karių grįžo į Etiopiją su 10 dievo įsakymų saugojimo skrynia, ir manoma kad ji iki šiol randasi Etiopijoje, bet šis faktas neįrodytas. Iki šiol kiekvienoje cerkvėje yra 10 dievo įsakymų saugojimo skrynios kopijos , bet kur paslėptas originalas niekas iki šiol nesužinojo. Baigus apžiūrėti cerkves mūsų dėmesį patraukė įdomi ceremonija, tai vaikų krikšto ceremonija,buvo labai įdomu stebėti ,nes mums tai neįprasta. Sekančia diena važiavome pasižiūrėti už Lalibelos keleta km. esančiu cerkviu.Važiuodami grožėjomes gamta ,kaip jie darydami terasas ,mažuose ploteliuose augina javus, daržoves. Dviejų jaučių traukiamu arklu aria žemę. Pagrindinis javas yra sorga iš jos miltų kepa taip vadinama duoną, tai toks didžiulis blynas, mums neįprasto skonio.Mus sužavėjo ne tik gamta ,bet mūsų vairuotojo vairavimo įgūdžiai, kaip jis važiuodamas keliu lengvai be didelio vargo ir streso apvažiuoja kliūtis t. y . piemenų varomos karvių, ožkų, avių bandas. Atvažiavome prie kalno ,nuo kalno viršaus teka nedidelis krioklys, šis vanduo jiems šventas.Įeiname į olą ,o joje cerkvė.Šios olos gilumoje sudėti piligrimų griaučiai. Dar gyvi būdami piligrimai išreikšdavo norą, jiems mirus, būtų padėti olos gilumoje. Yra apie 5000 griaučių. Sekanti cerkvė kurią mes aplankėme, tai 3,5 km. aukštyje.Įkopti į tokį aukšti nebuvo lengva,bet po truputi pailsėdami pasiekiame tikslą.Kiekvienoje cerkvėje mus pasitikdavo šventikas , jis parodydavo šiai cerkvei priklausanti kryžių,daugiausia kryžiai pagaminti iš sidabro ir yra labai seni. Užlipus dar aukščiau pasiekėm kalno viršūnę ,nuo jos nuostabus vaizdas. Šiais gražiais vaizdais mūsų kelionė po Lalibelą ir jos apylinkes baigėsi,valanda skrydžio ir mes jau Gondare. Labai sužavėjo Simeono nacionalinio parko vaizdai su didžiuliais tarpekliais ir dželado babuinų bandomis. Tyliai elgiantis laisvai galima pasivaikščioti kartu su jomis. Jos labai mielos. Gondaro karalių rūmai apgriuvę, šiek tiek bandoma juos atstatyti, malonu išgirsti Jų didingą praeitį ,bet norėtusi ,kad nors vienuose iš jų būtų šiuo- laikinis muziejus,kuriame būtų matyti šio objekto didi praeitis. Apsilankėme vienoje Gondaro cerkvių,kuri panaši į Nojaus laivą.Gondare buvo 43 cerkvės ,užpuole sudaniečiai sunaikino 42 cerkves liko ji viena ,nes aplink buvo daug laukinių bičių ir bandant ją padegti bitės užpuolė padegėjus ir juos nuvijo. Toliau keliaujame kalnų keliais iki Bahir Daro .Aplankėme laukinės kavos mišką, kur stebėjome kavos auginimo ir apdorojimo procesus.Aplankėme viduryje salos esanti vienuolyną.Mūsų kelionė šiaurinėje Etiopijos dalyje baigesi. Toliau kelionę tesiame jau pietinėje Etiopijos dalyje. Apie pietų Etiopijos vėlyvojo akmens amžiaus gentis ir jų gyvenimo būdą galima labai daug pasakoti ,bet visą tai būtina pamatyti. įdomu buvo stebėti boni genties turgų .Čia žmones ateina apsikeisti įvairiomis prekėmis ,pabendrauti , jie vilki nacionalinius rūbus, pagal jų rūbus galima spręsti iš kurios genties jie kile.Turistai gali nusipirkti įvairių suvenyrų ir derėtis del kainos. Didžiausia gentis –Konso pati turtingiausia, ji aprūpina didžiąją Etiopijos dalį maisto produktais, o Dorze gentis audiniais.Daugelis istorinių paminklų tame tarpe ir vėlyvojo akmens amžiaus gentys saugomos UNESKO paveldo.
Turėjome labai patyrusią gidę ,kuri mums daug pasakojo apie Etiopijos istoriją ir šiandieną. Kad nesugriūtų ekskursijos mes bendru sutarimu nevaišinome Etiopiečių vaikų nei saldainiais ,nei kitais įvairiais suvenyrais.

Dekojame už nuostabiai suorganizuota kelione.

Pagarbiai Zita ir Edvardas

  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininke:
  Erika Nėnė
  telefonu: +370 636 13733
  egzotines keliones
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

egzotines keliones
Erika