Australija

Kaina - šiuo laikotarpiu tikslinama

INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į AUSTRALIJĄ

Žemiau pateiktomis datomis renkamos grupės iki 10 asmenų:

2024 lapkritis

Kelionės trukmė: 21 diena

Kelionės kaina šiuo laikotarpiu tikslinama

Ši kelionė puikiai subalansuota nuodugniam Australijos pažinimui, todėl 21-os dienos pilnai pakaks pažinčiai su Australijos gamta, istorija ir kultūra. Kelionės metu aplankysite Melburną – tai vienas labiausiai kerinčių pasaulio metropolių, laikomas Australijos kultūros sostine. Susipažinsite ne tik su žymiausiomis šio miesto vietomis, bet ir apžvelgsite Melburno panoramą net iš 88 aukštų dangoraižio. Taip pat plauksite į Filipo salą, kurioje išvysite koalas, jūrų lokius ir pingvinus. Nusikelsite laiku, lankydamiesi XIX a. aukso karštligės miestelyje. Tai vesternus primenantis muziejus po atviru dangumi, kuriame iš arčiau susipažinsite su Australijos auksakasių istorija. Neaplenksite ir Tasmanijos salos, stebinančios savo tarpekliais, milžiniškais jūrų skardžiais, krioklių įlanka, 1300 m aukščio Wellington’o kalnu ir egzotiškuoju Mount Field nacionaliniu parku. Svečiuositės ir Kakadu nacionaliniame parke, įtrauktame į UNESCO paveldo sąrašą. Šios parko plotas užima net 19 800 kv. kilometrų, todėl jame išvysite tūkstančius gyvūnų ir augalų rūšių, lankysitės Nourlangie aborigenų genties olose, bei mėgausitės besikeičiančiais parko kraštovaizdžiais. Su aborigenų genčių gyvenimu susipažinsite ir Tjapukai miestelyje, kuriame stebėsite Djabugay genties pasirodymus, paragausite tradicinio šio genties maisto ir pakilsite funikulieriumi virš tropinių miškų. Praleisite net dvi dienas Didžiajame barjeriniame rife, kuriame iš arčiau susipažinsite su spalvotu povandeniniu Koralų jūros gyvenimu. Kelionę vainikuos saulės sutikimas ir palydėjimas žymiojoje Uluru kalvoje, žygis Mėlynųjų kalnų kanjone, pažintis su kengūromis, vombatais ir dingais, bei Sidnėjaus miesto turas.

Susirinkus 10 asmenų grupei, kelionė į Australiją vyks su profesionaliu vadovu iš Lietuvos:

 • kuris sužiūrės, kad visa kelionės programa įvyktų taip, kaip buvo suplanuota;
 • visada išspręs netikėtai iškilusius nesklandumus, jei tokie atsirastų;
 • esant poreikiui atliks vertėjo paslaugas;
 • siekiant užtikrinti sklandžią kelionės eigą, glaudžiai dirbs kartu su vietiniais gidais ir vairuotojais.

Detaliau, ką veiksime ir kur keliausime kiekvieną kelionės dieną:

1 diena.  Skrydis iš Vilniaus su dviem persėdimais.

2 diena.  Melburnas

Nusileidus Melburno oro uoste Jus pasitiks mūsų partneriai ir būsite pervežti į viešbutį. Vakare, esant norui, galėsite išeiti patyrinėti naktinio Melburno gyvenimo. Melburnas laikomas vienu iš geriausiu miestų pasaulyje, pagal restoranų ir pramogų pasirinkimo gausą!

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

3 diena.  Melburnas – Filipo sala (laukinės gamtos rezervatas su koalomis, jūrų lokiais ir pingvinais)

Praėjus keletui valandų po pusryčių, Jūsų lauks turas po Melburną (susitiksite su gidu viešbutyje). Melburnas yra Viktorijos valstijos sostinė, kitaip dar žinomas kaip Australijos kultūros sostinė. Šis Australijos perlas yra nuostabių sodų ir žalumynų savininkas. Aplankysite didinguosius Parlamento pastatus kartu su Fitsroy sodais, o per juos pasieksite žymaus atradėjo Džeimso Kuko kotedžą. Taip pat turėsite galimybę pasimėgauti nuostabia Melburno panorama nuo Westgate tilto. Toliau keliausite pro milžinišką Melburno kriketo aikštę, nacionalinį teniso centrą ir Albert parką (kuriame vyksta F-1 varžybos). Vėliau Jūsų lauks pasivaikščiojimas „boutique“ stiliaus Yarros ir Toorak gatvėmis, o aplankę jas, pakilsite į aukščiausią Melburno dangoraižį ir apžvelgsite miestą iš 88 aukšto! Po pietų vyksite į nuostabų Australijos laukinės gamtos apsaugos centrą, esantį Filipo saloje. Turėsite pirmą galimybę pamatyti vienus iš tingiausių ir mieliausių gyvūnų pasaulyje – koalas! Taip pat išvysite ir jūrų lokius, bei pingvinus! Saulei leidžiantis, mažieji pingvinai sugrįžta iš vandenyno į Summerland paplūdimį ir krypuodami keliauja link savo „namų“ olose. Turėsite galimybę pamatyti šį tūkstančius metų besitęsiantį procesą savo akimis nuo tam skirtos platformos.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

4 diena.  Didysis vandenyno kelias

Po pusryčių keliausite vaizdinguoju Great Ocean keliu, pietine Autralijos pakrantės dalimi. Pirmiausia vyksite pro žymiuosius banglentininkų miestelius – Lorne ir Torquay. Šiuose miesteliuose pamatysite vieną žymiausių banglentininkų paplūdimių – Bells Beach, kuriame bangų dydis tiesiog atima žadą. Papietauti sustosite Apollo Bay miestelyje ant jūros kranto (pietūs asmeninėmis išlaidomis). Toliau važiuosite Great Ocean keliu su įspūdingais kraštovaizdžiais – nuo uolų, krentančių į vandenį, iki balto smėlio paplūdimių. Sustosite aplankyti vieno iš Viktorijos valstijos simbolių – „12 apaštalų“. Tai didžiulės klinties uolos, kyšančios iš Ramiojo vandenyno – archeologų teigimu, jos susiformavo per keletą milijonų metų! Pasimėgauti Jus supančiais vaizdais galėsite vaikščiodami pėsčiųjų takais ir tiltus. Toliau vyksite į Port Campbell nacionalinį parką, esantį ant pragaištingos uolos – skaičiuojama, kad prie jos krantų sudužo apie 50 laivų. Prieš pradėdami kelionę atgal į Melburną, aplankysite natūraliai susidariusią uolų formaciją, vadinamą „Londono tiltu“.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

5 diena.  Ballarat ir Sovereign kalvos (su aukso karštligės muziejumi) – Tasmanija

Po pusryčių išsiregistruosite iš viešbučio ir keliausite į Ballarat miestą, esantį and Sovereign kalno. Tai muziejus ir parkas po atviru dangumi, kuriame pamatysite kasdieninį XIX a. auksakasių gyvenimą. Aplankysime vietos smukles, auksakalius, prekybininkus, kareivius ir kitus vesterniečius. Vėliau leisitės į aukso kasyklą ir aukso muziejų, kuriame pamatysite Aukso karštligės istoriją, aukso dirbinius ir artefaktus. Vakare vyksite į uostą, persikėlimui į Tasmaniją.

Nakvynė kelte „Melburnas-Tasmanija“ (dvivietė kajutė, pusryčiai įskaičiuoti).

6 diena.  Launcenston – Hobart – Wellingtono kalnas

Anksti ryte pasieksite Tasmanijos salą, kurioje Jūsų lauks trumpas rytinis turas po Launceston miestą. Čia aplankysite Cataract tarpeklį su pribloškiančiais panoraminiais vaizdais, pasivaikščiojimų takais ir raižytais sodais. Taip pat aplankysite karalienės Viktorijos muziejų – XIX a. čia buvo įkurta traukinių gamykla, tačiau dabar muziejuje eksponuojamos Tasmanijos istorinės relikvijos. Vėliau vyksite į Tamar slėnį, nuo kurio atsiveria vaizdai į smaragdinius vynuogynų laukus. Po pietų įsiregistruosite į viešbutį Hobarto mieste. Truputį pailsėję ir pavalgę, leisitės į pažintinį turą po Hobartą – aplankysite Anglesea kareivines (Tasmanijos karo muziejų), XIX a. Cascade moterų kalėjimą (UNESCO paveldas), Rosny kalvos apžvalgos aikštelę ir karališkąjį botanikos sodą. Turą užbaigsite ant Wellingtono kalno, esančio 1270 metrų aukštyje!

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

7 diena.  Tasmanijos pusiasalis – Port Arthur – Hobartas

Po pusryčių keliausite iki Tasmanijos pusiasalio, kuriame aplankysite didžiausius jūros skardžius visoje Australijoje – Tasmanijos arką, „Velnio Virtuvę“ ir krioklių įlanką. Po pietų vyksite į istorinį Port Arthur miestelį – XIX a. čia buvo įkurtas kalėjimas Didžiosios Britanijos nusikaltėliams-recidyvistams, (kolonializmo laikotarpiu Australijoje). Vaikščiodami po kalėjimą ir jo griuvėsius, išgirsite istorijų apie nuteistuosius, bei šiose vietovėse vykusius žiaurumus. Turas baigsis trumpu kruizu po Port Arthur uostą, po kurio keliausite atgal į viešbutį, esantį Hobarto mieste.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

8 diena.  Mount Field nacionalinis parkas (Hobartas)

Po pusryčių keliausite į Mount Field nacionalinį parką – tai seniausias Tasmanijos nacionalinis parkas. Jūsų lauks žygis kvapą gniaužiančiais parko takais, kurių vedami aplankysite Russell krioklius (su trimis vandens kritimo vietomis) ir Horseshoe krioklius. Tęsite savo kelionę vaikščiodami atogrąžų miškų takais, išsiskiriančiais eukaliptų, upelių ir endeminės gamtos grožiu. Vienas iš tokių takų – Pandani Grove takas, kuris apjuosia Dobson ežerą ir greta stūksančius kalnus. Augalai šiame regione išlikę milijonus metų, todėl kelionė šiuo parku nukels mus laiku į neatrastos žemės laikotarpį. Po šio turo keliausite atgal į viešbutį, esantį Hobarto mieste.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

9 diena.  Hobartas – Darvinas

Anksti ryte išsiregistruosite iš viešbučio ir būsite pervežti į oro uostą, skrydžiui Hobartas – Darvinas (su galimu persėdimu Melburne). Pasiekę Darviną, būsite pervežti iš oro uosto į viešbutį. Truputį pailsėję ir pasistiprinę, susitiksite su gidu. Popiet (apie 13 val.) Jūsų lauks turas po Darviną – vienintelį Australijos tropinį didmiestį. Aplankysite svarbiausias Darvino vietas, viena iš jų – Kinų šventykla. Šis muziejus ir meno galerija yra labiausiai lankoma vieta Šiaurinėje Australijos dalyje – išvysite didžiausią Aborigenų meno kūrinį visoje Australijoje! Vėliau vyksite į George Brown botanikos sodą, įkurtą prieš 130 metų. Dėl įspūdingos savo lokacijos ir dydžio, šis sodas yra vienas iš kelių botanikos sodų pasaulyje, turintis tiek jūrinės, tiek sausumų floros. Šiame sode pamatysime ne tik egzotinius ir nematytus augalus, bet ir vietinę gyvūniją.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

Šiame parke turai vykdomi tik su anglakalbiu gidu.

10 diena.  Kakadu nacionalinis parkas (Darvinas)

Šią dieną keliausite vienu ilgiausių Australijos greitkelių (the Stuart Highway), kurį supa vienas iš įspūdingiausių kraštovaizdžių. Nusukę nuo šio kelio pasieksite didžiausią nacionalinį parką Australijoje – Kakadu, kuris įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Jo plotas – 19 800 kvadratinių kilometrų. Mangrovės ekosistemos džiunglės, potvynių nuplautos lygumos, kalvos ir miškai – šie geologiniai dariniai kuria gyvenvietes ir buveines milijonams įvairiausių rūšių gyvūnų, ir augalų. Būsite sužavėti įvairių gyvūnų, paukščių, vabzdžių ir augalų populiacijų, ir rūšių mastais. Taip pat, Jūsų lauks kruizas Geltonąja upe, kuri yra tūkstančių krokodilų ir 60 rūšių egzotinių paukščių gyvenvietė. Po pietų, aplankysite Warradjan aborigenų kultūros centrą, esantį tame pačiame parke. Kakadu nacionalinis parkas yra namai Bininj aborigenų genčiai, todėl turėsite puikią galimybę susipažinti su jų gyvenimu ir kultūra. Vėliau Jūsų lauks pasivaikščiojimas po Nourlangie genčių olas. Tai olos, kurios suteikė pastogę vietiniams aborigenams tūkstančius metų, o piešiniai uolose atskleidžia jų gyvenimo būdo pokytį ir gilią dvasinę kultūrą.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

11 diena.  Darvinas – Kernsas

Po pusryčių būsite pervežti oro uostą, skrydžiui Darvinas – Kernsas. Atskridę, būsite pervežti į viešbutį ir turėsite laisvo laiko poilsiui Kernso mieste.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

12 diena.  Kuranda – Tjapukai – Kernsas

Papusryčiavę susitiksite su gidu ir keliausite į Tjapukai aborigenų kultūros parką. Turėsite progą išvysti tradicinio maisto gaminimo ypatumus, bei jo paragauti. Taip pat stebėsite įvairius aborigenų pasirodymus – didgeridoo, The Circle of Life, Bundarra Cassowary Egg teatrą, Tjapukai ir Torres šokius, po kurių kelsitės funikulieriumi virš tropinių miškų. Aplankysite atogrąžų kalnuose įsikūrusį Kuranda kaimelį (UNESCO paveldas), kuris yra Djabugay aborigenų genties namai daugiau nei 10 000 metų.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir pietūs įskaičiuoti).

13 diena.  Didysis barjerinis rifas (kruizas ir paviršinis nardymas)

Šiandien Jūsų lauks nuotykiai po didžiausią koralinį rifą pasaulyje! Tai vienas iš unikaliausių Žemės stebuklų, kurį supa tūkstančiai vandeninės floros ir faunos rūšių. Anksti ryte keliausite į prieplauką nuo kurios prasidės kruizas po rifą. Praėjus porai valandų pasieksite pirmąją paviršinio nardymo vietą, o papietavę pasinersite į pirmąją pažintį su magišku povandeniniu pasauliu. Po pirmos sesijos būsite perplukdyti į kitą vietą antrai sesijai. Vėliau Jūsų lauks vakarienė ir laisvas laikas laive.

Nakvynė laive (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

14 diena.  Didysis barjerinis rifas (paviršinis nardymas)

Anksti ryte Jūsų lauks pirmoji šios dienos paviršinio nardymo sesija, po kurios – pusryčiai ir plaukimas į antrą nardymo vietą. Iki pietų turėsite tris nardymo sesijas, o papietavę plauksite atgal į Kernsą. Miestą pasieksite vakare ir būsite pervežti į viešbutį.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir pietūs įskaičiuoti).

15 diena.  Paukščių ir krokodilų rezervatai (Kernsas)

Po pusryčių vyksite į laukinės gamtos draustinį, esantį netoli Port Douglas. Tai vienas pagrindinių paukščių ir drugelių rezervatų Australijoje; taip pat, tai vienas iš dviejų parkų pasaulyje, kuriame galima pamatyti retos rūšies kengūras (Lumholtz’s Tree Kangaroos), gyvenančias medžiuose. Šiame parke sutiksite ir begalę kitų kengūrų rūšių (valabių, filanderių ir t.t.). Be sterblinių gyvūnų išvysite ir koalas, pitonus ir krokodilus. Toliau vyksite į Hartleys krokodilų rezervatą – tai daug apdovanojimų pelniusi ekoturizmo vietovė, kurios bendras takelių atstumas užima net 2100 km! Išsiraizgę takai veda į daugybę skirtingų ir mažai paliestų zonų, kuriose išvysite įvairiausių rūšių gėlavandenius krokodilus bei endeminę florą ir fauną. Vėliau plauksite pelkėmis, stebėsite krokodilus, paukščius ir kitą gyvąją gamtą, bei ypatingus ir retus Melaleuca genties augalus.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

16 diena.  Kernsas – Ayers Rock (popietinis turas po Uluru su saulės palydėjimu)

Anksti ryte būsite pervežti į oro uostą, skrydžiui į Ayers Rock (Uluru). Skrydis truks keletą valandų, o viešbutį pasieksite apie 9.30 val. Turėsite progą pailsėti iki popietinio turo po Uluru. Visų pirma, aplankysite pagrindinę Uluru bazę, kurioje gidas papasakos apie šio šventojo kalno geologiją ir istoriją. Tada vyksite į Kuniya, kurią pasiekę žygiuosite iki Mutitjulu Waterhole. Tai natūrali vandens kaupimosi vieta, kuri buvo labai svarbi aborigenų išgyvenimui. Taip pat pamatysime senovinius aborigenų uolų piešinius, apie kurių svarbą daugiau papasakos gidas. Vėliau vyksite į Uluru – Kata Tjuta kultūros centrą. Apžiūrėsite tradicinius aborigenų namelius, su tradiciniais piešiniais, bei keramikos ir medžio dirbiniais – pažinsite unikalios ir dvasingos Uluru genties „Anangu“ gyvenimą. Vakare vyksite į Uluru saulėlydžio apžvalgos aikštelę – pakeliui išvysite vienkuprius kupranugarius, vaikštančius šioje teritorijoje. Atvykę į apžvalgos aikštelę, galėsite pasimėgauti vietiniu vynu ir užkandžiais, kol stebėsite kerinčius saulėlydžio ir gamtos vaizdus. Uluru – tai didžiausias ir garsiausias monolitinis akmuo pasaulyje, kurio aukštis siekia 348 m., o dar didesnė jo dalis yra po žeme. Saulėlydžio metu pamatysite daugybę šios uolos atspalvių – uola garsi būtent dėl savo besikeičiančių spalvų.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

17 Diena.  Uluru saulėtekis (Kata Tjuta) – Sidnėjus

Labai anskti ryte, besimėgaudami kava ir arbata, pasitiksite saulę nuo platformos, iš kurios atsiveria stulbinantys vaizdai į Uluru uolą ir kitus Kata Tjuta kalnus. Tuo metu, kai gerėsitės pirmaisiais saulės spinduliais kalnų horizonte, gidas Jums papasakos apie Uluru – Kata Tjuta nacionalinį parką, kuriame aborigenai gyvena jau daugiau nei 22 000 metų. Vėliau vyksite aplankyti Kata Tjuta (arba „Olga“) kalnyno, iš kurio atsiveria nuostabiausi Uluru vaizdai. Toliau Jūsų lauks žygis po Walpa tarpeklį, kuriame gidas aprodys unikalią šios vietovės florą ir fauną, bei daugiau papasakos apie šių kalnų geologiją. Priešpiet būsite pervežti į oro uostą, skrydžiui į Sidnėjų. Nusileidę oro uoste, būsite pervežti į viešbutį.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

18 diena.  Mėlynieji kalnai ir laukinės gamtos parkas (Sidnėjus)

Po pusryčių keliausite į Mėlynuosius kalnus – tai nepaprasto grožio kalnų pasaulis, kurio maksimaliam pažinimui pasitelkiami keltuvai. Šie pasivažinėjimai puikiai pristato slėnių statumą, kanjonų didingumą, bei Trijų Seserų akmens susiformavimo ypatumus. Vėliau stabtelėsite pasigrožėti „Narrowneck“ ir „Cahill“ vaizdais, kurie Jus priblokš savo vaizdais. Pasistiprinti gardžiu maistu galėsite Leura kaimelyje. Po pietų turėsite šiek tiek laisvo laiko pasivaikščioti po šio nuostabaus kaimelio gatves. Jus sups nepriekaištingai sutvarkyti sodai, bei pačios įvairiausios krautuvėlės. Vėliau vyksite į laukinių gyvūnų parką, kuriame galėsite nusifotografuoti žaismingomis koalamis, vombatais, kengūromis, dingais ir mažais pingvinais.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

19 Diena.  Pietinės pakrantės turas (Sidnėjus)

Po pusryčių pradėsite kelionę pietinės pakrantės keliu, kuris tęsiasi 600 km. Apžiūrėsite vietinius miestelius, mėgausitės aplinkine gamta ir rezervatais, arba galėsite ištiesti kojas paplūdimiuose. Šio kelio atkarpoje yra virš 30 skirtingų nacionalinių parkų. Atvyksite į Shell harbour paplūdimį, kuriame galėsite pasimaudysi ir patyrinėti greta esantį miestelį. Toliau vyksite į Kiama miestelį, kuriame pasivaikščiosite pėsčiųjų takais nuo kurių atsiveria įspūdingi paplūdimių ir miškų vaizdai. Iš Kiama vyksite į Minnamurra tropinius miškus Budderoo nacionaliniame parke. Tai kerinčių krioklių namai, kuriuos pamatysime vaikščiodami po šį parką.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

20-21 diena.  Sidnėjaus miesto turas – Skrydis atgal į Vilnių

Priešpiet išsiregistruosite iš viešbučio, ir palikę lagaminus keliausite po Sidnėjų. Visų pirma, vyksite į Sidnėjaus dangoraižį (Sydney Tower – tai aukščiausiai esantis restoranas pietų pusrutulyje), kuriame Jūsų lauks atsisveikinimo pietūs (švediškas stalas, gėrimai neįskaičiuoti), kuriuose bus galima išbandyti tiek vietinę, tiek tarptautinę virtuvę. Papietavę vyksite į žymųjį Rocks rajoną, kuriame yra garsieji operos rūmai. Vėliau, turėsite progą įamžinti gražiausius Sidnėjaus vaizdus prie Macquarie’s Chair monumento. Taip pat aplankysite vieną garsiausių Sidnėjaus paplūdimių – Bondi Beach, bei pravažiuosite pro prašmatniausias Sidnėjaus priemiesčio dalis – Double Bay, Potts Point ir Vaucluse. Turą užbaigsite vienoje iš populiariausių miesto vietų – Kings Cross. Vakare grįšite į viešbutį pasiimti bagažo ir būsite pervežti į oro uostą skrydžiui namo.


Į kainą įskaičiuota:

 • pervežimai (į oro uostus ir kelionės metu);
 • 4 vietiniai skrydžiai: (Hobartas – Darvinas; Darvinas – Kernsas; Kernsas – Ayers Rock; Ayers Rock – Sidnėjus);
 • naktinis keltas (Melburnas – Tasmanija);
 • programoje nurodytas apgyvendinimas;
 • programoje nurodytas maitinimas;
 • 1 nakvynė laive (kruizo po Didįjį barjerinį rifą metu);
 • užkandžiai Uluru saulėtekio ir saulėlydžio metu;
 • pietūs Sidnėjaus dangoraižyje;
 • rusakalbio arba anglakalbio gido paslaugos;
 • kelionės vadovas iš Lietuvos (susirinkus 10 asmenų grupei);
 • įėjimo mokesčiai lankytinuose objektuose (pagal programą).

Į kainą neįskaičiuota:

 • tarptautiniai aviabilietai (Vilnius – Melburnas ir Sidnėjus – Vilnius);
 • Australijos viza (85 EUR);
 • programoje nenurodytas maitinimas ir gėrimai;
 • arbatpinigiai vairuotojams ir gidams;
 • programoje nenurodytos pramogos;
 • asmeninės išlaidos;
 • kelionių rizikos draudimas.

SVARBI INFORMACIJA

 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.
 • Galutinė kaina gali keistis dėl aviabilietų kainų pokyčio, kuro mokesčių ir/ar valiutos kurso pokyčių;
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiui (10 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, grąžinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę;
 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios;
 • Kelionių organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.

KELIAVUSIŲ Į AUSTRALIJĄ ATSILIEPIMAI:

Ramutė
.
Mūsų, keliaujančių į Australiją ir Tasmaniją, kelionės tikslas buvo aplankyti Didžiojo vandenyno kelią, pakirkinti pingviniukus, koaliukus, kengūriukus, panardyti barjeriniam rife, pabuvoti Darvine, kur pats Darvinas niekada nebuvo, pavaikščioti Kakadu parke, išgerti vyno prie Uluru – raudonosios uolos, susipažinti su Melburno ir Sidnėjaus miestų gyvenimais.
Pirmasis mūsų lankomas miestas – Melburnas. Labai smagu jį apžiūrėti iš dangoraižyje esančios apžvalgos aikštelės. Miestas, kaip ir kiti Australijos miestai, yra jaunas – apie 200 metų. Senieji pastatai puikiai dera prie naujai pastatytų ir statomų statinių. Gatvėse daug kinų kilmės australiečių. Istoriškai taip susiklostė, kad kinai čia atvažiavo ieškoti aukso ir įsikūrė visam laikui. Migrantų dabar australai nepriima, geriausiu atveju, o gal blogiausiu – apgyvendina Naujojoje Gvinėjoje arba tiesiog apsuka laivus ir neleidžia išsilaipinti. Na, o senbuviai arba legaliai atvykusieji yra priimami svetingai. Tuo mus patikino ir sutikti Australijoje gyvenantys lietuvaičiai. Netoli Melburno galima stebėti ypatingą reginį – kaip, saulei nusileidus, šimtai mažų pingviniukų grįžta iš vandenyno į savo namelius ant kranto uolose. Išlipa iš vandens, draugiškai palaukia giminaičių ar kaimynų ir krypuodami ir besišnekučiuodami, smalsiai apžiūrinėdami juos stebinčius turistus, keliauja į savo urvelius. Fotografuoti su blykstėm draudžiama, kad nenervinti mažučių šios salos gyventojų. Gražu, net graudu! Namučiuose pingviniukų laikia mažučiai vaikučiai. Ir tėvų, ir maisto. Vaikystė baigiasi tuomet, kai tėvai grįžta iš vandenyno, o namo neužsuka. Porą dienelių palaukę, pingviniukai priversti lįsti iš uolų ir keliauti su visa armija pingvinų į vandenyną ir patiem ieškoti ir žvejoti žuveliokų. Gražių vaizdų prisižiūrėjome važiuodami DIDŽIOJO VANDENYNO KELIU (GREAT OCEAN ROAD). Pasak gido, tai vienas nuostabiausių ir įspūdingiausių maršrutų visame pasaulyje. Į Nacionalinio Australijos paveldo sąrašą įtraukto kelio ilgis – 243 km, jis jungia du didelius miestus – Melburną ir Adelaidę. Palei vandenyną didingai kyla iš vandens „12 apaštalų“ – tai natūraliai susidariusios kalkakmenio uolos. Apaštalus suformavo erozija: aršios ir ekstremalios Pietinio vandenyno oro sąlygos laipsniškai graužė minkštą kalkakmenį, taip uolose formuodamos urvus, tapusius arkomis, kurios, laikui bėgant, įgriuvo. Galiausiai liko tik aukštos, iki 50 m., uolos. Į Tasmaniją atplaukėme naktiniu keltu. Tasmanijoje nėra nei uodų, nei musių, nei ryklių, nei skorpijonų, nėra jokios infekcijos. Daug kalnų, ežeriukų. Saloje auga apie 70 rūšių eukaliptų medžių. Labai daug baltos spalvos papūgų Kakadu. Unikalus medus – jis nesaldus, tai natūralus antibiotikas iš eukaliptų medžių. Sniego niekada nebūna. Žiemą +10–+15 šilumos, kitu laiku +23–25 šilumos. Auginamos įvairios daržovės, vynuogės, lašišos. Labai gera ir derlinga žemė. Niekada nebūna žemės drebėjimų. Valstybė labai rūpinasi senais žmonemis. Moka už tai, kad vaikai padeda tėvams nuvežti juos į parduotuvę apsipirkti, kad žolę nupjauna ir t. t… Saloje yra pats didžiausias biologijos ir chemijos universitetas. Valstybinėse mokyklose namų darbų neužduoda, nebūna egzaminų, kad mokiniams nesukelti streso, jei nori mokytis, tai mokykis, jei ne – niekas neverčia. Gidas pabrėžė, kad čia visi žmonės labai laimingi ir Tasmanijoje, net šunys šypsosi:). Lankome į MONA muziejų. Jį įkūrė pokerio lošėjas, 58 metų tasmanietis, kuris tam muziejui skyrė 300 mln. Australijos dolerių. Šis muziejus super moderniškas.
Tasmaniečiai į muziejų gali užeiti nemokamai. Ekskursija į tasmanišką mišką. Tankūs medžiai, milžiniško dydžio paparčiai, eukaliptų žievės, nusidriekusios iki pat žemės, palieka didelį įspūdį. Aukščiausias Eukaliptas šiame miške – 98 metrų, o apimtis – 11 žmonių vos apglėbėme! Vėliau matysim tokių miškų ir daugiau, bet šis buvo super vaizdais, o dar miško glūdumoje krioklys, tai tikra pasaka! Taigi, prisižiūrėję ir prisiklausę Tasmanijos gyvenimo ypatumų, skrendam atgal į Australiją – į Darviną. Tai vienintelis miestas įsikūręs tropikuose. Mangrovijos auga kiekvienoje miesto baloje. Mėgino jas išnaikinti ir pastatė toje vietoje gyvenamuosius namus…, bet gyventi buvo neįmanoma – baisus kvapas. Pasirodo, mangrovijos yra kenksmingų balų dujų filtras… Gamta yra gamta. Žino ką daro. Darvine gyvenati, iš Peterburgo kilusi, gidė pasakoja įdomių istorijų. Taigi, ji ir papasakojo iš kur kilę aborigenai. Jų pačių įsitikinimu, aborigenus sukūrė Žmogus iš žvaigždžių. Aborigenų Australijoje yra daug. Patys atspariausi civilizacijos pinklėm, gyvena giliai dykumose. Smalsiems turistams, norintiems bet kokia kaina juos pamatyti, kelias yra tik į vieną pusę…. Miestuose ar šalia miestų gyvenančius aborigenus labai sunku integruoti į šiuolaikinį gyvenimą. Valdžia jiems moka pašalpas apie 2.800 austr. dolerių, kuriuos aborigenai kaip mat išleidžia, o tiksliau dauguma tiesiog prageria. Jau ryte prie parduotuvių gali pamatyti miegančių aborigenų.
.
Ina ir Virginijus
.

 

  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Santaras Bagužis
  el. paštu: info@santitravels.com
  telefonu: +37066699998
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras