Alžyras (maksimalus pažinimas)

Kaina - šiuo laikotarpiu tikslinama

INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į ALŽYRĄ

Žemiau pateiktomis datomis renkamos grupės iki 12 asmenų:

2024 spalis

Kelionės trukmė: 20 dienų

Kelionės kaina: šiuo laikotarpiu tikslinama

Šios kelionės metu išvysite Romos imperijos miestų griuvėsius ir mauzoliejus, kolonijinės architektūros šedevrus šalies sostinėje, bei susipažinsite su Alžyro istorija, tyrinėdami berberų ir tuaregų genčių kaimelius Saharoje. Aplankysite svarbiausius Alžyro religinius centrus ir mečetes, veikiančias ne vieną šimtmetį, bei M’Zabo slėnio geologinius darinius, primenančius scenas iš mokslinės fantastikos filmo. Atmosferą apsilankymo metu įprasmina viduržemio klimatas, palmės, dykumų toliai, nuo kalnų atsiveriančios panoramos ir vietinių gyventojų nuoširdumas.

Susirinkus 12 asmenų grupei, kelionė į Alžyrą vyks su profesionaliu vadovu iš Lietuvos:

 • kuris sužiūrės, kad visa kelionės programa įvyktų taip, kaip buvo suplanuota;
 • visada išspręs netikėtai iškilusius nesklandumus, jei tokie atsirastų;
 • esant poreikiui atliks vertėjo paslaugas;
 • siekiant užtikrinti sklandžią kelionės eigą, glaudžiai dirbs kartu su vietiniais gidais ir vairuotojais.


Detaliau, ką veiksime ir kur keliausime kiekvieną kelionės dieną:

1 diena. Vilnius – Alžyras

Alžyro oro uoste Jus pasitiks mūsų partneriai ir būsite pervežti į viešbutį. Priklausomai nuo atvykimo laiko, Jūsų lauks trumpas arba ilgas apžvalginis turas po šalies sostinę.
Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

2 diena. Alžyras

Po pusryčių Jūsų lauks pažintis su šalies sostine – Alžyru. Tai viena iš charizmatiškiausių Afrikos sostinių, kurioje archajiškos tradicijos susilieja su modernumu, atspindinčiu kolonijinę šalies praeitį. Alžyrą supa plačios palmių alėjos, vedančios prie sostinės senamiesčio, paslėpto gatvelių labirinte. Vyksite į šventąjį Mauritanijos mauzoliejų („Tombeau de la Chrétienne“), esantį netoli nuo Alžyro. Tai vienas iš svarbiausių archeologinių monumentų visoje Afrikoje. Anot legendų, šio mauzoliejaus teritorijoje buvo palaidotas berberų karalius Juba II ir karalienė Kleopatra II. Vėliau keliausite į Tipazą – UNESCO saugomą senovės finikiečių ir Romos imperijos miesto griuvėsių vietą, iš kurios atsiveria pritrenkiantis vaizdas į Viduržemio jūrą. Tipazoje aplankysite romėnų amfiteatrą, IV a. baziliką, forumą, senąjį uostą ir muziejų.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

3 diena. Alžyras – Oranas

Po pusryčių Jūsų lauks skrydis į Oraną. Anot legendos, X a. Orane gyveno nemažai liūtų, bet žuvus paskutiniams dviems liūtams, vietiniai gyventojai įamžino juos miesto herbe. Tai antras pagal dydį Alžyro uostamiestis, esantis arčiausiai Ispanijos, todėl čia vis dar jaučiama Andalūzijos įtaka. Šiame mieste aplankysite XIV a. sultono Abou Hassano fortą, kurį XVI a. užėmė ispanų konkistadorai, XVIII a. – Otomanų imperija, o XIX a. – Prancūzijos kolonistai. Taip pat išvysite XVIII a. Bėjaus rūmus, ir Didžiąją Orano mečetę.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

4 diena. Oranas – Tlemcenas

Papusryčiavę keliausite į Tlemceną. Šiame mieste susilieja berberų ir islamo kultūros, o kraštovaizdį supa kalnai. Vietiniai gyventojai pasižymi įsišaknijusiomis rankdarbių tradicijomis (juvelyrika, rankomis verpiamais kilimais, gaminiais iš odos) ir atsidavimu religijai, todėl šis miestas buvo išrinktas 2011 m. Islamo kultūros sostine. Tlemcene aplankysite XIII a. Sidi Bel Hassao mečetę, XI a. Didžiąją Tlemceno mečetę (tai vienas iš svarbiausių Islamo monumentų šiaurės Afrikoje), milžiniškos XIII a. Mansourah mečetės griuvėsius, neapsakomo grožio Sidi Boumediene mečetę ir mauzoliejų (XII a. religinio šalies vedlio rūmai).

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

5 diena. Oranas – Taghitas

Po pusryčių tęsite pažintį su Oranu. Lankysitės kolonijiniame teatre, Murdjadjou plynaukštėje (iš kurios atsiveria panorama į uostą), bei žadą atimančiame Santa Cruz forte, įsikūrusiame viršukalnėje. Šis XVI a. fortas yra 400 m aukštyje ir ilgą laiką veikė kaip gynybinis Ispanijos gubernatoriaus štabas. Forte veikia Santa Cruz koplyčia, kuri buvo pastatyta Orano vyskupo garbei. Choleros epidemijos metu Orano vyskupas nusprendė nugabenti Šv. Marijos statulą ant šios kalvos ir su tikinčiaisiais meldė Dievo lietaus, kad miestiečiai pasveiktų. Stebuklas įvyko, o jam įamžinti buvo pastatyta koplyčia. Vakare Jūsų lauks skrydis į Taghitą.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

6 diena. Taghitas

Papusryčiavę pasinersite į nuotykius Saharos oazėje – Taghite. Tai viena iš labiausiai stulbinančių berberų komunų, apsupta kanjonais ir smėlio kopomis. Išvysite neregėto grožio namus iš smėlio ir molio, miestelio senamiestį su siauromis gatvelėmis ir skersgatviais, milžiniškas Grand Erg Occidental kopas ir priešistorinius piešinius urvuose.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

.

7 diena. Taghitas – Beni Abbes – Timimunas

Po pusryčių vyksite į dar vieną oazių provinciją – Timimuną. Pakeliui užsuksite į Beni Abbes miestelį, vietinių vadinamą „Baltąją oaze“, kurioje aplankysite autentiškumu alsuojantį senamiestį, jo muziejų ir ermitažą.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

8 diena. Timimunas

Praleisite visą dieną raudonų atspalvių miestelyje – Timimune. Timimunas pasižymi senovine architektūra, vietinių gaminamais rankdarbiais ir archajiška drėkinimo sistema, padėjusia atokiai oazei atlaikyti nežmoniškas karščio bangas.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

9 diena. Timimunas – Ghardaja

Papusryčiavę išvyksite į Ghardajos regioną. Keliaudami stebėsite besikeičiančią dykumų kraštovaizdžio florą ir fauną

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

10 diena. Ghardaja

Praleisite visą dieną tyrinėdami M’Zabo slėnį (UNESCO paveldas). Šis slėnis kupinas keisčiausių formų geologinių darinių, pastatų iš purvo ir kalkakmenio plynaukščių. Tai natūraliai susiformavęs Saharos regionas, kuris ribojasi su nuostabaus grožio Ghardajos miestu. Turėsite progą iš arčiau pažvelgti į alžyriečių kasdienybę, lankydamiesi Ghardajos senamiestyje, turgaus aikštėje „keturpirštėje“mečetėje, mauzoliejuje, bei datulių plantacijoje.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

11 diena. Ghardaja – Alžyras – Tamanrasetas

Jūsų lauks skrydis iš Ghardajos į Alžyrą. Šiandien aplankysite dar nematytą Alžyro pusę – pakrantės bulvarą, karo už nepriklausomybę memorialą („Place des Martyrs“), esantį netoli XVII a. El Djedid mečetės ir miesto kasbos, bei ikoniškąjį Alžyro centrinį paštą (Maurų architektūros paveldas). Vakare Jūsų lauks skrydis į Tamanrasetą – šis miestas laikomas Sharos sostine. Kraštovaizdį čia supa kalnų masyvai, tuaregų genties gyvenvietės ir nesibaigiantis smėlio horizontas.

Nakvynė vietiniuose svečių namuose (pusryčiai įskaičiuoti).

12 diena. Tamanrasetas – Ahaggar nacionalinis parkas

Šiandien prasidės Jūsų kelionė po pasakišką ir legendomis apipintą Alžyro dalį – Sacharą. Po pusryčių džipais keliausite lankyti masyvaus vulkaninių uolienų lauko – Atakoro, įsikūrusio tarp vienų iš įspūdingiausių Alžyro viršukalnių – Ihareno ir Akar Akar. Vieni už kitus gražesni vaizdai lydės Jus iki Afilalo – tai atokus dykumos vandens šaltinis, apsuptas rožinių griuvėsių ir Taguerguiste, bei Tizouyag kalnų. Kelionė tęsite mėnulio kanjonus primenančiu Assekrem vulkaniniu masyvu, esančiu pačioje Saharos širdyje. Pasieksite piligrimo Père Foucault gyvenvietę kalnuose (įkurtą dar 1910 m.), nuo kurios atsiveria kvapą gniaužianti panorama į saulę palydinčią oazę.

Nakvynė stovyklavietėje dykumoje (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

13 diena. Tamanrasetas – Idelesas

Anksti ryte pasitiksite saulėtekį kalnuose ir džipais vyksite toliau tyrinėti Atakaro vulkaninių uolienų lauko, bei Tehé-n’Taretime kopų, esančių Issakarassene ir Eguef-Melene gueltose. Vėliau Jūsų lauks kelionė į atokų Tuaregų genties kaimelį – Hirafoką. Tuaregai yra viena iš seniausių Saharos genčių, turinčių gilias kultūrines tradicijas, todėl galėsite iš arčiau susipažinti su jų papročiais, šokiais ir dainomis. Po apsilankymo Hirafoke keliausite gilyn smėlėtais Saharos klystkeliais ir įsikursite stovyklavietėje prie Ideleso kaimelio, kuris žymus priešistoriniais piešiniais ant akmenų.

Nakvynė stovyklavietėje dykumoje (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

14 diena. Idelesas – Tihodainas

Tęsite nuotykius Saharoje lankydamiesi Tuaregų genties kaimelyje – Idelese. Aplankysite kalvio dirbtuves, Taderazo kalno perėją, Oued Telouhout oazę ir smaragdinius akacijų, bei rožių sodelius. Vėliau keliausite Amadroro lyguma – tai antikinė amatininkų mainų (su Nigeriu) vieta. Pasiekę Tihodaino kopas įsikursite stovyklavietėje ir praleisite naktį smėlėtų kalvų apsuptyje.

Nakvynė stovyklavietėje dykumoje (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

15 diena. Tihodainas – Tazrukas

Po pusryčių dykumos horizontu keliausite link Tazruko kaimelio. Tai aukščiausiai įsikūręs Alžyro miestelis (1827 m. aukštyje), apsuptas įstabiu Hogaro kalnu masyvu. Tazrukas yra viena iš seniausių Tuaregų gyvenviečių, pasižyminti nuostabaus grožio sodais ir kopomis.

Nakvynė stovyklavietėje dykumoje (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

16 diena. Tazrukas – Tahifetas

Po pusryčių Jūsų lauks apie 6 valandų kelionė iki Tahifeto provincijos, esančios Ahaggar nacionalinio parko teritorijoje. Kelionės metu Jus sups siurrealistiški Saharos vaizdai gigantiškų kalnų fone.

Nakvynė stovyklavietėje dykumoje (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

17 diena. Tahifetas – Tamikrestas

Papusryčiavę iš vienos oazės keliausite į kitą – Tamikrestą. Ši oazė išsiskiria savo kriokliais ir Saharos augmenijos įvairove.

Nakvynė stovyklavietėje dykumoje (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

18 diena. Tamikrestas – Tamanrasetas

Šiandien lankysitės Saharos sostinėje – Tamanrasete. Šį miestą supa kvapą gniaužiantys Hogaro kalnai, todėl būtų tikra nuodėmė neaplankyti Hogaro muziejaus, autentiškų dykumų namelių iš raudonų plytų ir purvo, piligrimo Foucaulto ermitažo, vietinės turgavietės ir kvapą gniaužiančio Moussa ag Amestane mauzoliejaus.

Nakvynė vietiniuose svečių namuose (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

19 diena. Tamanrasetas – Alžyras

Anksti ryte Jūsų laukia skrydis į Alžyrą. Atvykę būsite pervežti į viešbutį ir turėsite laisvą dieną patyrinėti magiškąją sostinę.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

kelione i alzyra, egzotines keliones

20 diena. Skrydis namo

Iš viešbučio būsite pervežti į oro uostą skrydžiui namo.


Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • iškvietimas į Alžyrą;
 • 11 nakvynių 3* viešbučiuose su pusryčiais;
 • 6 nakvynės stovyklavietėse su pilnu maitinimu (pusryčiai, pietūs, vakarienė);
 • 2 nakvynės svečių namuose su pilnu maitinimu (pusryčiai, pietūs, vakarienė);
 • pervežimai (iš oro uostų ir kelionės metu);
 • vietiniai skrydžiai;
 • įėjimo mokesčiai lankytinose vietose (pagal programą);
 • anglakalbio arba rusakalbio gido paslaugos;
 • kelionės vadovas iš Lietuvos (susirinkus 12 asmenų grupei);
 • visi vietiniai mokesčiai.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • tarptautinis skrydis;
 • Alžyro viza;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • asmeninės išlaidos;
 • draudimas (KRD).

Svarbi informacija apie kelionę

 • Galimas papildomas poilsis. Nakvynės 4* viešbutyje kaina 75 € (pusryčiai įskaičiuoti).
 • Galutinė kaina gali keistis dėl aviabilietų kainų pokyčio, kuro mokesčių ir/ar valiutos kurso pokyčių.
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiui (12 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, grąžinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę.
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.
 • Kelionių organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus.
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.
  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Santaras Bagužis
  el. paštu: info@santitravels.com
  telefonu: +37066699998
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras