Nuostabiausios ir neišdildomų įspūdžių egzotinės kelionės į Vietnamą

Vietnamas yra viena iš mano mėgstamiausių šalių aplankytųjų sąraše . Čia tiek daug gražių vietų ir nuostabių dalykų, kuriuos reikia pamatyti ir nuveikti, jau nekalbant apie skanų maistą ir gerą orą…

Praėjo šitiek laiko nuo tada, kai keliavome po šalį, bet aš su mielu noru grįžčiau vėl ir vėl.
Įvairus šalies kraštovaizdis, besiribojantis su kalnais rytuose ir Pietų Kinijos jūra vakaruose, su Raudonosios upės ir Mekongo deltomis šalies šiaurėje ir pietuose, balto smėlio paplūdimiai, ryžių laukai ir vešlios džiunglės daro šią šalį pasakiška.
Jūsų būtiniausiai lankomų vietų Vietname sąraše tūrėtų būti:

SAPA – Kalnuotas Lao Cai provincijos regionas viliojantis nuotykių keliautojus, kurie vertina gryną orą, stebuklingus krioklius, ryžių terasas, bambukų miškus, sudėtingus žygius ir žinoma vietines gentis, kurių kiekviena turi savo unikalią kalbą ir papročius, yra geriausiai žinomos dėl savo tradicinių kostiumų ir ypatingų garbinimo ritualų, kuriais dažnai dalijasi su smalsiais lankytojais.

Jei norėsite pasijusti tarsi kelionėje laiku atgal – Jums būtina pamatytį vietinį Sapos turgų, vykstantį kartą per savaitę . Sekmadienio rytais čia susirenka pardavėjai ir pirkėjai iš visų aplinkinių kaimų . Galėsite vienoje vietoje pamatyti visas Vietnamo gentis, pasipuošusias savo tradiciniais spalvotais drabužiais ir pardavinėjančias tradicinius gaminius.

Jūsų maršrute būtinai turi būti Ham Rong kalno lankymas. Tai daugybės rūšių gėlių ir augalų namai. Klajojantys akmeniniai takai veda turistus į laukinį persikų mišką, tada į orchidėjų sodus, kuriuose auga daugiau nei 6000 orchidėjų , o pakelėse auga daug vietinių ir egzotiškų gėlių, tokių kaip Nilo lelija, hortenzijos, pelargonijos, ir t.t. Kaip rašė vienas keliautojas : „rūke paslėptas peizažas ir hmongų berniuko bambukinės fleitos aidas paverčia šią vietą dangumi žemėje „…

Hanojus – žavinga šalies sostinė. Šimtmečius buvo laikomas vietos ir užsienio valdovų valdžios centru, tai reiškia, kad šiandieną rasite miestą, kuriame Azijos ir Europos įtaka susilieja su istorinėmis vietomis, kultūros centrais ir nacionaliniais paminklais, kolonijine architektūra, o kartu ir palikta erdve šiuolaikiniams pokyčiams.

Ežerai, parkai, pavėsingi bulvarai ir daugiau nei 600 šventyklų bei pagodų suteikia šiam chaotiškam motorolerių miestui kiek ramesnę atmosferą .

Šiaurinėje dalyje yra Senasis kvartalas, kuriame gatves užima turgūs, tarp medžių kabo žibintai, o medinius balkonus dengia dekoracijos.
Man – gražiausia vieta yra aplink Hoan Kiem ežerą…

Halongo įlanka – natūralus salų ir salelių raižančių smaragdinius vandenis peizažas jūroje .
Neabejotinai tai viena gražiausių Vietnamo vietų, žinoma dėl savo ryškios spalvos vandens, šimtų kalkakmenio salų ir daugybės urvų. Tai UNESCO pasaulio paveldo objektas ir viena populiariausių turistų lankomų vietų šiauriniame Vietname.

Ninh Binh – vietinių vadinamas „Ha Longas sausumoje“ . Dėl stebuklingo upės kraštovaizdžio, kuriame iš laukų kyla didžiuliai kalkakmenio kalnai, ši vieta yra pasakiškai graži. Geriausias būdas pajusti šią UNESCO saugomą vietą – leistis į žygį laivu po jos tviskančias upes.

Mui Ne – aktyvaus poilsio mėgėjų rojus. Čia vidutinė metinė temperatūra 28 °C. Saulė šviečia beveik ištisus metus. Mui Ne (Phan Thietas) turi du pagrindinius sezonus: Sausas sezonas (nuo lapkričio iki balandžio) ir drėgnas sezonas (nuo gegužės iki spalio). Nuo lapkričio iki balandžio yra geriausias laikas jėgos aitvarams, užsiimti burlenčių sportu. Papietauti ir pavakarieniauti galėsite, bet kur aplinkui viešbutį.
Binh Thuan provincijos patiekalai yra labai švieži ir skanūs. Jų virtuvė garsėja gausa jūros dumblių: jūros produktų ,žuvų, kalmarų, krevečių, šukučių, jūros agurkų. Binh Thuan taip pat žinomas dėl žuvies padažų (Nuoc mam Phan Thiet), džiovintų jūros gėrybių su prieskoniais, taip pat skaniais vaisiais. Ypač drakono vaisius – laikomas vietos karaliumi.

Jei nenorėsite pasijusti tarsi dykumoje – galėsite aplankyti: Rožines ir Baltasias kopas.

Apie Vietnamą būtų galima kalbėti iki begalybės, tačiau čia labiausiai tinka posakis: geriau vieną kartą pamatyti nei tūkstantį kartų išgirsti.

Domiesi atostogomis Vietname? Spausk čia!