Portugalija

Portugalija – šalis, kuri šimtai metų nematė karo, statė architektūros šedevrus ir mėgavosi gyvenimu, – teigia portugalai. Nuostabi gamta, smėlio paplūdimiai, skanus maistas, svetingi žmonės – viskas ko reikia. Algarvės regionas yra pietinėje šalies dalyje. Vandenynas sušyla tik liepą. Jei maudytis šiltame vandenyne, geriau vykti rugpjūčio – spalio mėn. Didelė dalis visos pietinės pakrantės yra aukštas krantas, skardžiai siekiantis nuo keliasdešimt iki kelių 60-70 metrų aukščio. Palei krantus išvystyti pėsčiųjų takai. Mediniai turėklai, apžvalgos aikštelės ar tiesiog suoliukai poilsiui. Tad norintiems dieną skirti pasivaikščiojimui, maršrutų pakankamai. Vilamouros ir šalia esantis Qarteiros kurortai yra arčiausiai Faro oro uosto. Abu turi jachtų prieplaukas, nedideli, iš prabangesnių miestelių. Kainos restoranuose, suvenyrų parduotuvėse truputį didesnės nei kituose kurortuose.

Didžiausias kurortas Algarvėje – Albufeira. Apie 40 000 gyventojų turintis miestelis, keletas smėlio paplūdimių, pasižymintis aktyviu naktiniu gyvenimu. Albufeiro yra romėnų akveduko likučiai, istorija besidomintiems – archeologijos muziejus. Anksčiau Albufeira buvo žvejų miestelis, po 1960 m sulaukė turistų susidomėjimo, kuris vis augo… Gera vieta keliaujant tiek į vieną, tiek į kitą pusę. Į rytus nuo Albufeiros yra Falesia pakrantė, kaip teigia portugalai, tai viena iš Top gražiausių paplūdimių. Nuo geltono rausvo smėlio, su 20-30 m skardžiais, įspūdingas grožis ypač saulei tekant. Nedideli kurortai, kaip Carvoreiro, pasižymi jaukumu, centre išsidėstę restoranai, o vakarais pastatytoje scenoje vyksta koncertai ir be abejo – šokiai. Tolyn į vakarų pusę, Algar Seco pakrantė pukiai pritaikyta pasivaikščioti, su mediniais takais, suoliukais. Netoli Carvoreiro yra pasaulyje garsi Benagil ola, tikras gamtos stebuklas.

portugalija

Lagos miestas, turintis senamiestį, siauros gatvelės, architektūroje dominuojanti balta spalva. Šis miestas turi išskirtinę vietą istorijoje. Būtent iš čia prasidėdavo naujų atradimų kelionės XV-XVI a., Vasko da Gama ekspedicija viena iš jų. Nuo Lagos į vakarus išsidėstę Ponta da Piedade, Praja do Pinhao ir kt., su panoraminiais vaizdais nuo 30-40 m aukščio skardžių. Šv. Vincento pusiasalis – toliausias nuo Lietuvos žemyninės Europos taškas. Nuo 60 m aukščio skardžio atsiveria įspūdinga panorama į vandenyną (aukšiausia vieta yra 75 m.), nuo 1520 m. laivams
kelią rodo švyturys. Šalia yra suvenyrų parduotuvėlė. Netoliese išsidėstęs Sagres miestelis. Iš Algarvės regiono nesudėtingai pasiekiami Ispanijos miestai Sevilija, Kordoba ar nuvykti iki Didžiajai Britanijai priklausančio Gibraltaro. Iki sostinės Lisabonos apie 250 km. (atstumas priklauso iš kurio miestelio važiuoti).

Pastel de Nata – populiariausias skanėstas Portugalijoje. Nakvynei galima rinktis nuo apartamentų iki 5 žvaigždučių viešbučių. Skėčiai ir gultai paplūdimiuose už papildomą mokestį. Portugalija tinkama įvairaus amžiaus keliautojams, tiek jauniems, tiek vyresniems. Pietų Portugalijos klimatas laikomas vienu stabiliausiu visoje Žemėje.