Truputis Italijos kultūros skirtumų Milane

Kolega svečiuodamasis pas vietinius Italus ir sužinodamas keletą Itališkos kultūros paslapčių, jas dalinasi su Jumis.

Skridome (kaip ir daugelis tėvynainių) į Milaną su pigiomis oro linijomis. Milanas, skirtingai nei Roma, kaip ir tikėtasi sudarė kosmopolitiško, visur skubančio ir ūžiančio Italijos miesto įvaizdį. Jei norite, pamatyti tradicišką Italijos miestą – tai vykite tikrai ne Milaną. Lyginant su Roma, Milane žmonės priima visas modernias technologijas, naujas madas, kosmopolitišką gyvenimo būdą. Kitaip ir negali būti, juk tai Madų sostinė! Lyginant su Roma tai yra kaip diena ir naktis. Roma neprisileidžia modernumo, jie stengiasi išlaikyti savo tradicijas, savitą gyvenimo stilių, architektūra… Atvykus į Milane aplankyti yra ką, tačiau rekomenduočiau ne daugiau dviejų dienų. Dvi vietos, kurias būtina aplankyti tai Milano katedrą (Duomo di Milano) ir kapinės (Cimitero Monumentale).
Milano katedra stebina savo didingumu, vitražais ir be abejo vaikų choras, giedantis giesmes palieka sužavėtus ir mažiau tikinčius žmones. Kaip ir visame Milane, netgi ir katedroje galima pamatyti modernių, šiuolaikinių statulų ir paveikslų. Netgi, lauke ant katedros yra milžiniškas ekranas, leidžiantis reklamas apie naujausias drabužių kolekcijas ar reklamuojantys “metalo” muziko stiliaus koncertus. Patariame užlipti ar užsikelti ant katedros stogo ir pamatyti įspūdingą panoraminį Milano miesto vaizdą.
Eidamas į kapines, dvejojau ar verta. Tačiau pamatęs pagrindinio įėjimo vartus, visos dvejonės baigėsi, o įėjus į vidų, pasijaučiau kaip muziejuje, o ne kapinėse… Tai tikrų tikriausias įvairių antkapių, urnų, sarkofagų, skulptūrų muziejus su garsiausiomis Milano šeimų kapais (kaip Garibalidi, Verdi ar Bernoči), kurie atima žadą, tačiau kartu priverčia jaustis keistai ypač su fotoaparatu rankose, juk tai kapinės.
Milane galima pamatyti originalų Leonardo Da Vinci „Paskutinės Vakarienės“ paveikslą. Tačiau ar verta 15 min. (daugiau niekas neleis) vieno paveikslo žiūrėjimas už 21 eurą, spręskite patys…

Skrydžių į Milaną kainos nuo 70 eur/asm. į abi puses