Ką nuveikti Turkijoje

Turkija – tai šalis esanti tarp dviejų žemynų: Europos ir Azijos, čia susipynusios islamo ir vakarų tradicijos. Jau nuo pat senovės čia gyveno daug skirtingų tautybių žmonių, todėl Turkija ir yra vadinama civilizacijos lopšiu. Tai šalis garsėjanti dėl savo svetingos kultūros, šalį puošiančių mečečių su didingais minaretais, istorijos laikus menančių išlikusių objektų, gardaus vietinio maisto, saulėtų įspūdingo grožio paplūdimių bei savo didybe žavinčių Tauro kalnų. Jos krantus skalauja net keturios jūros: Marmuro, Juodoji jūra, bei Egėjo įsiliejanti į Viduržemio jūrą, todėl jau nieko nestebina, kad turistai iš viso pasaulio pasirenka Turkiją savo atostogų kryptimi.

egzotines keliones

Turistai susižavi ne tik nuostabiais paplūdimiais, bet ir nuoširdžiu ir kokybišku viešbučių aptarnavimu bei gausiu jų pasirinkimu. Turkijoje galite rasti visko: saulėtų paplūdimių, pasigrožėti didingais kalnais ir pamatyti apledėjusių apsnigtų kalnų viršūnių. Išsimaudyti kalnų upelyje ar ežere. Pasivaikščioti miškų takeliais apsodintais eukaliptais ar pušimis. Ieškantys egzotikos prieskonių gali pamatyti auginamos medvilnės, arbūzų laukus, bananų, alyvuogių, riešutmedžių, citrusinių vaismedžių giraites. Čia kiekvienas atras veiklos pagal savo poreikius tiek norintys tiesiog pailsėti neaprėpiamuose paplūdimiuose, tiek norintys pažintį šalį iš arčiau ir išbandyti aktyvias pramogas, o naktinio gyvenimo mėgėjams kurortai pasiūlys iki ryto trunkančias šėliones.

Nors Turkijoje per metus būna daugiau nei 300 saulėtų dienų, geriausia keliauti ilsėtis pavasarį (balandį – gegužę) ir rudenį (rugsėjį – spalį). Tai yra vidutinė oro temperatūra, todėl prieš vykstant į kelionę rekomenduojama pasižiūrėti tikslesnę orų prognozę.

Tarp mūsų tautiečių lietuvaičių populiariausias atostogų kurortas yra Alanija, įsikūręs šalies pietuose, skalaujamas Viduržemio jūros, apsuptas didingų Tauro kalnų. Šiame kurorte atostogų sezonas yra ilgiausias. Taip pat kurortas gali pasigirti auksinio smėlio, švariais paplūdimiais, kurie įvertinti mėlynąja vėliava. Alanijoje gausu įvairiems turistų poreikiams ir kišenei pritaikytų tiek miesto tipo, tiek viešbučių su didelėmis, žaliomis teritorijomis ant jūros kranto, todėl atostogos Alanijoje tiks tiek šeimoms su vaikais, tiek poroms ar senjorams. Čia visuomet šurmuliuoja ir verda gyvenimas, pilna vietinių barų, kavinių, restoranų. Iš čia lengvai pasiekiami turistiniai objektai. Vienas iš Alanijos miesto simbolių – ant kalno išlikusi stovėti senuosius laikus menanti pilis, ant kurios galima užsikelti pilies papėdėje esančiu turistams puikiai pritaikytu lininiu keltuvu. Šią pramogą išbandyti tikrai verta, atsiveria nuostabūs Alanijos vaizdai net iš 250 metrų aukščio.

Gamtos natūralus stebuklas ,,Damlataş“ Damlato urvas apie 50 metrų ilgio esantis pačiame miesto centre. Dėl savo gydomųjų savybių tvyrančių ore rekomenduojama apsilankyti net sergantiesiems astma.

Norintiems apžiūrėti Alanijos paplūdimių pakrantes iš vandens yra siūlomos dienos trukmės pasiplaukiojimas laivais su trumpais sustojimais pasiplaukioti viduržemio jūrą. Dažnai būna paruoštos įvairios pramoginės programos su piratais, pilvo šokiais ar kitokiomis linksmybėmis laive.

egzotines keliones

O kaip gi būnant Turkijoje neapsilankyti vietiniame turguje vadinamu ,,Bazar“. Šiame turguje jūs rasite beveik viską, nuo suvenyrų artimiesiems, prieskonių, saldumynų iki medvilnės gaminių, kaljanų, papuošalų ir turkiškais raštais margintų kilimų. Akys raibs nuo tradicinių turkiškų šviestuvų. Galėsite išbandyti savo derybų įgūdžius. Čia derėtis būtina ir tai lyg savotiška pramoga, tik jei neketinate nieko pirkti geriau tada ir nepradėti derėtis. O jeigu derybos ir vietinis turgus Jūsų visai nevilioja Alanijos mieste galima rasti ir puikių europietiškų prekybos centrų.

Norintiems pabėgti nuo miesto šurmulio puikiai tiks ekskursija į didžiausią Turkijos rezervuarą – Žaliąjį kanjoną. Čia Jūs plauksite valtele, mėgausitės gamta Tauro kalnų apsuptyje, grožėsitės dirbtinio ežero susiformavusio dėl 1984 metais pastatytos užtvankos kraštovaizdžiu. Norintiems niekuo nesirūpinti savo atostogų metu geriausia keliauti su kelionių organizatoriais. Jums tereikės įsėsti į lėktuvą Vilniuje ir pradėti mėgautis savo atostogomis. Skrydis iš Vilniaus yra tiesioginis ir trunka apie 3 valandas, todėl ši atostogų kryptis puikiai tiks nemėgstantiems ilgų skrydžių, atostogoms su vaikais. Oro uoste Jus pasitiks kelionių organizatoriaus atstovai, kurie pasirūpins visais pervežimais tarp oro uosto ir viešbučio. Į Jūsų kelionės kainą įskaičiuotos ir kelionės vadovo paslaugos, kuris pasirūpins, kad nieko netrūktų viešbutyje su pasirinktu maitinimu, bei pasiūlys ir papasakos ką vertą pamatyti siūlomų ekskursijų metu.