Įspūdžiai iš Jordanijos ir Izraelio

Išvydusi šias kryptis komandiruočių sąraše nė minutės nesudvejojau. Dvi šalys per vieną savaitę suintrigavo, ką jau kalbėti apie Petrą. Jau seniai tai buvo svajonė, kuriai pagaliau atėjo laikas išsipildyti. 🙂 Neveltui Petra tituluojama vienu iš septynių naujųjų pasaulio stebuklų. Planuojant savo kelionę į Jordaniją, siūlau nabatėjų miestą palikti kaip paskutinį lankytiną objektą, nes tai bus tikrai pats įsimintiniausias Jūsų kelionės taškas.

Novaturas siūlo labai patogius tiesioginius skrydžius į Akabą. Dar vienas dalykas, ką rekomenduoju rinktis, tai jungtinį turą: Eilatas (Izraelis) 3 n. ir likusios 4 n. Akaba (Jordanija). Vienu šūviu nušausite 2 zuikius. Eilatas mane gerokai nustebino, tai puikus kurortas su aukštos kokybės viešbučiais, tokiais kaip Isrotel ir Leonardo. Dauguma miesto tipo viešbučiai. Beje Izraelyje labai skanus maistas, nors turiu paminėti kavinėse nėra pigu. Todėl pasirinkę pusryčių ir vakarienės maitinimo tipą, tikrai neprašausite. Eilate jus pasitiks rusiškai ir angliškai kalbantis atstovas. Be abejo būtina aplankyti Jeruzalę. Tai vienas seniausių miestų pasaulyje, labai svarbus krikščionims, žydams ir musulmonams. Visos trys religijos laiko šį miestą šventu. Jeruzalės istorija ilga ir turtinga. Pirmosios žinios apie Jeruzalę yra nuo maždaug 1500 m. pr. m. e. Todėl gidas Jeruzalėje tiesiog privalomas.

Kitas objektas ne ką mažiau nustebins, tai Negyvoji jūra. Bent kartą gyvenime tai būtina patirti, nes tai viena unikaliausių vietų žemėje. Na visų pirma tai nėra jūra, iš tikrųjų tai ežeras, vienas sūriausių pasaulyje. Maudynės jūroje ne tik smagios, nes gali joje plūduriuoti, bet ir naudingos. Negyvosios jūros vanduo jaunina odą, aktyvina kraujotaką, stiprina kaulus ir nagus ir dar begalė teigiamų savybių. Tai natūralus SPA. Negyvosios jūros druska naudojama gydomiesiems preparatams. Paplūdimiai čia nemokami (geriausi Ein Bokeke), bet maudynės negali trukti ilgiau nei 20 min. dėl labai didelės mineralų koncentracijos. Ši vieta minima Biblijoje. Įspūdžiai išliks tikrai ilgam.

Grįškime į Jordaniją. Akabos mieste taip pat vyrauja miesto tipo viešbučiai. Mieste daug parduotuvių, barų, kavinių. Maistas nėra pigus mieste, todėl tikrai apsimoka užsisakyti viešbutį su pusryčiais ir vakriene. Viešame miesto paplūdimyje nerekomenduojama maudytis turistams dėl kultūrų skirtumų. Yra Beach Club (paplūdimio klubas). Nuvežimas iki klubo priklausomai nuo viešbučio apie 10 dinarų/asm. Į kainą įskaičiuotas gultas, skėtis, rankšluostis, baseinas, wc. Yra nardymo centras, kuriame galima išsinuomoti įrangą nardymui. Viešbučiai paprasti, niekuo neišsiskiria, na kas nustebino, daugelyje viešbučių kambariuose yra rūkoma. Labiausiai patiko – La Costa 4* . Visiškai naujas, modernus viešbutis. Norintiems prabangesnių viešbučių – Hilton, Intercontinental – miesto 5* viešbučiai. Kempinski VIP klasės 5*. Norintiems daugiau paplūdimio poilsio kurortas – Tala Bay. Tai trijų viešbučių kompleksas – Marina Plaza 4*, Grand Swiss 5-* ir Movenpick Resort Tala Bay 5*.

Na ir pabaigai labiausiai laukta Petra. Apžvalginė ekskursija po Petrą trunka keletą valandų, nors klaidžioti čia galima ir visą dieną. Petra – prieš 2000 metų klestėjusi Nabatėjos sostinė, išskaptuota Mozės slėnio uolose, į kurią patenkama pro įžymųjį Sik tarpeklį. Petra daugelį amžių buvo užmiršta, kol XIX a. pradžioje ten užklydo šveicarų tyrinėtojas Burkhardtas. Šiandienos keliautojus stebina smiltainio uolose išskaptuoti šeimyniniai turtingųjų nekropoliai, kapai-šventyklos, vėliau tapę atklydusių beduinų namais, mirusiųjų pagerbimo pokylių salės, altoriai.

Ir gražioji Wadi Rum dykuma, apsupta įspūdingų uolų. Ši vieta dar vadinama „Mėnulio slėniu”. Tikrąją dykumos dvasią pajusite vakarodami beduinų stovyklavietėje dykumoje prie rusenančio laužo po žvaigždėtu dangumi. Vakarienė, kuri bus paruošta beduinų specialiai jums. Ir be abejo neišdildomus įspūdžius paliks nakvynė dykumoje. Namukuose yra net dušai. Turėsite galimybę pasimėgauti dykumos ramybe naktį. Na o ryte stebėti, kaip kylanti saulė viską nudažo ryškiai oranžine spalva.

 

Domina kelionė į Jordaniją ar Izraelį? Maloniai kviečiu su manimi susisiekti el. paštu sandra@santitravels.com arba telefonu +370 640 22636. Mielai Jus pakonsultuosiu ir atsakysiu į rūpimus klausimus.

Egzotines keliones