fbpx

Uzbekija

Kaina - 1199 € + aviabilietas

INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į UZBEKISTANĄ

Uzbekistaną drąsiai galima vadinti Centrinės Azijos kultūros lopšiu, todėl siūlome nepraleisti progos ir aplankyti vieną egzotiškiausių Šilko kelio šalių!

Garantuotas išvykimas! Žemiau pateiktos fiksuotos pažintinės kelionės datos su rusakalbiais arba anglakalbiais gidais.

2024 metai:

Rugsėjo 14 d. – rugsėjo 21 d.
Lapkričio 11 d. – lapkričio 18 d.

Kelionės trukmė: 8 dienos

Kelionės kaina: 1199 eurų + aviabilietas 

kelione i uzbekija


Detaliau, ką veiksime ir kur keliausime kiekvieną kelionės dieną:

1 diena. Vilnius/Ryga – Taškentas

Nusileidus Taškento oro uoste, Jus pasitiks mūsų partneriai ir būsite pervežti į viešbutį. Įsikūrę ir šiek tiek pailsėję, turėsite laisvo laiko patyrinėti Uzbekijos sostinę.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

2 diena. Taškentas – Samarkandas

Papusryčiavę, išsiregistruosite iš viešbučio ir pradėsite pažintį su istoriniu Uzbekijos sostinės senamiesčiu, siaurų gatvelių labirintais vedančiu pro molinius namus ir mečetes. Pirma stotelė – Khast-Imam aikštė. Tai religinis miesto epicentras, pritraukiantis tikinčiuosius iš viso pasaulio. Apsilankysite nuostabaus grožio Barak-Khan šventovėje, kuri buvo įkurta dar XVI a., ir iki pat šių dienų veikia kaip islamo religijos mokykla. Taip pat aplankysite ir netoliese esantį mauzoliejų, kuriame laikomi žymaus uzbeko poeto ir visuomenės veikėjo Kafal-al-Shashio palaikai. Antroji turo stotelė – Kulkedash šventykla su įspūdingo grožio kupolais ir oazę primenančiu vidiniu kiemeliu. Ši šventovė įsikūrusi ant kalvos, nuo kurios atsiveria įspūdinga Taškento miesto panorama. Kalno papėdėje stovi viena populiariausių sostinės vietų – Chorsu turgavietė. Ši turgavietė unikali tuo, jog ji įsikūrusi po milžinišku kupolu, po kuriuo kasdien būriuojasi šimtai prekeivių. Šioje turgavietėje galima įsigyti visko – nuo prieskonių, iki saldumynų, o norintys gali paragauti ir plovo, šašlykų, bei tradicinės uzbekų duonos. Popiet aplankysite Uzbekijos taikomųjų menų muziejų, kuriame iš arčiau susipažinsite su regioninias meno dirbiniais iš tekstilės ir keramikos. Taip pat aplankysite Taškento nepriklausomybės aikštę su kvapą gniaužiančiais fontanais bei monumentais, skirtais įamžinti Uzbekijos išsilaisvinimą iš Sovietų Sąjungos. Po apsilankymo nepriklausomybės aikštėje, keliausite į Samarkandą.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

3 diena. Samarkandas

Po pusryčių Jūsų lauks pažintis su vienu iš unikaliausių Uzbekijos miestų – Samarkandu. Šis miestas laikomas Uzbekijos vizitine kortele ir pagrindiniu Šilko kelio centru, o Samarkando architektūrinių ir istorinių monumentų gausa veda bet kurį keliautoją prie kultūrinio šoko. Pradėsite savo turą nuo Registano aikštės. Magiški majolikos ornamentai, azurinės mozaikos ir didingos šventyklos – tai tik keli centrinės Samarkando aikštės motyvai. Šiame skvere aplankysite Ulugbeko, Sher Dor ir Tila-Kari medreses – tai vienintelės Samarkando šventyklos, kurių nesunaikino Čingishanas. Ulugbeko šventykloje (įrengtoje XV a.) tikintieji iki pat šių dienų mokosi teologijos ir atvyksta melstis. XVII a. Sher Dor šventykla vietinių praminta „Liūtų šventykla“, kadangi majolika dekoruotų šventyklos arkų viršuje išvysite ornamentais apipintų tigrų atvaizdus (nors statybų pradžioje buvo planuojama atvaizduoti du liūtus). XVII a. buvo draudžiama vaizduoti gyvūnų atvaizdus ant šventyklų, tačiau šventykla tapo svarbiu monumentu vietos tikintiesiems, todėl pastatas nebuvo nugriautas. Į UNESCO paveldą įtraukta Tila-Kari šventovė laikoma vienu svarbiausių religinių monumentų visoje šalyje. „Tila-Kari“ iš uzbekų kalbos išvertus reiškia „Auksu dengta“ – būtent auksas ir yra pagrindinis mečetės dekoracijos elementas. Šventovė pasižymi didžiuliu vidiniu kiemu, majolikos ornamentais ir auksu dekoruota mečete, kurios viduje galite išvysti nespalvotas senojo Samarkando nuotraukas. Taip pat aplankysite ir XV a. Timūro šeimos mauzoliejų, Bibi-Khanymo mečetę (tai 41 m aukščio mečetė, kurios architektūrinės konstrukcijos nė iš tolo neprimena musulmoniškojo šventyklų braižo), Shah-i-Zinda nekropolį (tai mirusiųjų miestas, vietinių vadinamas „Mauzoliejų alėja“, kurioje rasite visą galybę šventyklų, bei kapaviečių, skirtų ne tik šeichams, bet ir pranašo Mahometo giminaičiams), bei XV amžiaus Ulugbeko observatoriją.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

kelione i uzbekija

4 diena. Samarkandas – Bukhara

Po pusryčių Jūsų lauks kelionė link Bukharos – sakrališkojo Uzbekijos miesto, kurio senamiestis įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Pasiekus Bukhara ir įsikūrus viešbutyje, Jūsų lauks trumpas pažintinis turas. Šio turo metu Lyabi-Hauz architektūrinį ansamblį, kuriame stovi XVI a. Kukeldašo ir XVII a. Nadir Divan-Begio islamo mokyklos, esančios greta Bukharos centrinio vandens kanalo. Apsilankysite ir miesto centre įrengtoje turgavietėje po kupolu, kurioje galėsite įsigyti visko – nuo prieskonių, iki juvelyrikos.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

5 diena. Bukhara

Papusryčiavę tęsite pažintį su seniausiu Uzbekijos miestu – Bukhara. Anot istorikų, miestą VI a. pr. Kr. įkūrė Sivajušidų dinastijos atstovai, pavertę Bukharą pagrindiniu Uzbekijos mokslo, religijos ir kultūros centru. Šiame mieste yra virš 140 istorinių monumentų, kurių didžioji dalis skaičiuoja daugiau nei vieną tūkstantmetį. Pradėsite šios dienos turą nuo vieno iš seniausių Bukharos monumentų – Samanidų mauzoliejaus. Dar 905 metais pastatytame mauzoliejuje laikomi Samanidų dinastijos valdovo ir jo šeimos palaikai. Praėjus virš 1110 m., iš pažiūros nesudėtingos konstrukcijos mauzoliejui nė karto neprireikė renovacijos. Vėliau aplankysite Chashma-Ayub mauzoliejų, kuriame, anot legendos, apsilankė pranašas Jobas, įrengęs šulinį sausras kenčiantiems dykumos gyventojams. Trečioji šios dienos stotelė – Bolo Hauz kompleksas. XVIII a. vietos didikas (emyras) Shahmuradas įkūrė viešąją mečetę su minaretu ir vandens rezervuaru, tokiu būdu norėdamas pelnyti vietinių gyventojų palankumą. Šalia šio komplekso stovi vienas įspūdingiausių Bukharos pastatų – Ark citadelė. Tai seniausias Bukharos pastatas, įkurtas dar IV a. pr. Kr., kuris veikė kaip pagrindinė miesto tvirtovė ir rūmai. Nežmoniško dydžio gynybinės sienos, milžiniški vartai ir kolonos – tai miestas mieste, kurį privalo aplankyti kiekvienas keliautojas. Sekanti turo stotelė – Poi Kalyan kompleksas, susidedantis iš keturių monumentų. „Poi Kalyan“ išvertus reiškia „didvyrių pjedestalas“ – apsilankę šiame komplekse, suprasite kodėl. Taip pat aplankysite ir XV a. pastatytą Ulugbeko musulmoniškąją mokyklą, su plačiomis arkomis, erdviais, ornamentais išmargintais koridoriais ir tikinčiųjų kambariais. Popiet vyksite aplankyti žymiausius Bukharos užmiesčio vietas. Pirmoji šios dienos turo stotelė – Sitorai Mokhi-Khosa. Tai paskutinio Bukharos emyro vasaros rezidencija, kurios architektūrinių monumentų gausa ir tekstūra tiesiog atima žadą. Šiame komplekse išvysite visko – nuo ornamentais išmargintų vartų ir vidinio vandens rezervuaro, iki žadą atimančių dekoracijų, šventyklų ir istorinių artefaktų rezidencijos salėse. Paskutinė šios dienos stotelė – Bakhoudino Nakšbandžio mauzoliejus. Šis mauzoliejus puikiai pažįstamas visiems tikintiesiems, kadangi Bakhoudinas Nakšbandis buvo vienas iš svarbiausių islamo teologų ir mokytojų. Anot legendos, teologas skatino žmones neparsiduoti vardan turtų ir vertinti kuklumą. Jis vadovavosi posakiu „Širdis skirta Dievui, rankos – darbui („Dil ba joru, dast ba kor“). Įspūdingo grožio komplekse įrengtos ornamentais papuoštos šventyklos, mečetės, minaretas, tikinčiųjų kambariai, bei erdvūs vidiniai kiemai. Tai vienas autentiškiausių Uzbekijos lobių, įprasminantis kiekvieno keliautojo lūkesčius. Po apsilankymo šiame komplekse būsite pervežti atgal į viešbutį Bukharoje. Turėsite progą pailsėti, bei patys patyrinėti šį nuostabų miestą.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

6 diena. Bukhara – Khiva

Po pusryčių Kyzylkumo dykuma keliausite link Khivos – tai vienas archaiškiausių Uzbekijos miestų, kurį vietiniai gyventojai praminė „miestu-muziejumi“. Pasiekę Khivą įsikursite viešbutyje, bei turėsite laisvo laiko poilsiui.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

kelione i uzbekija

7 diena. Khiva – Urgenčas – Taškentas

Papusryčiavus ir išsiregistravus iš viešbučio, Jūsų lauks turas po magiškąją Khivą. Khiva ne tik veikė kaip viena iš pagrindinių Šilko kelio vietų – miesto legendos siekia net ir biblinius laikus, todėl vaikščiodami miesto senamiesčiu jausitės lyg nusikėlę į kitą laikmetį. Pirmoji šio turo stotelė – žymaus uzbekų filosofo ir poeto, Pakhlavano Mahmudo, mauzoliejus. Tai vienas unikaliausių architektūros šedevrų visoje Khivoje, išsiskiriantis persišku interjeru, ornamentais, gigantišku turkio spalvos kupolu ir išmargintais sarkofagais. Vėliau aplankysite Kunya-Ark citadelę su milžiniškomis gynybinėmis sienomis ir vartais, saugojusiais karaliaus haremą, arsenalą, mečetes ir arklides. Trečioji šios dienos stotelė – Islam Khoja minaretas ir mečetė, išsiskiriantys autentiškais ornamentais, spalvinga fasado apdaila ir aukščiausiu Uzbekijos minaretu (56 m). Vėliau lankysitės XIX a. Tash Khovli rūmuose, rytinėje senamiesčio dalyje. Šiuos elegantiško dizaino rūmus puošia unikalios architektūrinės konstrukcijos iš marmuro, medžio ir keramikos. Penktoji šios dienos stotelė – XVIII a. Djumos mečetė. Pačioje senamiesčio širdyje įsikūrusi mečetė išsiskiria tuo, jog neturi islamiškoms valstybėms būdingų mečetės bruožų – kupolo, galerijų ir kiemo. Mečetės viduje išvysite vieną didžiulę salę, kurios lubas remia net 218 kolonų! Vėliau keliausite prie didžiausios Centrinės Azijos šventyklos – Mohamado Amin-Khano mečetės ir minareto. Per 70 metrų nusidriekusi šventovė išsiskiria ne tik turkio spalvos ornamentais ir savo dydžiu, bet ir besistiebiančiais į dangų bokštais ir harmoniją įkūnijančiu vidiniu kiemu. Paskutinė šios dienos turo stotelė – Avestos muziejus. „Avesta“ vadinama šventoji Zoroastrizmo knyga, kurios ištakos prasidėjo Khivoje. Avestos muziejuje iš arčiau susipažinsite su vienos iš pirmųjų pasaulio religijų istorija. Vakare būsite pervežti į Urgenčo oro uostą, skrydžiui į Taškentą. Pasiekę Taškentą, būsite pervežti į viešbutį.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

8 diena. Taškentas – Vilnius/Ryga

Po pusryčių būsite pervežti į Taškento oro uostą skrydžiui namo.


Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • 7 nakvynės 3 žvaigždučių viešbučiuose;
 • vidinis skrydis (Urgenčas-Taškentas);
 • maitinimas pagal programą;
 • pervežimai (iš oro uostų ir kelionės metu);
 • rusakalbių ir anglakalbių gidų paslaugos (lydintis gidas kelionės metu ir vietiniai gidai lankytinuose objektuose);
 • vanduo (1 but./asm. dienai).

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • tarptautinis skrydis;
 • įėjimo mokesčiai lankytinose vietose (45 USD/asmeniui, mokama vietoje);
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • gėrimai ir maitinimas, nenumatytas programoje;
 • asmeninės išlaidos;
 • draudimas (KRD).

Svarbi informacija apie kelionę

 • Galutinė kaina gali keistis dėl aviabilietų kainų pokyčio, kuro mokesčių ir/ar valiutos kurso pokyčių.
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.
 • Kelionių organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.
  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Santaras Bagužis
  el. paštu: info@santitravels.com
  telefonu: +37066699998
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras