Turkmėnistanas

Kaina - 1580 € + aviabilietas

INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į TURKMĖNISTANĄ

Žemiau pateiktomis datomis renkamos grupės iki 12 asmenų:

2024 rugsėjo 14 d. – rugsėjo 23 d.

Kelionės trukmė: 10 dienų

Kelionės kaina: 1 580 eurų + aviabilietas

Šios kelionės metu aplankysite šalies sostinę, kurioje Jus lydės gigantiški marmuro rūmai, spindintys šventyklų kupolai, milžiniški skverai ir viena didžiausių Centrinės Azijos turgaviečių. Su Turkmėnijos istorija iš arčiau susipažinsite lankydamiesi žymiausiose šalies šventyklose, rūmuose, mauzoliejuose ir mečetėse. Išvysite požeminį Kowata ežerą, esantį 71 m gylyje po žeme. Keliausite pro kvapą gniaužiančius Kopet-Dag kalnus, kurių slėniuose ganosi laukiniai mustangai. Stovyklausite Yangikala kanjone, kurį supa rožinių, raudonų ir geltonų atspalvių uolos. Kelionę vainikuos poilsis Kaspijos jūros kurorte.

Susirinkus 12 asmenų grupei, kelionė į Turkmėnistaną vyks su profesionaliu vadovu iš Lietuvos

 • kuris sužiūrės, kad visa kelionės programa įvyktų taip, kaip buvo suplanuota;
 • visada išspręs netikėtai iškilusius nesklandumus, jei tokie atsirastų;
 • esant poreikiui atliks vertėjo paslaugas;
 • siekiant užtikrinti sklandžią kelionės eigą, glaudžiai dirbs kartu su vietiniais gidais ir vairuotojais.

Detaliau, ką veiksime ir kur keliausime kiekvieną kelionės dieną:


Detaliau, ką veiksime ir kur keliausime kiekvieną kelionės dieną:

1 diena. Skrydis Vilnius – Tarpinis oro uostas – Ašchabadas

Atskrendate į Turkmėnijos sostinę – Ašchabadą. Oro uoste Jus pasitiks mūsų vietinis gidas ir būsite pervežti į viešbutį.

Nakvynė 3* viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

2 diena. Ašchabadas 

Po pusryčių viešbutyje, 10 val. susitiksite su mūsų gidu ir pradėsite kelionę aplink Ašchabadą. Kur be pažvelgsite, išvysite marmurinius rūmus, spindinčius šventyklų kupolus ir milžiniškus skverus, su pačiais įvairiausiais monumentais. Pirma stotelė – Tolkuchka Bazzar – tai viena iš didžiausių centrinės Azijos turgaviečių. Pasirinkimas platus – galėsite įsigyti visko, nuo tradicinių avienos patiekalų, iki rankomis verptų kilimų, kurių apdirbimas turi be galo gilias tradicijas (jų ornamentai atvaizduoti ir pačioje Turkmėnijos vėliavos). Vėliau keliausite į Nepriklausomybės parką, kuriame jūsų lauks didžiausias pasaulyje fontanas. Ašchabado centre aplankysite įspūdingai atrodančią Neutralumo arką, nacionalinį muziejų ir Nisą – į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktus Partų imperijos miesto griuvėsius (III a.).

Nakvynė 3* viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

3 diena. Ašchabadas – Nokhur

Po pusryčių Jūsų lauks kelionė į Ahal-teke žirgyną. Turkmėnai be galo didžiuojasi savo žirgais ir visai ne be reikalo – XIII a. Turkmėnistanas dažnai sulaukdavo Čingischano bei kitų klajoklių genčių invazijų. Žirgų veislės pavadinimas kilo nuo Teke genties, kuri išaugino ištvermingų, stiprių ir gracingų žirgų rūšį, savo grožiu ir sudėjimu niekuo nenusileidžiančią arabiškiesiems ristūnams. Vėliau aplankysite kvapą gniaužiančią Turkmenbashi mečetė-mauzoliejų (jame palaidotas pirmasis Turkmėnijos prezidentas), buvusią Turkmėnų tvirtovę Geok Depe ir požeminį Kowata ežerą, kuris pasiekiamas per Bakhardeno urvą (71 m. po žeme). Vakarop džipais vyksite į atokią Nokhur provinciją, kurioje susipažinsite su vietiniais amatininkais ir klajokliais, o pavakarieniavę įsikursite stovyklavietėje esančiose palapinėse (būsite aprūpinti miegmaišiais, pagalvėmis, antklodėmis, išlankstomais staleliais ir kėdėmis).

Nakvynė stovyklavietėje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti)

4 diena. Nokhur – Magtymguly – Balkanabat

Papusryčiavę keliausite į Balkanabatą – tai miestas vakarinėje Turkmėnijos dalyje, iš visų pusių apsuptas kalnų masyvais. Peizažas nuo Nokhur iki Balkanabato nepakartojamas – keliausite pro Kopet-Dag kalnus ir šalia besidriekiančius slėnius, kuriuose ganosi laukiniai mustangai. Jūsų lauks ir kerinčių atspalvių Mėnulio kalvos, kurios primena vaizdus iš mokslinės fantastikos filmų. Pakeliui užsuksite ir į muziejų, skirtą vienam iš žymiausių Turkmėnistano poetų – Magtymguly Pyragy.


Nakvynė 3* viešbutyje (pusryčiai ir pietūs įskaičiuoti).

5 diena. Balkanabat – Yangisuw – Yangikala

Papusryčiavę vyksite į Gozli Ata – vieną iš švenčiausių Turkmėnijos monumentų, kuris kasmet sulaukia didelio piligrimų antplūdžio. Gozli Ata buvo sufizmo mokytojas (XIV a.) – sklinda legendos, kad jis sugebėjo žvelgti kiaurai žmonių sielas, todėl buvo laikomas „visa matančiu Tėvu“. Jo palaikai užkasti šioje šventykloje. Po apsilankymo šventykloje, keliausite į Yangikala kanjoną – tai vienas iš įspūdingiausių kanjonų visame pasaulyje. Išvysite rožiniais, raudonais ir geltonais atspalviais išmargintas uolų briaunas, kurių formos primena tyvuliuojančias jūros bangas, supančias dykumą. Šios dienos kelionėje Jūs taip pat aplankysite druskingą Mollagara ežerą, Balkanų kalnagūbrį, o popiet – Yangisuw kanjonus. Nakvynei grįšite į Yangikala, o nakvosite stovyklavietėse esančiose palapinėse (būsite aprūpinti miegmaišiais, pagalvėmis, antklodėmis, išlankstomais staleliais ir kėdėmis).

Nakvynė stovyklavietėje (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti)

6 diena. Yangikala – Turkmenbashi – Awaza 

Po pusryčių keliausite į vakaruose įsikūrusį miestą – Turkmenbashi, pakeliui sustodami aplankyti Kemal Ata vulkaninės kilmės uolienų. Turkmenbashi yra vienas pagrindinių uostamiesčių, esančių prie Kaspijos jūros. Galėsite pasimėgauti įvairiausiais vietiniais valgiais restoranuose, bei aplankyti vietinių prekeivių parduotuvėles, ar žuvies turgų. Po apsilankymo Turkmanbashi, keliausite į atokiau esantį kurortą Awaza (8 km nuo Turkmenbashi), kuriame turėsite progą atsipalaiduoti, ištiesti kojas paplūdimyje, maudytis ir lepintis saule.

Nakvynė 4* viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

7 diena. Awaza

Laisvas laikas poilsiui.

Nakvynė 4* viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

8 diena. Awaza – Turkmenbashi 


Praėjus keletui valandų po pusryčių, vyksite trumpam turui po stačiatikių cerkvę Turkmenbashi, o po to keliausite į Turkmenbashi Bazzar (turgavietę). Jeigu bus noro, galėsite papietauti su gidu vienoje iš centre įsikūrusių kavinukių, nuo kurios atsiveria vaizdas į jūrą.

Nakvynė 4* viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

9 diena. Turkmenbashi – Ašchabadas

Po pusryčių Jūsų lauks skrydis į Ašchabadą. Kai nusileisite oro uoste, būsite pervežti į viešbutį ir likusi dienos dalis bus laisva.


Nakvynė 3* viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

kelione i turkmenistana, egzotines keliones

10 diena. Skrydis namo 

Iš viešbučio būsite pervežti į oro uostą skrydžiui namo.

Pusryčiai įskaičiuoti.


Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • iškvietimas į Turkmėnistaną;
 • pervežimai (iš oro uostų ir kelionės metu);
 • 7 nakvynės 3* ir 4* viešbučiuose;
 • 2 nakvynės stovyklavietėse (būsite aprūpinti miegmaišiais, pagalvėmis, antklodėmis, išlankstomais staleliais ir kėdėmis);
 • maitinimas pagal programą;
 • anglakalbių arba rusakalbių gidų paslaugos;
 • įėjimo mokesčiai lankytinose vietose (pagal programą);
 • vanduo kelionės metu;
 • kelionės vadovas iš Lietuvos (susirinkus 12 asmenų grupei);
 • bagažo nešikų paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • tarptautinis skrydis
 • vietinis skrydis Turkembashi – Ashgabat (apie 95 Eur/asm.);
 • Turkmėnistano viza (apie 100 Eur/asm.);
 • vienkartinis Turkmėnistano migracijos mokestis (14 Eur/asm.);
 • pagalvės mokestis viešbučiuose (susimokama išvykstant iš viešbučio – 2 Eur/asm. už parą);
 • priemoka už fotografavimą lankytinose vietose;
 • arbatpinigiai gidams, vairuotojams ir bagažo nešikams;
 • asmeninės išlaidos;
 • mokesčiai už papildomą bagažo svorį;
 • draudimas (KRD).

Svarbi informacija apie kelionę

 • Turisto vizos registracija trunka porą valandų, todėl šiai procedūrai iš Jūsų bus surenkami pasai.
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiaus (12 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, grąžinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę;
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos;
 • Kelionių Organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.
  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Santaras Bagužis
  el. paštu: info@santitravels.com
  telefonu: +37066699998
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras