fbpx

Turkmėnistanas (maksimalus pažinimas)

Kaina - 2280 € + aviabilietas

INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į TURKMĖNISTANĄ

Žemiau pateiktomis datomis renkamos grupės iki 12 asmenų:

2024 rugsėjo 24 d. – spalio 9 d.

Kelionės trukmė: 16 dienų

Kelionės kaina: 2 280 eurų + aviabilietas 

Turkmėnistanas – tai viena iš paslaptingiausių vidurio Azijos valstybių, kurios archajinis paveldas neatsiejamas nuo Karakumų dykumos, Šilko kelio ir klajoklių genčių. Turkmėnistano kraštovaizdis tiesiog fenomenalus – šalį supa spalvotųjų kanjonų bei kalnų masyvai, degantys krateriai, minaretai, mauzoliejai ir Kaspijos jūra. Miestų architektūra išsiskiria milžiniškais rūmais iš marmuro, auksu padengtomis statulomis ir beprotiško grožio fontanais (kurių čia yra daugiau nei Las Vegase). Vietinių gyventojų svetingumas nepalieka abejingų, o tradicinių valgių įvairovė patenkins net ir reikliausio keliautojo poreikius. Tai šalis, kurios grožis atima žadą nuo pat pirmų kelionės akimirkų.

Susirinkus 12 asmenų grupei, kelionė į Turkmėnistaną vyks su profesionaliu vadovu iš Lietuvos:

 • kuris sužiūrės, kad visa kelionės programa įvyktų taip, kaip buvo suplanuota;
 • visada išspręs netikėtai iškilusius nesklandumus, jei tokie atsirastų;
 • esant poreikiui atliks vertėjo paslaugas;
 • siekiant užtikrinti sklandžią kelionės eigą, glaudžiai dirbs kartu su vietiniais gidais ir vairuotojais.


Detaliau, ką veiksime ir kur keliausime kiekvieną kelionės dieną:

1 diena. Skrydis Vilnius – Tarpinis oro uostas – Ašchabadas

Atskrendate į Turkmėnijos sostinę – Ašchabadą. Oro uoste Jus pasitiks mūsų vietinis gidas ir būsite pervežti į viešbutį.

Nakvynė 3* viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

2 diena. Ašchabadas 

Po pusryčių viešbutyje, 10 val. susitiksite su mūsų gidu ir pradėsite kelionę aplink Ašchabadą. Kur be pažvelgsite, išvysite marmurinius rūmus, spindinčius šventyklų kupolus ir milžiniškus skverus, su pačiais įvairiausiais monumentais. Pirma stotelė – Tolkuchka Bazzar – tai viena iš didžiausių centrinės Azijos turgaviečių. Pasirinkimas platus – galėsite įsigyti visko, nuo tradicinių avienos patiekalų, iki rankomis verptų kilimų, kurių apdirbimas turi be galo gilias tradicijas (jų ornamentai atvaizduoti ir pačioje Turkmėnijos vėliavos). Vėliau keliausite į Nepriklausomybės parką, kuriame jūsų lauks didžiausias pasaulyje fontanas. Ašchabado centre aplankysite įspūdingai atrodančią Neutralumo arką, nacionalinį muziejų ir Nisą – į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktus Partų imperijos miesto griuvėsius (III a.).

Nakvynė 3* viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

3 diena. Ašchabadas – Nokhur

Po pusryčių Jūsų lauks kelionė į Ahal-teke žirgyną. Turkmėnai be galo didžiuojasi savo žirgais ir visai ne 
be reikalo – XIII a. Turkmėnistanas dažnai sulaukdavo Čingischano bei kitų klajoklių genčių invazijų. Žirgų veislės pavadinimas kilo nuo Teke genties, kuri išaugino ištvermingų, stiprių ir gracingų žirgų rūšį, savo grožiu ir sudėjimu niekuo nenusileidžiančią arabiškiesiems ristūnams. Vėliau aplankysite kvapą gniaužiančią Turkmenbashi mečetė-mauzoliejų (jame palaidotas pirmasis Turkmėnijos prezidentas), buvusią Turkmėnų tvirtovę Geok Depe ir požeminį Kowata ežerą, kuris pasiekiamas per Bakhardeno urvą (71 m. po žeme). Vakarop džipais vyksite į atokią Nokhur provinciją, kurioje susipažinsite su vietiniais amatininkais ir klajokliais, o pavakarieniavę įsikursite stovyklavietėje esančiose palapinėse (būsite aprūpinti miegmaišiais, pagalvėmis, antklodėmis, išlankstomais staleliais ir kėdėmis).

Nakvynė stovyklavietėje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti)

4 diena. Nokhur – Magtymguly – Balkanabat

Papusryčiavę keliausite į Balkanabatą – tai miestas vakarinėje Turkmėnijos dalyje, iš visų pusių apsuptas 
kalnų masyvais. Peizažas nuo Nokhur iki Balkanabato nepakartojamas – keliausite pro Kopet-Dag kalnus ir šalia besidriekiančius slėnius, kuriuose ganosi laukiniai mustangai. Jūsų lauks ir kerinčių atspalvių Mėnulio kalvos, kurios primena vaizdus iš mokslinės fantastikos filmų. Pakeliui užsuksite ir į muziejų, skirtą vienam iš žymiausių Turkmėnistano poetų – Magtymguly Pyragy.

Nakvynė 3*viešbutyje (pusryčiai ir pietūs įskaičiuoti).

5 diena. Balkanabat – Yangisuw – Yangikala

Papusryčiavę vyksite į Gozli Ata – vieną iš švenčiausių Turkmėnijos monumentų, kuris kasmet sulaukia 
didelio piligrimų antplūdžio. Gozli Ata buvo sufizmo mokytojas (XIV a.) – sklinda legendos, kad jis sugebėjo žvelgti kiaurai žmonių sielas, todėl buvo laikomas „visa matančiu Tėvu“. Jo palaikai užkasti šioje šventykloje. Po apsilankymo šventykloje, keliausite į Yangikala kanjoną – tai vienas iš įspūdingiausių kanjonų visame pasaulyje. Išvysite rožiniais, raudonais ir geltonais atspalviais išmargintas uolų briaunas, kurių formos primena tyvuliuojančias jūros bangas, supančias dykumą. Šios dienos kelionėje Jūs taip pat aplankysite druskingą Mollagara ežerą, Balkanų kalnagūbrį, o popiet – Yangisuw kanjonus. Nakvynei grįšite į Yangikala, o nakvosite stovyklavietėse esančiose palapinėse (būsite aprūpinti miegmaišiais, pagalvėmis, antklodėmis, išlankstomais staleliais ir kėdėmis).

Nakvynė stovyklavietėje (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti)

6 diena. Yangikala – Turkmenbashi – Awaza 

Po pusryčių keliausite į vakaruose įsikūrusį miestą – Turkmenbashi, pakeliui sustodami aplankyti Kemal 
Ata vulkaninės kilmės uolienų. Turkmenbashi yra vienas pagrindinių uostamiesčių, esančių prie Kaspijos jūros. Galėsite pasimėgauti įvairiausiais vietiniais valgiais restoranuose, bei aplankyti vietinių prekeivių parduotuvėles, ar žuvies turgų. Po apsilankymo Turkmanbashi, keliausite į atokiau esantį kurortą Awaza (8 km nuo Turkmenbashi), kuriame turėsite progą atsipalaiduoti, ištiesti kojas paplūdimyje, maudytis ir lepintis saule.

Nakvynė 4* viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

7 diena. Turkmenbashi – Dashoguz

Jei nespėsite aplankyti Turkmenbashi uosto ir žuvies turgaus, tą galėsite padaryti šiandien, nes po piet Jūsų lauks skrydis į Dashoguzo miestą. Šis miestas pasižymi utopine sovietmečio architektūra su nežmoniško dydžio bulvaru miesto centre. Tikrąsias Dashoguzo spalvas ir vietinių gyventojų šurmulį galėsite išvysti Bai Bazzar turguje, kuriame rasite visko – nuo rankdarbių iki nedidelių užkandinių.

Nakvynė 4*viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

8 diena. Dashoguz – Darwaza

Po pusryčių keliausite į Karakumų dykumos širdyje įsikūrusį kaimelį – Darwaza. Šiame miestelyje gyvena vos keli šimtai žmonių, o dauguma jų – Teke genties klajokliai. Darwaza regionas išsiskiria naturaliais gamtos šaltiniais, todėl nusiteikite neprilygstamam reginiui – išvysite 70 m skersmes Darwaza dujų kraterį! Šis krateris vietinių vadinamas „vartais į pragarą“. Išvydę, suprasite kodėl 🙂 Pakeliui sustosite aplankyti Kunya Urgench miestelio, įtraukto į UNESCO paveldo sąrašą. Tai senosios Turkmėnijos sostinės Khwarazm griuvėsiai, su pritrenkiančio grožio minaretais, šventyklomis ir kitais Achemenidų imperijos pėdsakais.

Nakvynė palapinėse (būsite aprūpinti miegmaišiais, pagalvėmis, antklodėmis, išlankstomais staleliais ir kėdėmis) (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

9 diena. Darwaza – Damla – Ak Molla – Murzachirla 

Po pusryčių Jūsų lauks kelionė džipais po Karakumų dykumą, kurioje aplankysite atokius Damla, Ak Molla ir Murzachirla kaimelius. Šiuose miesteliuose išvysite autentišką turkmėnų gyvenimo kasdienybę – vietiniai gyventi neskuba, o vietinės jų transporto priemonės yra kupranugariai ir arkliai. Kraštovaizdį atspindi nežmoniško dydžio kopos, nameliai iš purvo ir smėlio, bei ramybe alsuojanti gyvenimo tėkmė.

Nakvynė palapinėse (būsite aprūpinti miegmaišiais, pagalvėmis, antklodėmis, išlankstomais staleliais ir 
kėdėmis) (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

10 diena. Murzachirla – Mary

Papusryčiavus Jūsų lauks 650 km kelionė džipais į Mary miestą. Pakeliui aplankysite bronzos amžiaus laikotarpio gyvenvietę – Gonur Depe. Archeologai atrado šią vietą dar 1950 m., o pirmųjų radinių amžius siekia 2200 m. pr. Kr. Šioje vietoje buvo atkasti senovės rūmai iš purvo plytų su ugnies altoriais, bei pačios įvairiausios to meto gyventojų relikvijos. Kadangi miestelį supa sukietėjusios purvo ir uolienų formacijos, Gonur Depe išsidėstęs kaip labirintas, todėl šią vietą privalo pamatyti kiekvienas keliautojas!

Nakvynė 3* viešbutyje (pusryčiai ir pietūs įskaičiuoti).

11 diena. Mary – Merv – Turkmenabat

Po pusryčių keliausite į Turkemenabatą. Šis miestas veikė kaip vienas iš pagrindinių Šilko kelio taškų, todėl nemažą gyventojų dalį čia sudaro uzbekai. Šiame mieste turkmėnų ir uzbekų kultūros koreliuoja gana ilgą laiką, todėl Turkmenebatas pasižymi tiek etnine, tiek istorine įvairove. Pakeliui pravažiuosite Repeteko gamtos rezervatą ir sustosite Merve – ši antikinė gyvenvietė įtraukta į UNESCO paveldą, o musulmonų pasaulyje ji lyginama su Damasko, Bagdado ir Kairo miestais, savo religine svarba. Šis Metropolis kadaise veikė ir kaip edukacinė Centrinės Azijos sostinė. Čia išvysite stulbinančius didingo miesto griuvėsius ir šventyklas.

Nakvynė 3* viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

12 diena. Turkmenabat – Koyten 

Papusryčiavę keliausite į atokią Koyten provinciją. Pakeliui aplankysite Kugitang kalnų masyvą, nuostabaus grožio Astana Baba ir Alamberdar mečetes/mauzoliejus (į kuriuos kasmet plūsta minios piligrimų), bei patį didžiausią Turkmėnistano kalną – Aýrybaba, stūksantį 3200 m aukštyje.

Nakvynė stovyklavietėse esančiuose nameliuose (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

13 diena. Koyten

Praleisite visą dieną tyrinėdami Kugitang kalnų slėnius, primenančius Marso kanjonus. Šiandien taip pat seksite dinozaurų pėdsakais, išvysite masyvų, uolų tarpkeliais trykštantį Umbar Dere krioklį, bei pasinersite į Kyrk Kyz piligrimų urvą. Šis urvas dar vadinamas „40-ties merginų urvu“, nes, anot legendos, būrys merginų pasislėpė urve, bėgdamos nuo jas besivejančių plėšikų.

Nakvynė stovyklavietėse esančiuose nameliuose (pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti).

14 diena. Koyten – Turkmenabat – Ashgabat 

Po pusryčių keliausite atgal į Turkmenabatą vaizdinga Amu Darya upės pakrante. Vakare skrisite iš Turkmenabato į Ašchabadą.

Nakvynė 3* viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

kelione i turkmenistana, egzotines keliones

15 diena. Ashgabat 

Paskutinę dieną praleisite tyrinėdami dar nelankytas Ašchabado vietas. Šiandien išvysite tradicinių turkmėniškų kilimų muziejų, privačią Ahal-teke žirgų fermą, esančią netoli Anau mečetės griuvėsių. Taip pat užsuksite ir į vietinį turgų, kuriame galėsite apsipirkti. Vakare Jūsų lauks 1 valandos turas po naktinį Ašchabadą, kurio metu išvysite pagrindines miesto alėjas ir bulvarus, turėsite progą nusifotografuoti prie Neutralumo arkos, apžvalgos rato ir vestuvių rūmų, nuo kurių atsiveria nuostabi panorama.

Nakvynė 3* viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

16 diena. Skrydis namo

Po pusryčių, iš viešbučio būsite pervežti į oro uostą skrydžiui namo.


Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • iškvietimas į Turkmėnistaną;
 • 9 nakvynės 3* ir 4* viešbučiuose;
 • 4 nakvynės stovyklavietėse (būsite aprūpinti miegmaišiais, pagalvėmis, antklodėmis, išlankstomais staleliais ir kėdėmis);
 • 2 nakvynės stovyklavietėse esančiuose nameliuose;
 • pervežimai (iš oro uostų ir kelionės metu);
 • maitinimas pagal programą;
 • anglakalbių arba rusakalbių gidų paslaugos;
 • įėjimo mokesčiai lankytinose vietose (pagal programą);
 • vanduo kelionės metu;
 • kelionės vadovas iš Lietuvos (susirinkus 12 asmenų grupei);
 • bagažo nešikų paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • vietiniai skrydžiai Turkmenbashi – Dashoguz ir Turkmenabat – Ashgabat (apie 190 Eur/asm.);
 • Turkmėnistano viza (apie 100 Eur/asm.);
 • vienkartinis Turkmėnistano migracijos mokestis (14 Eur/asm.);
 • pagalvės mokestis viešbučiuose (susimokama išvykstant iš viešbučio – 2 Eur/asm. už parą);
 • priemoka už fotografavimą lankytinose vietose;
 • arbatpinigiai gidams, vairuotojams ir bagažo nešikams;
 • asmeninės išlaidos;
 • mokesčiai už papildomą bagažo svorį;
 • draudimas (KRD).

Svarbi informacija apie kelionę

 • Turisto vizos registracija trunka porą valandų, todėl šiai procedūrai iš Jūsų bus surenkami pasai.
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiaus (12 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, grąžinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę;
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos;
 • Kelionių Organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.

 

  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Santaras Bagužis
  el. paštu: info@santitravels.com
  telefonu: +37066699998
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras