Marokas

Kaina - 790 €

TRUMPA INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į MAROKĄ

Kelionės datos:

2019 09 19 – 09 25

Su vadovu iš Lietuvos!

Kelionės kaina:

790 € +aviabilietas
(nuo 12 asmenų grupei)

Galimi individualūs (pagal atskirą užklausimą) užsakymai su jau patikrintais patikimais vietiniais rusakalbiais arba anglakalbiais gidais. Programa derinama pagal laiką ir galimybes.


Kodėl Marokas? Tai hipnotizuojantis savo grožiu kraštas. Arabų kalboje šalies pavadinimas reiškia „Vakarų karalystė“, ir visai ne be reikalo. Nuo Gibraltaro sąsiaurio iki pat Vakarų Sacharos, Marokas įamžina užburiančią architektūrą, mistika apgaubtus dykūmų tolius, bei senovės civilizacijų pėdsakus, susiliejančius su nuostabiu kraštovaizdžiu. Tai šalis, paliekanti neišdildomus įspūdžius, žavinti savo žmonėmis, autentiškumu ir istorija. Bendrą Maroko informaciją ir patarimus keliaujant rasite čia


Kasablanka – Rabatas – Volubilis – Meknesas – Fesas – Beni Melalas – Marakešas – Es Savira – Agadiras

KELIONĖS Į MAROKĄ PROGRAMA

1 diena. Vilnius/Ryga – Kasablanka – Rabatas

Po nusileidimo Mohamedo oro uoste, Jūsų lauks pirmoji pažintis su Maroku – turas po legendinę Kasablanką. Tai didžiausias Maroko miestas, įsikūręs prie pat Atlanto vandenyno. Kasablanką supa itin įspūdinga architektūra, ir nors šis miestas laikomas vakarietieškiausiu Maroko epicentru, kiekviename žingsnyje jūsų laukia kerintys monumentai. Vienas iš jų – Hasano II mečetė. Korane sakoma, kad „Dievo namai turi būti pastatyti ant vandens“, todėl didžioji šios mečetės dalis stovi ant dirbtinai supilto Atlanto vandenyno pakrantės pusiasalio. Ši Maroko karaliaus šventovė talpina apie 25 000 maldininkų savo viduje ir maždaug 80 000 vidiniame kieme (į mečetės vidų gali patekti tik musulmonai). Vėliau Jūsų lauks pasivaikščiojimas vaizdinga Kornišo krantine, kurioje gausu parduotuvių, restoranų ir kitų vietinių prekeivių gėrybių. Po turo Kasablankoje būsite pervežti į Maroko sostinę – Rabatą (92 km). Įsikursite viešbutyje ir pavakarieniausite. Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

2 diena. Rabatas – Volubilis – Meknesas – Fesas

Rabatą drąsiai galima vadinti egzotikos lopšiu – Jus visą laiką lydės palmių bulvarai, kvapų įvairovė, kolonijiniai statiniai, ryški senovės sintezė su dabartimi. Jūsų lauks pažintinis turas, kurio metu aplankysite senovinį nekropolį (mirusiųjų miestą) ir II a. romėnų kolonijos liekanas – Šelą. Dar prieš kolonizaciją ši vieta taip pat veikė kaip vienas iš pagrindinių finikiečių uostų. Rabatas žavi savo istoriniu palikimu, todėl būtų tikra nuodėmė neaplankyti Mohamedo V mauzoliejaus (šio sultono valdymo laikotarpiu Marokas atkovojo nepriklausomybę iš Prancūzijos), XII a. pastatyto Hasano bokšto (44 m. aukščio minareto) ir senovinių Kasba Udaja, bei Medinos citadelių, įrengtų 18-ajame amžiuje, stebinančių savo didybe ir ornamentais. Pakeliui į Meknesą sustosite Volubilyje. Šis miestas buvo įkurtas dar II-III a., todėl čia išvysite gražiausius ir išraiškingiausius Romos laikotarpio griuvėsius visoje Šiaurės Afrikoje. Atkasti ir dalinai restauruoti Kapitolijus, bazilika, pirtys ir gyvenamieji namai, įtaukti į UNESCO kultūros paveldą. Volubilis – tai mozaika, kuri atspindi dvasinę ir žemišką erą. Kita stotelė – Meknesas. Šiame mieste pamatysite išlikusią senamiesčio gynybinę sieną su Al Mansuro vartais (XVIII a. architektūros šedevras), aplankysite Mulaj Ismailo mečetę-kapavietę (Mekneso miesto įkūrėjas, Liudviko XIV ir Petro I amžininkas). Galėsite susipažinti su jos senosiomis klėtimis, vandens rezervuaru, arklidėmis, nusileisti į požeminį kalėjimą, kuriame buvo laikomi vergai iš Europos, dovanoti sultonui. Po apsilankymo Meknese, keliausite į vieną iš archaiškiausių Maroko miestų – Fesą. Įsikursite viešbutyje ir pavakarieniausite. 

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

3 diena. Fesas

Po pusryčių Jūsų lauks turas po seniausią Maroko imperatorių ir pagrindinį dvasinį miestą – Fesą. Jį įkūrė Idrisas I dar 789 metais. Fesas – tai ryškus arabų-Andalūzijos kultūros kūrinys, kuriame neįmanoma nepastebėti vyravusių dinastijų simbolių – miesto mediną supa 14 vartų, 6000 gatvelių, 200 mečečių ir 180 „hamamų“. Neskubėdami pasivaikščiosite po šį pasakišką miestą, pasigrožėsite jo panorama bei senamiesčiu, į kurį pateksite per Bab Bužludo skvero vartus. Pamatysite vietas, kuriose buvo tradiciškai apdirbama oda, stalių rajoną, Medresė Buananja mečetę (kurioje veikia senovinis vandens laikrodis, o vidinis kiemas papuoštos prabangiomis dekoracijomis bei medžio dirbiniais), Karauin universitetą-mečetę (tai seniausia veikianti mokslo institucija pasaulyje, kurią dar IX a. įkūrė Fatima Fihrija), bei fontaną Nežarin, dekoruotą įspūdinga mozaika ir ornamentu. Taip pat turėsite progą papietauti viename iš senamiesčio restoranų. Praeisite paslaptingų gatvelių labirintu ir užsuksite į žymiuosius rytų turgus, bei pamatysime rankų darbo keramikos dirbtuves, pasižyminčias gaminiais iš mėlynosios „Feso spalvos“. Už papildomą mokestį siūlome vakarienę tradiciniame restorane su pasirodymu – marokietiškų vestuvių imitacija.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti).

4 diena. Fesas – Beni Melalas – Marakešas

Po pusryčių keliausite link Marakešo (550 km) pro berberų kaimelius Viduriniojo Atlaso kalnagūbryje. Kraštovaizdis šioje Maroko dalyje skiriasi nuo pietų – išvysite žaliuojančius kanjonus, kedrų miškus, bei šveicariško stiliaus medines trobeles Azru ir Ifrano miesteliuose. Pasiekę Marakešą, apsistosite viešbutyje ir pavakarieniausite.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

5 diena. Marakešas

Po pusryčių išvyksite į turą po Marakešą. Atvykus į šį miestą užvaldo keistas jausmas – nesunkiai galima pasiklysti gatvelių labirintuose, o chaosas tarp vietinių gyventojų tiesiog pritrenkia. Jūsų dėmesį patrauks pirklių pagundos, gyvačių užkalbėtojai, asiliukų tempiamos vežėčios ir klajoklių šūksniai. Išvysite didingus XIX a. Bahia rūmus. Tai gana jaunas pastatas, pradėtas statyti 1880 m., o jo pavadinimas reiškia „gražuolės rūmai“. Juos pastatė didysis sultonų (Mulajaus Hasano ir Mulajaus-Abd-al-Aziza) viziris – Sidi Musa – vienai iš savo 24 žmonų. Aplankysite ir Mažorel sodą, nepanašų į nei vieną iš pasaulio sodų. Jis įsikūrė tarp senųjų musulmonų rajonų ir naujojo miesto. Šią rojaus vietelę įsigijo žymus mados dizaineris Yves Saint Laurent‘as. Šiuo metu sode galima ne tik susipažinti su nuostabiais augalais, tačiau ir papietauti sėdint nuostabaus peizažo apsuptyje. Sodo teritorijoje taip pat galima aplankyti Marakešo meno muziejų, berberų muziejų ir Yves Saint Laurent’o muziejų. Kitas išskirtinis pastatas – Kutubijos minaretas. Minaretas ir mečetė pastatyti XII amžiuje, o minareto aukštis siekia net 77 metrus! Mečetės sienos masyvios, su pasagų formos arkomis, dekoruotos ornamentais ir kufitų rašto įrašais, o pati maldų salė paremta daugiau nei 100 kolonų. Pamatysite ir Menarą, Saadinų šeimos kapavietę, bei žymiąją Džema El Fna aikštę. Miesto viduryje esanti aikštė – Marakešo pasididžiavimas. Tai sunkiai akimis aprėpiama erdvė, kurioje rasite daug įvairiausių pramogų, prekybos centrų, suvenyrų kioskų bei kavinių. Tai vieta, kurioje šurmulys nesibaigia ištisą parą. Svarbiausia, kad čia rasite ką veikti tiek dienos metu, tiek naktį, todėl galėsite mėgautis pulsuojančiu vietinių gyventojų sambūriu. 

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

6 diena. Marakešas – Es Savira – Agadiras

Papusryčiavę keliausite į Agadirą, pakeliui sustodami Es Saviros kurorte. Pirma šios dienos stotelė – Marjanos miestelis, kuriame išvysite argano aliejaus gamybos dirbtuvės. Ši medžių rūšis auga tik Maroke, o iš jų spaudžiamas aliejus yra vienas iš pagrindinių šalies eksporto produktų. Neilgai trukus pasieksite ir Es Savirą – tai žvejybos uostas, kuris buvo žinomas finikiečiams jau VII amžiuje pr. Kr. 1506 metais portugalų užkariautojai pradėjo stiprinti miestą, o sultono Saadino iš Saaditų dinastijos valdymo periodu (1628 m.) tvirtovės statyba buvo tęsiama. Būtent dėl to Es Saviros senamiestis įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą, kaip XVIII a. miesto įtvirtinimo pavyzdys. 1960-70-aisiais miestas tapo Maroko hipių meka. Šiandien tai jaunimo kurortas, traukiantis banglenčių ir burlenčių sporto mėgėjus iš viso pasaulio. Čia taip pat vyksta „Gnawa“ muzikos festivaliai. Jūsų laukia pažintinis turas po Es Savirą. Pamatysite išgarsėjusią portugališką tvirtovę, uostą, Mediną (europietiškos architektūros pavyzdys, įtrauktas į UNESCO sąrašą 2001 m.), autentiškas suvenyrų ir žuvies parduotuvėles. Po apsilankymo Es Saviroje, keliausite į kitą Maroko kurortą – Agadirą, kuriame turėsite laisvo laiko poilsiui. Dauguma poilsio ieškančių keliautojų vyksta būtent čia, nes smėlėtus paplūdimius globojanti saulė niekad nedingsta iš horizonto. Vanduo čia švarus ir skaidrus, todėl galėsite mėgautis vandens pramogomis, o taip pat rasite ir daug puikių restoranų, barų, bei poilsio zonų, viliojančių kaljano kvapais. Autentiškumo atmosferą Agadire taip pat įkūnyja žmonių paslaugumas, nuostabūs vietinių juvelyrų rankdarbiai, bei visas kūno jusles energizuojanti flora ir fauna.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

7 diena. Skrydis namo

Po pusryčių būsite pervežti į oro uostą skrydžiui namo. Už papildomą mokestį galima rinktis ilgesnį poilsį Agadire.


Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • viešbučiai pagal programą;
 • maitinimas pagal programą;
 • pervežimai (iš oro uostų ir kelionės metu);
 • įėjimo mokesčiai lankytinose vietose (pagal programą);
 • anglakalbio arba rusakalbio gido paslaugos;
 • kelionės vadovas iš Lietuvos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • tarptautinis skrydis;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • gėrimai ir maitinimas, nenumatytas programoje;
 • asmeninės išlaidos;
 • draudimas (KRD);
 • papildomas poilsis Agadire.

Svarbi informacija apie kelionę

 •  Galutinė kaina gali keistis dėl aviabilietų kainų pokyčio, kuro mokesčių ir/ar valiutos kurso pokyčių.
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiui (12 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, grąžinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę.
  Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NETRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.
  Kelionių organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus.
  Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.
  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Dovydas Liorencas
  telefonu: +370 639 93499
  egzotines keliones
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

egzotines keliones
Dovydas