fbpx

Marokas (maksimalus pažinimas)

Kaina - 1390 € + aviabilietas

Užburiantis Marokas už neįtikėtinai žemą kainą

Siūlome Jums 14 dienų trukmės kelionę į Maroką šių metų rudenį. Tai metų laikas, kai atslūgsta alinantis vasaros karštis, todėl mėgausimės malonia šiluma be kritulių. Kelionės metu aplankysime ne tik kosmopolitiškus Maroko didmiesčius, bet ir molinius berberų genties kaimelius dykumoje. Išvysime archaiškiausias Maroko karalystės šventyklas ir mirusiųjų miestus, skaičiuojančius ne vieną šimtmetį. Apsilankysime didingiausiose šalies mečetėse, į kurias tikintieji plūsta iš viso pasaulio. Šios kelionės metu susipažinsime ne tik su Maroko kultūra, architektūra ir istorija, bet ir su žadą atimančia gamta – Saharos dykumoje pasitiksime saulę, keliausime pro Atlaso kalnų tarpeklius ir poilsiausime Atlanto vandenyno pakrantėje.

Kelionės kaina: 1 390 eurų +aviabilietai

Kelionės datos:

2024 spalio 4 d. – spalio 17 d.
2024 lapkričio 11 d. – lapkričio 24 d.

Privalumai renkantis mūsų siūlomą kelionę: tiksliai, tinkamai ir efektyviai suplanuotas laikas; laiko patikrinti profesionalūs vietiniai gidai; per daugelį metų išmokome kelionės dienų laiką suplanuoti idealiai ir su maksimaliu šalies pažinimu; mūsų atstovas pasiekiamas 24 valandas per parą.

kelione i maroka

Detaliau, ką veiksime ir kur keliausime kiekvieną kelionės dieną:

1 diena. Vilnius – Kasablanka

Nusileidus Mohamedo oro uoste Jus pasitiks mūsų vietinis gidas ir būsite pervežti į viešbutį. Po įsikūrimo viešbutyje Jūsų lauks pirmoji pažintis su Maroku – turas po legendinę Kasablanką. Tai didžiausias Maroko miestas, įsikūręs prie pat Atlanto vandenyno. Kasablanką supa itin įspūdinga architektūra, ir nors šis miestas laikomas vakarietieškiausiu Maroko epicentru, kiekviename žingsnyje jūsų laukia kerintys monumentai. Vienas iš jų – Hasano II mečetė. Korane sakoma, kad „Dievo namai turi būti pastatyti ant vandens“, todėl didžioji šios mečetės dalis stovi ant dirbtinai supilto Atlanto vandenyno pakrantės pusiasalio. Ši Maroko karaliaus šventovė talpina apie 25 000 maldininkų savo viduje ir maždaug 80 000 vidiniame kieme. Vėliau Jūsų lauks pasivaikščiojimas vaizdinga Kornišo krantine, kurioje gausu parduotuvių, restoranų ir kitų vietinių prekeivių gėrybių (skrydžiui vėluojant – apžvalginis turas po Kasablanką).

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

2 diena.  Kasablanka – Rabatas (92 km)

Iškart po pusryčių keliausite į Maroko sostinę – Rabatą. Šį miestą drąsiai galima vadinti egzotikos lopšiu – Jus visą laiką lydės palmių bulvarai, kvapų įvairovė, kolonijiniai statiniai, ryški senovės sintezė su dabartimi. Jūsų lauks pažintinis turas, kurio metu aplankysite senovinį nekropolį (mirusiųjų miestą) ir II a. romėnų kolonijos liekanas – Šelą. Dar prieš kolonizaciją ši vieta taip pat veikė kaip vienas iš pagrindinių finikiečių uostų. Rabatas žavi savo istoriniu palikimu, todėl būtų tikra nuodėmė neaplankyti Mohamedo V mauzoliejaus (šio sultono valdymo laikotarpiu Marokas atkovojo nepriklausomybę iš Prancūzijos), XII a. pastatyto Hasano bokšto (44 m. aukščio minareto) ir senovinių Kasba Udaja ir Medinos citadelių, įrengtų 18-ajame amžiuje, stebinančių savo didybe ir ornamentais.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

3 diena. Rabatas – Šefšauenas

Papusryčiavę išvyksite į Šefšaueną. Lankydamiesi Šefšauene atsidursite arčiau dangaus, nei buvote kada nors anksčiau! Klausiate kodėl? Nes didžioji dalis šio miestelio pastatų padengti sodria žydra spalva.Anot tikinčiųjų, mėlyna spalva simbolizuoja dangų, todėl norintys susitapatinti su dieviškais malonumais ir rojumi, tą įgyvendino nuspalvodami savo namus įvairiausiais mėlynumo atspalviais. Šefšuanas žavi savo andalūziškos architektūros palikimu, konkistadorų pėdsakais, savo senamiesčiu ir Kasba – senovės tvirtove, skirta gynybai nuo Portugalijos užkariautojų XV a., kurią galėsite aplankyti kartu su etnografijos muziejumi.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

4 diena.  Šefšauenas – Volubilis – Meknesas – Fesas (92 km)

Po sočių pusryčių keliausite į Fesą – trečiąjį pagal dydį Maroko miestą, vieną iš keturių „Maroko imperatorių“ miestų. Pakeliui sustosite Volubilio ir Mekneso miesteliuose.
Volubilis buvo pastatytas II-III a. Čia išvysite gražiausius ir išraiškingiausius Romos laikotarpio griuvėsius visoje Šiaurės Afrikoje. Atkasti ir dalinai restauruoti Kapitolijus, bazilika, pirtys ir gyvenamieji namai, įtaukti į UNESCO kultūros paveldą. Volubilis – tai mozaika, kuri atspindi dvasinę ir žemišką erą. Meknese pamatysite išlikusią senamiesčio gynybinę sieną su Al Mansuro vartais (XVIII a. architektūros šedevras), aplankysite Mulaj Ismailo mečetę-kapavietę (Mekneso miesto įkūrėjas, Liudviko XIV ir Petro I amžininkas). Susipažinsite su senosiomis jo klėtimis, vandens rezervuaru, arklidėmis, nusileisti į požeminį kalėjimą, kur buvo laikomi vergai iš Europos, dovanoti sultonui. Tęsiame kelionę į Fesą.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

5 diena.  Fesas

Turas po seniausią Maroko imperatorių ir pagrindinį dvasinį miestą – Fesą. Jį įkūrė Idrisas I dar 789 metais. Fesas – tai ryškus arabų-Andalūzijos kultūros kūrinys, kuriame neįmanoma nepastebėti vyravusių dinastijų simbolių. Neskubėdami pasivaikščiosite po šį pasakišką miestą, pasigrožėsite jo panorama bei senamiesčiu, užsuksite į Mediną per Bab Bužludo skvero vartus. Pamatysite vietas, kuriose buvo tradiciškai apdirbama oda, stalių rajoną, mečetę Medresė Buananja, Karauin universitetą (seniausia veikianti mokslo institucija pasaulyje), kurį dar 9-ajame amžiuje įkūrė Fatima Fihrija, fontaną Nežarin, dekoruotą įspūdinga mozaika ir ornamentu. Praeisite paslaptingų gatvelių labirintu (jų čia yra tūkstančiai!) ir užsuksite į žymiuosius rytų turgus bei pamatysime rankų darbo keramikos gamyklą, pasižyminčią gaminiais iš mėlynosios „Feso spalvos“.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

6 diena.  Fesas – Merzouga (470 km)

Po pusryčių išvyksite į Maroko dykumos perlą – nuostabųjį Merzougą. Anot legendos, pasiturinčiai vietinei šeimai nesutikus priglausti benamės moters su vaiku, Dievas supyko ir palaidojo miestelį po smėlio kalnais. Kad ir kaip keistai beskambėtų, bet iš tiesų vėjo sunešamų kopų aukštis čia dažnai siekia net 150 m.! Šioje vietoje lygi stepė susilieja su didingąja Sachara. Tai geriausia vieta mėgautis kerinčiomis smiltinėmis kopomis, kurios saulei leidžiantis nusidažo įvairiausiomis spalvomis. Kelias į Merzougą eina pro mažesnius, bet neatsiliekančius savo grožiu miestelius Ifraną, Mideltą, Erfudą, kuriuose galėsite išvysti begalę dykumų paukščių rūšių.
Galimas pasijodinėjimas kupranugariais (17 eur./asmeniui). 

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

7 diena.  Merzouga – Uarzazatas (400 km)

Iš pat ryto, dar prieš pusryčius, keliausite pasitikti saulėtekio Sacharos dykumoje! Važiuosite džipais, užsuksite į vietinius kaimelius, susitiksite su beduinais, kurie būtinai pakvies Jus pasivaišinti
marokietiška arbata. Išvysite ko ne gražiausią gyvenime saulėtekį smėlio kopose, išmargintą kupranugarių pėdsakais.

Po pusryčių važiuojame į Uarzazatą. Kelionės metu grožėsitės kvapą gniaužiančiais vaizdais, bei galėsite pasivaikščioti Todros tarpeklyje (rekomenduojame). Tai išskirtinis kalkmenio uolų kanjonas, esantis pietinėje Atlaso kalnų dalyje – vienas iš įspūdingiausių Afrikos tarpeklių. Todghos ir Dadeso upės suformavo įspūdingai atrodantį tarpeklio kraštovaizdį, besitęsiantį 40 kilometrų. Vietomis tarpeklis susiaurėja iki 10 m, o sienų aukštis gali svyruoti nuo 100 iki 400 m. Tarpekliu eina asfaltuotas kelias tarp Tingiro ir Imilčilo. Po liūčių, tirpstant sniegui, tarpeklio dugnu einanti upės vaga prisipildo vandeniu.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

8 diena.  Uarzazatas – Ait Benhadas – Marakešas (400 km)

Uarzazatas – Maroko kino industrijos meka, kurioje neretai atvaizduojami Tibeto, senovės Romos, Somalio ir Egipto peizažai. Vietiniai gyventojai miestą vadina „vartais į dykumą“, ir visai pagrįstai, nes Uarzazatas įsikūręs 1150 m. aukštyje ir ribojasi su Saharos dykuma. Jūsų laukia pažintinis turas po miestą, o pageidaujantiems – apsilankymas vienoje iš „Ualivudo“ kino studijų. Jei jaudinatės, kad dykumų oro sąlygos gali pakišti Jums koją – nepergyvenkite – vietinė infrastruktūra gerai išplėtota, todėl parduotuvėse rasite visko, ko reikia – nuo šlapių servetėlių iki viskio. Vėliau keliausite į Marakešą per Ait Benhadą. Ait Benhadas – sustiprintas berberų miestas iš molio, kuris tarnavo kaip prieglobstis vietiniams gyventojams karo metu, o likusį laiką buvo naudojamas gyvenimui. Ait Benhadas jungia pagrindinius kelius iš Saharos į Marokešą. Tai – unikalus Maroko miestas, žinomas ne tik dėl įspūdingo kraštovaizdžio ir tvirtovę primenančios architektūros, bet ir to, kad čia buvo filmuojamos garsių filmų „Gladiatorius“, „Aleksandras Makedonietis“, „Mumija“, „Dangaus karalystė“ scenos. Tęsite kelionę pro Tizin-Tiškos perėją (aukštis 2 260 m.), jungiančią pietryčių Marokešą su Uarzazatu, per Aukštojo Atlaso kalnus.
Atvykstame į Marakešą ir apsigyvename riade (marokietiško interjero viešbutyje).

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

9 diena.  Marakešas

Po pusryčių išvyksite į turą po Marakešą, Atvykus į šį miestą užvaldo keistas jausmas – nesunkiai galima pasiklysti gatvelių labirintuose, o chaosas tarp vietinių gyventojų tiesiog pritrenkia. Jūsų dėmesį patrauks pirklių pagundos, gyvačių užkalbėtojai, asiliukų tempiamos vežėčios ir klajoklių šūksniai. Išvysite didingus XIX a. Bahia rūmus. Tai gana jaunas pastatas, pradėtas statyti 1880 m., o jo pavadinimas reiškia „gražuolės rūmai“. Juos pastatė didysis sultonų (Mulajaus Hasano ir Mulajaus-  Abd-al-Aziza) viziris – Sidi Musa – vienai iš savo 24 žmonų. Aplankysite ir Mažorel sodą, nepanašų į nei vieną iš pasaulio sodų. Jis įsikūrė tarp senųjų musulmonų rajonų ir naujojo miesto. Šią rojaus vietelę įsigijo žymus mados dizaineris Yves Saint Laurent‘as. Šiuo metu sode galima ne tik susipažinti su nuostabiais augalais, tačiau ir papietauti sėdint nuostabaus peizažo apsuptyje. Sodo teritorijoje taip pat galima aplankyti Marakešo meno muziejų, berberų muziejų ir Yves Saint Laurent’o muziejų. Kitas išskirtinis pastatas – Kutubijos minaretas. Minaretas ir mečetė pastatyti 12 amžiuje, o minareto aukštis siekia net 77 metrus! Mečetės sienos masyvios, su pasagų formos arkomis, dekoruotos ornamentais ir kufitų rašto įrašais, o pati maldų salė paremta daugiau nei 100 kolonų.
Pamatysite ir Menarą, Saadinų šeimos kapavietę bei žymiąją Džema El Fna aikštę. Miesto viduryje esanti aikštė – Marakešo pasididžiavimas. Tai sunkiai akimis aprėpiama erdvė, kurioje rasite daug įvairiausių pramogų, prekybos centrų, suvenyrų kioskų bei kavinių. Tai vieta, kurioje šurmulys nesibaigia ištisą parą. Svarbiausia, kad čia rasite ką veikti tiek dienos metu, tiek naktį, todėl galėsite mėgautis pulsuojančiu vietinių gyventojų sambūriu.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

10 diena.  Marakešas – Es Savira (200 km)

Po pusryčių vyksite į Es Savirą – žvejybos uostą, kuris buvo žinomas finikiečiams jau VII amžiuje pr. Kr. 1506 metais portugalai pradėjo stiprinti miestą. Sultono Saadino iš Saaditų dinastijos valdymo periodu (1628 m.) tvirtovės statyba buvo tęsiama. Es Saviros senamiestis įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą, kaip XVIII a. pabaigos miesto įtvirtinimo pavyzdys. 1960-70-aisiais miestas tapo Maroko hipių meka. Šiandien tai jaunimo kurortas, traukiantis banglenčių ir burlenčių sporto mėgėjus, ir vadinamas. Čia taip pat vyksta „Gnava“ muzikos festivaliai. Jūsų laukia pažintinis turas po Es Savirą. Pamatysite išgarsėjusią portugališką tvirtovę, uostą, Mediną (europietiškos architektūros pavyzdys, įtrauktas į UNESCO sąrašą 2001 m.), autentiškas suvenyrų ir žuvies parduotuvėles. Tai miestas, kurio ramumoje laikas sustoja, todėl galite atsipalaiduoti ir mėgautis lėta kurortiško gyvenimo tėkme.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

11 diena. Es Savira – Agadiras (180 km)

Po pusryčių Jūsų laukia kelionė į Agadirą, kuriame praleisite tris paskutines turo dienas. Tai miestas, nepanašus į jokį kitą Maroko kurortą. Dauguma poilsio ieškančių keliautojų vyksta būtent čia, nes smėlėtus paplūdimius globojanti saulė niekad nedingsta iš horizonto. Vanduo čia švarus ir skaidrus, todėl kasdien galėsite mėgautis vandens pramogomis, o taip pat rasite ir daug puikių restoranų, barų, bei poilsio zonų, viliojančių kaljano kvapais. Autentiškumo atmosferą Agadire taip pat įkūnija žmonių paslaugumas, nuostabūs vietinių juvelyrų rankdarbiai, bei visas kūno jusles energizuojanti flora ir fauna.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

12 – 13 diena. Poilsis Agadire

Laisvas laikas poilsiui.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti).

14 diena. Skrydis namo


 Į kainą įskaičiuota:

 • 13 nakvynių 3* ir 4* viešbučiuose;
 • pervežimai iš oro uostų ir kelionės metu;
 • maitinimas pagal programą;
 • rusakalbio arba anglakalbio gido paslaugos;
 • įėjimo mokesčiai lankytinose vietose pagal programą;
 • turas su džipais: saulės sutikimas dykumoje.

Neįskaičiuota:

 • tarptautinis skrydis;
 • gėrimai ir maitinimas, nenumatytas programoje;
 • papildomos paslaugos viešbučiuose;
 • asmeninės išlaidos;
 • įėjimo bilietai, nenurodyti programoje;
 • arbatpinigiai gidui ir vairuotojui;
 • kelionės rizikos draudimas.

Svarbi informacija apie kelionę

 • Galutinė kaina gali keistis dėl aviabilietų kainų pokyčio, kuro mokesčių ir/ar valiutos kurso pokyčių;
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiui (10 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, grąžinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę;
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios;
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos;
 • Kelionių organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.

KELIAVUSIŲ Į MAROKĄ ATSILIEPIMAI:
.

Sigitas
2019-05-19

Ačiū už gerai suplanuotą kelionę į Maroką. Programa intensyvi, bet ir norėjosi pamatyti kuo daugiau! Mus sužavėjo miestai, vietiniai žmonės, kvapai, spalvos… 
.

  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininke:
  Agnė Bagužienė
  el. paštu: agne@santitravels.com
  telefonu: +370 620 47347
  egzotines keliones
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

egzotines keliones
Agnė