fbpx

Iranas – didingosios Persų imperijos pėdomis

Kaina - 1790 € + aviabilietas

INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į ĮRANĄ

Pažintinė kelionė į Iraną su keliomis poilsio dienomis organizuojama grupėms iki 12 asmenų. Pateikiame Jums mūsų planuojamų kelionių datas kuriomis yra renkamos grupės. Jei Jums netinka konkreti data maloniai prašome kreiptis ir mes prisiderinsime prie Jūsų.

Kelionės datos:

2024 m. spalio 1 d. – spalio 17 d. 

Kelionės trukmė: 17 dienų

Kelionės kaina: 1 790 eurų + aviabilietas 

Asmeniškai Jums suplanuotos kelionės privalumai:

 • kelionė su ilgametę patirtį turinčiu vadovu iš Lietuvos;
 • visos kelionės metu Jus lydės profesionalus vietinis gidas;
 • pamatysite įspūdingus istorinius paminklus, menančius didingus Persijos imperijos laikus;
 • dalyvausite tradicinėse vestuvėse arba kitose persų šventėse. P.S. Persai į savo vestuves priima ir vaišina visus, kurie užsuka tai yra jų papročių dalis;
 • sužinosite, kad iškylos į gamtą (piknikai) yra neatsiejama persų gyvenimo dalis, todėl išmėginsite tai patys su kaljanu ir „ugniniu“ vandeniu (pageidaujant);
 • vietinių svetingumas, šypsenos ir nuoširdumas. Ar nepažįstamieji kurioje nors kitoje šalyje yra Jus kvietę į svečius ir siūlę vaišių? O jei Jus pakviestų miestelio meras?;
 • nakvynės ir pažintis su gražiausia Persijos dykuma, palydint saulę smėlio horizontų apsuptyje.

Susirinkus 12 asmenų grupei, kelionė į Iraną vyks su profesionaliu vadovu iš Lietuvos

 • kuris sužiūrės, kad visa kelionės programa įvyktų taip, kaip buvo suplanuota;
 • visada išspręs netikėtai iškilusius nesklandumus, jei tokie atsirastų;
 • esant poreikiui atliks vertėjo paslaugas;
 • siekiant užtikrinti sklandžią kelionės eigą, glaudžiai dirbs kartu su vietiniais gidais ir vairuotojais.

Daugiau apie Iraną galite paskaityt čia – https://www.santitravels.lt/blogas/iranas-magiskas-neatrastos-kulturos-kampelis/ 


Detaliau, ką veiksime ir kur keliausime kiekvieną kelionės dieną:

1 diena.  Skrydis Vilnius – Teheranas

Atskrendame ir nakvojame Teherane. Štai Jūs jau Persijoje,vienoje iš labiausiai reikšmingų šių laikų Artimųjų Rytų sostinių-Teherane.

2 diena.  Teheranas

Ryte aplankysime vieną gražiausių ir seniausių Teherano pastatų – Golestan rūmų kompleksą, kuris yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Tai žymiausias miesto istorinis paminklas, kurio pavadinimas reiškia „Rožių rūmai“. Rūmų kompleksą sudaro daugybė atskirų pastatų, išdėstytų vienas šalia kito, o jų centre įrengtas vidinis kiemas su sodu ir tvenkiniu pagal visas geriausias rytietiškas tradicijas. Turo metu apžiūrėsime Badgiro rūmus, Marmuro sosto salę, kurios sienos išpuoštos daugybe miniatiūrų, freskų, keraminių plytelių, veidrodžių ir raižinių ant medžio. Pasivaikščiosime palei Marmuro sosto Verandą, pasiklausysime istorijų apie paslaptingą Karimchano kampelį. O taip pat susipažinsime su paskutinių šimtmečių Persijos istorija. Gražiausias rūmų pastatas yra Šamsol Emare, kuriame dera Europos ir Persijos architektūros tradicijos.
Vėliau aplankysime Reza Abbasi muziejų – vieną įdomiausių Teherano muziejų, kuriame eksponuojama pilna Persijos meno istorijos kolekcija, užimanti tris pastato aukštus: monarchų papuošalai, Neolito periodo gaminiai iš keramikos, žalvariniai gaminiai iš Luristano (IX-X a.a. pr.m.e.), puikios miniatiūros ir kaligrafijos pavyzdžiai ir kt.
Apsilankysime ir Nacionaliniame Irano lobyne (tam tikromis savaitės dienomis), kur pamatysime neįtikėtiną rytietiškos prabangos kolekciją, kurios dalis eksponatų yra tiesiog neįkainuojami. Savo akimis galėsite išvysti garsųjį deimantą Daria Nur, kuris 18 amžiuje buvo atgabentas iš Indijos, Povų sostą, gaublį, pagamintą iš daugiau nei 54 tūkstančių brangakmenių ir kelių kilogramų aukso.
Nepertraukiamas mašinų srautas, daugybė žmonių pačių skirtingiausių tipų ir tautybių, kalnai skęstantys rūke, prabangus šiaurinis sostinės rajonas su šacho Pachlavi rūmais, pulsuojantis verslo centras su milžinišku turgumi ir ramiomis gatvelėmis su daugelio pasaulio valstybių ambasadomis, muziejais ir Kadžarų dinastijos palikimu, senamiestis didmiesčio pietuose su siauromis gatvelėmis ir moteriškėmis apsigaubusiomis čadromis.

Nakvynė Teherane. Pusryčiai įskaičiuoti.

3 diena. Teheranas – Kumas – Kašanas – Abjane – Isfahanas

Ryte, po pusryčių, vykstame į Isfahaną. Pakeliui aplankome keletą įžymių vietų. Pirmiausia, tai šventasis šiitų miestas Kumas, kuriame yra šventasis Nekaltosios Fatimos Masuma kompleksas su jos kapu, aštuoniomis mečetėmis ir maldos namais. Iš Kumo vykstame į Kašaną.  Kašano miestas, garsėjantis įstabiais XVIII-XIX a. dvarais, kurie yra laikomi geriausiais Kadžarų laikų meno pavyzdžiais. Nuostabaus grožio dvarai susideda iš daugybės jaukių kiemų, pastatų, įėjimų ir išėjimų. Kelionės metu susipažinsime su istoriniu Tabatabai dvaru arba Borudžerdi dvaru. Apsilankysime istoriniame Americhos name. Vėliau eisime pasivaikščioti po didžiulius persiškus Fin sodus su daugybe tvenkinių, turinčius įdomią istorinę praeitį.
Toliau keliausime į Abjane (100 km) ir apsilankysime labai vaizdingame kaime, įsikūrusiame 2200 m aukštyje virš jūros lygio. Nuostabus kaimas išsiskiria autentiška architektūra ir etniniu fonu, kuris pastebimas net vietinių žmonių aprangoje.
Vakare atvykstame į Isfahaną ir įsikuriame viešbutyje.Vakare- persiškos virtuvės skanavimas. Grįžtame į viešbutį.

Nakvynė Isfahane. Pusryčiai įskaičiuoti.

4 diena. Isfahanas

Ryte, papusryčiavus,turas po miestą. Apžiūrėsime Isfahano miestą – muziejų, vieną iš įspūdingiausių šalies miestų, turintį aukštą architektūrinę ir kultūrinę vertę. Patys iraniečiai miestą vadina „puse pasaulio“, nes jame yra apie du šimtai mečečių, keletas didingų rūmų ir gražių sodų. Aplankysime Nakšės Džachan aikštę (UNESCO), didžiulę Imamo mečetę, kurios puošybai panaudota pusė milijono mozaikos plytelių;šacho Abbaso mečetę (UNESCO), šeicho Liutfulos mečetę, Ali Kapu rūmus, Čechel Sotun rūmus (UNESCO),”keturiasdešimties kolonų” rūmus, pastatytus persiško sodo, teikiančio šešėlių atgaivą, gilumoje. Isfahanas buvo Persijos sostine (apie 450 m. atgal, nes antrą kartą Isfahanui teko pabūti šalies sostine prieš 1000 metų dar seldžukų laikais) ir čia buvo statomi ir kuriami nuostabūs architektūros šedevrai.
Laisvu laiku galėsime pasivaikščioti po turgų, kur parduodamos tik iranietiškos prekes. Čia rasime meno kūrinius, pagamintus rankomis iš vario, sidabro, turkio, persų miniatiūras, gaminius iš kupranugario kaulo, žinomus visame pasaulyje persų kilimus, kalybą, inkrustacijas, spausdintas medžiagas, rytietiškus prieskonius ir daug kitų įdomių prekių. Turguje taip pat galėsime stebėti meistrų darbą ir kaip gimsta nuostabūs meno kūriniai (Isfahane yra daugiau nei 100 taikomosios dailės rūšių).Vakare grožėsimės senoviniais arkiniais Siose ir Chadžiu tiltais. Vakarienė autentiškoje persų atmosferos arbatinėje. Grįžtame į viešbutį.

Nakvynė Isfahane. Pusryčiai įskaičiuoti.

5 diena. Isfahanas

Ryte, po pusryčių, tęsiame turą po Isfahaną. Apsilankysime armėnų Julfa kvartale, kuriame stovi krikščioniškos Vank ir Betliejaus bažnyčios. Kava kvepiantis ir akmeninis grįstomis gatvelėmis pasitinkantis Armėnų kvartalas turi net 13 veikiančių bažnyčių iš 16 esamų ir dar vieną UNESCO objektą – Vang bažnyčią, papuoštą Biblijos tematikos freskomis.Vėliau apžiūrėsime Penktadienio mečetę, kuri yra didžiausia Irane, joje galima aptikti įvairiausius architektūrinius stilius nuo XI a. iki XVIII a
Ir daug daugiau… Dar kartą būtina paminėti turgų, kadangi būtent jis suteikia Rytų miestams jų koloritą ir specifinį kvapą. Švarūs prekystaliai, ramūs pardavėjai, daugiau nei 100 amatų, sidabras, persų kilimai – visa tai, kas žinoma dar nuo 2500 metų pr. Kr.  Miniatiūros – neatsiejamas šios šalies stilius, išspausdinti audiniai, kalyba, emalis, inkrustacijos, dramblio ir kupranugario kaulas, paveikslai, papuošalai, turkis, ir, žinoma, visokiausi magnetai, lėkštės ir kitas turistų džiaugsmas…
Vakare laisvas laikas, galima pirkti suvenyrus arba tiesiog pasivaikščioti po turgų. Grįžtame į viešbutį.
Šį vakarą – siurprizas! Jūs tikrai patirsite tai, ko ne visada pavyksta padaryti įprastiems keliautojams. Mes nužingsniuosime į svečius-į eilinį paprastą vietinių gyventojų namą,pas persų šeimyną,kad susipažinti su tikrais papročiais ir tradicijomis. Jūs persams būsite svečiai,o ne turistai,nes čia jie dar nepažįsta skirtumo tarp turisto ir svečio. Būtinai paskanausime Isfahano saldumynų su iranietiška aromatine arbata.
Apie Isfahaną galima pasakyti taip: jei Širazas – tai brandintas vynas, tai Isfahanas – puikūs kvepalai iš Chanel, išleisti 70-aisiais praėjusio šimtmečio metais, kurie vadinosi Espachan. Mažai kur juos dar galima rasti, bet dalis mūsų tikrai prisimena jų kvapą mėlyname buteliuke. Mėlyna – tai persų spalva. Jūs būtinai turite ją pamatyti ant Liutfulos mečetės sienų, ant plytelių, kurioms jau 400 metų. Įspūdinga mėlyna spalva, panaši į tą mėlyną spalvą, kai Rytų naktis keičiasi į ankstyvą rytą…

Nakvynė Isfahane. Pusryčiai įskaičiuoti.

6 diena. Isfahanas – Nainas – Garme

Ryte, iš karto po pusryčių, vykstame į Garme oazę.Tai Irano dykuma – Dašte Kaviras. Dykuma užima daugiau nei 55 000 kv. km. plotą. Pakeliui aplankome žmonių sukurtus Aba Bafi urvus, kuriuose įsikūrusios audimo dirbtuvės, jose audžiami audiniai skirti musulmonų dvasininkams, taip pat kilimėliai Naino Penktadienio mečetei.Penktadienio mečetė, priklauso Seldžukų laikotarpiui ir yra pastatyta Naine miestelyje, gyvuojančiame nuo 8 amžiaus. Tai buvo vienas iš ankstyviausių Seldžukų pastatų. Atvykstame į Garme ir įsikuriame vietinių gyventojų namuose.Nakvosime 300 metų name – tai vienas iš seniausių viešbučių pasaulyje.Nakvynė be lovos, tradiciniu būdu – ant žemės.Būtinai užlipsime ant stogo ir pasigrožėsime milijonais žvaigždžių, kurios čia žiba ypač ryškiai.
Pavasarinė dykuma-tai turbūt vienas gražiausių gamtos drabužių,kurį  dykuma apsirengia. Šilta saulė, auksinis smėlis, žydras dangus, tyrai švarios mintys, šypsenos Jūsų lūpose – tai tobulas apibrėžimas Jūsų kelionei į Rytus.

Nakvynė Garme. Pusryčiai įskaičiuoti.

7 diena. Garme – Kchuro druskų ežeras – Mesr dykuma – Garme

Ryte papusryčiavę vykstame į Kchuro priemiestį, šalia kurio tyvuliuoja druskų ežeras. Druskos kristalai suformavo neįtikėtinų formų ir dydžių figūras, čia Jūs įkvėpsite sveiko, druska prisotinto oro. Dieną išvyka visureigiais per kopas į Mesr dykumą.Palydime saulę prie laužo su arbata, išvirta ant anglių, klausydamiesi tylios muzikos ir grožėdamiesi žvaigždėtu dangumi… Dykuma, kurioje stulbinantys saulėtekiai ir saulėlydžiai, verčia galvoti apie amžinybę.
Po šios išvykos grįžtame į Garme. Čia Jūsų laukia dar vienas siurprizas- išbandysite  vietines “spa” procedūras.

Nakvynė Garme. Pusryčiai įskaičiuoti.

8 diena. Garme – Karanakas – Meibodas – Jazdas

Ryte, po pusryčių, išvykstame į Jazdą. Pakeliui aplankome vaizdingą, fotografų pamėgtą Karanako kaimą, kuris buvo įkurtas daugiau kaip prieš 4000 metų. Taip pat aplankysime Meibodą – istorinį miestą, įsikūrusį dar prieš Islamą su nuostabia Narenj pilimi nuo kurios atsiveria įspūdingi senovinio Meibodo miesto panorama.Meibodas pastatytas prie senovinio prekybos kelio, tad čia rasite daug įvairių įdomių vietų, įskaitant senovinį Abbaso šacho caravan-sarajų, kuriam jau 350 metų.Name – šaldytuve Jūs sužinosite apie požeminę konstrukciją, kurios dėka vietiniai gyventojai galėjo išsaugoti ledą net ir karščiausią vasarą.Keliausime į Jazdą (55 km.) ir apsigyvensime viešbutyje. Šio regiono atmosfera ir vietiniai gyventojai gali pasirodyti labai santūrūs ir kuklūs, tačiau jie labai draugiški žmonės, visada pasirengę šiltai sutikti svečius.
Atvykstame į Jazdą ir įsikuriame viešbutyje.

Nakvynė Jazde. Pusryčiai įskaičiuoti.

9 diena. Jazdas

Ryte papusryčiavę aplankysime Jazdą, vieną iš seniausių ir gražiausių vietų pasaulyje. Praeityje Jazdas buvo svarbiu Šilko kelio karavanų maršruto punktu ir matė tokius garsius keliautojus kaip Marko Polo ir Afanasijus Nikitinas. Miesto architektūra yra unikali. Vietiniai namai amžiais buvo statomi, prisilaikant vėjo bokštų formos „bad-girų“ su apvaliais kupolais ir savita vėdinimo sistema, o taip pat gudriais įrenginiais vandeniui surinkti. Šio regiono apžvalgos turą pradėsime nuo Tylos bokšto, kuris yra išsidėstęs už miesto ribų ant 150 metrų aukščio kalno. Netoliese rasime ir įdomius pastatus, skirtus įvairiems ritualams atlikti. Zoroastrinė šventykla (arba Ataškadė, kurioje šventa ugnis dega nuo 474 m. m.e.), Amiro Čachmag aikštė – vizitinė Jazdo kortelė, Džamė mečetė senajame kvartale Fachadan. Įspūdingos gatvelės, kuriose lengva pasiklysti, vilioja savo tyla ir žavi rusvai geltona spalvų palete. Taip pat apžiūrėsime gubernatoriaus Dolat Abad sodą su didžiausiomis vėjo gaudyklėmis, kurios nukreipdavo vėją, kad šis atvėsintų vandenį ir patalpas; chna gamybos cechus; Zurkhaneh – „jėgos namus“, tai tradicinė Irano gimnastikos salė, kurioje galima stebėti stipruolių, atliekančių senovinio kovos meno pratimus, treniruotes.
Zoroastrizmas  – viena iš seniausių religijų, kilusi iš pranašo Zaratustros apreiškimo. Zaratustros mokymas, grindžiamas laisvu moraliniu pasirinkimu, teigiamomis mintimis, teigiamais žodžiais ir darbais, kuriuos daro kiekvienas asmuo.
Grįžtame į viešbutį.

Nakvynė Jazde. Pusryčiai įskaičiuoti.

10 diena. Jazdas – Pasargadai – Persepolis – Širazas

Ryte, papusryčiavę, išvykstame į Širazą. Pakeliui aplankome Pasargadus – senovės Persų sostinę. Žymiausias Pasargadų objektas – tai karaliaus Kyro Didžiojo mauzoliejus. Už 60 km nuo Pasargadų yra Nakše Rostamas – tai persiškas Nekropolis, kurio teritorijoje yra keturios Achemenidų karalių kapavietės, taip pat  Zoroastro Kaabos statinys, kurio paskirtis iki šiol neperprasta.Nekropolis – stulbinantis vaizdas, kryžiai iškalti kalnuose, didelis kiekis bareljefų, puošiančių pastato apačią, kuriems jau daugiau nei 1800 metų, vaizduojančių laimėjimus prieš Romos imperatorius, kuriuos senovės Romos istorija kukliai nutyli…
Visi keliai veda į… Persepolį. Šis persų miestas yra tikras žmonijos paveldas, vienas iš pirmųjų įtraukas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašus.Buvusi Achemenidų imperijos sostinė. Darijaus I įsakymu, miestas buvo statomas daugiau kaip pusę amžiaus, amžininkus priblokšdamas savo užmojais ir prabanga. Mūsų dienomis galima aplankyti dvaro komplekso ir maldos statinių griuvėsius.Nuostabus miestas, užkariautas Aleksandro Makedoniečio, 2,500 m. atgal. Miestas iki šiol stebina savo harmonija ir didybe taip, kaip kadaise stebino jaunas tautas, visada atkeliaujančias čia kovo 21-ąją, astronomiškai tikslią pavasario dieną, sutikti Persų Naujuosius Metus.
Atvykstame į Širazą ir įsikuriame viešbutyje.

Nakvynė Širaze. Pusryčiai įskaičiuoti.

11 diena. Širazas

Ryte, po pusryčių, apžiūrėsime Širazo įžymybes. Pradėsime nuo senamiesčio, kuriame stovi Nasiro al Molko mečetė, išsiskirianti unikaliais vitražais ir stulbinančiais lubų raštais. Toliau aplankysime Karim Khan citadelę; Eram sodus. Iš senamiesčio keliausime į Hafezo mauzoliejų, tai įžymus XIV a. persų poetas, visą savo gyvenimą praleidęs Širaze ir apdainavęs meilę gyvenimui. Aplankysime Šacho Čerago mečetę, garsią savo veidrodinėmis salėmis.
Širazas – miestas su švelniu klimatu, kadaise buvęs vyno gamybos ir poezijos centru.Jei kada nors laikėte rankose Shiraz vyną, tai Jums yra žinomas Širazas. Paragaukite šio vyno prieš čia atvažiuojant, nes mieste galioja „sausas“ įstatymas, draudžiantis gerti alkoholinius gėrimus.Širazos miesto gyventojai iš tikrųjų myli poeziją, poilsį, yra labai svetingi ir linksmi. Širazas yra žinomas dėl savo sodų, kuriuose gera pasivaikščioti. Pilys, žaluma gatvėse, atsipalaidavę žmonės, poetų mauzoliejai – tai nuostabusis Širazas.
Vakare grįžtame į viešbutį.

Nakvynė Širaze. Pusryčiai įskaičiuoti.

12 diena. Širazas – Bišapuras – Ahvazas

Ryte papusryčiaujame ir vykstame į Ahvazą. Pakeliui aplankome senovinį Bišapuro miestą, kurį upių santakoje, valdytojo Šapuro I įsakymu, pastatė Romos imperatoriaus Valerijono belaisviai kareiviai, miestas buvo paskelbtas Sasanidų imperijos sostine. Taip pat, aplankysime uolų reljefus Tanga Choga – tai buvusi Persijos karalių pagrindinė polo žaidimo vieta. Esant galimybei aplankome  Margoon krioklius.Vakare atvykstame į Ahvazą ir įsikuriame viešbutyje.

Nakvynė Ahvaze. Pusryčiai įskaičiuoti.

13 diena. Ahvazas. Senovės Mesopotamija.

Ryte, po pusryčių, vykstame į Sūzus, paslaptingą miestą, minimą dar Senajame Testamente. Apžiūrėsime Akropolį; Darijaus rūmų apadaną – didžiulę kolonų salę; pranašo Danieliaus kapą ir Sūzų muziejų. Vykstame į Čogą Zanbilį, kur apžiūrėsime penkiaaukštį laiptuotą statinį – zikuratą, tai seniausias civilizacijos paminklas, esantis Irano teritorijoje. Iki mūsų dienų išlikę tik trys aukštai. Apžiūrėsime senovinius malūnus, Romos karo belaisvių pastatytus dar III amžiuje.
Mesopotamija-tai gimtinė pačių seniausių pasaulio civilizacijų. Persija-tai daugeliu atžvilgiu Mesopotamijos įpėdinis. Šušo miestas arba senovės Sūzai minimi Biblijoje 23 kartus.Grįžtame į Ahvazą ir įsikuriame viešbutyje.

Nakvynė Ahvaze. Pusryčiai įskaičiuoti.

14 diena. Ahvazas – Persijos įlanka

Ahvazas. Ryte, po pusryčių, išvyka link Persijos įlankos, kur galėsime pailsėti.

Nakvynė viešbutyje. Pusryčiai įskaičiuoti.

15 diena. Persijos įlankos pakrantė

Poilsis Persijos įlankos pakrantėje. Aplankysime nuostabų laukinį paplūdimį.Vakare “piknikas” jūros pakrantėje palydint saulę.

Nakvynė viešbutyje. Pusryčiai įskaičiuoti.

16 diena. Širazas

Išvykimas į Širazą.Pakeliui grožimės nepakartojama pietinės Persijos gamta. Sustojame įsigyti saldžiųjų datulių pas vietinius prekeivius. Atvykstame į oro uostą.
Pusryčiai įskaičiuoti.

17 diena. Skrydis. Širazas – Vilnius

Kelionė namo…
Tik po tam tikro laiko Jūs suvoksite viską, ką pamatėte, ką išgirdote, ką paragavote, ką užuodėte ir ką pajutote.
Daugybė komentarų tinklapiuose, pačių keliautojų pasakojimai ir atsiliepimai, byloja apie tą patį – Persija yra nuostabi, nuoširdi šalis, kuri visada stengiasi suteikti viską, kas geriausia savo svečiui.

 


Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • transportas patogiu autobusu su oro kondicionieriumi;
 • visureigiai dykumose;
 • dviviečiai kambariai su privačiais patogumais. Pagal kokybę atitinka maždaug 2-3-4 žvaigždutes;
 • 2 nakvynės tradiciniame persų name, Garmė oazėje (bendri patogumai);
 • pusryčiai visomis dienomis;
 • profesionalus rusų kalbos gidas;
 • profesionalus anglų kalbos gidas (pagal pageidavimą);
 • patyręs kelionių vadovas iš Lietuvos;
 • įėjimo mokesčiai į programoje paminėtus lankomus objektus;
 • viešbučių mokesčiai;
 • vizos tvarkymas.

į kainą neįskaičiuota:

 • neįskaičiuotas, papildomas maitinimas (apie 200 Eur);
 • skambinimo paslaugos;
 • arbatpiniagiai vairuotojams ir gidui;
 • asmeninės išlaidos;
 • kelionių rizikos draudimas ~10 Eur;
 • vizos mokestis ~70 Eur.

Svarbi informacija apie kelionę

 • Galutinė kaina gali keistis dėl aviabilietų kainų pokyčio, kuro mokesčių ir/ar valiutos kurso pokyčių;
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiaus (12 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, grąžinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę;
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios;
 • Kelionės 5 dienos siurpizas,kuris įrašytas programoje,- gali būti perkeltas i kitą dieną. Priklausomai kaip susitarsime su vietiniais persais dėl apsilankymo pas juos
 • Skrydžiai dažniausiai vykdomi TURKISH AIRLINES oro linijomis;
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos;
 • Kelionių organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt

Trumpai apie Iraną

Iranas arba Persija , kurią keliautojai dažnai painioja su arabų šalimis, o pačius persus – su arabais, tačiau persai priklauso indoeuropiečių grupei ir išdidžiai save vadina arijais, tuo tarpu, arabai yra semitai.Pats žodis Iranas kilęs iš žodžio Arijai!
Persijos istorija labai sena ir įdomi, menanti senovės Mesopotamijos laikus, apie kurių didybę primena šalies pietuose stūksantis ir beveik 4000 metų skaičiuojantis senasis Zikuratas. Tai – įstabaus dydžio laiptuota piramidė ir vienintelis laiko bei karų nepaliestas senovės Persijos statinys. Iranas taip pat garsėja biblijiniais miestais, Zoroastrizmo šventyklomis, apaštalo Fadėjaus šventykla, Esteros ir Mordohayo kapavietėmis, Šv. Danieliaus šventykla. O ką jau kalbėti apie nuostabią šalies gamtą: iš šiaurės ir vakarų pusės Iraną supa kvapą gniaužiantys kalnai, šiaurės rytuose ir rytuose driekiasi dykumos, o šiaurėje plyti drėgnieji miškai. Irano krantus skalauja Kaspijos jūra ir Persijos įlanka, kurioje dangų remia palmės. Kraštovaizdžio kontrastas tiesiog užburia! Kita vertus, Iranas moderni šalis, čia galima išvysti šiuolaikinius miestus, puikius kelius ir klestinčią ekonomiką, kurios didžiąją dalį sudaro naftos gavyba ir kalnakasyba bei žemės ūkis. Visgi, Irane labiausiai žavi žmonės, jų svetingumas ir paprastumas. Įdomu tai, kad iraniečiams labai svarbu, ką visas pasaulis galvoja apie juos. Irane vyrauja liberalusis islamas, todėl šalies gyventojai nenori būti painiojami su radikaliojo islamo atstovais.
Kelionė į Iraną – puiki proga susipažinti su šalimi, kurią turistai dažnai aplenkia, nes vis dar gajus mitas, kad svetimšaliai čia nelaukiami. Iranas moderni ir svetinga valstybė, kurioje kelis tūkstantmečius menančios tradicijos harmoningai persipina su šiuolaikiniu pasauliu. Įstabūs architektūros statiniai, senovės persų palikimas ir nepažinta kultūra tiesiog užburia ir vilioja. Iranas panašus į didelę stebuklingą skrynią, kuri maloniai nustebina smalsų lobių ieškotoją
Iranas prieš keliautojų akis atsiverianti savo kupolų mėliu, viduramžių sienų ažūriniais raštais, šachų brangenybių švytėjimu bei įmantriais prabangių audinių raštais. Irane daugybė lankytinų istorinių vietų. Juk tai buvusi Persijos teritorija, kurioje išliko gausybė istoriją menančių griuvėsių. Tai milžiniška šalis, su didžiule gamtos ir klimato įvairove.
Detalesnę informaciją, ką verta pamatyti Irane, rasite paspaudę čia.
Iranas taip pat garsėja savo gastronomija. Apie tai plačiau rasite paspaudę ČIA.


KELIAVUSIŲ ATSILIEPIMAI APIE KELIONĘ Į IRANĄ:

Jolita
2021-12-09

Salaaam visiems! Išveškit mane atgal į Iraną 🤗😀😀

Rita
2021-12-04

Manau ne as viena jau noriu toliau keliaut. Kolegė nori kartot ir kartot kelionę į Iraną🤗.tai jau daug ką pasako😀.lauksim daugiau kelionių pasiūlymų .Kuo didžiausios sėkmės organizuojant keliones🤝👏💯

Keliautojas
2021-11-05

Noriu padėkot Santarui už rūpestį ir pažintį.Visai nuostabiai grupei už gerą laiką praleista kartu👌.Juk kelionės stiprina draugystę ir tikiu, kad dar teks pakeliaut su kuriuo iš šios grupės❤

Danutė
2021-11-01

Sveiki, Santarai (Gerb. Vadove)! Peržiūrėjau Jūsų atsiųstus video ir nuotraukas. Labai malonu prisiminti šią nuostabiai Jūsų organizuojamą kelionę, sutiktus bendrakeleivius, patirtus įspūdžius, kurie po truputį ima sugulti į “stalčiukus”. Dar kartą nuoširdžiai ačiū Jums už supratimą, pagalbą, tolerantiškumą. Iš visos širdies noriu palinkėti ir toliau gerų,įdomių kelionių, žingeidžių keliautojų, kūrybingumo. Plačiau reklamuokitės! Gal dar priimsite ir mane kur nors pagal galimybes… Sekmės!!!

.

Vilma
2019-12-04

Ačiū labai už nuotaikingas nuotraukas bei video. Grįžusi iš kelionės su visais lagaminais įsiveržiau į kasdienių darbų sūkurį, kuris negailestingai nuneša dienas, savaites…
Kaip dabar malonu žvelgti į nuotraukas ir vėl mintimis nuklysti į tą laiką kai neskubėdami keliavome per nepažįstamą šalį ja grožėdamiesi, ragaudami, bendraudami. Su kiekviena diena keitėsi mūsų išankstinės nuostatos, tirpo baimės. Iš kelionės grįžome visi jau šiek tiek kitokie.
Dėkui už puikiai organizuotą ir kiek kitokią kelionę, leidusią ne tik pamatyti tai kas šioje šalyje vertingiausia, bet ir bent maža dalele pažinti jos žmones.
.

Aldona ir Juozas
2019-12-02

Visų pirma dar ir dar kartą labai ačiū už nuostabią kelionę po Iraną. Įspūdžiai kaip vaikystėje, perskaičius pasakų knygą “Tūkstantis ir viena naktis”. Geriausius linkėjimus taip pat siunčia Aldona..

Vilija
2019-11-06

Visos grupes vardu dekojam Santarui ir jo komandai uz puikiai suorganizuota kelione ir jos marsruta. Puikiai praleidome laika ispudingoje salyje.

Vilma
2019-09-25

Labai įdomi ir įvairi programa: pamačiau ir kultūrinio paveldo, ir vietinių gyventojų gyvenimo, ir gamtos. Puiki gidė – viena geriausių kiek man yra tekę matyti, sugebanti papasakoti ne tik faktus, bet ir kontekstą. Maža grupė taip pat turi savo privalumų, keliavome kaip šeima.

Vladimir ir Ina
2019-04-10

Sveiki, Santarai. Mes jau grižom i Lietuva iš Irano. Didelis ačiū už nuostabia kelione. Labai idomi ir graži šalis su turtinga istorija, kultūra. Pagrindinis turtas tai žmonės. Dekojam už vietine gidę, tikra Irano kultūros ir istorijos žinovė, jos šilumą ir mūsu norų supratimą. Kelionė paliko didelį įspūdį, tikrai saugį ir įdomi šalis.
Visiems mastantiems žmonėms rekomenduoju, jus sutiks iranečiu šypsenos ir svetingumas. 

Ina
2018-09-16

Sveiki, Santarai,
praėjo daugiau kaip savaitė po Irano kelionės, įspūdžiai (papasakoti keliolika kartų) “susigulėjo”. Tik dabar galvoje susidėlioja, ką pamatei ir ką sužinojai..

Todėl dar kartą noriu padėkoti Jums už Irano įspūdžius, kurių nebūtų be Jūsų profesionalumo ir rūpesčio.

Margarita
2018-06-08

Sveiki,
didelis ačiū Santarui ir visai Santitravels komandai, suplanavusiai šią kelionę ir ,be abejo, mūsų angelui sargui, tikrai, kad “vaikščiojančiai enciklopedijai” gidei  už suvokimą, kad Iranas yra “kitoks”.
Iranas- neišsenkantis senovės persų kultūros lobynas. Tai- didieji miestai, kerintys savo architektūra, įmantriais mečečių kupolų raštais, spalvingomis mozaikomis, žydinčiais sodais, turgaus šurmuliu, kur akys raibsta nuo persiškų kilimų raštų, o galva svaigsta nuo šafrano, apelsinų žiedų ir rožių vandens kvapų. Tai- galimybė palydėti saulę bekraštėje dykumoje, o po to gurkšnoti arbatą ir iki vidurnakčio šėlioti po žvaigždėtu dangum, o maistu dalintis su lapëmis . Iranas- tai skęstantys rūke Zagros kalnai ir jų pilnateisiai šeimininkai klajokliai Qashqai, atvėrę mums ne tik palapinių duris, bet ir savo širdis. O kur dar karščiu alsuojanti Qeshm’o sala su savo mangrovių miškais, mistiniu Žvaigždžių slėniu, akmeningu kanjonu ir sidabru žėrinčiu smėliu ( tikrai tikrai ). Dalinantis mintimis apie kelionę, negaliu nepaminėti svarbiausio, kas įsirėžė ir ilgam išliks širdy- tai begalinio persų nuoširdumo, jų šypsenų ir svetingumo, kai visai nepaźįstami žmonės tave užkalbina, dėkoja, kad atvykai į jų šalį ir nesuplakei politikos su religija, tave kviečia į savo namus, o stalus nukloja vaišėmis, nes svečias- Dievo dovana namams.
Keliaujant nuolat sau kartojau, kad pavydźiu sau pačiai už galimybę aplankyti ir paźinti šią šalį. Taip pat negaliu nepaminėti savo šaunių bendrakeleivių- Arūno ir Jūratė Pakalnienė, Kristina Janukaitiene, be kurių kelionė nebūtų buvusi tokia šarminga ir linksma.

Asta
2018-04-16

Sveiki, Santarai,
Darsyk noriu padekoti uz pukiai organizuota kelione, uz puiku Jusu ir gido tandema, uz puikaus vairuotojo darba. Viskas buvo super. pamatem KITOKI Irana—su begaline meile jam, su giliais jausmais, astriais kvapais, su ryskiom spalvom. Saunus marsrutas. Puikus pasirinkimas.

Evaldas
2017-12-07

Sveiki. Noriu padėkoti asmeniškai Santarui (kuris buvo mūsų keliautojų grupės nariu) ir visai SantiTravels kompanijai už nuostabią kelionę į Iraną. Tai buvo viena iš pačių įspūdingiausių kelionių gyvenime. Rekomenduoti galima visiems, nes tiek daug istorijos nebus jokioje kitoje kelionėje. Rusakalbė vietinė gidė,- tai vaikščiojanti enciklopedija, kokios neteko sutikti jokioje kitoje kelionėje. Šalis visiškai saugi keliautojams… Senamiesčių gatvelėmis vakarais, vieni, vaikščiodavom be jokių problemų. Turistai tikrai laukiami ir pagarboje.

  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Santaras Bagužis
  el. paštu: info@santitravels.com
  telefonu: +37066699998
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras