Centrinė Amerika (Gvatemala – Belizas – Hondūras – Salvadoras)

Kaina - ̶3̶̶̶0̶9̶̶̶9̶̶̶ ̶̶̶€̶̶̶ 2999 € + aviabilietas

INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į CENTRINĘ AMERIKĄ

Jei norite patirti pačią geriausią kultūrinę kelionę pilną nuotykių, nuostabios gamtos apsuptyje – pirmyn į Centrinę Ameriką. Mes Jums siūlome egzotišką kelionę, kurioje per porą savaičių aplankysite 4 šalis pačiu gražiausiu laikotarpiu, kai pasibaigus lietaus sezonui sužydi gamta, o temperatūra džiugina malonia šiluma. Kelionės metu galėsite susipažinti ir prisiliesti prie senosios Majų civilizacijos griuvėsių bei išvysti tropinių džiunglių florą ir fauną, nes Centrinėje Amerikoje gyvena ir auga begalė gyvūnų ir augalų rūšių.

Visos kelionės metu Jus lydės lietuviškai kalbanti gidė – Lina Kuliešiūtė gyvenanti Gvatemaloje.

Kelionės datos:

2024 m. Spalio 10 d. – Spalio 29 d.

Kelionės trukmė: 20 dienų

Kelionės kaina:  3̶̶̶0̶9̶̶̶9̶̶̶ ̶̶̶€̶̶̶ 2999 € + aviabilietas


Detali informacija, ką veiksite kiekvienos dienos metu:

1 diena. Tarptautiniai skrydžiai

Atvykimas į Antigua miestą. Oro uoste Jus pasitiks lietuviškai kalbanti gidė. Pervežimas į viešbutį poilsiui.

Nakvynė viešbutyje (be maitinimo)

2 diena. Antigua – majų vestuvės

Po pusryčių, apie 8 val. važiuosite į vadinamąjį Kryžiaus kalną (Cerro de la Cruz) – apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria įspūdingi vaizdai į Antigua Guatemala miestą. Pasidarę pačių gražiausių nuotraukų, keliausite stebėti majų vestuvių pas vietines kakčikel genties audėjas, kurios leis susipažinti su majų tradicijomis iš arti. 

Vėliau Antigvos mieste aplankysite šventyklas, griuvėsius ir muziejus, menančius kolonijinius Gvatemalos laikus.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti)

3 diena. Chichicastenango turgus

Po pusryčių, apie 8 val. vyksite į Chichicastenangą (2,5 val.), kuriame išvysite vieną ryškiausių ir spalvingiausių turgų visoje Centrinėje Amerikoje. Smilkalų kvapai ir vietinių žmonių autentiškumas sukuria unikalią atmosferą. Turgus atsidaro ir užsidaro kiekvieną ketvirtadienį ir sekmadienį ir yra vienas iš senovės majų komercinių tradicijų Gvatemalos aukštumose. Čia dalyvausite ir tradicinėje majų ceremonijoje, kuri padės geriau susipažinti su majų dvasingumo samprata ir požiūriu į gyvenimą bei jo prasmę. Vakare Jūsų lauks pervežimas prie Atitlan ežero.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti)

4 diena. Atitlan ežeras – Antigva Gvatemala

Po pusryčių dieną pradėsite pasiplaukiojimu vaizdinguoju Atitlan ežeru (30 min.) iki San Juan La Laguna kaimelio, kur aplankysite moterų tekstilės „fabrikėlius“. Čia susipažinsite su tradiciniais rankų darbo audimo metodais, stiliais, taip pat ir su natūraliais tekstilės dažymo procesais. Vyksite į Santjago kaimelį, kur aplankysite majų dievą Mašimoną. Šio šventojo asmenybė atsirado sujungus majų dievybes, ispanų užkariautoją Pedro de Alvarado ir… biblinį Judą. Čia taip pat pasinersite į T’zutujil etnijos majų tradicijas. Vakare grįšite atgal į Antigva Gvatemalą.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti)

5 diena. Antigva – Ruta de las Flores – La Liberdad

8 val. ryto išvyksite į Salvadorą (La Libertad regioną, įsikūrusį prie Ramiojo vandenyno), pakeliui užsukant į spalvotus ir jaukius kolonijinio stiliaus kaimelius, garsėjančius įdomiais amatais: Juayua, Ataco, Apaneca, Nahuizalco, kurie vienu bendru pavadinimu vadinami Ruta de las Flores / Gėlių keliu.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti)

6 diena. Cerro Verde ugnikalnis – Joya de Ceren

Šiandien apsilankysite vieninteliame Salvadoro UNESCO paveldo objekte Joya de Ceren. Šis archeologinis parkas unikalus tuo, jog jame rasti maždaug 1400 metų senumo gyvenvietės likučiai, kurie padeda įsivaizduoti, kaip gyveno ir kuo užsiėmė tuometiniai Mesoamerikos gyventojai. Taip pat vyksite prie ugnikalnio Cerro Verde, kur lauks nesudėtingas pasivaikščiojimas po užgesusio ugnikalnio kraterį. Nuo jo atsivers nuostabūs vaizdai į vulkaninę kalnų grandinę.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti)

Pažintinė kelionė į Centrinę Ameriką, pažintinė kelionė į gvatemalą, pažintinė kelionė, į hondūrą, kelionė į belizą, kelionė į salvadorą

7 diena. La Libertad regionas

Papusryčiavę turėsite laisvą dieną mėgautis Salvadoro paplūdimiu šalia Ramiojo vandenyno (be programos). Esant norui galėsite išbandyti įvairias vandens pramogas (už papildomą mokestį).

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti)

8 diena. El Salvador – Copanas, Hondūras

Po pusryčių, apie 8 val. išvyksite į Hondūro Copano regioną – vieną iš svarbiausių majų archeologinių vietų. Čia prie Jūsų grupės prisijungs gidas – ekspertas, kurio žinios padės pažinti galingą pietrytinių majų žemių miestą, jo karinius bei urbanistinius pasiekimus. Žavėsitės gražiausiomis stelomis (graviruotais monolitais) visame majų pasaulyje ir didžiausiu istoriniu tekstu, visame vakarų pusrutulyje, išdėliotame ant įspūdingų hieroglifų laiptų. Apsilankysite archeologiniame parke ir muziejuje.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti)

Pažintinė kelionė į Centrinę Ameriką, pažintinė kelionė į gvatemalą, pažintinė kelionė, į hondūrą, kelionė į belizą, kelionė į salvadorą

9 diena. Copanas – Lankinas (Gvatemala)

Papusryčiavę, 8 val. išvyksite į Lankiną. Pervežimas truks apie 6 val. Sustosite vėsiame, gyvybės pilname, rūku padengtame miške, kur auga įvairių rūšių augmenija ir gyvena Gvatemalos nacionaliniai paukščiai – ketzaliai.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti)

10 diena. Semuc Champey

Po pusryčių apsilankysite Semuc Champey. Išvysite nuostabius, gamtos sukurtus krištolo skaidrumo baseinus. Norintieji galės užkilti į apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria nuostabus Semuc Champey vaizdas.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti)

11 diena. Lankino regionas – Rio Dulsė

Papusryčiavę išvyksite Rio Dulsės link. Pervežimas truks apie 7 val. Pakeliui apsilankysite kavos ūkyje, kur susipažinsite su kavos auginimu bei apdirbimo procesu.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti)

12 diena. Livingstonas – Petenas

Po pusryčių vyksite į Garifuna (vienintelių Gvatemalos juodaodžių, afrikiečių ir Karibų jūros salų aborigenų mišinys) kaimelį Livingstone. Livingstonas – įsikūręs Amatikės įlankoje šalia Rio Dulsė upės žiočių. Rio Dulsė – trumpa, bet vandeninga upė, ištekanti iš Isabalio ežero ir išplatėjanti ties vadinamuoju Golfu, bei toliau vingiuojanti į rytus tropinėmis džiunglėmis. Po to ši upė įteka į Karibų jūros Amatikės įlanką. Plaukiant šia upe Jus sužavės puikūs vaizdai. Po pietų išvyksite į Flores salą, esančią Peten Itza ežere.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti)

Pažintinė kelionė į Centrinę Ameriką, pažintinė kelionė į gvatemalą, pažintinė kelionė, į hondūrą, kelionė į belizą, kelionė į salvadorą

13 diena.  Tikalio nacionalinis parkas

Papusryčiavus lauks turas po svarbiausią majų civilizacijos miestą – Tikalį. Pamatysite beribę laukinę gamtą, majų miškus bei kelis tūkstantmečius skaičiuojančias šventyklas, kurios liudija įspūdingos majų civilizacijos gimimą ir vieną paslaptingiausių išnykimų pasaulyje. Tikalis dar kitaip vadinamas „balsų miestu“. Jame yra tūkstančiai senovinių pastatų, kurių ištirta ir nuo vešlios džiunglių augmenijos išvalyta tik labai maža dalis. Žymiausi Tikalio pastatai yra šešios didžiulės laiptuotosios šventyklos, kai kurios iš jų yra daugiau nei 70 metrų aukščio. Tikalyje apžiūrėsite pagrindines šventyklas, piramides ir aikštes. Vakarop grįšite į Flores salą.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir pietūs įskaičiuoti).

14 diena.  Yaxha nacionalinis parkas

Po pusryčių vyksite į Yaxha nacionalinį parką. Jame Jūsų lauks žygis po džiungles, kurio metu pamatysite laukinę gamtą bei aplankysite vienintelę Yaxha šventyklą, nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai. Po žygio vyksite į Belizą – San Ignacio regioną.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir pietūs įskaičiuoti)

15 diena.  Xunantunich – Saint Herman Blue Hole nacionalinis parkas – Placencija

Iš ryto, po pusryčių, apsilankysite majų archeologiniame parke Xunantunich, kur galėsite užlipti ant aukščiausios (žmogaus pastatytos)  struktūros Belizo teritorijoje, vadinamos pilimi. Vėliau išvyksite link viešbučio Placencijoje, pakeliui sustodami Saint Herman Nacionaliniame parke, kur pažinsite vieną žinomiausių Belizo urvų ir turėsite galimybę išsimaudyti senotėje (gėlo vandens kupina duobė, susidariusi įsmukus kalkakmenio gruntui, po kuriuo glūdi požeminis vanduo). Senovės Centrinėje Amerikoje ne viena senotė buvo naudojama įvairioms apeigoms ar aukojimams. Todėl šios vietos turi ypatingą religinę reikšmę. Po žygio, vyksite į Placenciją, kur apsistosite likusias tris naktis prie Karibų jūros.

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai ir pietūs įskaičiuoti)

16-17 dienos. Placencia (be gido)

Laisvas laikas mėgautis Karibų jūra ir saule arba rinktis aktyvias vandens pramogas (neįskaičiuota į kainą).

Nakvynė viešbutyje (pusryčiai įskaičiuoti)

Pažintinė kelionė į Centrinę Ameriką, pažintinė kelionė į gvatemalą, pažintinė kelionė, į hondūrą, kelionė į belizą, kelionė į salvadorą

18 diena. Placencia – Belize City (be gido)

Pervežimas iš viešbučio iki oro uosto Belize. Atsisveikinimas su įspūdingąja Centrine Amerika


Kelionės į Centrinę Ameriką kainą įskaičiuota:

 • Transportas visos kelionės metu;
 • Apgyvendinimas 3* viešbučiuose su pusryčiais (kategorija pateikiama orientacijai, šalyse nėra oficialios viešbučių klasifikacijos) arba tvarkinguose svečių namuose;
 • Plaukimas laivais Rio Dulce ir Atitlan ežere (Gvatemala);
 • 4 pietūs (1, Antigvoje su audėjomis, 1 – Tikalyje; 1 – Yaxha; 1 – Belize);
 • Profesionalus lietuvių gidas iki 15 kelionės dienos imtinai;
 • Vietiniai gidai ten, kur jie yra reikalingi arba privalomi;
 • Įėjimo mokesčiai į programoje paminėtus lankomus objektus;
 • Viešbučių mokesčiai.

Kelionės į Centrinę Ameriką kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautiniai skrydžiai Vilnius/Ryga – Gvatemala; Belizas – Vilnius/Ryga (Kaina nuo 950 eur.);
 • Tranzitinė e-viza skrydžiui per JAV arba Kanadą;
 • Sienų kirtimo/išvykimo iš šalių mokesčiai:
 • Belizas – išvykimo mokestis 20 USD (paprastai būna įskaičiuotas į lėktuvo bilieto kainą)
 • Hondūras – atvykimo mokestis 4 USD;
 • Gvatemala – 1.5 USD išvykimo mokestis;
 • Salvadoras – mokesčių nėra. (Mokesčiai gali kisti);
 • Mokesčiai atsiskaitant kredito kortele;
 • Nepaminėtas maitinimas;
 • Alkoholiniai ir nealkoholiniai gėrimai;
 • Skambinimo paslaugos;
 • Arbatpinigiai vairuotojams ir gidams;
 • Programoje nepaminėtos paslaugos;
 • Gido paslaugos laisvalaikiu ir poilsio kurorte metu;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Kelionių rizikos draudimas.

Svarbi informacija apie kelionę į Centrinę Ameriką

 • Kelionės programa gali nežymiai keistis dėl nenumatytų ir nuo kelionių organizatoriaus neįtakojamų priežasčių;
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiaus (8 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, grąžinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę;
 • Individualios kelionės daromos pagal atskirą užklausą ir datos, trukmė, bei programa derinama pagal individualius poreikius. Jei Jūs domitės, prašome kreiptis!;
 • Skrydžiai vykdomi įvairiomis oro linijomis su persėdimu;
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos;
 • Kelionių Oganizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt

 

  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
  Santaras Bagužis
  el. paštu: info@santitravels.com
  telefonu: +37066699998
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras