Centrinė Amerika (Gvatemala – Belizas – Hondūras – Salvadoras)

Kaina - 2754 € + aviabilietas

TRUMPA INFORMACIJA APIE KELIONĘ

Kelionės datos:

2019 01 29 – 02 15
2019 11 09 – 11 27

Kelionės kaina:

2754 € + aviabilietas (nuo 950 €)
(kaina 6 asmenų grupei)

Lietuviškai kalbantis gidas, gyvenantis Gvatemaloje. Kelionė su grupe iš Lietuvos (iki 10 asmenų).

Galimi individualūs (pagal atskirą užklausimą) užsakymai su jau patikrintais patikimais vietiniais rusakalbiais arba anglakalbiais gidais. Programa derinama pagal laiką ir galimybes.


Tai žymiausios ir seniausios Majų civilizacijos Žemė. Jei norite patirti pačią geriausią kultūrinę ir ekologinę nuotykių kelionę savo gyvenime – pirmyn į Centrinę Ameriką. Tik čia , Jūs iš arti galėsite susipažinti ir prisiliesti prie senųjų  Majų civilizacijos griuvėsių. Tikalis  yra vienas iš didžiausių archeologinių  Majų civilizacijos vietovių. Čia galėsite  iš arti pamatyti egzotinių tropinių džiunglių augaliją ir gyvūniją, nes Centrinėje Amerikoje gyvena fantastinis skaičius įvairių rūšių gyvūnų, kurių namai yra visur, nuo sausringų slėnių ir pelkių, iki  vandenynų pakrančių.  Vyriausybės aktyviai saugo savo gamtą  todėl Gvatemaloje yra daugiau nei 30 saugomų nacionalinių parkų. Būnant Centrinėje Amerikoje būtina aplankyti bent vieną iš be galo spalvingų vietinių turgų. Pabūti, pajausti jo dvasią ir žinoma pasiderėti perkant vieną ar kitą autentišką daiktą.


19 DIENŲ PROGRAMA

1 diena.  Vilnius-Gvatemala.

2 diena.  Chichicastenango Market.

Anksti ryte išvykstame į įžymųjį Chichicastenango turgų. Turgus yra labai svarbus Centrinėje Amerikoje – atidarytas tik antradieniais, ketvirtadieniais ir sekmadieniais. Spalvų gausybė ir kvapai pritraukia, sužavi. Daugelio nuomone, čia geros kokybės unikalios majų prekės yra tikrai pigiausios Gvatemaloje. Pietums sustojame skanauti tradicinių Quiche regiono valgių. Vakarop pasieksime Atitlano ežerą, esantį itin vaizdingoje vietoje – jį supa net trys įspūdingi vulkanai. Pats ežeras taip pat susidarė įsmukus vulkano krateriui. Ežero gylis – net iki 320 metrų, plotas – apie 130 kvadratinių kilometrų. Dangų remiančių ugnikalnių ir indėnų kaimelių supamas ežeras pelnytai laikomas vienu gražiausiu ne tik Lotynų Amerikoje, bet ir pasaulyje!

Nakvynė viešbutyje.

3 diena.  Atitlan ežeras

Aplankysime Santjago de Atitlan miestelį, kuriame indėnai garbina dievą Mašymoną (angl. Maximon). Šio dievo asmenybė sukurta sujungus į vieną paveikslą Majų dievybes, ispanų užkariautoją Pedro de Alvarado ir… biblinį Judą! Santa Juan la Laguna – mažai turizmo paliestas vietinio kolorito prisipildęs kaimas. Bendrausime su vietiniais gyventojais. Kiekvienas kaimas skiriasi nuo kitų savo tradicijomis ir nacionaliniais apdarais. Aplankysime moterų tekstilės kooperatyvą. Taip pat nuvyksime į Panachačelio turgų – tai geriausia vieta įsigyti indėniškų Gvatemalos rankdarbių. Po to išvyksime į Antigvą. Keliaudami galėsite grožėtis puikiais gamtos vaizdais. Antigva – indėniškos ir kolonijinės kultūros simbiozės perlas, UNESCO paveldo šedevras. Vakare – apsilankymas vietiniame restorane. Gvatemalos virtuvėje naujai atrasime vietinius patiekalus.

Nakvynė viešbutyje.

4 diena.  Antigva.

Pamatysite San Francisco El Grande, The Museum of Arms (liet. Rankų muziejų), La Merced Catedral ir įžymiąją Arch Street (liet. Arkų gatvę). Senosios kolonijinės akmenimis grįstos gatvelės papasakos įdomias istorijas bei legendas apie miestelio praeitį. Norintys galės pasirinkti Salsos šokio pamokas ir praleisti nuostabų laiką kartu su profesionaliais mokytojais arba eiti į žygį, į vulkaną Pacaya.

Nakvynė viešbutyje.

5 diena.  Antiqua – La Libertad (Salvadoras).

Mums pakeliui El Salvadoro šalies kaimai ir miesteliai: Juayua, Ataco, Apaneca, Nahuizalco, Salcoatitan ir Tacuba. Visi kartu vadinami Ruta de las Flores. Turite progą pamatyti juos iš arčiau.

Nakvynė viešbutyje.

6-7 dienos.  Playa El Tunco (Salvadoras).

Mėgaujamės Juodojo smėlio paplūdimiu Playa EL Tunco. Jums atsiveria nuostabūs pajūrio vaizdai! „Surfing“ (liet. plaukiojimas banglentėmis) – tai vienas iš pagrindinių salvadoriečių gyvenimo būdo komponentų, kurį galėsite išbandyti ir Jūs. Pradedantiesiems – vietinių profesionalų mokytojų komanda. Ne problema, jei niekad nebandėte tokios atrakcijos. Playa EL Tunco paplūdimys ir yra būtent ta vieta, kur suprasime, koks tai malonumas. Nenorintiems šios pramogos galimas Playa El Tunco mini turas ar kitokie El Salvadore siūlomi turai. Galimas jūros gėrybių ir vietinio alkoholio vakarėlis. Vakare – pažintis su naktiniu Salvadoru!

Nakvynė viešbutyje.

8 diena.  El Salvador – Copan (Hondūras).

Mūsų laukia kelionė į vieną svarbiausių archeologinių statinių Majų pasaulyje – Kopaną. Šiuo metu Kopanas yra įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Nakvynė viešbutyje.

9 diena.  Copan (Honduras) – Languin.

Verta žinoti, jog Kopano miestas įsikūrė derlingame Kopano upės slėnyje, kur žemdirbių gyvenvietė žinoma nuo IX a. pr. m. e. Valstybė čia susikūrė 159 m. ir pamažėle išaugo iki vieno stipriausių Majų miestų-valstybių. V a. prasidėjo didžiausias miesto klestėjimas, kuomet Kopanas tapo svarbiausiu regiono centru. Buvo statomos šventyklos, daromi įrašai. Kopane yra išlikę nemažai pastatų. Jų tarpe pastatų grupė, vadinama „akropoliu“. Griūvėsiai garsėja gausiomis portretinėmis stelomis ir įrašais. Mieste buvo ir didžiulė žaidimo su kamuoliu aikštė. Šiuo metu Kopanas yra įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Vėliau išvykstame į tropinių miškų gilumas Alta Verapaz. Mūsų galutinis atvykimo taškas – Semuc Champey arba „Šventasis vanduo“ (Majų Kekchi kalboje).

Nakvynė viešbutyje.

10 diena.  Lanquin (tikslas – Semuc Champey).

Ryte grožimės net septyniais natūraliais baseinais – gamtos kūriniais ir kalkakmenio tiltu per Cahabon upę. Upės pabaigoje – nuostabus kaskadinis krioklys. Iš čia turime trumpą, bet stebinantį, pakilimą į kalvos viršūnę. Iš paukščio skrydžio fotografuojame tikrąjį Semuc Champey grožį. Grįždami žemyn maudomės natūraliuose baseinuose, naudojamės čiuožykla, vandens kaskada. Vėliau mūsų laukia gardūs majų pietūs, o desertui vietinių gyventojų pagamintas šokoladas. Mus supa kakavmedžių plantacijos. Vaizdai – pribloškia!

Nakvynė viešbutyje.

11 diena.  Lanquin – Rio Dulce.

Ryte pamatysime nepakartojamą Rio Cahabon upę, o po pietų vyksime į Rio Dulce nacionalinį parką. Keliaudami grožimės puikiais gamtos vaizdais. Stabtelsime pakelės užeigose.

Nakvynė viešbutyje.

12 diena.  Livingston – Peten.

Livingstonas – įsikūręs Hondūro įlankoje tarp Rio Dulce upės žiočių. Šis miestas pasižymi neįprastu Garifuna (Afro karibų, Majų ir Latina) kultūrų mišiniu. Rio Dulce – trumpa, bet vandeninga upė, ištekanti iš Isabalio ežero ir pratekanti El Golfetės ežerą bei toliau vingiuojanti į rytus tropinėmis džiunglėmis. Po to ši upė įteka į Karibų jūros Hondūro įlanką. Jus sužavės puikūs vaizdai plaukiant. Po to aplankysime paukščių salą ir Castillo de San Felipe de Lara tvirtovę, vadinama visų pasaulio piratų svajone. Vakare išvykstame į Flores salą, esančią Peten Itza ežere.

Nakvynė viešbutyje.

13 diena.  Tikal nacionalinis parkas.

Salos miestelis Flores kvėpuoja kolonijine istorija. Akmenimis grįstos jaukios gatvelės kviečia pasivaikščioti, užkąsti, apsipirkti. Šiandien vykstame į Tikalį, klasikinio periodo Majų kultūros sostinę. Tikalis – dar vienas UNESCO paveldo šedevras. Šis didžiulis įspūdingas miestas skendi džiunglėse. Tikalis pritrenkia savo didingumu ir formomis. Miesto ištuštėjimo paslaptis neatskleista iki šiol! Tikalyje yra tūkstančiai senovinių pastatų, kurių tik maža dalis yra archeologų ištirta bei išvalyta nuo džiunglių augmenijos. Įžymiausi Tikalio pastatai yra šešios didžiulės Mezoamerikos laiptuotosios piramidės. Kai kurios iš jų yra 60 metrų aukščio. Apžiūrėsime pagrindinius taškus: „Lost World“, „Complex Q“, „Temples 1, 2, 4, 5“, „The Great Plaza“, ir „The Window Palace“. Saulėlydį pasitiksime Majų civilizacijos palikimo aukščiausioje piramidėje.

Nakvynė viešbutyje.

14 diena.  Tikal – Yaxha National Park – San Ignacio.

Yaxha – tai iki Kolumbo egzistavęs Majų civilizacijos miestas, kuriame susiformavo pagrindinis apeigų centras, esantis tarp Jašhos ir Saknabo ežerų. San Ignacio – Belizo vakarinės dalies miestas, kuris yra Cayo regiono sostinė. Šalia šio miesto yra Majų civilizacijos griuvėsiai: Caracol, Xunantunich, Cahal Pech, El Pilar.

Nakvynė viešbutyje.

15 diena.  Aktuan Tunichili Muknal (Belizas).

Atvykstame į „Cave of the Stone Sepulcher“ – turbūt įspūdingiausius urvus Majų vietovėse. Tai Belizo „lietaus miškų“ širdis, priešistorinės civilizacijos šventovė. Tarsi nukeliausime į senąją Majų civilizaciją, kur buvo aukojami žmonės ir randami originalūs artefaktai. Vėliau pasieksime džiungles „Tapir Mountain Nature Reserve“. Pasivaikščiosime prie nuostabių tyro vandens šaltinių, susipažinsime su vietine endemine flora bei fauna.

Nakvynė viešbutyje.

16-17 dienos.  Placencia (Belizas).

Placencia miestas – anksčiau buvęs žvejų kaimelis, šiuo metu traukia savo egzotiškais paplūdimiais bei nardymo galimybėmis. Karibų jūros turkio spalvos vandenys. Įvažiavę į Belizo pajūrio teritoriją, iškarto pastebėsite, kaip pasikeičia kaimai, pastatai ir vietiniai gyventojai. Indėniškas melodijas pakeičia regi ritmai, o ispanų kalbą – karibietiškas anglų kalbos dialektas. Čia gyvenimo būdas yra lėtas ir ramus. Turistams taip pat galimi turai į „Blue Hole“ ar kitas aplink esančias salas. Vakarieniaujame  restorane, kur maistas ir aptarnaujantis personalas 100 proc. vietinis, belizietiškas.

Nakvynė viešbutyje ant jūros kranto.

18-19 dienos. Belize City – skrydis namo.

*YRA GALIMYBĖ PRATĘSTI KELIONĘ MEKSIKOJE


Į kainą įskaičiuota:

 • Autobusiukas visos kelionės metu;
 • 9 nakvynės Gvatemaloje 3- 4*žvaigždučių (pagal šalies kategoriją) viešbučiuose;
 • 3 nakvynės Salvadore 3- 4 žvaigždučių (pagal šalies kategoriją) viešbučiuose;
 • 1 nakvynė Hondūre 3 žvaigždučių (pagal šalies kategoriją) viešbutyje;
 • 4 nakvynės Belize 4-5 žvaigždučių (pagal šalies kategoriją) viešbutyje ;
 • Plaukimas laivais Livingstone ir Atitlan ežere (Gvatemala);
 • 17 pusryčių;
 • 3 pietūs (1 – Tikalyje; 1 – Yaxha; 1 – Aktuan Tunichili Muknal);
 • Profesionalūs Lietuvių/Rusų/Anglų kalbos gidai;
 • Įėjimo mokesčiai į programoje paminėtus lankomus objektus;
 • Viešbučių mokesčiai;
 • Vizų/leidimų vykti tvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautiniai skrydžiai Vilnius/Ryga – Gvatemala; Belizas – Vilnius/Ryga (Kaina nuo 950 eur.). Skrydžiai dažniausiai vykdomi su KLM oro linijomis;
 • Pasienio Gvatemala – Hondūras mokestis (~5 JAV doleriai);
 • Mokesčiai atsiskaitant kredito kortele;
 • Nepaminėtas maitinimas;
 • Alkoholiniai ir nealkoholiniai gėrimai;
 • Skambinimo paslaugos;
 • Arbatpinigiai vairuotojams ir gidams;
 • Programoje nepaminėtos paslaugos;
 • Gido paslaugos laisvalaikiu ir poilsio kurorte metu;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Kelionių rizikos draudimas.

Svarbi informacija apie kelionę

 • Kelionės programa gali nežymiai keistis dėl nenumatytų ir nuo kelionių organizatoriaus neįtakojamų priežasčių;
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiaus (12 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, grąžinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę;
 • Individualios kelionės daromos pagal atskirą užklausą ir datos, trukmė, bei programa derinama pagal individualius poreikius. Jei Jūs domitės, prašome kreiptis!;
 • Skrydžiai  dažniausiai vykdomi KLM oro linijomis;
 • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NETRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos;
 • Kelionių Organizatorius  NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
 • Kelionės programa gali nežymiai keistis dėl nenumatytų ir nuo kelionių organizatoriaus neįtakojamų priežasčių.

 

  Domina ši kelionė?
  Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininke:
  Erika Nėnė
  telefonu: +370 636 13733
  egzotines keliones
  arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime