fbpx

Turkija – ryški saulė, beribė jūra ir viskas įskaičiuota!

Toje vietoje, kur susiduria Europa ir Azija yra stulbinamai svaiginanti šalis – Turkija.

Ne visi žino, kad Turkijoje yra daug senovinių vietų, o dar mažiau žino, kaip gerai jos išlikusios. Pavyzdžiui Efesas senovėje buvo labai svarbus miestas. Tai viena didžiausių romėnų archeologinių vietovių rytinėje Viduržemio jūros dalyje.

Arba Nemruto kalnas, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą dėl milžiniškų graikų dievų statulų.

Vizitinė Turkijos kortelė – Pamukalė. Miestas puikiai žinomas dėl savo terminių baseinų, kur anot legendos grožį puoselėjo pati Kleopatra. Gamtos ir žmogaus sąjungą sukūrė tai, kas šiandien Pamukalę daro viena labiausiai lankomų vietovių Turkijoje

Kapadokija – stulbinamo grožio geologinis stebuklas Centrinėje Anatolijoje, Jame susilieja nuostabi gamta ir turtinga istorija. Kapadokijoje gausu neįtikėtinos formos kalvų, urvų, sudėtingų tunelių sistemų, sudarančių ištisus požeminius miestus.
Šis siurrealistinis kraštovaizdis padengtas ugnikalnių pelenais, nusėtas uolomis, po žeme – išsiraizgę tūkstančių metų senumo labirintai. Viskas geriausiai matosi skrendant oro balionu , tad pastaraisiais metais Kapadokijos nuotraukos su šimtais oro balionų išplito socialinėje erdvėje. Tai tikrai viena svajingiausių vietų Turkijoje.

Persipynusios kultūros, tradicijų ir papročių pasekmė – daugelio unikalių dalykų atsiradimas šalyje. Pavyzdžiui Turkiška pirtis.  Mat turkai šį paprotį perėmė iš arabų, o šie – iš romėnų. Arabai šią pirtį vadina „chamam” arba „skleidžianti šilumą”. Iš turtingo romėnų termų palikimo arabai išsaugojo tik masažą, o pramogų proto bei kūno atgaivai ten nebeliko.

Oras Turkijoje tobulas. Granatų ar figų kvapas čia dažnai kutena keliautojo nosį.

Sezono metu t.y. nuo balandžio iki spalio mėnesio , išskirtinai gražios turkio spalvos jūros pakrantę, tarsi pienės pavasarinę žolę , nusėja saulės skėčiai ir patogūs gultai.

Kiekvienas supranta ,kad Turkija išskirtinai ta vieta, kur atostogas praleisti gera ir nesvarbu kelintas kartas tai būtų.

Domiesi atostogomis Turkijoje? Spausk čia!