fbpx

Nuostabiausios ir neišdildomų įspūdžių egzotinės kelionės į Meksiką

Meksika – rojus tiems, kurie nuo vaikystės svajojo apie didingas piramides ir senovės tautas su savo unikaliais įsitikinimais ir tradicijomis.
Jokioje kitoje pasaulio šalyje nerasite „stebuklingo miesto“. O Meksikoje yra daugiau nei 100 tokių „stebuklingų miestų“! Visus šiuos miestus vienija ne tik didingos iki ispaniškos praeities ir kolonijinės eros palikimo derinys, bet visų pirma vietos gyventojų pastangos iki šių dienų išsaugoti šimtametes tradicijas ir architektūros paminklus. Taxco, San Cristobal de las Casas, San Miguel de Allende, Valle de Bravo, Tula yra žinomiausi iš šių miestelių, kurių gatvėse atgyja magija.

Meksika – ideali šalis keliautojams, norintiems mėgautis gamtos vaizdais. Nepriklausomai nuo to, kurią kryptį pasirinksite savo kelionei po Meksiką, tikrai atrasite unikalių ir nuostabių vietų.

Kalnų kraštovaizdžio gerbėjams patiks ekskursijos po Meksiką, aplankant Vario kanjoną (Barranca del Cobre) Čihuahua valstijoje šiaurinėje Meksikos dalyje. Aplankykite nuostabųjį Arareco ežerą, kurio pakrantėse natūraliuose urvuose vis dar gyvena Meksikos vietinių Tarahumara arba Raramuri atstovai.

Negali nepatikti pasivaiksčiojimas po Vienuolių slėnį ir Varlių slėnį – kalnų slėnius su keistais akmenų dariniais. Verta pravažiuoti Vario kanjonu legendiniu Chepe (Chihuahua al Pacifico) traukiniu. Traukinio maršrutas vienas vaizdingiausių pasaulyje! Chihuahua al Pacifico geležinkelis yra inžinerijos stebuklas su daugybe panoraminių tiltų ir įspūdingų tunelių. Mėgaukitės vaizdu į vieną didžiausių Meksikos krioklių – Basaseachi krioklį Copper Canyon. Krioklio aukštis laisvo kritimo metu yra 246 m.

Beveik visos ekskursijos pietryčių Meksikoje apima Čiapas valstijos gamtos grožybes, iš kurių garsiausias yra Sumidero kanjonas. Canyon del Sumidero nacionalinis parkas yra vienas iš dvidešimties gražiausių kanjonų pasaulyje. Vienos iš pažintinių kelionių po Meksiką metu plaukdami valtimis galite apžiūrėti Kanjoną del Sumidero, kurio sienos siekia 1000 metrų.

Jei į Meksiką keliaujate nuo lapkričio iki kovo mėnesio, tiesiog privalote aplankyti Centrinėje Meksikoje esantį Monarcho drugelių rezervatą, kur 5 mėnesius, žiemoja ir veisiasi iki milijardo šių nuostabių didelių, ryškiai oranžinės spalvos stebuklų. Drugelių tiek daug, kad medžių šakos nuo jų svorio linksta. Iškilus pavojui, drugeliai pakyla į orą kaip spalvingas oranžinis debesis.

Įspūdingi ir mėlyni Atsalos ežerai centrinėje Gerero valstijoje. Tai 3 nedideli natūralūs baseinai, sujungti krintančio vandens kaskadomis. Puiki vieta atsipalaiduoti po didelio keliavimo tempo.

Jukatano pusiasalis patiks povandeninio pasaulio mėgėjams, nes čia yra didžiausias koralinis rifas Šiaurės pusrutulyje ir antras pagal dydį po Didžiojo barjerinio rifo Australijoje. Meksikos Karibų jūroje galite maudytis su nuostabiais jūros gelmių gyventojais – bangininiais rykliais ir mantijomis, kurie sezoniškai migruoja į Holbox ir Contoy salų krantus, tyrinėti spalvingus koralinius rifus su kauke ir nardymu arba planuoti nardyti, nes nardymas Meksikoje laikomas vienu geriausių pasaulyje.

O Jukatano cenotės – požeminiai karstiniai ežerai ar įdubimai, susidarę griūvant kalkakmenio urvų skliautams, yra tikras Meksikos stebuklas. Nenuostabu, kad majai tikėjo, kad cenotės yra portalai į kitą pasaulį, o patys urvai buvo apgyvendinti magiškų galių.
Ne mažiau žinomi Jukatano gamtos objektai yra Ria Lagartos ir Celestun rožinių flamingų draustiniai, Las Coloradas rožiniai ežerai Meksikoje, Contoy sala Karibų jūroje – Nacionalinis laukinės gamtos prieglobstis.

Jukatano pusiasalio gamtos įžymybes patogu aplankyti tiek grupinėse, tiek individualiose ekskursijose Meksikoje, kurių dauguma baigiasi Karibų jūros kurortuose, ir per vienos dienos ekskursijas iš Kankuno ir Maya rivjeros viešbučių.
Geriausias atostogų Meksikoje receptas – atostogos pakrantėje, derinamos su ekskursijų programa.

Padovanokite sau nepakartojamas ir nepamirštamas atostogas! Spausk čia!