fbpx

Kelionė į Alžyrą – viskas ką reikia žinoti apie šią įspūdingą bei didžiausią Afrikos šalį  

Ši didžiausia Šiaurės Afrikos šalis ne daug tenutolusi nuo Europos. Pagal plotą Alžyras yra ir antra pagal dydį Afrikos valstybė.

Alžyras, įsikūręs šiaurinėje Afrikos žemyno pakrantėje prie Viduržemio jūros, čia Jus pasiliks nuostabiais reginiais – apsnigtais kalnais ir stulbinančia jūros pakrante. Charizmatiški miestai, tokie kaip Alžyro sostinė Alžyras ir Konstantinos miestai, kuriuose persipynusios įvairios tradicijos ir kultūros, nepaliks abejingų. Timgado ir Džemilos miestuose yra išlikę ryškūs Romos imperijos laikų pėdsakai, abu šie miestai yra įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą. Kai kurie miestai, dėl ilgai trukusios prancūzų kolonizacijos, primins Jums šios šalies kultūrą.

Alžyro istorija sudėtinga dėl daugelio skirtingais laikmečiais galingų kitų šalių įtakos. Šalis buvo užkariauta Romos imperijos, vėliau sekė vandalai, arabai, ispanai… Vėliau buvo sudaryta sąjunga su Osmanų imperija. Po neilgai trukusio nepriklausomybės nuo Osmanų imperijos periodo (nuo 1711 m.), 1830 m. prasidėjo Prancūzijos okupacija ir kolonizacija. 1954 m. alžyriečiai ėmė kovoti dėl šalies nepriklausomybės ir po daug aukų pareikalavusio pilietinio karo, 1962 m. liepos 1 d. šalis paskelbė nepriklausomybę.

Viena iš patraukliausių apsilankymo vietų yra Sacharos regionas – tai nesibaigiančio smėlio jūros, apsuptos raudonų kalnų – tikras legendinis dykumos peizažas. Visos persikų spalvos atspalviai bei didingi griuvėsiai yra tikrieji šios tautos akcentai, kuriuos privalote pamatyti.

Alžyras turi nepaprastai turtingą istoriją ir netgi 7 į pasaulio paveldą įtrauktas vietoves:

 • Beni Hamadas – pirmosios Hamadidų imperijos sostinės liekanos, vienas svarbiausių objektų – didžioji mečetė
 • Džemila – romėnų miesto griuvėsiai, tai geriausiai išsilaikęs miestas šiaurės Afrikoje
 • M’zabo slėnis – natūraliai susiformavęs mietas iš purvo ir kalkakmenio plynaukščių, ribojasi su nuostabaus grožio Ghardajos miestu),
 • Alžyro citadelė -Alžyro sostinė, pastatyta XVII a. ant senojo Ikoziumo miesto griuvėsių,
 • Timgadas – buvusi Romos kolonija, iš likusių griuvėsių puikiai matomas romėnų miestų planavimo stilius
 • Tipaza – senovės prekybos postas, šiame senoviniame mieste rasite plačią griuvėsių kolekciją
 • Tasilio Adžeras – natūraliai susiformavę uolienų dariniai Sacharos dykumoje, šioje vietoje yra daugiau nei 300 uolų, arkų bei tarpeklių, šis objektas yra gamtos „architektūros“ pavyzdys, čia rasite priešistorinių kūrinių.

kelione i alzyra

Vizos į Alžyra

Lietuvos Respublikos piliečiams viza į Alžyrą yra būtina. Norėdami gauti Alžyro vizą LR piliečiai turi kreiptis į Alžyro ambasadą Varšuvoje arba galite kreiptis į kelionių agentūras.
Reikalavimai:

 • LR pasas, galiojantis ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos;
 • dabartinė nuotrauka (spalvota, baltame fone, matinis popierius 35×45 mm dydžio);
 • iškvietimo laiškas ir apgyvendinimo patvirtinimas Alžyre (kuriame nurodytas vardas, pavardė, adresas viešnagės metu);
 • draudimas kelionės metu;
 • vizos mokestis, apie 60 EUR/asm.

Saugumas 

Saugumas yra vienas iš aktualiausių temų, vykstant į Alžyrą. Tačiau šiandien Alžyras yra laikomas labai saugia šalimi, taip pat, kelionių organizatoriai pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje, kad apsaugotų turistus.

Keliavimas po Alžyrą

Šalis yra labai didelė, todėl norint sutautpyti laiko ir kuo daugiau visko pamatyti, patogiausia būtų pasirinkti vietinius skrydžius tarp garsiausių turistinių vietovių. Mažesniems atstumams galima rinktis kelionę autobusu. Kelių kokybė yra gera, ir į kiekvieną Alžyro vietą bei miestą reguliariai kursuoja autobusai. Mažiausiai rekomenduojama kadangi geležinkeliai tėra tik šiaurinėje Alžyro dalyje ir teturi 3 linijas: Alžyras – Oranas; Alžyras – Konstantinas ir Alžyras – Annaba.

Valiuta 

Alžyro valiuta yra Alžyro dinaras (DZD). Bankomatus galima rasti didžiuosiuose miestuose „Visa“ bei „MasterCard“, yra priimami visuose bankomatuose. 

1 USD – 120 DZD. 

1 EUR – 133 DZD.

Internetas 

Pigiausias ir geriausias būdas naudotis internetu būtų isigijus SIM kortelę su 4G ryšiu. Jas galite įsigyti oro uoste. Rekomenduojama naudoti „Ooredoo“ arba „Mobilis“ SIM kortelėmis, jų kaina yra apie 3000 DZD (~20 EUR). Viešbučiai bei restoranai siūlo nemokomą „wi-fi“, tačiau ryšys yra gana lėtas, tad iš esmės geriausias ir patogiausias būdas naudotis vietinių operatorių SIM kortelėmis.

Maistas ir gėrimai 

Alžyro virtuvė yra daugelio kultūrų mišinys. Kadangi 132-metus Alžyras buvo Prancūzijos kolonija, nenuostabu, kad Alžyro virtuvė turi didelę prancūzų įtaką. Bet taip pat rasite berberų, italų, ispanų, turkų ir arabų virtuvių patiekalų.

Alžyras yra musulmoniška šalis, nors ir gana liberali, tačiau dėl šios priežasties ne visur galite rasti įsigyti alkoholio. Aukščiausios klasės restoranai ir viešbučiai jį parduoda. Taip pat keli nepažymėti barai aplink didžiuosius miestus.

Vandens iš čiaupo gerti nerekomenduojama. Rekomenduojama gerti tik vandenį buteliuose, jo rasite visose parduotuvėse ir restoranuose (įsitikinkite, kad buteliukas nebuvo prasuktas prieš perkant).

kelione i alzyra