fbpx

8 faktai apie Madagaskarą

Madagaskaras tai išskirtinė sala Indijos vandenyno pakrantėje. Tai viena iš labiausiai intriguojančių vietų Žemėje, o šios šalies flora ir fauna yra daugelio dokumentinių filmų akiratyje. Šiame straipsnyje pateiksime Jums keletą įdomių faktų apie Madagaskarą, kurie verčia stebėtis šia įstabia Afrikos vietove dar labiau.

1. Unikali flora ir fauna

Madagaskaro sala išliko izoliuota nuo viso pasaulio apie 70 milijonų metų. Šio laikotarpio metu susidarė idealios sąlygos vystytis pačioms įvairiausioms gyvūnų bei augalų rūšims. Būtent dėl to, 90% Madagaskaro floros ir faunos nerandama niekur kitur pasaulyje. Į unikaliausių Madagaskaro gyvūnų sąrašą patenka lemūrai, fosos, panteriniai chameleonai ir daugelis kitų gyvūnų rūšių.

kelione i madagaskara

2. Lemūrai laikomi šventais gyvūnais

Visame Madagaskare lemūrai yra itin gerbiami ir saugomi gyvūnai. Senovės legendose lemūrai tapatinami su žmonėmis, o vietiniai gyventojai juos laiko lygiaverčiais genčių nariais. Šiuo metu Madagaskare gyvena apie 100 skirtingų lemūrų rūšių ir porūšių.

kelione i madagaskara

3. Pirmieji Madagaskaro gyventojai buvo iš Azijos

Indonezijos, Malaizijos ir Brunėjaus gyventojai kanojomis pasiekė Madagaskaro pakrantes maždaug 550 m., o patys afrikiečiai saloje apsigyveno praėjus dar 500 metų. Madagaskaro istoriją praturtina ir kitų Azijos, Europos bei Afrikos naujakurių kultūrinis indėlis.

kelione i madagaskara

4. Karalienė Ranavalona III

Karalienė Ranavalona III buvo paskutinioji Madagaskaro karalystės valdovė, vadovavusi šaliai nuo 1883 iki 1897 m. Ranavalona III kovojo už Madagaskaro suverenitetą bei kultūrinį identitetą, tačiau XIX a. pabaigoje jai teko pripažinti Prancūzijos kolonistų pranašumą.

5. Vietinės augalų rūšys, turinčios gydomųjų savybių

Šiuolaikinėje medicinoje pritaikomos ir augalų rūšys iš Madagaskaro. Hodžkino ligai, leukemijai ir kitoms vėžinių ligų atmainoms gydyti naudojami tokie vaistai kaip viblastinas ir vincristinas, kurių sudėtyje naudojami rausvojo kataranto komponentai.

kelione i madagaskara

6. Piratų šalies legenda

Madagaskarą pamėgo Europos piratai, todėl XVIII a. pab. ir XIX a. pradž. ši sala buvo vadinama Libertalija – nepriklausoma piratų respublika. Piratai išsižadėjo tikrųjų savo pilietybių, vadino save „Liberi“, sukūrė piratų kodeksą, kovojo prieš vietinę valdžią bei išlaisvino vergus, ir kalinius.

7. Užstalės etiketas

Malagasių tauta pasižymi pagarba vyresnio amžiaus šeimos nariams. Kai šeima susėda prie stalo pietauti ar vakarieniauti – niekas nepradeda valgyti, kol to nepadaro vyriausias šeimos narys.

kelione i madagaskara

8. Tradiciniai Madagaskaro patiekalai

Madagaskaro valgiai neįsivaizduojami be ryžių – juos į salą atgabeno Azijos pirkliai. Malagasiai mėgsta pagardinti savo patiekalus česnakais, svogūnais, imbieru, pomidorais, kariu, kokosų pienu, vanile, kvapniojo gvazdikmečio prieskoniais ir ciberžole. Patiekaluose dažniausiai naudojama Zebu (naminio jaučio) mėsa, o garnyrui patiekiami žemės riešutai, bananai, įvairūs žalumynai ir romas. Madagaskaras yra vienas iš pagrindinių vanilės, kvapniojo gvazdikmečio ir kvapiųjų kanangų eksportuotojų pasaulyje.

kelione i madagaskara

Sudomino? Turime puikią kelionę į Madagaskarą. Informaciją apie kelionę čia!